Košík

Gruzínsko – túrička, kultúra a vínečko

Únik na Kaukaz na pomedzí Európy a Ázie, kde preskúmame najkrajšie prírodné krásy krajiny, zdvihneme si adrenalín na rafte 😈, vyberieme sa na scénickú horskú turistiku 👣, budeme obdivovať odľahlé kláštory ⛪, preskúmame svetoznámu vinársku oblasť Kakheti a dáme tiež degustačku vínka a koňačiku 🥃

Informácie

 • Destinácia
  Destinácia
  Gruzínsko, Európa, Ázia
 • Odlet a prílet
  Odlet a prílet
  Viedeň, Viedeň
 • Trvanie
  Trvanie
  8 dní, 7 nocí
 • Batožina
  Batožina
  Príručná 10kg
 • Skupina
  Skupina
  Max. 16 ľudí
 • Náročnosť
  Náročnosť
  3/5
  Viac info

Termíny

 • 03.08.2024 - 10.08.2024
  Voľné miesta (promo cena)
  1390 €
  Vybrať termín
Čo všetko cena zahŕňa? Čítať nižšie.

Napíš nám e-mail a my ťa budeme informovať
o voľnom mieste alebo novom termíne výletu.

  Highlighty výletu

  Priesmyk Chaukhi Pass
  Priesmyk Chaukhi Pass

  Horský priechod nachádzajúci sa v Kaukazských horách, populárny medzi turistami a horolezcami, ktorí vyhľadávajú dobrodružstvo a nádherné výhľady. Priesmyk je známy svojimi dramatickými skalnými formáciami a panoramatickými výhľadmi na okolité vrchy a údolia. Je súčasťou väčšieho horského masívu Chaukhi, ktorý je tiež označovaný ako "Gruzínske Dolomity" kvôli svojim strmým vápencovým útesom a skalným vežiam.

  Rafting v Kazbegi
  Rafting v Kazbegi

  Rafting je populárnou aktivitou spájajúcou milovníkov adrenalínu a prírody. Oblasť Kazbegi je obklopená Kaukazskými horami a ponúka nádherné scenérie a rieky vhodné na rafting. Najznámejšou riekou v Kazbegi, vhodnou na rafting, je rieka Terek. Táto rieka ponúka rôzne úseky s rôznou úrovňou obtiažnosti, čo umožňuje raftingové výlety pre začiatočníkov aj skúsených rafterov.

  Kaňon Martvili
  Kaňon Martvili

  Kaňon je známy svojou nádhernou krajinou, krištáľovo čistými vodami a bujnou vegetáciou. Bol formovaný riekou Abasha, ktorá preteká cez vápencové útvary, vytvárajúc tak hlboké úzke údolia, malebné vodopády a jedinečnú prírodnú scenériu. Kaňon má niekoľko vodopádov a prírodných bazénov, kde sa dá kúpať, čo robí návštevu ešte atraktívnejšou, najmä počas horúcich letných mesiacov.

  Jaskyňa Prometheus
  Jaskyňa Prometheus

  Jaskyňa bola objavená v 1980-tych rokoch. Jej názov je inšpirovaný gréckou mytológiou, konkrétne príbehom o Prometheovi. Má celkovú dĺžku 11 kilometrov, z ktorých asi 1,4 kilometra je prístupných pre turistov. Jaskyňa má niekoľko veľkých hál a úzkych chodieb. Je známa svojimi nádhernými formáciami stalaktitov, stalagmitov, vápencových vodopádov a iných krasových útvarov, ktoré sú osvetlené farebnými svetlami, čo zvyšuje ich vizuálnu atraktivitu. V jaskyni sa nachádzajú podzemné jazerá a rieky, ktoré pridávajú k jej čarovnej atmosfére. Návštevníci môžu zažiť plavbu loďkou po podzemnej rieke, čo je jedným z vrcholov prehliadky tohto fascinujúceho podzemného sveta.

