Košík

USA – road trip

Poď s banánmi na nadupaný roadtrip po západe USA 🇺🇸 a zaži to najkrajšie a najzaujímavejšie, čo nám americká príroda a kultúra ponúka!

Informácie

 • Destinácia
  Destinácia
  USA, Severná Amerika
 • Odlet a prílet
  Odlet a prílet
  Viedeň, Viedeň
 • Trvanie
  Trvanie
  14 dní, 13 nocí
 • Batožina
  Batožina
  Príručná batožina
 • Skupina
  Skupina
  18 banánov
 • Náročnosť
  Náročnosť
  3/5
  Viac info

Termíny

 • 28.05.2024 - 10.06.2024
  Obsadené
  2590 €
  Upozorniť
Čo všetko cena zahŕňa? Čítať nižšie.

Napíš nám e-mail a my ťa budeme informovať
o voľnom mieste alebo novom termíne výletu.

  Highlighty výletu

  Valley of Fire
  Valley of Fire

  Prírodný park v štáte Nevada preslávený brutálnymi červenými skalami. Uvidíme tu nádherne výhľadiky na skalnaté útvary a okolitú prírodu, ktorá je domovom bizonov, kojotov, kaktusov a rôznych druhov vtákov.

  Monument Valley
  Monument Valley

  Toto ikonické miesto je známe pre svoje pôsobivé skalné formácie, ktoré sa vynárajú z červených pieskovcových plôch a tvoria tak charakteristickú panorámu. Útvary boli vytvorené mnohoročným vetrom a vodou, ktoré erodovali pieskovce. Sú často súčasťou filmov a reklám.

  Antelope Canyon (Navajo Tribal Park)
  Antelope Canyon (Navajo Tribal Park)

  Skalný kaňon vytvorený eróziou pieskovca v priebehu mnohých rokov, vďaka pôsobeniu prúdiacej vody a vetra. Má dĺžku 200 m. Považuje sa za jedno z najfotogenickejších miest sveta. Kaňon je spravovaný miestnym kmeňom.

  Horseshoe Bend
  Horseshoe Bend

  Tu si vychutnáme východ slnka. Tento úžasný geologický výtvor - horský oblúk, tvarom pripomínajúci podkovu, nachádzajúci sa v Arizone nesmie na našom itíku chýbať. Vznikol taktiež eróziou rieky Colorado, ktorá pretína púštnu krajinu. Má výšku 300 metrov a rozprestiera sa na šírku viac ako 300 metrov.

  Joshua Tree National Park
  Joshua Tree National Park

  Joshua Tree N.P. sa rozprestiera na ploche viac ako 3100 km² a je domovom mnohých druhov rastlín a živočíchov. Park je pomenovaný po charakteristických stromoch Joshua Tree, ktoré sú jedným z hlavných symbolov parku. Preskúmame rozmanitú krajinu, skalné útvary a vychutnáme si nádherné výhľady na okolitú krajinu.

  Veľký kaňon - Grand Canyon
  Veľký kaňon - Grand Canyon

  Navštívime jeden z najslávnejších prírodných úkazov USA. Kaňon vznikol pred tisíckami rokov eróziou rieky Colorado, ktorá pretína jeho dno až do hĺbky viac ako 1800 metrov. Má dĺžku takmer 450 kilometrov a jeho šírka dosahuje až 29 kilometrov. V okolí sa nachádzajú brutálne vodopády, jaskyne, rokliny a skalné útvary. Veľký kaňon je tiež domovom mnohých druhov rastlín a živočíchov, vrátane vzácnych druhov zvierat, ako sú puma, medveď grizzly alebo kalifornský kondor.

  N.P. Arches
  N.P. Arches

  Národný park je známy pre svoje množstvo prírodných oblúkov a skalných formácií (kolmé skalné steny, skalnýé veže, jaskyne a previsnuté skaly), vytvorené procesmi erózie a zosuvu pôdy.

  Canyonlands
  Canyonlands

  Národný park v Utahu, ktorý ponúka dramatické výhľady, vyhasnuté sopky a kamenisté hory v troch hlavných oblastiach: Island in the Sky, The Needles a The Maze. Rozloha parku je viac ako 1 300 km².

