Košík

Topky Ázie na Silvestra 🥳

Osláv s nami veľkolepo Nový rok a pridaj sa k banánom na nabitý trip plný zážitkov cez 5 krajín: Čína, Thajsko, Kambodža, Vietnam a Malajzia
Peking – Bangkok – Siem Reap – ostrov Koh Rong – ostrov Phu Quoc – Kuala Lumpur – Čínsky múr

Informácie

 • Destinácia
  Destinácia
  Čína, Thajsko, Kamdodža, Vietnam, Malajzia - Ázia
 • Odlet a prílet
  Odlet a prílet
  Viedeň, Viedeň
 • Trvanie
  Trvanie
  15 dní, 14 nocí
 • Batožina
  Batožina
  Príručná 7 kg
 • Skupina
  Skupina
  Max 16 Banánov
 • Náročnosť
  Náročnosť
  3/5
  Viac info

Termíny

 • 26.12.2024 - 09.01.2025
  Voľné miesta (promo cena)
  2690 €
  Vybrať termín
Čo všetko cena zahŕňa? Čítať nižšie.

Napíš nám e-mail a my ťa budeme informovať
o voľnom mieste alebo novom termíne výletu.

  Highlighty výletu

  Zakázané mesto
  Zakázané mesto

  Veľký palácový komplex obkolesený priekopou, sídlo cisárov dvoch dynastií po dobu piatich storočí. Zakázané mesto a jeho impozantnosť vás dostane.

  Wat Phra Kaeo
  Wat Phra Kaeo

  V areáli Kráľovského palácu, v historickom centre Bangkoku sa nachádza chrám Smaragdového Buddhu, ktorý je považovaný za najposvätnejší buddhistický chrám v Thajsku. Je tiež silným politicko-náboženským symbolom.

  Chrámový komplex Angkor
  Chrámový komplex Angkor

  Ruiny bývalého hlavného mesta. Angkor je obrovský chrámový komplex, ktorý leží na území 400 kilometrov štvorcových kúsok od mesta Siem Reap. Chrámový komplex bol vybudovaný ako symbol kráľovskej moci a náboženskej dôležitosti. Angkor bol vyhlásený za UNESCO svetové dedičstvo (1992).

  Pláž na ostrove Phú Quốc
  Pláž na ostrove Phú Quốc

  Nachádzajúci sa v južnej časti Vietnamu v Siamskom zálive, je známy svojimi krásnymi plážami. Rozlohou najväčší ostrov vo Vietname. Phú Quốc je rajský ostrov so širokým výberom pláží, počilujeme, užijeme si slnečné dni a zrelaxovujeme v tropickom prostredí.

  Ostrov Koh Rong
  Ostrov Koh Rong

  V Kambodži taktiež nevynecháme krásne plážičky, pôjdeme sa pozrieť na druhý najväčší ostrov Koh Rong. Na tomto ostrove poriadne oslávime Nový rok.

  Plavba tradičnou loďou
  Plavba tradičnou loďou

  Vyberieme sa na plavbu tradičnou loďou kanálmi Bangkoku. Tradičné thajskej lode typu Longtail sú štíhle, dlhé člny poháňané malými benzínovými motormi.

  Lanovka Hon Thom
  Lanovka Hon Thom

  Lanovka Hon Thom je jednou z najdlhších lanoviek na svete, s dĺžkou trasy približne 8 km. Trasa vedie z ostrova Phú Quốc na malý ostrov Hon Thom. Na vrchole lanovky je vyhliadková veža, ktorá vám ponúka úchvatný výhľad na okolie.

  Ležiaci Buddha v chráme Wat Pho
  Ležiaci Buddha v chráme Wat Pho

  Socha pozlateného Budhu leží v komplexe chrámu Wat Pho. Socha aj komplex sú najväčšími svojho druhu v Thajsku. Socha bola postavená v 18. storočí.

  Grand Palace
  Grand Palace

  Navštívime tiež kráľovský palác v centre Bangkoku, ktorý bol do roku 1925 oficialnym sídlom thajských kráľov. Palác sa dodnes využíva na kráľovské obrady.

  Khao San
  Khao San

  Aby sme zažili tu pravú atmosféru Bangkongu, určite nevynecháme túto párty ulicu s nočným životom v Bangkoku. Khao San je známa ulica v historickom centre Bangkoku, považovaná za epicentrum cestovateľskej kultúry v Bangkoku.

