Košík

Topky Juhoafrickej Republiky

Poď s banánmi na nadupaný trip a zaži topky Juhoafrickej Republiky. Čaká nás nabitý program, veľa krásnych miest a množstvo zážitkov.

Informácie

 • Destinácia
  Destinácia
  Juhoafrická republika - Afrika
 • Odlet a prílet
  Odlet a prílet
  Viedeň, Viedeň
 • Trvanie
  Trvanie
  14 dní, 13 nocí
 • Batožina
  Batožina
  Príručná batožina 7 kg
 • Skupina
  Skupina
  9-18 banánov
 • Náročnosť
  Náročnosť
  3/5
  Viac info

Termíny

Čo všetko cena zahŕňa? Čítať nižšie.

Napíš nám e-mail a my ťa budeme informovať
o voľnom mieste alebo novom termíne výletu.

  Highlighty výletu

  Cape town
  Cape town

  Kapské mesto je moderné, kosmopolitné mesto obklopené nádhernou prírodou. Zároveň je tretím najväčším mestom Juhoafrickej republiky. Cape Town je jedným z najstarších miest v Južnej Afrike a má bohatú históriu.

  Boulders beach
  Boulders beach

  Je jednou z najznámejších a najobľúbenejších pláží v Cape Towne. Nájdeme tu kolónie Afrických tučniakov, sú to jediné tučniaky na kontinente s týmto pozoruhodným výhľadom. To sú niektoré zaujímavé informácie o Boulders Beach.

  Mys dobrej nádeje
  Mys dobrej nádeje

  Pevninský výbežok neďaleko Kapského mesta. Miesto označované aj ako miesto stretu Indického a Atlantického oceánu. V skutočnosti je to však 160km na juhovýchod. Mys dobrej nádeje má aj dlhú históriu a bol dôležitým bodom na obchodných cestách medzi Európou a Áziou.

  Stolová hora
  Stolová hora

  Stolová hora je najikonickejšou a hlavnou atrakciou Kapského mesta. Získala svoje meno kvôli svojmu charakteristickému plochému vrcholu. Hora sa dá vyšlapať, alebo sa môžme nechať vyviezť. Z hory je brutálny výhľad na mesto z úplne inej perspektívy.

  Lanovka ponad mesto
  Lanovka ponad mesto

  Table Mountain Aerial Cableway. Pozrieme sa na scénické výhľady z jednej z hlavnej atrakcií mesta. 5 minútová jazda lanovkou na vrchol Stolovej hory v Kapskom Meste. Lanovka ponúka nádherné výhľady na okolie vrátane Atlantického oceánu, Kapskej národnej parku a mesta Cape Town. Celková dĺžka lanovky je 1 200 metrov.

  Addo Elephant NP
  Addo Elephant NP

  Národný park s vysokou koncentráciou slonov, pôvodne založený ako útočisko pre ohrozeného slona afrického. Pri napájadle môžeš stráviť celú noc. Okrem slonov tam môžme vidieť mnoho iných zvierat od antilop až po nosorožce. Skvelý spôsob objaviť bohatstvo africkej divočiny a spoznať život divokých zvierat v ich prirodzenom prostredí.

  Lions Head
  Lions Head

  Trek na ikonický vrchol týčiaci sa nad Kapským mestom a okolitými plážami. Nachádza sa medzi Signal Hill a Table Mountain v Cape Towne. Celková dĺžka trasy je približne 5 km. Z vrcholu si vychutnáme pohľad na celé mesto Cape Townu, Stolovú horu, Atlantický oceán a okolité pláže.

  ℹ️ Informácie o výlete 

  • Kapské mesto – “materské” mesto, ktoré považujeme za jedno z najkrajších na planéte
  • Table Mountain – ikonická stolová hora
   Lion’s Head – trek na ikonický vrchol týčiaci sa nad Kapským mestom a okolitými plážami
  • Jazda lanovkou ponad mesto
  • Boulders Beach – pláž, kde čiluje niekoľko stoviek tučniakov afrických Mys dobrej nádeje – historický míľnik v moreplavectve
  • Rezervácia, ktorá je útočiskom pre viac ako 500 druhov primátov Pštrosia farma – pichnú hlavu do piesku?
  • Najvyšší bungee na svete (fakultatívne)
  • Kaňoning, čo ti zdvihne adrenalín (fakultatívne) „jaskyniarčenie“ so sprievodcom (fakultatívne), prípadne adrenalínový
  • Zipline African Big Five – veľká päťka afrických safari zvierat, ktorú budeš mať možnosť vidieť až na dvoch miestach
  • Addo Elephant NP – národný park s vysokou koncentráciou slonov (pri napájadle môžeš stráviť celú noc)
  • 2x safari s prenocovaním v privátnej lodge-ke
  • Vínna železnica a slávne juhoafrické vinice s ochutnávkou vína
  • Pigcasso – áno je to presne čo si myslíš – umelec na štyroch nohách, ktorý sa okrem maľovania „venuje“ enviro-témam
  • Jazda na štvorkolkách po pieskových dunách (fakultatívne)

  🌏 Itinerár

  Itinerár sa môže vzhľadom k počasiu a iným okolnostiam meniť, ale urobíme aby dobre bolo 😎.

