Košík

Japonsko

Pozri stories z výletu

Poď s banánmi na spoznávačku do Japonska – krajiny vychádzajúceho slnka, 🥋samurajov a katán, pokémonov, 🍣sushi a 🚄 rýchlovlakov shinkansen.

Informácie

 • Destinácia
  Destinácia
  Japonsko, Ázia
 • Odlet a prílet
  Odlet a prílet
  Viedeň, Viedeň
 • Trvanie
  Trvanie
  15 dní, 14 nocí
 • Batožina
  Batožina
  Príručná 7kg
 • Skupina
  Skupina
  Max. 16 ľudí
 • Náročnosť
  Náročnosť
  3/5
  Viac info

Termíny

 • 10.10.2024 - 24.10.2024
  Nový termín (promo cena)
  3090 €
  Vybrať termín
Čo všetko cena zahŕňa? Čítať nižšie.

Napíš nám e-mail a my ťa budeme informovať
o voľnom mieste alebo novom termíne výletu.

  Highlighty výletu

  Tokyo
  Tokyo

  Tokyo je fascinujúce mesto, ktoré nikdy nespí. Prejdeme sa rušnými uličkami plných svetiel a vysokých budov. Navštívime tradičné trhy, kde ochutnáme autentické japonské jedlá 🍣. Môžeme sa zastaviť v pokojnej záhrade alebo chráme, aby sme si oddýchli od mestského ruchu. Tokyo je miestom, kde sa stretáva moderná technológia s bohatou kultúrou a históriou.

  Hiroshima
  Hiroshima

  Hirošima je mesto, ktoré sa znovu narodilo z popola a dnes je symbolom mieru a nádeje. Prejdeme sa po uliciach mesta, ktoré pulzuje životom a modernou kultúrou. Navštívime Peace Memorial Park, kde si môžeme pozrieť Múzeum mieru a ikonickú Atómovú kupolu, ktorá pripomína históriu mesta. Hirošima je miestom, kde sa história stretáva s moderným životom.

  Osaka
  Osaka

  Ďalšie dynamické mesto známe svojou živou atmosférou a vynikajúcou kuchyňou. Navštívime Osaka Castle, historickú pamiatku obklopenú krásnymi záhradami, kde sa dozvieme viac o bohatej histórii regiónu. Prejdeme sa po nákupných uliciach Shinsaibashi. Osaka je mesto, ktoré spája tradíciu s modernou kultúrou.

  Kyoto
  Kyoto

  Kyoto je klenotom Japonska, nevynecháme historické uličky Gion a Higashiyama. Navštívime Kinkaku-ji (Zlatý pavilón) a Ginkaku-ji (Striebrný pavilón), ktoré patria medzi najkrajšie chrámy v meste. Ďalšou topkou je Arashiyama Bamboo Grove - nádherný bambusový háj.

  Horúce kúpele
  Horúce kúpele

  Onsen sú tradičné japonské horúce pramene, kde ľudia prichádzajú na oddych a očistenie tela aj duše. Každá lokalita onsen má svoje vlastné minerálne zloženie a liečivé účinky. Onsen je miestom, kde sa môžeme oddeliť od každodenného stresu a naplno si užiť pokoj a harmóniu japonských horúcich prameňov.

  Jazda Shinkansen
  Jazda Shinkansen

  Shinkansen je symbolom modernej japonskej technológie a efektívneho cestovania. Počas jazdy Shinkansenom zažijeme neuveriteľnú rýchlosť a pohodlie, niečo úplne nové v porovnaní s inými krajinami. Jazda vlakom je extrémny zážitok, pričom cesta ubieha neuveriteľne rýchlo.

  Tradičné ubytovanie ryokan
  Tradičné ubytovanie ryokan

  Ryokan je tradičné japonské ubytovanie, ktoré ponúka jedinečný pohľad na japonskú kultúru a pohostinnosť. Ubytká majú autentickú atmosféru, ktorá sa často spája s pokojným prostredím a prírodou. Ryokany majú obvykle tatami-matrace na podlahe, futony na spanie a minimalistický dizajn, ktorý odráža japonskú estetiku.