  Duong Dong
  Duong Dong

  V mestečku a jeho okolí nájdete trhoviská, kde môžete ochutnať tradičné vietnamské jedlá a zakúpiť si miestne produkty a suveníry. Navštívime aj preslávený nočný market vo Vietname, kde budeme mať možnosť ochutnať miestne špecialitky.

  Veľký Čínsky múr
  Veľký Čínsky múr

  Div sveta, stavba, ktorú ako jedinú vraj vidieť z vesmíru. Múr sa tiahne v dĺžke 8 850 km naprieč krajinou, a jeho účelom bolo chrániť Čínu pred mongolskými vpádmi. Takúto históriu pocítime pri túričke po múri.

  ℹ️ Informácie o výlete

  🧭 Trip cez Čínu a 4 krajiny juhovýchodnej Ázie

  🏯 Veľkolepé Zakázané mesto a Tianmen Square

  🍻 Párty ulička Kao San road 🥳

  🏓 Ping pong show – len pre silné žalúdky 😅

  🦅 King Power Mahanakhon – najvyššia panoramatická prechádzka v Thajsku, s presklenou podlahou 314m nad ulicou

  ☸️ Budhistické pagody, chrámy a ázijská architektúra

  ⛩️ Angkor Wat komplex – najväčší chrámový komplex na svete a tiež 8. Div sveta

  ⛩️ Bayon & Ta Prohm – unikátne budhistické chrámy, ktoré poznáš aj z filmov

  🏝 TOP kambodžské a vietnamské pláže 

  🐠 Rybačka na lodi – ulovíme si obed? 

  🛵 Výlet po ostrove Phu Quoc na motorkách (fakultatívne) a návšteva 🌿 koreninovej plantáže 

  🚠 Najdlhšia lanovka na svete

  📌 Najväčší vietnamský ostrov a starfish beach

  💦 Vodný park na ostrovoch An Thoi 

  💎 Najvyššie dvojičky Petronas Towers

  🍤 Skvelý ázijský streetfood, kdekoľvek sa pohneš

  🧱 Na záver túrička po novodobom dive sveta – Veľký Čínsky múr

  🌍 Itinerár

  *Itinerár sa môže z nepredvídateľných dôvodov meniť (počasie/spoločenská únava atď), ale vždy urobíme tak, aby dobre bolo 😄😉

  1. Deň - Odlet do Ázie

  Odlet z Viedne priamo do Pekingu. Noc v lietadle.

  2. Deň - Objavovanie Pekingu

  Ranný prílet do Pekingu. Pôjdeme si pozrieť najzaujímavejšie miestečka hlavného mesta – Tianmen Square, legendárne Zakázané mesto, Chrám nebeského pokoja (ak stíhame)… Pochutnáme si obede na lokálnej špecialite, Pekingskej kačici? Večer odlet do Bangkoku. Prílet do Bangkoku v nočných hodinách (okolo polnoci). Transfer a ubytovanie sa v meste.

  3. Deň - Zážitkový deň v Bangkoku: Od chrámov po uličné jedlo a nočný program

  Po raňajkách sa vydáme na prehliadku mesta, čaká na nás množstvo chrámov – Grand Palace a jeho jedinečná architektúra, Wat Prakaew – chrám smaragdového Budhu a tiež impozantný 46 metrový ležiaci Budha vo Wat Pho. Nasleduje zastávka na obed v štýle miestneho “street food” a výlet tradičnou loďou po mestských kanáloch, ktorými sa presunieme až ku chrámu Temple of Dawn postaveného v starobylom khmérskom štýle. Pred západom slnka si to vyšlapeme na svätyňu Golden Mount s výhľadom na celý Bangkok 👀. Večer spoločný program nočným Bangkokom – trúfaš si na ping pong show? 😀 Noc v Bangkok.

  4. Deň - Začiatok dobrodružstva v Kambodži

  Rozlúčka s thajskou metropolou, smer Kambodža. Čaká nás medzištátny let do Siem Reap, kde sa ubytujeme v centre mesta a večer zavítame na trhovisko Old Market a ochutnáme najlepšie miestne špeciality. Dáme sa vymasírovať? Večera a po nej objavíme barovú uličku Pub Street. Noc v Siem Reap.