  1. Deň - Odlet z Viedne

  Odlet ✈️ z Viedne, krátky prestup a odlet do Kapského mesta.

  2. Deň - Prílet do Južnej Afriky

  Prilietame do Južnej Afriky, vyzdvihneme naše vany a presunieme sa na hotel. Večer nás čaká prvý dotyk s miestnou gastro scénou – vyskúšaš pštrosa či antilopu?

  Noc v Cape Town (CT).

  3. Deň - Kapské mesto, Lion's Head a možno výhliadková jazda vrtulníkom?

  Dnešok patrí jednému z troch hlavných miest krajiny – Kapskému mestu – “materské” mesto, ktoré považujeme za jedno z najkrajších na planéte. Už od rána neleníme a za výhľadom si hneď po raňajkách vyšliapeme na 🦁Lion’s Head – ikonický vrchol týčiaci sa nad mestom a okolitými plážami. Po obede sa pozrieme do prístavu a centra mesta, kde sa naobedujeme. Zmeníme dnes perspektívu a na mesto sa pozrieme z kabíny 🚁 vrtuľníka? Vyhliadková jazda z otvoreného vojenského vrtuľníka stojí za to! (fakultatívne) Západ slnka si užijeme z kopca Signal Hill, centra paraglidistov, ktorý sa týči nad štadiónom DHL Stadium. Po večeri preskúmame nočný život v okolí barovej štvrti Long Street, neďaleko nášho hotela.

  Noc v Cape Town.

  4. Deň - Boulders Beach, Mys dobrej nádeje

  Dnes nás čaká výlet na juh k Mysu dobrej nádeje. , ktorá vedie k ďalšiemu preslávenému miestu – 🐧 Boulders Beach, pláži, kde čiluje kolónia stoviek tučniakov afrických. Neskôr zavítame na Mys dobrej nádeje – historické miesto a míľnik v moreplavectve, kde sa aj naobedujeme. Miesto poriadne preskúmame a vychutnáme si výhľady zo strmých útesov. Cestou späť do CT sa však ešte zastavíme v mestečku Hout Bay, ku ktorému od mysu vedie ikonická cesta Chapman’s Drive – jazda cestou je zážitok sám o sebe. Spravíme si tu výletik za kolóniou tuleňov? Na záver dňa nás čaká 🚠 jazda lanovkou ponad mesto a výhľady z Table Mountain – ikonickej stolovej hory, ktorá dominuje mestskej panoráme.

  Noc v Cape Town.

  5. Deň - Kirstenbosch, vyhliadková cesta Clarence Drive

  Dnes po raňajkách opúšťame CT a pozrieme sa do národnej botanickej záhrady 🌺 Kirstenbosch, ktorá patrí medzi tie najkrajšie na svete! Máme tiež možnosť skúsiť si adrenalínový ⛓️ zipline (fakultatívne) s výhľadom na stolovú horu a neskôr sa prevezieme vyhliadkovou cestou Clarence Drive.
  Noc v Hermanus.

  6. Deň - Veľryby alebo šnorchlovačka so žralokmi? Zástavka v meste

  Ráno začíname výletom za migrujúcimi 🐋 veľrybami, (fakultatívne) ktoré do decembra putujú popri africkom pobreží. Tí odvážni majú zas možnosť zašnorchlovať si so 🦈 žralokmi v klietke pri mestečku Gansbaai. Neskôr smerujeme ďalej na východ so zastávkou pri Strelkovom myse, najjjužnejšom bode afrického kontinentu, až do mestečka Knysna. Cestou sa zastavíme v obchode, nakúpime si a večer si na našom ubytku pri pohári juhoafrického vínka 🍷 niečo fajn ugrilujeme.

  Noc v Knysna.

  7. Deň - Rezervácia opíc a možno najvyšší bungee sveta?

  Po raňajkách sa presunieme po ďalšej ikonickej ceste Garden Route do 🐒 rezervácie opíc Monkeyland, ktorá je útočiskom pre viac ako 500x primátov, ktorí sa po rezervácii pohybujú voľne, pomedzi návštevníkov – dávaj si však pozor, sú to skvelí lupiči! Neskôr zavítame do útočiska veľkých šeliem, kde sa starajú o zranené, osirelé a iné zvieratká neschopné návratu späť do divočiny. Budeš mať neskôr dosť odvahy, aby si skočil z najvyššieho bungee sveta z mosta vo výške 216 metrov? 😅 Na záver sa presunieme do pobrežného prístavného mestečka Port Elizabeth (Gqeberha).