  Bryce Canyon
  Bryce Canyon

  Bryce Canyon je N.P. v Utahu, známy pre svoje bizarné skalné útvary nazývané hoodoos. Vysoké a štíhle kamenné stĺpy vytvorené eroziou. V parku je mnoho turistických cestičiek, ktoré ponúkajú výhľad na tento skvost.

  N.P. Zion
  N.P. Zion

  Park s rozlohou viac ako 590 km² ponúka nádherné farebné skalné útvary, kaňóny a rieku Virgin River. Dve najznámejšie trasy sú Angels Landing, The Narrows uvidíme pre ktorú sa rozhodneme :)

  Las Vegas
  Las Vegas

  Vegas rozhodne nesmie na našom itíku chýbať, mesto hriechu má neskutočnú atmosféru. Ponúka množstvo možností na zábavu, no najmä bohatý nočný život vrátane kasín, obchodov a reštaurácií a brutálne výhľadiky na mesto a jeho atchitektúru.

  Hoover Dam
  Hoover Dam

  Znám aj ako Boulder Dam - hrádza na rieke Colorádo (Arizona/Nevada), postavená v 1931 až 1935. Slúži ako dôležitý zdroj energie a zaisťuje kontrolu záplav a zásobovanie pitnou vodou.

  Death Valley
  Death Valley

  Národný park v Kalifornii. Známy extrémne suchým a horúcim podnebým. Nachádza sa tu najnižší bod Severnej Ameriky - Badwater Basin (86 metrov pod hladinou mora).

  Sequoia N.P.
  Sequoia N.P.

  Najväčšou atrakciou národného parku sú obrovské sekvoje. Nájdeme tu najvyšší strom na svete, nazývaný General Sherman, s výškou 83 metrov a priemerom kmeňa 11 metrov. Okrem sekvojí je tu množstvo vodopádov, jazier, horských potokov a kaskád.

  Los Angeles
  Los Angeles

  Mesto Anjelov. Poprechádzame sa týmto brutálnym mestom s hollywoodshou atmosférou. Walk of Fame, Hollywood sign, Beverly Hills, Santa Monica Pier. či Griffith Observatory? Toto je len zlomok toho čo LA ponúka. Možností je veľa stačí si len vybrať.

  Venice Beach
  Venice Beach

  Pláž s neskutočnou atmosférou, ktorú proste chceš zažiť. Nachádza sa tu množstvo stánkov, kde si môžete kúpiť všetko od suvenírov až po rôzne druhy jedál.

  ℹ️ Informácie o výlete

  🔥 Itinerár

  1. Deň - Prílet do LA

  Prílet na letisko LAX do Los Angeles. Vyzdvihneme auto a pôjdeme sa ubytovať. Dáme si večeru v dobrom steakhouse alebo ochutnáme iné svetové kuchyne, ktoré majú v meste zastúpenie? Noc v LA

  2. Deň - Los Angeles

  Dnes spoznáme najznámejšie dominanty mesta LA. Po raňajkách navštívime Griffith
  Observatory s výhľadom na celú metropolu. Preskúmame spolu nápis Hollywood, chodník slávy, nákupnú ulicu Rodeo Drive či slávnu štvrť Beverly Hills. Deň zakončíme na známom mole Santa Monica a priľahlej pláži Muscle Beach, kde máme možnosť zacvičiť si a okúpať sa tiež v Tichom oceáne. Zájdeme si tu k nápisu Route 66, ktorý označuje koniec slávnej cesty z mesta Chicago naprieč celými štátmi a pri západe slnka sa v okolí navečeriame. Vyskúšať tu môžeme napríklad aj preslávené krevety Bubba Gump.  Noc v LA.

  3. Deň - NP Joshu Tree

  Opúšťame mesto anjelov kam sa ešte vrátime a po pár hodinách cesty vstúpime do prvého z nášho zoznamu národných parkov – Joshua Tree, ktorý preslávili rovnomenné unikátne stromy Joshua, ktorým sa nič z pozemskej vegetácie nepodobá. Park poriadne preskúmame a spoznáme jeho dominanty vrátane kaktusovej záhrady a obrovských balvanov. Na večer prekročíme hranice slnečnej Kalifornie a vstúpime do štátu Arizona, kde si na ubytovaní oddýchneme. Noc v Kingman.

