Košík

Silvestrovské Filipíny + Čína 🥳

Pozri stories z výletu

Osláv exoticky Silvester a Nový rok s banánmi na Filipínach. Navštív s nami nádherné ostrovy Coron a Palawan, pozri sa na jedny z najkrásnejších pláži sveta a objav Veľký Čínsky múr s veľkolepým Pekingom.

Informácie

 • Destinácia
  Destinácia
  Filipíny, Čína, Ázia
 • Odlet a prílet
  Odlet a prílet
  Viedeň, Viedeň
 • Trvanie
  Trvanie
  15 dní, 14 nocí
 • Batožina
  Batožina
  Príručná
 • Skupina
  Skupina
  Max 16 banánov
 • Náročnosť
  Náročnosť
  3/5
  Viac info

Termíny

 • 28.12.2024 - 11.01.2025
  Obsadené
  2790 €
  Upozorniť
Čo všetko cena zahŕňa? Čítať nižšie.

Napíš nám e-mail a my ťa budeme informovať
o voľnom mieste alebo novom termíne výletu.

  Highlighty výletu

  Zakázané mesto
  Zakázané mesto

  Veľký palácový komplex obkolesený priekopou, sídlo cisárov dvoch dynastií po dobu piatich storočí. Zakázané mesto a jeho impozantnosť vás dostane.

  Kayangan Lake
  Kayangan Lake

  Jazero Kayangan je jedno z najpopulárnejších miest na ostrove Coron a dostaneme sa k nemu loďou, cca 20 min. Jazero s krištáľovo čistou vodou je obklopené strmými vápencovými útesmi a pralesom. Práve preto je považované za jedno z najkrajších jazier na Filipínach.

  Nacpan Beach
  Nacpan Beach

  Patrí medzi najkrajšie pláže sveta. Nádherná piesočnatá pláž nachádzajúca sa na severozápade ostrova Palawan. Dlhá pláž s bielym pieskom a jemnou vodou, ktorá je obklopená kokosovými palmami a zelenými kopčekmi.

  Twin Lagoon
  Twin Lagoon

  Určite nevynecháme toto populárne miesto na Filipínach. Lagúna ktorá sa nachádza v oblasti Coron. Tvorí ju dvojica lagún oddelených obrovskou vápencovou skalou, ktoré tvoria unikátnu prírodnú atrakciu. Lagúna je vhodné aj na plávanie a ďalšie vodné aktivity.

  Podzemná rieka Puerto Princesa v Unesco
  Podzemná rieka Puerto Princesa v Unesco

  Cestou do hlavného mesta ostrova – Puerto Princessa sa zastavíme pozrieť na podzemnú rieku. Nachádza sa v jednej z najdlhších jaskýň na svete a taktiež je zapísaná v UNESCO svetovom dedičstve.

  Miestne špeciality
  Miestne špeciality

  Ako na každom banana tripe aj tu vyskúšame miestne špecialitky. Výborné seafood, a čerstvé ovocíčko.

  Tuk- tuk
  Tuk- tuk

  Pre tých čo sa zrovna necítia na šoférovanie skútrov je tu alternatíva jazdy na tuk tuku. Práve jazda na tuk tuku či skútri patrí k neoddeliteľnej súčasti Ázie.

  Zipline Las Cabanas
  Zipline Las Cabanas

  Vyskúšame si skvelý zipline ponad záliv Las Cabanas?

  Výlet loďkou na blízke ostrovy.
  Výlet loďkou na blízke ostrovy.

  Objavíme skrytú pláž a zašnorchlujeme si. Ochutnáme čo nám domáci navaria na obed?

  Veľký Čínsky múr
  Veľký Čínsky múr

  Div sveta, stavba, ktorú ako jedinú vraj vidieť z vesmíru. Múr sa tiahne v dĺžke 8 850 km naprieč krajinou, a jeho účelom bolo chrániť Čínu pred mongolskými vpádmi. Takúto históriu pocítime pri túričke po múri.

  ℹ️ Informácie o výlete

  Čakajú nás pláže, turistika, vodopády, kajakovanie, jazda na skútroch a tuk-tukoch, jedinečná príroda, podmorský svet, opustené ostrovčeky a k tomu jedinečné šnorchlovanie a Činske divy! Dobrodružný trip plný zážitkov s mega nabitým programom.

