Košík

Indonézia – Bali & Lombok + Kuala Lumpur + Singapur

Pozri stories z výletu

Poď s banánmi do Ázie na mega nabitý trip aký tu ešte nebol! Bali, Lombok, Gili Trawangan, Kuala Lumpur a Singapur.

Informácie

 • Destinácia
  Destinácia
  Indonézia, Kuala Lumpur, Singapur, Ázia
 • Odlet a prílet
  Odlet a prílet
  Viedeň, Viedeň
 • Trvanie
  Trvanie
  15 dní, 14 nocí
 • Batožina
  Batožina
  príručná 7kg
 • Skupina
  Skupina
  Max. 16 ľudí
 • Náročnosť
  Náročnosť
  3/5
  Viac info

Termíny

 • 29.08.2024 - 12.09.2024
  Voľné miesta (promo cena)
  2290 €
  Vybrať termín
Čo všetko cena zahŕňa? Čítať nižšie.

Napíš nám e-mail a my ťa budeme informovať
o voľnom mieste alebo novom termíne výletu.

  Highlighty výletu

  Tegallalang: terasovité ryžové polia
  Tegallalang: terasovité ryžové polia

  Rýžové terasovité polia na Bali sú naozaj ikonické. Sú často udržiavané tradičným spôsobom poľnohospodárstva, ktorý Bali praktizuje už stáročia. Sú dôležitou súčasťou Balíjskej ekonomiky, ale aj kultúry a estetiky. 🌾

  Pláž T-Rex na ostrove Nusa Penida
  Pláž T-Rex na ostrove Nusa Penida

  Je známa svojimi obrovskými skalnými útvarmi a unikátnymi tvarmi, ktoré pripomínajú hlavu tyranosaura rex, odtiaľ tiež pochádza jej názov 🦖Známy "insta-spot" s brutálnym panoramatickým výhľadom 👀 však posúďte sami.

  Hojdačky nad ryžovými poliami
  Hojdačky nad ryžovými poliami

  Hojdať sa nad ryžovými poliami je jedinečný a krásny zážitok. Bali je tým známe, keďže rýžové polia tvoria významnú časť a preto tu existuje niekoľko takýchto spotíkov 😉. Instagrami budú horieeeť 🔥🔥🔥.

  Sekumpul vodopád
  Sekumpul vodopád

  Vodopád Sekumpul je jedným z najkrajších a najvyhľadávanejších vodopádov na ostrove. Nachádza sa v severnej časti ostrova. Vodopád je súčasťou malej siete siedmich vodopádov. 💦

  Sekumpul vodopád
  Sekumpul vodopád

  Miesto ponúka viacero pohľadov na tieto impozantné vodopády. Jeden z nich je práve zhora, z drevenej terasy. Vodopád sa nachádza ďalej od turistických atrkcií a preto býva menej preplnený. 🍃

  Tegenunguan vodopád
  Tegenunguan vodopád

  Tegenungan je jedným z najpopulárnejších a najľahšie dostupných vodopádov na ostrove. Nachádza sa v dedine v blízkosti mesta Ubud, preto sa často stáva že okolie vodopádu môže byť rušnejšie miesto. 💦

  Monkey Forest Ubud a.k.a. selfie s opicami
  Monkey Forest Ubud a.k.a. selfie s opicami

  Monkey Forest sa nachádza v centre mesta Ubud a je domovom množstva opíc, konkrétne makakov obyčajných. Poprechádzame sa pomedzi stromi a budeme pozorovať voľne žijúce opičky 🙈 vo svojom prirodzenom prostredí. Nájdeme tu tiež svätyniu a chrámy. Treba však dávať pozor aby niečo neukradli 😃

  Tree House v krásnej scenérií
  Tree House v krásnej scenérií

  Hlavnou atrakciou Tree Housu je samozrejme jeho poloha v korunách stromov, čo poskytuje úžasné výhľady na okolitú krajinu a oceán. Tree House sa nachádza v oblasti Nusa Penida, ktorá je vo všeobecnosti známa svojimi úchvatnými scenériami a krásnymi plážami, veď uznajte sami 😎.

  Podvodné sochy pri ostrovoch Gili
  Podvodné sochy pri ostrovoch Gili

  Počas fakultatívneho výletu necynecháme ani podvodné sochy, ktoré boli vytvorené ako súčasť snahy o obnovu a ochranu koralových útesov v oblasti. 🐠 A preto okrem svojej umeleckej hodnoty majú sochy aj ekologický význam. Poskytujú rastiská pre koraly a útočiská pre morský život, čo prispieva k obnove a ochrane koralových útesov.