  Tokyo Skytree
  Tokyo Skytree

  Tokyo Skytree je jednou z najvyšších stavieb na svete a symbolom moderného Tokia. Svojimi 634 metrami výšky dominuje nad mestom a ponúka úchvatný výhľad na panorámu Tokia a jeho okolia. Vyhliadková plošina vo vyšších poschodiach poskytuje neuveriteľný pohľad na mesto, hory a more. Priehľadná podlaha vo výške je takmer adrenalinovým zážitkom.

  Jazero Kawaguchiko
  Jazero Kawaguchiko

  Jazero Kawaguchiko je jedno z piatich jazier nachádzajúcich sa v oblasti Fuji Five Lakes v Japonsku. Svojou malebnou krajinou a úchvatným výhľadom na horu Fuji láka tisícky návštevníkov. Práve tu máme mosžnosť vychutnať si nádherný výhľad na mohutnú horu Fuji.

  Výhľad na sopku Fuji
  Výhľad na sopku Fuji

  Výhľad na sopku Fuji 🗻 je jedným z najimpresívnejších výhľadov ktoré Japonsko ponúka. Svojou majestátnou prítomnosťou dominuje nad okolitou krajinou a poskytuje úchvatný pohľad na jej symetrický tvar a zasněžené vrcholy. Obdivovať túto ikonickú horu môžeme z rôznych miest v regióne Fuji Five Lakes.

  História mesta Hiroshima
  História mesta Hiroshima

  Pred tragédiou 6. augusta 1945 bola Hirošima prosperujúcim mestom so silnou hospodárskou a kultúrnou scénou. Avšak, Hirošima sa z tejto tragédie postupne zotavila a stala sa symbolom mieru a nádeje pre celý svet. Dnes slúži ako miesto pamiatky a pripomienky o hrôzach jadrovej vojny.

  Japonská gastronómia
  Japonská gastronómia

  Japonská gastronómia je bohatá a rôznorodá, a patrí medzi najuznávanejšie a najobľúbenejšie kuchyne na svete. Je známa svojou čistotou, kvalitou surovín a precíznou prípravou jedál. Sushi a Sashimi, Ramen, Tempura, Yakitori alebo Okonomiyaki sú rozhodne veci ktoré musíte vyskúšať!

  Okinava
  Okinava

  Okinawa je známa svojimi nádhernými plážami s bielym pieskom a jasnou modrou vodou. Tieto pláže sú ideálne miesta na relaxáciu, plávanie a potápanie. Okinawa je tiež domovom nádherných tropických lesov a útesov.

  Šnorchlovanie/potápanie
  Šnorchlovanie/potápanie

  Japonsko ponúka množstvo úžasných miest na snorklovanie, pričom Okinawa je jedným z najlepších. Okinawa má jasné a teplé vody, ktoré sú domovom pestrej podmorskej fauny a flóry, vrátane koralových útesov, tropických rýb a iných morských živočíchov.

  ℹ️ Informácie o výlete 

  Spoznávačka do Japonska – krajiny vychádzajúceho slnka, samurajov a katán, pokémonov, sushi, rýchlovlakov shinkansen, anime, videohier, okúzľujúcich geishi, sumo zápasníkov či technologických gigantov ako Toshiba, Mitsubishi, Hitachi či Nintendo. Japonsko, krajina Nippon, jedinečná kultúra a zrejme najstaršia kontinuálna civilizácia sveta, ktorá je však dnes jednou z najmodernejších krajín sveta čaká na preskúmanie.