  🌎 Itinerár

  *Itinerár sa môže z nepredvídateľných dôvodov meniť (počasie, spoločenská únava, ruka božia 😀… atď), ale vždy urobíme tak, aby dobre bolo 😉

  1. Deň - odlet z Viedne

  Odlet z Viedne do Ázie. Noc v lietadle.

  2. Deň - Peking

  Ranný prílet do Pekingu. Pôjdeme si pozrieť najzaujímavejšie miestečka hlavného mesta – Tianmen Square, legendárne Zakázané mesto, Chrám nebeského pokoja (ak stíhame)… Pochutnáme si obede na lokálnej špecialite, Pekingskej kačici? Večer odlet do Manili. Noc Manila.

  3. Deň - Manila - Coron

  Dnes na obed nás čaká krátky prelet z Manily na letisko Busuanga pri ostrove Coron, z ktorého sa presunieme na hotel, necháme sa pohltiť mestečkom. Noc v Coron

  4. Deň - Coron (Silvester) 🥳

  Môžeš sa tešiť na jeden z najkrajších výletov loďou na Filipínach. Nasmerujeme si to ku krásnym vápencovým skalám susedného ostrova Coron, starým asi 260 miliónov rokov. Čakajú ťa ikonické miesta Filipín ako Twin Lagoon, Kayangan Lake – najčistejšie jazero Filipín (kde natáčal aj TOP freediver Guillerme) či super šnorchlovanie. Dnes večer to roztočíme a oslávime nový rok 2025🥳🥳 . Noc v Coron

  5.deň - Coron El Nido Trojdňové ostrovné dobrodružstvo

  Dnes začína naše trojdňové ostrovné dobrodružstvo, kedy budeme na našej loďke spoznávať opustené ostrovčeky na ktorých aj prenocujeme v útulných chatkách alebo stanoch priamo na pláži pod nočnou oblohou. Čaká ťa aj karaoke, vatra na pláži a atmosféra pravej robinzonády. Noc na ostrove Dipalian.

  6. Deň - Coron El Nido Trojdňové ostrovné dobrodružstvo

  Dnes sa vydáme preskúmať nové ostrovy, zašnorchlujeme si, zachytáme ryby, naobedujeme sa priamo na lodi, zahráme volejbal s lokálmi a utáboríme sa na ďalšom ostrovčeku. Noc na ostrove Linapacan.

  7. Deň - Trojdňové ostrovné dobrodružstvo

  Dnes si môžeme vyskúšať kajakovanie, šnorchlovanie, zoskoky z útesu a oddych. Po poobednom vylodení na ostrove Palawan sa presunieme na pláž Nacpan Beach, ktorá bola zvolená cestovateľským fórom Tripadvisor za jednu z 10 najkrajších pláží sveta. Oddýchneme si alebo preskúmame okolie? Po západe slnka sa presunieme do mestečka El Nido a doprajeme si po dvoch nociach príjemný komfort hotela. Noc v El Nido.

  8. Deň - Spoznávačka ostrovov a lagún

  Dnes sa vydáme sa na ďalší scénický výlet na spoznávanie ostrovčekov a nádherných lagún ako napr. 7 Commando, Secret Beach, Secret Lagoon, Big Lagoon, Small Lagoon, Shimizu Island alebo Snake Island? Tieto miesta kombinujú unikátne prírodné úkazy, krasové útvary, dobré miesta na šnorchlovanie a kúpanie sa a aj tyrkysovo priezračnú vodu. Noc v El Nido.

  9. Deň - Kajakovanie & šnorchlovanie...

  Dnes doprajeme viac oddychu a strávime deň na pláži Las Cabanas, kde servírujú skvelé jedlo a drinky? Pláž tiež ponúka jeden z najkrajších západov slnka. Ak by nam bolo málo, sa skútroch vieme preskúmať okolie a okúpať sa vo vodopádoch. Vyskúšaš si miestny zipline ponad zaliv, prípadne paddleboard pri západe? Noc v El Nido.

  10. Deň - Vyhliadka na záliv Taraw. Presun do Alimanguan

  Tí aktívnejší majú možnosť si dnes privstať a preskúmať po východe slnka vyhliadku na záliv Taraw. Neskôr nás čaká presun do dedinky Alimanguan, ktorá je situovaná na turistami neobjavenej pláži. Je až ťažko uveriť, že takéto pláže akoby stále čakajú na svoje objavenie. Niekoľko kilometrová alej paliem, široká pláž s bielym pieskom, čistou vodou a minimálna výstavba. Podľa nás jedna z najkrajších pláží sveta. A ten západ slnka! Posúď sám! 😋 Noc v Alimanguan.