  5. Deň - Od svitania do súmraku: Udivujúca návšteva Angkor Wat a odchod na ostrov Koh Rong

  Raňajky a celodenný výlet do Angkor Wat, tzv. ôsmeho divu sveta a ohromujúceho najväčšieho chrámoveho komplexu na svete. Začíname skoro ráno pred východom slnka, aby sme chrám Angkor Wat videli vystúpiť z tmy na vlastné oči a načerpali novú energiu z tohto miesta. Čaká nás prehliadka tých najzaujímavejších z množstva chrámov v komplexe 🏛️, vrátane chrámov Bayon a Ta Prohm. Po prehliadke komplexu sa vrátime na hotel a pokračujeme ďalej nočným presunom ležadlovým busom 🚌 smerom k ostrovu Koh Rong. Je to autenticky zážitok kedy si vyskúšame ako cestujú domáci a ktorý si rozhodne užiješ a zároveň sa dobre vyspíš. Spojíme tak príjemné s užitočným a presunieme sa v noci. Noc v pohodlnom autobuse.

  6. Deň - Objavovanie ostrova (Silvester 🥳)

  Ranný príchod do prímorského mesta Sihanoukville, naraňajkujeme sa a nastupujeme na loď a smerujeme na tropický ostrov Koh Rong. 🏝️ Ubytujeme sa priamo na pláži a konečne rovno do mora. Dnes budeme objavovať okolie ostrova, neskutočne biele pláže 🏖️ a krásne azúrové more. Noc na ostrove Koh Rong.

  7. Deň - Tropický raj na ostrove Koh Rong: Pláže, more a svetielkujúci planktón

  Doobeda si užijeme exotickú atmosféru ostrova a poobede sa môžeme vyplaviť na more a uloviť si obed 🐠 Zaplávame si večer za tmy aj so svetielkujúcim planktónom? 💎 Noc na ostrove Koh Rong. 

  8. Deň - Deň plný relaxu na pláži a dobrodružstvo na ostrove Koh Rong Sanloem"

  Raňajky, relax na pláži a spoločný program. Pre neposedných máme naplánovaný výlet na susedný ostrov Koh Rong Sanloem – kde poznáme pekné pláže, a kde sú aj fajn možnosti zašnorchlovať si. Noc na ostrove Koh Rong.

  9. Deň - Od ostrova Koh Rong do vietnamského raju na ostrove Phu Quoc

  Ráno sa rozlúčime s ostrovom a loďou sa preplavíme späť do Sihanoukville. Smerujeme na východnú hranicu s Vietnamom, na ostrov Phu Quoc – najprv autobusom a následne loďou až na ostrov. Poobedný príchod, ubytujeme sa a vydáme sa na prieskum okolitej pláže. Večera a spoločný program. Noc na ostrove Phu Quoc.

  10. Deň - Objavovanie ostrova Phu Quoc: Pagody, Pamiatky a Pláže

  Po raňajkách si požičiame cestné skútre (vieme vybaviť aj pohodlnejší transfer vanom s vodičom, pre tých čo si na skútrik netrúfajú) a ideme spoznať ostrov – výlety na okolité pláže. Pozrieme si najkrajšiu pagodu na ostrove Quoc Mau, dozvieme sa viac o krvavej histórii ostrova v Coconut Prison, ochutnáme korenie z miestnych koreninových záhrad a vydáme na prieskum severu ostrova, kde nás čaká príjemná pláž Mango Bay a relax. Po západe slnka si to namierime na miestne exotické nočné trhy Dinh Cau Night Market a ochutnáme miestne špeciality 🦑 – od morských plodov až po hady. Noc na ostrove Phu Quoc.

   

  11. Deň - Adrenalinový zážitok: Najdlhšia lanovka na ostrovoch An Thoi

  Dnešok patrí výletu najdlhšou lanovkou 🚠 sveta na ostrovy An Thoi Islands, kde sa nachádza skvelý vodný park a príjemné pláže, kde sa dá skvele zrelaxovať. Noc na ostrove Phu Quoc. 