  Uplistsikhe
  Uplistsikhe

  Mesto vytesané do pieskovcových skalných útvarov, pozostávajúce z množstva jaskýň, tunelov, chodieb a rôznych obytných a sakrálnych priestorov. Pred príchodom kresťanstva bolo Uplistsikhe dôležitým pohanským centrom. Po prijatí kresťanstva v Gruzínsku sa niektoré z jaskýň začali používať ako kostoly. Mesto bolo niekoľkokrát poškodené v dôsledku invázií, vrátane nájazdov Mongolov v 13. storočí. Postupne bolo opustené a stratilo svoj význam.

  Stalin Museum
  Stalin Museum

  Stalinovo múzeum, sa nachádza v meste Gori, ktoré je rodiskom Josifa Stalina, jedného z najznámejších sovietskych vodcov a je venované jeho životu a dielu. Budova múzea je impozantná a postavená v štýle neoklasicizmu, čo dodáva múzeu monumentálny vzhľad. Múzeum bolo otvorené v roku 1957, štyri roky po Stalinovej smrti. Počas sovietskej éry slúžilo ako miesto na oslavu Stalinovho života a jeho prínosov pre Sovietsky zväz. Múzeum má rozsiahlu zbierku artefaktov, ktoré súvisia s osobným a politickým životom Stalina, vrátane repliky Stalinovho rodného domu a tiež Stalinovho železničného vagónu, ktorý používal počas svojich ciest.

  Tradičná kuchyňa
  Tradičná kuchyňa

  Gruzínska kuchyňa je jednou z najvýraznejších a najobľúbenejších kuchýň vo východnej Európe a na Kaukaze. Je známa svojou bohatou paletou chutí, zaujímavými kombináciami prísad a spoločenským charakterom - Gruzínci su považovaní za veľmi pohostinný národ. Khachapuri je chlieb plnený syrom s vajíčkom na vrchu.

  Gruzínske víno
  Gruzínske víno

  Gruzínske víno je výnimočné svojou históriou, tradíciou a unikátnymi výrobnými postupmi. Gruzínsko je považované za jedno z najstarších miest výroby vína na svete, s archeologickými dôkazmi vína produkovaného už pred tisíckami rokov. My sa o jeho kvalite presvedčíme 🍷😋

  Tbilisi
  Tbilisi

  Poprechádzame sa po historickej časti mesta. Staré Mesto Tbilisi je charakteristické úzkymi uličkami, farebnými domčekmi a historickými budovami. Táto oblasť zachováva atmosféru starého mesta a je domovom mnohých tradičných obchodov, reštaurácií a remeselníkov. Zastavíme sa na miestnom trhu a možeme nakúpiť suveníry.

  Tbilisi sulphur baths
  Tbilisi sulphur baths

  Sírové kúpele v starej časti mesta, známe svojimi liečivými účinkami a bohatou stáročia dlhou históriou, ktorá siaha až do 5. storočia. Názov "Tbilisi" pochádza zo starogruzínskeho slova "tbili," čo znamená "teplý," čo odkazuje na teplé pramene, ktoré vyvierajú v tejto oblasti. Kúpele majú charakteristickú architektúru s tehlovými kopulami, ktoré sú čiastočne zapustené do zeme. Interiér kúpeľov je často zdobený tradičnými mozaikami a dlaždicami. Teplota vody v kúpeľoch sa pohybuje okolo 38-40°C.

  Peace Bridge
  Peace Bridge

  Jedna z ikonických architektonických pamiatok mesta. Most nesie symboliku spojenia medzi minulosťou a súčasnosťou Gruzínska. Jeho moderná architektúra kontrastuje s historickou atmosférou starého mesta, čo z neho robí pôsobivú mestskú dominantu, ktorá sa nedá prehliadnuť.

  Lanovka
  Lanovka

  Moderná lanovka, ktorá spojuje dve významné lokality v Tbilisi - park Rike na jednom brehu rieky (Kura) a pevnosť Narikala na druhom brehu. Trasa je dlhá približne 500 metrov- Počas jazdy na lanovke si vychutnáme panoramatický výhľad na staré mesto Tbilisi, historické pamiatky a aj okolitú prírodu.