  Pura Ulun Danu Bratan
  Pura Ulun Danu Bratan

  Jeden z najznámejších a najikonickejších chrámov s duchovnou dôležitosťiu: Pura Ulun Danu Bratan je zasvätený bohom rýb, jazier a zavlažovania, predovšetkým bohyni Dewi Danu. Miestni obyvatelia veria, že chrám chráni jazero a jeho okolie a prináša prosperitu do oblasti.

  Titra Empul chrám
  Titra Empul chrám

  Pura Tirta Empul je jedným z najdôležitejších a najsvätejších chrámov na ostrove. Tento chrám je známy najmä svojím posvätným prameňom, ktorá sa považuje za liečivú a očistnú. Chrám je postavený v tradičnom balíjskom štýle s komplexom budov, múrov a posvätných nádvorí. Stavba je zdobená bohatými reliéfmi, sochami a posvätnými symbolmi.

  Titra Empul - očistný rituál v posvätnom prameni
  Titra Empul - očistný rituál v posvätnom prameni

  Tirta Empul je známy posvätný prameň a chrám, ktorý slúži na rituál duchovnej očisty. Návšteva Tirta Empul je nezabudnuteľným zážitkom pre tých, ktorí sa zaujímajú o duchovnú stránku Bali a chcú zažiť jedinečnú atmosféru tohto posvätného miesta.

  Gardens by the Bay - Singapur
  Gardens by the Bay - Singapur

  Ikonický zelený komplex (101 hektárov) v blízkosti Marina Bay. "Superstromy" dosahujú výšku až 50 metrov. Tieto umelé stromy sú vybavené solárnymi panelmi a vertikálnymi záhradami. Každý veľký strom je tiež osadený rastlinami a lianami. Večer sa osvetľujú farebnými svetlami.

  Petronas Towers - Kuala Lumpur.
  Petronas Towers - Kuala Lumpur.

  Ikonické mrakodrapy dokončené v 1998.. Každá z veží má 88 poschodí a dosahuje výšku 451,9 metrov. Sú spojené mostom, známym ako Skybridge, ktorý sa nachádza medzi 41. a 42. poschodím. Petronas Towers slúžia ako sídlo pre mnoho medzinárodných spoločností a inštitúcií.

  ℹ️ Informácie o výlete 

  Čo nás čaká na tripe?

  🌍 Itinerár

  1. Deň - Odlet

  Odlet z Viedne do Malajzie za našim východoázijskym banánovým dobrodružstvom!

  2. Deň - Kuala Lumpur

  Doobedný prílet do hlavného mesta Malajzie – Kuala Lumpur. Po imigračných formalitách nás čaká presun do centra mesta, ubytujeme sa a vydáme sa spoznávať Kualu, lokálnu kuchyňu a tie najzaujímavejšie dominanty tejto východoázijskej metropoly, vrátane najvyšších dvojičiek sveta Petronas Towers, televíznej veže KLCC či čínskej štvrte. Večer načerpáme sily pri rooftop bazéne s výhľadom na panorámu nočného mesta.

  Noc v Kuala Lumpur.

  3. Deň - Prelet na ostrov Lombok

  Ráno sa rozlúčime s Kualou a nasleduje presun na letisko a poobedný odlet na ostrov Lombok v Indonézii. Po prílete sa presúvame na naše ubytko na krásnej pláži Kuta beach a doprajeme si zaslúžený oddych. Noc na Lomboku.  4. Deň - Kuta Beach a surfovanie

  Dnes začneme deň aktívne a vyskúšame si miestny najobľúbenejší šport – surfovanie. Podarí sa ti “chytiť” a zjazdiť svoju prvú vlnu? Poobedie si aktívne banánce môžu požičať cestné skútre a lepšie spoznať okolie. Zvyšok skupinky sa vyčiluje a užije si jednu z najkrajších pláži na ostrove. Noc na Lomboku.