  💎 HAJLAJTY VÝLETU:
  🏛️ spoznávačky miest Tokyo, Hiroshima, Osaka, Kyoto
  🏛️ Tokyo – hypermoderná metropola a najobývanejšie mesto sveta
  🗼Tokyo Skytree – najvyššia veža sveta
  🚅 jazda legendárnym vlakom shinkansen
  🔥 horúce kúpele onsen
  ⛩️ ubytovanie v tradičnom ubytovaní ryokan
  🛶 idylické jazero Kawaguchiko
  🌋 výhľady na ikonickú sopku Fuji
  💣 smutná história a memento mesta Hiroshima
  🏰 stredoveké hrady a paláce, buddhistické pagody a šintoistické svätyne
  ⛩️ autentické japonské mesto Kyoto s množstvom UNESCO pamiatok
  📸 TOP foto-spoty – od bambusového lesa po torii brány, chrámy a pagody
  🍣 skvelá japonská gastronómia
  🏖️ oddych na záver výletu na ostrove Okinawa s krásnymi plážami
  🤿 šnorchlovanie a potápanie v NP Kerama Islands
  🍌 Banana skupinka, ktorá ti prirastie k 💛

  🌍 Itinerár

  1. Deň - Odlet

  Odlet z Viedne. Noc v lietadle.

  2. Deň - Prílet

  Prílet do mesta Tokyo, rozprestierajúceho sa na najväčšom japonskom ostrove Honshu. Presunieme sa na hotel a neskôr si prvýkrát vyskúšame tradičnú japonskú kuchyňu 🍣. Po večeri sa ešte pozrieme do štvrti Akihabara – do pohlcujúceho sveta video hier, anime a zberateľských obchodov. Zhltne nás nočné Tokyo? 😅

  Noc v Tokyo.

  3. Deň - Tokyo a historické pamiatky

  Dnešok začneme návštevou tradičných historických pamiatok mesta ako ikonický chrám Senso-ji ⛩️ v štvrti Asakusa, imperiálny palác či povestný rybí trh Tsukiji. Tradičné Japonsko večer vystrieda moderná perspektíva krajiny a my si užijeme skvelý výhľad z druhej najvyššej budovy sveta Tokyo Skytree 👀 na najobývanejšie veľkomesto planéty. Veža si však drží prvenstvo ako najvyššia televízna veža na svete.

  Noc v Tokyo. 

   

  4. Deň - Najzaujímavejšie štvrte mesta - Shibuya, Harajuku a Shinjuku

  Dnes preskúmame ďalšie najzaujímavejšie štvrte mesta – Shibuya, Harajuku a Shinjuku. Kontrast tradičného a moderny dnes budeme pozorovať v tradičnom šintoistickom chráme Meiji Jingu a neskôr na najfrekventovanejšiom prechode sveta Shibuya 👣, kde na nás čaká dojemný štvornohý 🐕 hrdina Hachiko – nezabudni kapesníky. Nevynecháme ani národnú záhradu Shinjuku a večer sa opäť necháme pohltiť nočným životom v štvrti Roppongi a uličkách Golden Gai.

  Noc v Tokyo.  5. Deň - Smerujeme ku jazeru Kawaguchiko

  Dnes opúšťame ruch veľkomesta (v závislosti od počasia to môže byť aj iný deň) a smerujeme ku jazeru Kawaguchiko – miestu v oblasti Fuji Five Lakes, ktoré ponúka príjemnú prírodnú scenériu a nezameniteľné výhľady na ikonickú sopku Fuji 🌋 (UNESCO) – poznáme tie najfotogenickejšie, vrátane tej s pagodou Chureito v pozadí! Ďalším hlavným lákadlom sú miestne termálne pramene a japonské kúpele onsen 🔥, ktoré v okolí prírodných prameňov vyrástli. Po príjemnom dni nás čaká návrat do mesta.

  Noc v Tokyo.