  11. Deň - Oddych

  Dnes ti delegát dopraje oddych na pláži a nechá ťa v pokojovom režime 😄. Ak nevieš obsedieť, tak máš možnosť vybehnúť na ďalší výlet loďou „island hopping“, prípadne skúsiť potápanie 🤿 Noc v Alimanguan.

  12. Deň - Sabang, Underground River - UNESCO

  Po raňajkách nás čaká krátky presun na pevninu a ďalšie unikátne miesto, vyberieme sa do mesta Sabang, kde sa odvezieme loďkou cez “Underground river” – jeden z najväčších systémov podzemných riek na svete 🦇, ktorý je zapísaný aj v zozname prírodného dedičstva UNESCO 🏛️. Poobede prichádzame na hotel pri pláži, relax a pokoj 😉 Ubytovanie neďaleko Puerto Princessa.

  13. Deň - Manila

  Doobeda posledný relax pri pláži a podvečerný odlet do Manily. Noc Manila.

  14. Deň - Veľký Čínsky múr

  Ranný odlet a prílet do Pekingu, vyzdvihnutie miestnym transferom, a čaká nás pompézne zakončenie celého výletu – Veľký Činsky múr. Krátka túra po múre a posledný obed na Ázijskom kontinente nám dajú zbohom nášmu nadupanému tripu
  Presun spať na letisko a odlet do Viedne v nočných hodinách

  15. Deň - Prílet do Viedne

  Prílet späť do Viedne. Vraciame sa domov s miliónom zážitkov na celý život 😍.

  ✅ Cena zahŕňa

  • Obojsmerný medzinárodný let Viedeň – Manila (s 2x návštevou Číny)
  • 2x jednosmerný prelet medzi ostrovmi Manila – Coron a Palawan – Manila
  • Príručnú batožinu (7kg)
  • Letiskové transfery a transfery medzi ubytovaniami, potrebné pre naplnenie itineráru
  • Ubytovanie v dvojlôžkových izbách na:
  ○ 2x noci v Manile v 3* hoteli (1. a posledná noc)
  ○ 2x noc v Coron Town v 3* hoteli s raňajkami
  ○ 3x noci v El Nido (Palawan) v 3* hoteli s raňajkami
  ○ 2x noci na Long Beach v 2* hoteli na pláži
  ○ 1x noc pri pláži neďaleko Puerto Princessa v 5* hoteli s raňajkami
  • Vstup do prírodných rezervácií Coron a El Nido
  • Dobrodružný trip loďou na 3x dni/2x noci medzi ostrovmi Coron a Palawan s ubytovaním v plážových chatkách/stanoch s plnou penziou na ostrovoch Dipalian a Linapacan, s certifikovaným miestnym sprievodcom a výbavou na šnorchlovanie
  •výlet na Čínsky múr so vstupmi a transfermi
  • Delegáta Flying Banana 24/7
  • Darček od Flying Banana 🍌
  • Uvítací aperitív 🥃
  • Všetky letiskové a servisné poplatky
  • Poistenie insolventnosti CK
  • Každou účasťou na výlete za teba vysadíme jeden strom 🌲 (obec Malatiná, Orava)

  ❌Cena nezahŕňa

  • Sprepitné pre sprievodcov (dobrovoľné)
  • Stravu okrem uvedenej a osobné výdavky
  • Osobné cestovné poistenie (poradíme ak treba)
  • Prípadné fakultatívne výlety a vstupy (cca 150-300€, podľa toho ako hrotíš 😜)

  ❗️Dôležité info

  • Cestovný doklad: Je potrebné mať platný cestovný doklad – pas platný minimálne 6x mesiacov po návrate domov s min. 2x voľnými stranami (ideálne 4x stranami).
  • Víza: pre občanov SR víza nie sú potrebné za účelom turizmu do 30 dní. Na imigračnej kontrole sa stačí len preukázať so spiatočnou letenkou domov z Filipín. Slovenskí občania pri cestovaní do Číny môžu požiadať o bezvízový vstup na dobu 72 hodín na tranzitných letiskách – Beijing Capital Airport, Shanghai Pudong Airport alebo Shanghai Hongqiao Airport. Je nutné splniť špecifické podmienky čínskej strany – predložiť platný cestovný doklad a platné víza do cieľovej krajiny, nadväzujúcu letenku do cieľovej tretej krajiny s odletom do 72 hodín s potvrdeným dátumom a palubný lístok.
  • Autorizácia: najskôr 72h pred odletom je nutné vyplniť vstupnú autorizáciu https://etravel.gov.ph/ – všetky potrebné info aj s foto-návodom (ak si vyžiadaš) ti poskytneme pred začatím výletu v pravý čas.