  5. Deň - Gili Trawangan

  Ráno máme ešte možnosť užiť si more a hotelovú pláž. Okolo obeda sa odubytujeme a zamierime do neďalekého prístavu, odkiaľ nás čaká krátky presun loďou na jeden z troch priľahlých ostrov Gili Trawangan, ktorý je z tria najväčší a je tiež známy energickým nočným životom. Ubytujeme sa v hoteli pri pláži a preskúmame okolie. Západ slnka si pozrieme krátkou prechádzkou na opačnej strane ostrova, kde sa nachádzajú vyčilované plážové baríky a kde DJs hrajú často reggae a príjemný chill house. Ak si dnes v party móde, tak spolu preskúmame nočný život na ostrove! Noc na Gili Trawangan.

  6. Deň - šnorchlovačka

  Dnes ťa čaká výlet loďkou spojený so šnorchlovaním pri kruhovom súsoší len pár metrov pod hladinou, neďaleko ostrovčeka Gili Meno, kde sa často vyskytujú aj morské karety a množstvo rýb. Po výlete si dáme obed v miestnej reštike a oddýchneme si pri hotelovej pláži alebo bazéne. Noc na Gili Trawangan.

  7. Deň - Nusa Penida a Manta bay

  Po raňajkách sa odubytujeme a čaká nás dlhší presun loďou na ostrov Nusa Penida. Po príchode sa ubytujeme, zložíme si veci a vyrážame na fakultatívny výlet loďou k unikátnemu miestu Manta Bay, kde sa pri kameni často združujú manty a využívajú ho ako čistiacu stanicu. Ak si milovník šnorchlovania, tak si výlet určite nenechaj ujsť! Neskôr sa vrátime na ubytko a oddýchneme si pri bazéne. Noc na Nusa Penida.  8. Deň - Legendárna pláž T-REX a ďalšie topky

  Dnes nás čaká celodenný fakultatívny výlet po západnej strane ostrova, kde sa nachádza legendárna pláž T-REX, známa tiež ako Kelingking pláž, útesy Angel´s Billabong a Broken Bay a zátoka Crystal Bay s fajn možnosťami šnorchlovania. Kto je dnes od rána v čil móde, tak môže zostať na ubytku, užiť si prostredie a hotelový bazén. Noc na Nusa Penida.

  9. Deň - Diamond Beach

  Dnes sme si pre teba pripravili ďalší fakultatívny výletik, tentokrát na východnú stranu ostrova, kde sa nachádza ikonická pláž Diamond Beach, ktorá patrí medzi tie najkrajšie, ktoré na tripe navštívime. Dostať sa k nej vieme však len dobrodružne pozdĺž vyhĺbenej cestičky v skale, kde o výhľady nebude núdza. Neskôr sa presunieme na priľahlú pláž Atuh Beach, kde sa naobedujeme a doprajeme drinčík a pivko. Poobede návrat na hotel a spoločná večera. Noc na Nusa Penida.

  10. Deň - Presun na ostrov bohov - Bali

  Dnes sa lúčime s Penidou a presúvame sa loďou na slávny hinduistický ostrov bohov – Bali, na naše ubytovanie v mestečku Ubud, ktoré je obklopené balíjskou bujnou džungľou. Cestou nás čakajú vodopád Tegenungan, jaskyňa a chrám Goa Gajah a tiež posvätný les opíc Monkey Forest. Večer náš čaka ochutnávka miestnych jedál v našich obľúbených reštikách a oddych pri bazéne. Noc v Ubud.

  11. Deň - Chrám Ulun Dan & Sekumpul vodopád

  Ráno opúšťame hotel a smerujeme na ďalší celodenný fakultatívny výlet. Zamierime na sever k fotogenickému chrámu Ulun Danu a v nesposlednom rade k neskutočnému vodopádu Sekumpul, ktorý je skvelý fotogenický insta spot (zase milión fotiek :D). Príchod späť na hotel vo večerných hodinách, oddych pri bazéne a spoločná večera. Noc v Ubud.

  12. Deň - Výstup na sopku Batur & Pura Tirta Empul chrám

  Dnes máme možnosť privstať si podstatne skôr (alebo nespať 😀) a vyraziť k dedinke Kintamani, ktorá leží pod aktívnym vulkánom Batur, kde máme možnosť zažiť unikátny východ slnka. Ideš s nami do toho? Po svitaní začneme zostup späť do dedinky, odkiaľ vyrazíme k chrámu Pura Tirta Empul – posvätnému miestu, kde máme možnosť vykúpať sa a vyskúšať si očistný rituál v posvätnej vode chrámu. Ďalšou zastávkou sú ikonické terasovité ryžové polia Tegallalang s nekonečno insta miestami na fotenie a užívanie exotickej scenérie. Návšteva tejto časti ostrova sa často spája s prehliadkou cibetkovej plantáže a možnosťou degustácie cibetkovej kávy luwak. Chov cibetiek však neprebieha v zvieratku prospešných podmienkach a takýto model podnikania a zneužívania zvierat preto NEPODPORUJEME a plantáže nenavštívime. To isté odporúčame našim banáncom. Na záver dňa sa presunieme späť na hotel a doprajeme zaslúžený oddych pred zajtrajšou spoznávačkou. Noc v Ubud.