  Noc v Port Elizabeth.

  8. Deň - Addo Elephant NP

  Dnešok patrí safari v 🐘 Addo Elephant NP – národnom park s najvššou koncentráciou slonov na svete. Naše ubytko sa nachádza priamo v parku a my tak budeme mať dostatok času na safari. Okrem slonov tu nájdeš aj zebry, antilopy, pumby, levy, byvoly, šakaly či hyeny. Noc tu môžeš stráviť pri napájadle a nepozorovane sledovať zver. Noc v Addo.

  9. Deň - Safari s východom slnka, mestečko Oudshoorn

  Dnes skoro ráno máme možnosť vyraziť na safari za východu slnka so skúseným sprievodcom. Skoro ráno sú totiž ešte stále aktívne šelmy a my si tak zvýšime šancu, že nejaké z nich uvidíme pri/po love. Po obede nás čaká presun do mestečka Oudshoorn, kde sme ubytovaní. Predtým si však môžeme zašnorchlovať s tuleňmi, ktoré sú na pobreží aktívne a k návštevníkom priateľské a zvedavé.

  Noc v Oudtshoorn.

  10. Deň - Cango Caves, pštrosia farma, prírodná rezervácia Drie Kuilen

  Po raňajkách si skúsime ⛏️ „jaskyniarčenie“ so sprievodcom (fakultatívne) v Cango Caves. Nejedz však veľa, inak sa neprepcháš 😀 Neskôr zavítame na 🥚 pštrosiu farma, kde sa tieto najväčšie vtáky na svete chovajú a kde ti tiež ochotne spravia masáž krku. Je pravda, že miestni na pštrosoch kedysi jazdili – dozvieš sa. Ak nemáš dosť adrenalínu, tak ťa na neďalekom ranči zavrú do klietky a ponoria ku krokodílovi – trúfaš si? Poobede sa presunieme priamo do prírodnej rezervácie Drie Kuilen, kde sa ubytujeme a ugrilujeme večeru. Práve tu máme najmenší svetelný smog a v sklade na teba čaká teleskop na pozorovanie nočnej oblohy.

  Noc v Drie Kuilen.

  11. Deň - Rezervácia Aquilla a safari

  Dnes doobedu máme čas spomaliť a vychnutnať si okolitú prírodu a odľahlé ubytko. Obed nás čaká v luxusnej rezervácii Aquilla, kde máme dobrú šancu uvidieť 🦁 africkú Big Five – veľkú päťku afrických safari zvierat – lev, nosorožec, leopard, byvol a slon 🦁🐘🐆🐃🦏 (leopard je vždy výzva). Poobede nás čaká prvý safari výlet do divočiny spolu so sprievodcom.

  Večera a noc v privátnej lodge v Aquilla Game Reserve.

  12. Deň - Safari, alebo safari na štvorkolkách, vinárske mestečko, vinice Pigcasso

  Dnes začneme ranným safari výletom späť do rezervácie. Dá sa to aj nielen z pohodlia jeep-a, ale aj svojpomocne na štvorkolkách – fakt zážitok! Po safari opúšťame rezerváciu a presunieme sa do vinárskeho mestečka Franschhoek 🍷, kde naskočíme na vlak vínnej železnice, štýlovo sa prevezieme miestnymi vinicami a spojíme si to aj s ochutnávkou známeho juhoafrického vína. Ak nám zostane čas tak sa pozrieme aj do vinice 🐷 Pigcasso – áno je to presne čo si myslíš – umelec na štyroch nohách, ktorý sa okrem maľovania „venuje“ aj enviro-témam.

  Noc v Franschhoek

  13. Deň - Slnko a pláž, alebo výlet na štvorkolkách

  Zostávajúci čas pred odletom tradične nemrháme, a môžeme vyskúšať  jazdu na štvorkolkách (fakultatívne) po pieskových dunách, severne od CT, prípadne si užit posledné slnko a pláž. Presun na letisko a odlet domov. ✈️

  14. Deň - Prílet

  Prílet späť do Viedne s množstvom zážitkov.