  ✅ COVID situácia

  Vstupné obmedzenia boli v auguste 2023 oficiálne zrušené, napriek tomu, že sa na internete líšia dostupné informácie. Dňa 25.10.2023 nám to oficiálne potvrdila aj filipínska ambasáda vo Viedni.

  Fotogaléria

  Recenzie

  (0 recenzií)
  Pridať recenziu

  Podobné výlety

  Objaviť
  Sri Lanka
  13 dní (2 termíny)
  5%
  1990 €
  2090 €
  Voľné
  Objaviť
  Namibia
  15 dní
  2590 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Iceland
  7 dní (1 termín)
  1490 €
  Voľné
  Objaviť
  Iceland
  8 dní (1 termín)
  1790 €
  Voľné
  Objaviť
  Thailand
  15 dní (2 termíny)
  4%
  2390 €
  2490 €
  Voľné
  Objaviť
  Indonesia
  15 dní (1 termín)
  2390 €
  Obsadené
  Objaviť
  Kenya
  11 dní (1 termín)
  2490 €
  Obsadené
  Objaviť
  Costa Rica
  14 dní (2 termíny)
  4%
  2390 €
  2490 €
  Voľné
  Objaviť
  Maldives
  11 dní
  1990 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Portugal
  8 Dní (1 termín)
  6%
  1460 €
  1560 €
  Voľné
  Objaviť
  Pakistan
  14 dní (1 termín)
  6%
  2990 €
  3190 €
  Voľné
  Objaviť
  Yemen
  11 dní, 10 nocí (1 termín)
  3%
  3490 €
  3590 €
  Voľné
  Objaviť
  Thailand
  15 dní (1 termín)
  7%
  2690 €
  2890 €
  Obsadené
  Objaviť
  Indonesia
  15 dní (1 termín)
  4%
  2290 €
  2390 €
  Voľné
  Objaviť
  Philippines
  15 dní (1 termín)
  4%
  2390 €
  2490 €
  Voľné
  Objaviť
  Seychelles
  12 dní (1 termín)
  4%
  2390 €
  2490 €
  Voľné
  Objaviť
  Mexico
  13 (1 termín)
  5%
  1990 €
  2090 €
  Voľné
  Objaviť
  Iceland
  5 dní
  990 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Japan
  15 (1 termín)
  3%
  3090 €
  3190 €
  Voľné
  Objaviť
  Tanzania
  12 dní (1 termín)
  5%
  3190 €
  3350 €
  Voľné
  Objaviť
  China Philippines
  15 dní (1 termín)
  2790 €
  Obsadené
  Objaviť
  French Polynesia
  16 (1 termín)
  7%
  3990 €
  4290 €
  Voľné
  Objaviť
  Finland
  7 dní (1 termín)
  1580 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  United States of America
  14 dní (1 termín)
  8%
  2390 €
  2590 €
  Voľné
  Objaviť
  Morocco
  8 dní
  990 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Mexico
  12 (1 termín)
  7%
  2790 €
  2990 €
  Voľné
  Objaviť
  Canada
  13 dní (1 termín)
  7%
  2590 €
  2790 €
  Voľné
  Objaviť
  Madagascar
  17 dní
  3390 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Zambia Zimbabwe
  11 dní
  2790 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Saudi Arabia
  9 dní, 8 nocí (1 termín)
  5%
  1790 €
  1890 €
  Voľné
  Objaviť
  Jordan
  8 dní (1 termín)
  7%
  1290 €
  1390 €
  Voľné
  Objaviť
  Norway
  8 Dní (5 termínov)
  1580 €
  Voľné
  Objaviť
  India
  13
  2190 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Indonesia
  15 dní (1 termín)
  6%
  3190 €
  3390 €
  Voľné
  Objaviť
  Georgia
  8 dní (1 termín)
  7%
  1390 €
  1490 €
  Voľné
  Objaviť
  Abkhazia
  14 dní
  2590 €
  Pripravujeme
  Vyberte termín
  od 0 €
  Objednať

  Pridať novú recenziu