  6. Deň - Jazda legendárnym vlakom

  Dnes nás čaká cca 800km presun južnejšie a žiadna cesta Japonskom by nebola úplná bez jazdy legendárnymi japonskými vlakmi shinkansen 🚅. Naša prvá cesta a to rovno na takmer druhý koniec ostrova do mesta Hiroshima. Vieš si tipnúť za aký čas to rýchlovlak zvládne?

  Noc v Hiroshima.  7. Deň - Presun na ostrov Miyajima, Peace Memorial Park, hrad Hiroshima

  Ráno začneme presunom na priľahlý ostrov Miyajima, kde si pozrieme bližšie z vodnej hladiny vyčnievajúcu torii ⛩️ (tradičnú bránu) Itsukushima Jinja, ktorá je asi najfotografovanejším miestom v celom Japonsku. Neskôr sa loďou vrátime do mesta a presunieme sa do parku mieru Peace Memorial Park (UNESCO), ktorý odkazuje na jeden z najsmutnejších momentov dejín ľudstva 💣. Neskôr nevynecháme ani hrad Hiroshima, ktorý bol bombardovaním totálne zničený a neskôr zreštaurovaný do dnešnej podoby. Večer nás čaká presun naspäť do centrálnej časti ostrova do mesta Kyoto, ktoré je asi najautentickejšie a „najJAPONskejšie“ miesto, na našej ceste krajinou. Zajtra sa máš na čo tešiť!

  Noc v Kyoto.

  8. Deň - Bambusový les Arashiyama, hrad Nijo, budhistický chrám Kiyomizu-dera

  Návštevu mesta začneme vo fotogenickom bambusovom lese Arashiyama 🐼. Pozrieme sa aj do stredovekého hradu Nijo (UNESCO) postaveného z borovicového dreva, domovu významného šogúna Tokugawa leyasu. Kto to boli šogúni a aký mali historický význam v dejinách krajiny? Ako sa odlišovali od samurajov? O hrdinoch svojej doby sa viac dozvieme v Múzeu samurajov a ninja 🥷 bojovníkov. Neskôr sa presunieme do budhistického chrámu Kiyomizu-dera, ktorý je tiež na UNESCO zozname svetového kultúrneho dedičstva. Chrám sa nachádza v distrikte Gion, známom ako geisha štvrť. Nevynecháme tiež pešiu uličku Sanneizaka s tradičnou japonskou architektúrou a s ikonickým výhľadom na 5-poschodovú pagodu Hokan-ji 🗼.

  Noc v Kjoto.

  9. Deň - Presun do veľkomesta Osaka

  Dnes nás čaká presun do južne do veľkomesta Osaka, ktoré je odvekým rivalom hlavného mesta. Navštívime viaceré atrakcie ako mestský park Osaka Castle, ktorému už z diaľky dominuje rovnomenný hrad 🏰. Navštívime tiež známe štvrti ako Dotonbori – japonský “Times Square” či Shinsaibashi, kde sa nachádzajú výborné obchody, reštaurácie a street food 🍲. Neskôr si užijeme večerné výhľady z obzervatória Umeda Sky Building (fakultatívne) alebo ikonického kolotoču Ferris Wheel.

  Noc v Osaka.

  10. Deň - Mesto Nara

  Dnes si spravíme menší výlet do neďalekého mesta Nara, ktoré po svete preslávil mestský park, kde sa voľne pohybujú stovky srncov 🦌 a srniek, ktoré sa nechajú za pamlsky aj pohladkať. Nezabudni sa slušne ukloniť! 😀Navštívime tu tiež budhistický chrám Todai-ji, ktorý ukrýva v hale Daibutsu-den obrovskú bronzovú sochu Buddhu ☸️.