  ℹ️ Informácie o výlete

  Únik na Kaukaz na pomedzí Európy a Ázie. Preskúmame najkrajšiu jaskyňu 🦇 v Gruzínsku a splavíme krásny kaňon, ktoré v regióne vytvorila príroda🌺. Prezrieme si tiež hlavné mesto Tbilisi, ktoré je zmesou byzantskej, orientálnej a gruzínskej architektúry. Vymáčame sa v sírových kúpeľoch 💦, prevezieme sa lanovkou 🚡 a tiež sa poplavíme po rieke nočným mestom 🌃. Ochutnáme gruzínske víno, ktoré je známe svojou autentickou chuťou vďaka geografickej polohe miestnych viníc 🍷. Preskúmame svetoznámu vinársku oblasť Kakheti, dáme degustačku vínka a koňačiku 🥃 a potúlame sa nekonečnými (kilometrovými) vínnymi pivnicami. Snáď sa niekto zámerne nestratí 😅 Vydáme sa tiež do gruzínskych hôr 🗻 a vychutnáme si výhľady na miestne vrcholy vo výške tri až päť tisíc metrov nad morom. Do rúk berieme pádla a smerujeme na vodu, kde si na rafte 🛶 po rieke trošku zdvihneme adrenalín 😈. Budeme tiež obdivovať odľahlé kláštory ⛪ perfektne zasadené do na oko nedotknutej prírody a vyberieme sa tiež samozrejme na scénickú turistiku 👣 cez horský priesmyk pomedzi stále zasnežené končiare hôr. Nebudú chýbať pamiatky zapísané do zoznamu UNESCO 🏛️, mestečko vytesané do skaly ani rodné mesto súdruha Stalina 🛠. No skrátka, výletik v banana 🍌 štýle, kedy sa nestíhaš čudovať ako ti plynú dni a nenudíš sa ani MI-NÚ-TKU. Ideš? 🍌

  🌎 Itinerár

  Itinerár sa môže z nepredvídateľných dôvodov meniť (počasie, spoločenská únava, ruka božia 😀… atď), ale vždy urobíme tak, aby dobre bolo 😉

  1. Deň - Prílet a presun do Mtsketa

  Čaká nás ranný odlet z Viedne s príletom do Kutaisi okolo obeda. Po vyzdvihnutí na letisku naskáčeme do minibusu a rovno sa vydáme spoznávať kaukazskú republiku. Najskôr preskúmame najkrajšiu jaskyňu v Gruzínsku – Prometheus Cave a podvečer sa presunieme do mesta Mtsketa. Už dnes ochutnáme gruzínske víno, ktoré je známe svojou jedinečnou receptúrou. Vedel si, že víno 🍷 vzniklo práve tu? Večera a spoločný program. Noc v Mtsketa.

   

   

  2. Deň - Gudauri a rafting

  Ranný presun na sever do gruzínskych hôr 🗻, kde si cestou vychutnáme výhľady na miestne vrcholy vo výške tri až päť tisíc metrov nad morom. Po ceste sa tiež zastavíme pri obrovskom rezervoári vody Jinvali, či pevnosti Ananuri. Do rúk berieme pádla a opäť sme na vode, kde si na rafte 🛶 po rieke trošku dvihneme adrenalín 😈. Rafting je bezpečný a za sprievodu skúsených vodáckych sprievodcov. Pôjdeš? Budeme tiež obdivovať miestne odľahlé kláštory ⛪, akým je chrám Gergeti Trinity Church, perfektne zasadené do čistej prírody. Ubytujeme sa v útulnom chatovom hoteli s TOPkovým výhľadom na okolité pohoria. Noc v Stepantsminda.

  3. Deň - Chaukhi Pass

  Dnes nás čaká scénická jednodňová turistika cez horský priesmyk 🗻 Chaukhi Pass, pomedzi stále zasnežené končiare hôr. Začneme v príjemnej alpskej dedinke Juta, z ktorej nás čaká cca 8-9hod túrička s prevýšením 1300m, až do výšky cca 3341mnm. Po dosiahnutí Chaukhi Pass zakončíme túričku v dedinke Roshka, kde nás čaká presun na východ krajiny. Večer sa ubytujeme v autentickom miestnom hosťovskom dome s vlastnou vinicou a vínnou pivnicou a pokračujeme vo vychutnávaní miestnej gastronómie plnými dúškami. Noc v Kakheti.