  4. Deň - Grand Canyon

  Po raňajkách sa opäť zbalíme a presunieme sa k jednému z najznámejších prírodných úkazov sveta, Grand Canyon, najhlbšiemu kaňonu na svete. Navštívime ho z jeho južnej strany s tými najscenickejšími výhľadmi. Prejdeme sa po jeho južnej rímse a nájdeme si tie najlepšie miesta na výhľady a fotky. Cestou na ubytovanie sa prevezieme 80km dlhou pikaresknou cestou lemujúcou tok rieky Colorado so zastávkou pti Desert View na jeho východnej hrane s ďalšími krásnymi výhľadmi. Následne sa presunieme cez rieku Colorado a ubytujeme sa pri jazere Powell. Noc v Page.

  5. Deň - Horseshoe Bend, Antelope Canyon, Monument Valley

  Ráno si privstaneme a ideme naháňať východ slnka k Horseshoe Bend, slávnemu meandru rieky Colorado, ktorý ponúka skvelé miesto na dychberúce výhľady a fotky. Po raňajkách sa presunieme k Antelope Canyon a s miestnym sprievodcom z kmene Navajo preskúmame krásny kaňon. Popoludní sa odvezieme do neďalekého Monument Valley, prérie známej z mnohých amerických klasických filmov o divokom západe, ktoré pozná snáď každý. Tu si nájdeme miesto na pozorovanie západu slnka a počkáme, kým obloha naberie správne farebné odtiene. Po fascinujúcej hre svetla pokračujeme do hotela ďalej na sever, kde prekročíme hranice vstupom do štátu Utah. Noc v Monticello.

  6. Deň - NP Arches

  Dnes ráno si to namierime do NP Arches, ktorému dominujú červené pieskové archy. Ak budeme dnes šikovní, tak nazrieme aj do NP Canyonlands, kde sa nachádzajú ďalšie TOP vyhliadky na meandre rieky Colorado. Na záver dňa nás čaká presun na západ. Noc pri Bryce Canyon.

  7. Deň - NP Bryce

  Dnes spoznáme národný park Bryce a jeho atypické povrchové útvary, ktorými sa preslávil. Večer máme priestor spomaliť a niečo si v parku ugrilovať. Počkáme si tu až do úplnej tmy, v parku je minimálny svetelný smog a nočná obloha je tu úchvatná. Noc pri Bryce Canyon.

  8. Deň - NP Zion

  Ráno opäť nomádsky balíme veci a vyrazíme do parku Zion. Vstúpime z jeho východnej
  strany a zjazdíme jeho prístupné cesty. Potom sa prejdeme parkom až k vyhliadke Angels
  Landing. Po návrate z najobľúbenejšieho výletu v parku sa presunieme do mesta hriechu, Las Vegas. Tu sa najprv odvezieme k ikonickému nápisu „Vitajte v Las Vegas“ a potom sa ubytujeme v špičkovom tématickom hoteli. Noc v Las Vegas.

  9. Deň - Valley of Fire

  Ráno začneme výletom do parku Valley of Fire a ukážeme ti jeho najkrajšie miesta. Po návrate do mesta si oddýchneme pri bazéne a prichystáme na večer. Po večeri sa prejdeme po bulvári Las Vegas Strip a navštívime najznámejšie kasína vrátane Mirage, Caesars a Bellagio, kde sa točilo množstvo filmov vrátane „Vo štvorici po opici“. Uvidíme nezabudnuteľné predstavenie vysvietených fontán alebo výbuch sopky. Môžeme navštíviť Benátky, pyramídy a aj parížsku Eiffelovu vežu, to všetko sa dá stihnúť v jeden deň. Život akoby tu začínal práve v noci a kasína sú tu otvorené 24/7. Pôjdeme si vsadiť a zahrať ruletu, poker alebo blackjack? Noc v Las Vegas

  10. Deň - Hoover Dam

  Podľa náročnosti predchádzajúcej noci 😀 si doobedu môžeme poriadne oddýchnuť a nabrať sily pri hotelovom bazéne s drinkom v ruke, kde sa spoločne dohodneme na ďalšom programe a odchode k Hooverovej priehrade, istej doby najväčšej priehrady sveta. Po návrate sa schladíme v hotelovom bazéne. Večer si obzrieme ďalšie centrum zábavy v meste. Vegaský „Strip“ má konkurenciu v podobe ulice Fremont, kde nájdete kasína, pouličných umelcov, bary a nezabudnuteľnú svetelnú show miliónov svetiel každú celú hodinu. Tí odvážni si môžu skočiť bungee z budovy Stratosphere, najvyššej budovy v meste, alebo vyskúšať jednu z atrakcií na jej samom vrchole vrátane voľného pádu alebo kolotoča. Najlepšie je si tu mesto hriechu vychutnať počas západu slnka, kedy sa ti ponúkne pohľad ako sa mesto opäť zahaluje do tmy a ukáže svoju druhú tvár. Noc v Las Vegas