  Noc v Osaka.  11. Deň - Okinawa

  Dnes ráno sa presunieme na letisko a preletíme ✈️ na ostrov číslo dva – Okinawa. Ak si milovník pláží, tak si na správnom mieste! Miesta na juhu ostrova ako Naha a Onna ponúkajú biele piesočné pláže a čisté more 🏖️ – október je stále ideálny mesiac (overené) na kúpanie a opaľovanie a my si tu môžeme dopriať zaslúžený oddych 🍹 po spoznávačke. Okrem oddychu je Okinawa tiež známa svojou tradičnou kuchyňou, ktorá je plná rýb a morských plodov. Určite ochutnaj okinawské jedlá ako goya champuru, rafute alebo okinawa soba 🍜.

  Noc v Naha. 

  12. Deň - Šnorchlovačka na Kerama Islands

  Dnes nás čaká celodenný fakultatívny výlet do národného parku Kerama Islands, kde sú skvelé podmienky na šnorchlovanie 🤿 a aj potápanie 🐢. Vyskúšaš si to s nami?

  Noc v Naha.

  13. Deň - Chill na pláži

  Dnešný deň si doprajeme oddych na ostrovných plážach, prípadne tí aktívnejší si môžu ísť zatrekovať do subtropického lesa 🌳 v národnom parku Yanbaru na severnom cípe Okinawa. Posledná spoločná večera a rozlúčková pred zajtrajším odletom.

  Noc v Naha. 

  14. Deň - Odlet

  Po raňajkách sa pobalíme a presunieme na okinawské letisko, odkiaľ náš čaká let ✈️ späť domov.

  Noc v lietadle. 

  15. Deň - Návrat domov

  Prílet do Viedne a návrat domov. 🏡  ✅ Cena zahŕňa

  • multicity obojsmerný let Viedeň – Tokyo – Okinawa – Viedeň
  • príručnú batožinu do 7kg
  • transfery medzi mestskými vlakmi po krajine, potrebné na naplnenie itineráru
  • transfery vlakom shinkansen
  • letiskové transfery na ostrove Okinawa
  • každodenný nabitý program
  • ubytovanie v dvojlôžkových izbách (okrem Kyoto) s raňajkami na:
   • 4x noci v 3* hoteli v Tokyo (kontinentálne raňajky)
   • 1x noc v 3* hoteli v Hiroshima
   • 2x noci v tradičnom ubytovaní ryokan (viaclôžkové izby) v Kyoto
   • 2x noci v 3* hoteli v Osaka
   • 3x noci v 4* hoteli v Naha (Okinawa)
  • delegáta Flying Banana 24/7
  • darček od Flying Banana 🍌
  • uvítací aperitív
  • všetky letiskové aj servisné poplatky
  • poistenie insolventnosti CK
  • každou účasťou na výlete za teba vysadíme jeden strom 🌲 (obec Malatiná, Orava)

  ❌Cena nezahŕňa

  • stravu okrem uvedenej a osobné výdavky
  • osobné cestovné poistenie (poradíme ak treba)
  • transfery MHD/ metrom/ taxi v rámci miest (cca 50€)
  • prípadné fakultatívne výlety a vstupy (cca 150-400€)
  • transfer na letisko do Viedne a späť domov
  • online check-in (vybavujeme osobne a zdarma na letisku)
  • výber konkrétneho sedadla (spoplatnené cenníkom aerolinky)

  ❗️Dôležité info

  • Covid situácia: Japonsko 8.mája 2023 zrušilo povinnosť preukazovať sa pred vstupom do krajiny očkovacím certifikátom alebo negatívnym testom – žiadne obmedzenia. 
  • Iné očkovania: žiadne nie sú povinné.
  • Pas: Je potrebné mať platný cestovný doklad – pas platný minimálne 6x mesiacov po návrate domov s min. 2x voľnými stranami (ideálne 3x stranami). 
  • Víza: Nie sú potrebné – platí bezvízový styk.
  • Poistenie: Pred cestou nie je nutné uzatvoriť osobné cestovné poistenie, ktoré kryje náklady spojené s liečbou COVID-19. Odporúča sa základné liečebné a úrazové krytie.
  • V sumáre sa vyžaduje:

  ✅ platný cestovný pas

  Fotogaléria

  Recenzie

  (0 recenzií)
  Pridať recenziu

  Produkty z nášho eshopu, ktoré ti odporúčame zobrať

  Podobné výlety

  Objaviť
  Sri Lanka
  13 dní (2 termíny)
  5%
  1990 €
  2090 €
  Voľné
  Objaviť
  Namibia
  15 dní
  2590 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Iceland
  7 dní (1 termín)
  1490 €
  Voľné
  Objaviť
  Iceland
  8 dní (1 termín)
  1790 €
  Voľné
  Objaviť
  Thailand
  15 dní (2 termíny)
  4%
  2390 €
  2490 €
  Voľné
  Objaviť
  Indonesia
  15 dní (1 termín)
  2390 €
  Obsadené
  Objaviť
  Kenya
  11 dní (1 termín)
  2490 €
  Obsadené
  Objaviť
  Costa Rica
  14 dní (2 termíny)
  4%
  2390 €
  2490 €
  Voľné
  Objaviť
  Maldives
  11 dní
  1990 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Portugal
  8 Dní (1 termín)
  6%
  1460 €
  1560 €
  Voľné
  Objaviť
  Pakistan
  14 dní (1 termín)
  6%
  2990 €
  3190 €
  Voľné
  Objaviť
  Yemen
  11 dní, 10 nocí (1 termín)
  3%
  3490 €
  3590 €
  Voľné
  Objaviť
  Thailand
  15 dní (1 termín)
  7%
  2690 €
  2890 €
  Obsadené
  Objaviť
  Indonesia
  15 dní (1 termín)
  4%
  2290 €
  2390 €
  Voľné
  Objaviť
  Philippines
  15 dní (1 termín)
  4%
  2390 €
  2490 €
  Voľné
  Objaviť
  Seychelles
  12 dní (1 termín)
  4%
  2390 €
  2490 €
  Voľné
  Objaviť
  Mexico
  13 (1 termín)
  5%
  1990 €
  2090 €
  Voľné
  Objaviť
  Iceland
  5 dní
  990 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Japan
  15 (1 termín)
  3%
  3090 €
  3190 €
  Voľné
  Objaviť
  Tanzania
  12 dní (1 termín)
  5%
  3190 €
  3350 €
  Voľné
  Objaviť
  China Philippines
  15 dní (1 termín)
  2790 €
  Obsadené
  Objaviť
  French Polynesia
  16 (1 termín)
  7%
  3990 €
  4290 €
  Voľné
  Objaviť
  Finland
  7 dní (1 termín)
  1580 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  United States of America
  14 dní (1 termín)
  8%
  2390 €
  2590 €
  Voľné
  Objaviť
  Morocco
  8 dní
  990 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Mexico
  12 (1 termín)
  7%
  2790 €
  2990 €
  Voľné
  Objaviť
  Canada
  13 dní (1 termín)
  7%
  2590 €
  2790 €
  Voľné
  Objaviť
  Madagascar
  17 dní
  3390 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Zambia Zimbabwe
  11 dní
  2790 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Saudi Arabia
  9 dní, 8 nocí (1 termín)
  5%
  1790 €
  1890 €
  Voľné
  Objaviť
  Jordan
  8 dní (1 termín)
  7%
  1290 €
  1390 €
  Voľné
  Objaviť
  Norway
  8 Dní (5 termínov)
  1580 €
  Voľné
  Objaviť
  India
  13
  2190 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Indonesia
  15 dní (1 termín)
  6%
  3190 €
  3390 €
  Voľné
  Objaviť
  Georgia
  8 dní (1 termín)
  7%
  1390 €
  1490 €
  Voľné
  Objaviť
  Abkhazia
  14 dní
  2590 €
  Pripravujeme
  Vyberte termín
  • 10.10.2024 - 24.10.2024
   Nový termín (promo cena)
   3090 €
  od 3090 €
  Objednať

  Pridať novú recenziu