   

  13. Deň - Odlet do Singapuru

  Ráno sa lúčime s ostrovom Bali a zamierime na letisko v Denpasar, odkiaľ preletíme do Singapuru, mestského štátu a jednej z najrozvinutejších krajín na planéte, ktorú preslávil snáď najviac jej futuristický dizajn, s ktorým sa stretneme už hneď na letisku Changi, v podobe najväčšieho indoor 40m vysokého vodopádu na svete s názvom Jewel. Presunieme sa na ubytovanie zložiť si veci a odtiaľ vyrážame rovno do ulíc metropole nasať miestnu atmosféru. Poprechádzame sa po krásnej pobrežnej promenáde, kde sa nachádza socha mýtickej postavy Merliona a neskôr zamierime do ikonických záhrad Gardens by the Bay, kde si po západe slnka pozrieme nádhernú svetelno hudobnú show. Večer zakončíme na 57.poschodí a streche ikonického hotela Marina Bay Sands s nezabudnutelným výhľadom na nočný Singapur a známy okruh formuly F1.

  Noc v Singapure.   14. Deň - Singapur spoznávačka

  Dnes (v závislosti od času dnešného odletu domov) sa pozrieme do arabskej a čínskej štvrte Chinatown, kde sa okrem sústredenej aktivity miestnej čínskej komunity nachádza aj chrám Buddha Tooth Relic Temple, kde je údajne uložená významná náboženská relikvia v podobe jedného z Buddhových zubov. Neskôr sa presunieme opäť do centra, kde máme možnosť navštíviť futuristické múzeum ArtScience, prípadne tematické skleníkové záhrady Flower Dome a Cloud Forest. Neskôr nás čaká už len presun na letisko a odlet späť do Európy.   15. Deň - Prílet do Viedne

  Prílet do Viedne a presun domov s neuveriteľným množstvom zážitkov na celý život. 

  ✅ Cena zahŕňa

  • Obojsmerný let Viedeň – Kuala Lumpur / Singapur – Viedeň
  • Jednosmerný let Kuala Lumpur – Lombok
  • Jednosmerný let Bali – Singapur
  • Príručnú batožinu (do 7kg)
  • Letiskové transfery a všetky transfery medzi ubytovaniami, potrebné pre naplnenie itineráru
  • Všetky transfery loďou na trase Lombok – Gili Trawangan – Nusa Penida – Bali 
  • Ubytovanie v dvojlôžkových izbách na:
   • 1x noc v Kuala Lumpur (Malajzia) v apartmánoch s rooftop bazénom bez raňajok
   • 2x noci na Lomboku (Indonézia) v 3* hoteli na pláži s raňajkami
   • 2x noci na Gili Trawangan v 3* hoteli s raňajkami
   • 3x noci na Nusa Penida v 3* hoteli s raňajkami
   • 3x noci na Bali v 3* hoteli s raňajkami
   • 1x noc v Singapore v 2* hoteli bez raňajok
  • Delegáta Flying Banana 24/7
  • Služby anglicky/česky hovoriaceho lokálneho sprievodcu na Bali
  • Darček od Flying Banana 🍌
  • Uvítací aperitív 🥃
  • Všetky letiskové a servisné poplatky
  • Poistenie insolventnosti CK
  • Každou účasťou na výlete za teba vysadíme jeden strom 🌲 (obec Malatiná, Orava)

  ❌Cena nezahŕňa

  • Vstupné víza (cca 35€)
  • Sprepitné pre sprievodcov (dobrovoľné)
  • Stravu okrem uvedenej a osobné výdavky
  • Osobné cestovné poistenie (poradíme ak treba)
  • Prípadné fakultatívne výlety a vstupy (cca 100-150€, podľa toho ako hrotíš 😜)
  • Transfer na letisko do Viedne a späť domov
  • Online check-in (vybavujeme osobne a zdarma na letisku)
  • Výber konkrétneho sedadla (spoplatnené cenníkom aerolinky)