  11. Deň - Death Valley

  Dnes skoro ráno opúšťame mesto hriechu a smerujeme späť do Kalifornie, konkrétne do najteplejšieho a najsuchšieho miesta USA – Death Valley. Tam sa nachádzajú ďalšie scénické cesty na zjazdenie, pravá americká púšť s piesočnými dunami a aj návštevné centrum, kde sa môžeš dozvedieť viac o tomto prírodnom úkaze. Noc v Bakersfield.

  12. Deň - Sequoia NP

  Dnes nás čaká posledná dlhšia cesta autom a návrat do Mesta anjelov. Predtým nás však čaká čerešnička na torte – obrí les, kde rastú tie najstaršie a najväčšie stromy sveta. V Sequoia NP si to namierime autom priamo cez strom sekvoje a navštívime aj najmohutnejší strom sveta. Poobede sa vrátime do Los Angeles. Noc pri LA.

  13. Deň - Venice Beach

  Ráno si zbalíme všetky veci a pôjdeme sa prejsť, prípadne povoziť na bajkoch po Venice Beach a jej promenáde s graffiti a skate-parkom, ako aj popri ikonických „Benátskych“ kanáloch, po ktorých je štvrť pomenovaná. Poobede nás čaká presun na letisko, vrátenie auta a odlet s miliónom zážitkov z LAX späť do Viedne. Noc v lietadle.

  14. Deň - príchod domov

  Večerný prílet do Viedne a návrat domov.

  ✅ Cena zahŕňa

  ● obojsmerný let Viedeň – Los Angeles
  ● príručnú batožinu do 7kg
  ● všetky presuny po krajine pohodlným klimatizovaným vanom
  ● každodenný nabitý program 24/7
  ● ubytovanie v dvojlôžkových izbách:
  ○ v 2* hoteli v Los Angeles na 2x noci
  ○ v 2* hoteli v Kingman na 1x noc
  ○ v 2* moteli v Page na 1x noc
  ○ v 2* hoteli v Monticello na 1x noc
  ○ v 3* moteli pri Bryce Canyon na 2x noci
  ○ v 3* kasíno-hoteli na hlavnom bulvári v Las Vegas na 3x noci
  ○ v 1* dobre hodnotenom hoteli v Bakersfield na 1x noc
  ○ v 2* moteli pri Los Angeles na 1x noc
  ● vstupy do všetkých národných parkov (Grand Canyon, Arches, Bryce, Zion, Death Valley,
  Sequoia)
  ● delegáta Flying Banana 24/7
  ● darček od Flying Banana🍌
  ● uvítací aperitív🥃
  ● všetky letiskové aj servisné poplatky
  ● poistenie insolventnosti CK
  ● každou účasťou na výlete za teba vysadíme jeden strom🌲(obec Malatiná, Orava)

  ❌ Cena nezahŕňa

  ● ESTA – vstupné “víza” do USA (cca 20€ (21usd) – pomôžeme vybaviť)
  ● sprepitné pre sprievodcov (dobrovoľné)
  ● stravu (ubytovania sú bez raňajok) a osobné výdavky
  ● podpalubnú batožinu (cca 120-140€, odporúčame však len príručný ruksak/kufor. Cestou
  späť si môžeme zakúpiť a zložiť sa na spoločnú podpalubnú batožinu a priniesť všetky
  suveníry, oblečenie a darčeky)
  ● osobné cestovné poistenie (poradíme ak treba)
  ● fakultatívne vstupy a extra výletiky (cca 100-300€. Všetky možnosti na výlety
  odkomunikujeme do spoločnej FB skupinky a vyladíme záujmy)