  12. Deň - Presun do Malajzie

  Raňajky, doobedu si ešte užijeme pláž a čas pri mori, neskôr sa rozlúčime s ostrovom a mierime na letisko, odkiaľ nás čaká krátky let ✈️ do Malajzie, Kuala Lumpur. Presunieme sa na hotel  arovno ochutnáme výborný streetfood a zakončíme to na streche mrakodrapu na heliporte s krásnym výhľadom na rozžiarené mesto. Noc v Kuala Lumpur

  13. Deň - Výlet do Batu Caves

  Dnes nás čaká výlet do Batu Caves, hinduistické posvätné miesto. Odtiaľ sa vrátime späť do mesta, budhistický chrám, televíznu vežu, prechádzka korunami stromov v mestskej džungli a na záver Petronas Towers. V noci odlet z Kuala Lumpur do Pekingu

  14. Deň - Veľký Čínsky múr

  Ráno prílet do Pekingu, vyzdvihnutie miestnym transferom, a čaká nás pompézne zakončenie celého výletu – Veľký Činsky múr. Krátka túra po múre a posledný obed na Ázijskom kontinente nám dajú zbohom nášmu nadupanému tripu😉 Presun spať na letisko a odlet do Viedne v nočných hodinách

  15. Deň - Návrat do Viedne

  Prílet do Viedne s neskutočným množstvom zážitkov.

  ✅ Cena zahŕňa

  • multicity let Viedeň – Peking – Bangkok & Kuala Lumpur – Peking – Viedeň
  • medzištátny let Bangkok – Siem Reap
  • medzištátny let Phu Quoc – Kuala Lumpur
  • príručnú batožinu (podpalubnú neodporúčame)
  • všetky letiskové transfery počas výletu
  • celodenný výlet na Veľký Čínsky múr s obedom
  • transfer loďou na ostrov Koh Rong a späť
  • transfer autobusom cez hranice a loďou na ostrov Phu Quoc
  • transfer nočným lôžkovým autobusom Siem Reap – Sihanoukville
  • ubytovanie v dvojlôžkových izbách s raňajkami na:
   • 2x noci v 4* hoteli v centre Bangkoku
   • 1x noc v 4* hoteli v centre Siem Reap
   • 3x noci v 4* hoteli na ostrove Koh Rong na pláži
   • 3x noci v 4* hoteli na ostrove Phu Quoc pri pláži
   • 1x noci v 4* hoteli v centre Kuala Lumpur 
  • lokálneho sprievodcu v Angkor Wat komplexe
  • výlet do Batu Caves
  • delegáta Flying Banana 24/7
  • darček od Flying Banana 🍌
  • uvítací aperitív 🥃
  • všetky letiskové a servisné poplatky
  • poistenie insolventnosti CK
  • každou účasťou na výlete za teba vysadíme jeden strom 🌲 (obec Malatiná, Orava)

  ❌Cena nezahŕňa

  • letiskové transfery do/z Viedne
  • transfery v rámci miest (prostredníctvom tuk tukov, taxi atď)
  • vstupy a transfer pri výlete do Pekingu
  • sprepitné pre sprievodcov (dobrovoľné)
  • stravu okrem uvedenej a osobné výdavky
  • osobné cestovné poistenie (poradíme ak treba)
  • víza do Kambodže a Vietnamu (dokopy cca 55€ – pomôžeme vybaviť) 
  • vstup do Angkor Wat (37 USD) a iné prípadné vstupy do pamiatok

  ❗️Dôležité info

   • Covid situácia: Všetky Covid-19 vstupné podmienky boli zrušené už v roku 2022. 
   • Pas: Je potrebné mať platný cestovný doklad – pas platný minimálne 6 mesiacov po návrate domov, ktorý má minimálne 2x voľné stránky. 
   • Poistenie: Pred cestou nie je nutné uzatvoriť cestovné poistenie, ale odporúčame to. 
   • Víza:
    Slovenskí občania pri cestovaní do Číny môžu požiadať o bezvízový vstup na dobu 72 hodín na tranzitných letiskách – Beijing Capital Airport, Shanghai Pudong Airport alebo Shanghai Hongqiao Airport. Je nutné splniť špecifické podmienky čínskej strany – predložiť platný cestovný doklad a platné víza do cieľovej krajiny, nadväzujúcu letenku do cieľovej tretej krajiny s odletom do 72 hodín s potvrdeným dátumom a palubný lístok. Žiadosť o 72-hodinový bezvízový tranzit musí cestujúci vopred oznámiť leteckej spoločnosti, ktorá o tejto skutočnosti informuje imigračné orgány na letisku. Príslušné orgány po overení splnenia podmienok pre bezvízový tranzit povolia žiadateľovi vstup do krajiny.Pre občanov SR nie sú víza pri vstupe do Thajska  a Malajzie potrebné pri pobyte kratšom ako 90 kalendárnych dní.Udelenie turistického víza do Kambodže za účelom turizmu je potrebné. O vízum je možné požiadať elektronicky (e-Visa), prostredníctvom portálu https://www.evisa.gov.kh za poplatok 35 USD, plus poplatky za spracovanie žiadosti. Platnosť e-víz po schválení je 90 dní a sú platné na jeden vstup, ktorý nepresiahne 30 kalendárnych dní.Udelenie turistického víza do Vietnamu za účelom turizmu je potrebné. O vízum je možné požiadať elektronicky (e-Visa), prostredníctvom portálu https://evisa.xuatnhapcanh.gov.vn/ za poplatok 25 USD, plus poplatky za spracovanie žiadosti. Platnosť e-víz po schválení je 90 dní a sú platné na jeden vstup, ktorý nepresiahne 30 kalendárnych dní. Pred odletom pošleme presný foto-návod ako obe víza vyplniť a v prípade otázok vám budeme asistovať 🙂