  4. Deň - Kakheti

  Dnes preskúmame svetoznámu vinársku oblasť Kakheti, dáme degustačku vínka a koňačiku 🥃 v destilérke a potúlame sa nekonečnými (kilometrovými) vínnymi pivnicami. Snáď sa niekto zámerne nestratí 😅 Navštívime tiež miestnu tradičnú pekáreň, pikareskné mestečko lásky Sighnaghi, či ženský kláštor Bodbe. Podvečer sa presunieme do hlavného mesta krajiny. Noc v Tbilisi.

  5. Deň - hlavné mesto

  Po raňajkách začneme spoznávať hlavné mesto Tbilisi, ktoré je zmesou byzantskej, orientálnej a gruzínskej architektúry. Pozrieme si staré mesto a nadčasový Most Mieru, vymáčame sa v sírových kúpeľoch 💦, “stratíme” sa v ikonickom monumente Chronicle of Georgia, prevezieme sa lanovkou ponad mesto k Matke Gruzínska🚡 a tiež sa poplavíme po rieke nočným rozsvieteným mestom 🌃. Noc v Tbilisi.

  6. Deň - Uplistsikhe a Gori

  Dnes nebudú chýbať pamiatky ako katedrála Svetitskhoveli a monastír Jvari v meste Msketa, ktoré sú zapísané do zoznamu UNESCO 🏛️, či mestečko Uplistsikhe, ktore je vytesané do skaly. Navštívime aj Gori, rodné mesto súdruha Stalina 🛠. Poobedný návrat do mesta Kutaisi. Večera a spoločný program. Noc v Kutaisi.

  7. Deň - Martvili a Kutaisi

  Posledný deň spolu splavíme loďou krásny kaňon Martvili a necháme si učarovať výhľadmi na rozsiahly kaňon Okatse. Poobede nás čaká spoznávačka mesta Kutaisi a neskôr rozlúčkový večer. Noc v Kutaisi.

  8. Deň - Odlet domov

  Ranný presun na letisko. Potom čo sa rozlúčime s Gruzínskom, odletíme späť do Viedne. Prílet na Schwechat a presun domov s milión zážitkami 🍌

  ✅ Cena zahŕňa

  • obojsmerný let z Viedeň – Kutaisi
  • všetky transfery po krajine pohodlným a klimatizovaným minivanom
  • všetky letiskové transfery v Gruzínsku
  • príručnú batožinu do 10kg + Wizz Priority
  • ubytovanie v dvojlôžkových izbách na 7x nocí s raňajkami:
  ○ 1x noc v 3* hoteli v Mtsketa
  ○ 1x noc v 3* hoteli v Stepantsminda
  ○ 1x noc v 3* hoteli v Kakheti
  ○ 2x noci v 3* hoteli v Tbilisi
  ○ 2x noci v 3* hoteli v Kutaisi
  • anglicky/česky hovoriaceho miestneho sprievodcu v Kakheti a Tbilisi
  • Flying Banana delegáta a prekladateľa 24/7
  • darček od Flying Banana 🍌
  • uvítací aperitív
  • všetky letiskové aj servisné poplatky
  • poistenie insolventnosti CK
  • každou účasťou na výlete za teba vysadíme jeden strom 🌲 (obec Malatiná, Orava)

  ❌ Cena nezahŕňa

  • vstupy do pamiatok a iné fakultatívne výlety (cca 40-150 EUR, podľa toho ako hrotíš 😜)
  • stravu okrem uvedenej a osobné výdavky
  • osobné cestovné poistenie
  • sprepitné pre miestnych sprievodcov (dobrovoľné)
  • transfer na letisko do Viedne a späť domov
  • online check-in (vybavujeme osobne a zdarma na letisku
  • výber konkrétneho sedadla (spoplatnené cenníkom aerolinky)

  ❗️Dôležité info

  • Covid situácia: bez obmedzení.
  • Iné očkovania: žiadne nie sú povinné.
  • Cestovný doklad: Je potrebné mať platný cestovný doklad – pas platný minimálne 6x mesiacov po návrate domov, s aspoň dvoma voľnými stranami. Akceptuje sa aj občiansky preukaz, my však odporúčame cestovný pas.
  • Víza: nie sú nutné pri pobyte kratšom ako 365 dní.
  • Poistenie: Pred cestou nie je nutné uzatvoriť osobné cestovné poistenie, ktoré kryje náklady spojené s liečbou COVID-19. Odporúča sa základné liečebné a úrazové krytie.
  • V sumáre sa vyžaduje:
   ✅ platný cestovný pas