  ❗️Dôležité info

  • Pre vstup je potrebný platný cestovný pas (s platnosťou aspoň 6 mesiacov po ukončení výletu).
  • Víza: Nie sú potrebné za účelom turizmu na 90 dní – ESTA formulár je “oslobodenie” od víz. Bezvízový program umožňuje cestujúcim z určených krajín cestovať do USA za účelom turistiky alebo služobnej cesty (nie práce) na dobu nepresahujúcu 90 dní bez víz. Aby ste mohli cestovať do USA v rámci bezvízového programu (nie pracovať) musíte NAJNESKôR tri pracovné dni pred cestou lietadlom alebo loďou verejného prepravcu vyplniť elektronický formulár cestovnej autorizácie ESTA https://esta.cbp.dhs.gov/esta (Electronic System for Travel Authorization) a zaplatiť správny poplatok. Žiadateľ bude o rozhodnutí orgánov USA vyrozumený prostredníctvom emailu do 72 hodín od zaplatenia správneho poplatku a zaslania žiadosti na rozhodnutie. Detailný postup na vyplnenie žiadosti vám budeme posielať do FB skupiny.

  🦠 COVID-19 situácia

  Pre vstup do USA od 12.mája 2023 už nie je nutné preukázať sa očkovaním proti ochoreniu
  COVID-19.

  Fotogaléria

  Recenzie

  (0 recenzií)
  Pridať recenziu

  Toto sú produkty z nášho eshopu ktoré sa ti na tripe zídu

  Podobné výlety

  Objaviť
  Sri Lanka
  13 dní (2 termíny)
  5%
  1990 €
  2090 €
  Voľné
  Objaviť
  Namibia
  15 dní
  2590 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Iceland
  5 dní
  1180 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Iceland
  8 dní (1 termín)
  1690 €
  Obsadené
  Objaviť
  Thailand
  15 dní (1 termín)
  8%
  2390 €
  2590 €
  Voľné
  Objaviť
  Indonesia
  15 dní (1 termín)
  2390 €
  Obsadené
  Objaviť
  Kenya
  11 dní (1 termín)
  2490 €
  Obsadené
  Objaviť
  Costa Rica
  14 dní (1 termín)
  2490 €
  Obsadené
  Objaviť
  Maldives
  11 dní
  1990 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Portugal
  8 Dní (1 termín)
  1560 €
  Voľné
  Objaviť
  Yemen
  11 dní, 10 nocí (1 termín)
  3%
  3490 €
  3590 €
  Voľné
  Objaviť
  Thailand
  15 dní (1 termín)
  7%
  2690 €
  2890 €
  Voľné
  Objaviť
  Indonesia
  15 dní (1 termín)
  4%
  2290 €
  2390 €
  Voľné
  Objaviť
  Seychelles
  12 dní (2 termíny)
  4%
  2390 €
  2490 €
  Voľné
  Objaviť
  Iceland
  5 dní
  990 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Tanzania
  12 dní (1 termín)
  5%
  3190 €
  3350 €
  Voľné
  Objaviť
  China Philippines
  15 dní (1 termín)
  7%
  2790 €
  2990 €
  Voľné
  Objaviť
  Finland
  7 dní (1 termín)
  1580 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Mexico
  13 (1 termín)
  5%
  2090 €
  2190 €
  Voľné
  Objaviť
  United States of America
  14 dní (1 termín)
  8%
  2390 €
  2590 €
  Voľné
  Objaviť
  Morocco
  8 dní (1 termín)
  990 €
  Voľné
  Objaviť
  Mexico
  12 (1 termín)
  7%
  2790 €
  2990 €
  Voľné
  Objaviť
  Canada
  13 dní
  2890 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Madagascar
  17 dní
  6%
  3390 €
  3600 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Zambia Zimbabwe
  11 dní
  2790 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Bolivia Chile Peru
  17 dní (1 termín)
  5%
  3490 €
  3690 €
  Voľné
  Objaviť
  Saudi Arabia
  9 dní, 8 nocí (1 termín)
  5%
  1790 €
  1890 €
  Voľné
  Objaviť
  Jordan
  8 dní
  1190 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Norway
  8 Dní (4 termíny)
  1490 €
  Obsadené
  Objaviť
  India
  13
  2190 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Indonesia
  15 dní (1 termín)
  0%
  3190 €
  3190 €
  Voľné
  Objaviť
  Abkhazia
  14 dní (1 termín)
  2590 €
  Obsadené
  Vyberte termín
  od 0 €
  Objednať

  Pridať novú recenziu