  ❗️Dôležité info

  • Covid situácia: Vstupné pandemické obmedzenia do Indonézie boli 09.06.2023 oficiálne zrušené. Singapur zrušil reštrikcie 13.02.2023 a Malajzia až 01.08.2023.
  • Cestovný doklad: Je potrebné mať platný cestovný doklad – pas platný minimálne 6x mesiacov po návrate domov s min. 2x voľnými stranami (ideálne 4x stranami). 
  • Víza: Na vstup do Malajzie (Kuala Lumpur) a aj do Singapuru občania SR víza nepotrebujú. Do Indonézie ich však potrebujeme a momentálne stoja cca 35eur a vybavujú sa na letisku priamo po prílete. 
  • Poistenie: Pred cestou nie je nutné uzatvoriť osobné cestovné poistenie, ktoré kryje náklady spojené s liečbou COVID-19. Odporúča sa len základné liečebné a úrazové krytie.
  • V sumáre sa vyžaduje:

  ✅ platný cestovný pas

  ✅ víza do Indonézie (formalita po prílete)

  Fotogaléria

  Recenzie

  (0 recenzií)
  Pridať recenziu

  Produkty z nášho eshopu, ktoré ti odporúčame zobrať

  Podobné výlety

  Objaviť
  Sri Lanka
  13 dní (2 termíny)
  5%
  1990 €
  2090 €
  Voľné
  Objaviť
  Namibia
  15 dní
  2590 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Iceland
  5 dní
  1180 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Iceland
  8 dní (1 termín)
  1690 €
  Obsadené
  Objaviť
  Thailand
  15 dní (1 termín)
  8%
  2390 €
  2590 €
  Voľné
  Objaviť
  Indonesia
  15 dní (1 termín)
  2390 €
  Obsadené
  Objaviť
  Kenya
  11 dní (1 termín)
  2490 €
  Obsadené
  Objaviť
  Costa Rica
  14 dní (1 termín)
  2490 €
  Obsadené
  Objaviť
  Maldives
  11 dní
  1990 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Portugal
  8 Dní (1 termín)
  1560 €
  Voľné
  Objaviť
  Yemen
  11 dní, 10 nocí (1 termín)
  3%
  3490 €
  3590 €
  Voľné
  Objaviť
  Thailand
  15 dní (1 termín)
  7%
  2690 €
  2890 €
  Voľné
  Objaviť
  Indonesia
  15 dní (1 termín)
  4%
  2290 €
  2390 €
  Voľné
  Objaviť
  Seychelles
  12 dní (2 termíny)
  4%
  2390 €
  2490 €
  Voľné
  Objaviť
  Iceland
  5 dní
  990 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Tanzania
  12 dní (1 termín)
  5%
  3190 €
  3350 €
  Voľné
  Objaviť
  China Philippines
  15 dní (1 termín)
  7%
  2790 €
  2990 €
  Voľné
  Objaviť
  Finland
  7 dní (1 termín)
  1580 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Mexico
  13 (1 termín)
  5%
  2090 €
  2190 €
  Voľné
  Objaviť
  United States of America
  14 dní (1 termín)
  8%
  2390 €
  2590 €
  Voľné
  Objaviť
  Morocco
  8 dní (1 termín)
  990 €
  Voľné
  Objaviť
  Mexico
  12 (1 termín)
  7%
  2790 €
  2990 €
  Voľné
  Objaviť
  Canada
  13 dní
  2890 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Madagascar
  17 dní
  6%
  3390 €
  3600 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Zambia Zimbabwe
  11 dní
  2790 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Bolivia Chile Peru
  17 dní (1 termín)
  5%
  3490 €
  3690 €
  Voľné
  Objaviť
  Saudi Arabia
  9 dní, 8 nocí (1 termín)
  5%
  1790 €
  1890 €
  Voľné
  Objaviť
  Jordan
  8 dní
  1190 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Norway
  8 Dní (4 termíny)
  1490 €
  Obsadené
  Objaviť
  India
  13
  2190 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Indonesia
  15 dní (1 termín)
  0%
  3190 €
  3190 €
  Voľné
  Objaviť
  Abkhazia
  14 dní (1 termín)
  2590 €
  Obsadené
  Vyberte termín
  • 29.08.2024 - 12.09.2024
   Voľné miesta (promo cena)
   2290 €
  od 2290 €
  Objednať

  Pridať novú recenziu