  Fotogaléria

  Recenzie

  (0 recenzií)
  Pridať recenziu

  Podobné výlety

  Objaviť
  Sri Lanka
  13 dní (2 termíny)
  5%
  1990 €
  2090 €
  Voľné
  Objaviť
  Namibia
  15 dní
  2590 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Iceland
  7 dní (1 termín)
  1490 €
  Voľné
  Objaviť
  Iceland
  8 dní (1 termín)
  1790 €
  Voľné
  Objaviť
  Thailand
  15 dní (2 termíny)
  4%
  2390 €
  2490 €
  Voľné
  Objaviť
  Indonesia
  15 dní (1 termín)
  2390 €
  Obsadené
  Objaviť
  Kenya
  11 dní (1 termín)
  2490 €
  Obsadené
  Objaviť
  Costa Rica
  14 dní (2 termíny)
  4%
  2390 €
  2490 €
  Voľné
  Objaviť
  Maldives
  11 dní
  1990 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Portugal
  8 Dní (1 termín)
  6%
  1460 €
  1560 €
  Voľné
  Objaviť
  Pakistan
  14 dní (1 termín)
  6%
  2990 €
  3190 €
  Voľné
  Objaviť
  Yemen
  11 dní, 10 nocí (1 termín)
  3%
  3490 €
  3590 €
  Voľné
  Objaviť
  Thailand
  15 dní (1 termín)
  7%
  2690 €
  2890 €
  Obsadené
  Objaviť
  Indonesia
  15 dní (1 termín)
  4%
  2290 €
  2390 €
  Voľné
  Objaviť
  Philippines
  15 dní (1 termín)
  4%
  2390 €
  2490 €
  Voľné
  Objaviť
  Seychelles
  12 dní (1 termín)
  4%
  2390 €
  2490 €
  Voľné
  Objaviť
  Mexico
  13 (1 termín)
  5%
  1990 €
  2090 €
  Voľné
  Objaviť
  Iceland
  5 dní
  990 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Japan
  15 (1 termín)
  3%
  3090 €
  3190 €
  Voľné
  Objaviť
  Tanzania
  12 dní (1 termín)
  5%
  3190 €
  3350 €
  Voľné
  Objaviť
  China Philippines
  15 dní (1 termín)
  2790 €
  Obsadené
  Objaviť
  French Polynesia
  16 (1 termín)
  7%
  3990 €
  4290 €
  Voľné
  Objaviť
  Finland
  7 dní (1 termín)
  1580 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  United States of America
  14 dní (1 termín)
  8%
  2390 €
  2590 €
  Voľné
  Objaviť
  Morocco
  8 dní
  990 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Mexico
  12 (1 termín)
  7%
  2790 €
  2990 €
  Voľné
  Objaviť
  Canada
  13 dní (1 termín)
  7%
  2590 €
  2790 €
  Voľné
  Objaviť
  Madagascar
  17 dní
  3390 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Zambia Zimbabwe
  11 dní
  2790 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Saudi Arabia
  9 dní, 8 nocí (1 termín)
  5%
  1790 €
  1890 €
  Voľné
  Objaviť
  Jordan
  8 dní (1 termín)
  7%
  1290 €
  1390 €
  Voľné
  Objaviť
  Norway
  8 Dní (5 termínov)
  1580 €
  Voľné
  Objaviť
  India
  13
  2190 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Indonesia
  15 dní (1 termín)
  6%
  3190 €
  3390 €
  Voľné
  Objaviť
  Georgia
  8 dní (1 termín)
  7%
  1390 €
  1490 €
  Voľné
  Objaviť
  Abkhazia
  14 dní
  2590 €
  Pripravujeme
  Vyberte termín
  • 03.08.2024 - 10.08.2024
   Voľné miesta (promo cena)
   1390 €
  od 1390 €
  Objednať

  Pridať novú recenziu