  🦠 COVID-19 situácia

  Pre vstup do Thajska, Kambodže a Vietnamu boli všetky vstupné podmienky zrušené.

  🏠 Po návrate

  Momentálne sa pri návrate z krajiny nevyžadujú žiadne opatrenia.

  Fotogaléria

  Recenzie

  (0 recenzií)
  Pridať recenziu

  Toto sú produkty z nášho eshopu ktoré sa ti na tripe zídu

  Podobné výlety

  Objaviť
  Sri Lanka
  13 dní (2 termíny)
  5%
  1990 €
  2090 €
  Voľné
  Objaviť
  Namibia
  15 dní
  2590 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Iceland
  5 dní
  1180 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Iceland
  8 dní (1 termín)
  1690 €
  Obsadené
  Objaviť
  Thailand
  15 dní (1 termín)
  8%
  2390 €
  2590 €
  Voľné
  Objaviť
  Indonesia
  15 dní (1 termín)
  2390 €
  Obsadené
  Objaviť
  Kenya
  11 dní (1 termín)
  2490 €
  Obsadené
  Objaviť
  Costa Rica
  14 dní (1 termín)
  2490 €
  Obsadené
  Objaviť
  Maldives
  11 dní
  1990 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Portugal
  8 Dní (1 termín)
  1560 €
  Voľné
  Objaviť
  Yemen
  11 dní, 10 nocí (1 termín)
  3%
  3490 €
  3590 €
  Voľné
  Objaviť
  Thailand
  15 dní (1 termín)
  7%
  2690 €
  2890 €
  Voľné
  Objaviť
  Indonesia
  15 dní (1 termín)
  4%
  2290 €
  2390 €
  Voľné
  Objaviť
  Seychelles
  12 dní (2 termíny)
  4%
  2390 €
  2490 €
  Voľné
  Objaviť
  Iceland
  5 dní
  990 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Tanzania
  12 dní (1 termín)
  5%
  3190 €
  3350 €
  Voľné
  Objaviť
  China Philippines
  15 dní (1 termín)
  7%
  2790 €
  2990 €
  Voľné
  Objaviť
  Finland
  7 dní (1 termín)
  1580 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Mexico
  13 (1 termín)
  5%
  2090 €
  2190 €
  Voľné
  Objaviť
  United States of America
  14 dní (1 termín)
  8%
  2390 €
  2590 €
  Voľné
  Objaviť
  Morocco
  8 dní (1 termín)
  990 €
  Voľné
  Objaviť
  Mexico
  12 (1 termín)
  7%
  2790 €
  2990 €
  Voľné
  Objaviť
  Canada
  13 dní
  2890 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Madagascar
  17 dní
  6%
  3390 €
  3600 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Zambia Zimbabwe
  11 dní
  2790 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Bolivia Chile Peru
  17 dní (1 termín)
  5%
  3490 €
  3690 €
  Voľné
  Objaviť
  Saudi Arabia
  9 dní, 8 nocí (1 termín)
  5%
  1790 €
  1890 €
  Voľné
  Objaviť
  Jordan
  8 dní
  1190 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Norway
  8 Dní (4 termíny)
  1490 €
  Obsadené
  Objaviť
  India
  13
  2190 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Indonesia
  15 dní (1 termín)
  0%
  3190 €
  3190 €
  Voľné
  Objaviť
  Abkhazia
  14 dní (1 termín)
  2590 €
  Obsadené
  Vyberte termín
  • 26.12.2024 - 09.01.2025
   Voľné miesta (promo cena)
   2690 €
  od 2690 €
  Objednať

  Pridať novú recenziu