  ✅ Cena zahŕňa

  • obojsmerný let z Viedne do Kapského mesta
  • príručnú batožina (7kg)
  • ubytovanie v dvojlôžkových izbách v 3* a 4* hoteloch na 9x nocí (7x s raňajkami)
  • ubytovanie v dvojlôžkových izbách v 4* lodge na 1x noc v safari rezervácii s plnou penziou
  • ubytovanie v štvorlôžkových izbách v chatkách na 1x noc v národnom parku bez raňajok (možnosť nočného pozorovania zveri pri napájadle)
  • 2x jeep safari s miestnym sprievodcom
  • 2x safari výlet bez rangera v NP – zver v národnom parku budeme dobrodružne vyhľadávať samostatne, bez pomoci sprievodcu
  • všetky transfery na našej ceste privátnym minivanom
  • vstup do národ. parku Addo Elephant NP
  • vstup do súkromnej rezervácie s veľkou päťkou
  • Flying Banana degeláta 24/7
  • darček Flying Banana
  • milijón zážitkov
  • všetky ne/možné letiskové aj servisné poplatky
  • poistenie insolventnosti CK
  • za každého účastníka zasadíme jeden strom 🌲 (obec Malatiná na Orave)

  ❌Cena nezahŕňa

  • vstupy do pamiatok a iné fakultatívne výlety (cca 50-200EUR – podľa toho ako hrotíš )
  • stravu okrem uvedenej
  • osobné cestovné poistenie
  • sprepitné pre miestnych sprievodcov

  ❗️Dôležité info

  • Podmienky pre prihlásenie sa na výlet: VÍZA a PAS
  • JAR – víza je potrebné vybaviť pred cestou na veľvyslanectve vo Viedni – bez poplatku
  • Pre vstup do krajiny je nutné udelenie vstupného víza (momentálne zdarma). Vízum sa dá vybaviť poštou a vybavené ti ho následne na ambasáde osobne vyzdvihneme. Podrobný fotonávod ako žiadosť vyplniť ti poskytneme aj s našou asistenciou. Doklad o očkovaní a ani PCR test sa už nevyžaduje. Pre vstup do krajiny je taktiež potrebný cestovný pas, platný minimálne 6 mesiacov po návrate z krajiny.

  🦠COVID-19 situácia 

  Doklad o očkovaní a ani PCR test sa už nevyžaduje. Pre vstup do JAR nie sú povinné žiadne očkovania. Odporúča sa skontrolovať si u svojho lekára očkovanie proti hepatitíde A a B, a tiež tetanu. Počas tripu NEnavštívime žiadne oblasti s výskytom malárie ani iných tropických chorôb.

  🏠Po návrate

  Po návrate z karjiny niesú potrebné žiadne opatrenia.

  Fotogaléria

  Recenzie

  (0 recenzií)
  Pridať recenziu

  Toto sú produkty z nášho eshopu ktoré sa ti na tripe zídu

  Podobné výlety

  Objaviť
  Portugal
  8 Dní (3 termíny)
  1350 €
  Voľné
  Objaviť
  Morocco
  8 dní (1 termín)
  990 €
  Voľné
  Objaviť
  Sri Lanka
  12 dní (1 termín)
  1990 €
  Voľné
  Objaviť
  Jordan
  8 dní (6 termínov)
  1140 €
  Voľné
  Objaviť
  Georgia
  8 dní (1 termín)
  1090 €
  Voľné
  Objaviť
  Iceland
  5 dní (1 termín)
  990 €
  Voľné
  Objaviť
  Maldives
  11 dní (1 termín)
  1890 €
  Voľné
  Objaviť
  Philippines
  13 dní (1 termín)
  2390 €
  Voľné
  Objaviť
  Uganda
  14 dní (1 termín)
  3440 €
  Voľné
  Objaviť
  Tanzania
  12 dní (1 termín)
  2090 €
  Voľné
  Objaviť
  Seychelles
  12 (2 termíny)
  2190 €
  Obsadené
  Objaviť
  Finland
  7 dní (1 termín)
  6%
  1480 €
  1580 €
  Obsadené
  Objaviť
  Costa Rica
  14 dní (1 termín)
  2490 €
  Obsadené
  Objaviť
  Thailand
  14 dní (2 termíny)
  2290 €
  Obsadené
  Objaviť
  Finland
  7 dní (1 termín)
  1580 €
  Obsadené
  Objaviť
  Iceland
  5 dní (3 termíny)
  1090 €
  Obsadené
  Objaviť
  Iceland
  8 dní (1 termín)
  1790 €
  Obsadené
  Objaviť
  Finland
  7 dní (1 termín)
  1580 €
  Obsadené
  Objaviť
  Mexico
  12 (2 termíny)
  1990 €
  Obsadené
  Objaviť
  Tanzania
  12 (1 termín)
  3090 €
  Obsadené
  Objaviť
  India
  13 (1 termín)
  1990 €
  Obsadené
  Objaviť
  India
  13 (1 termín)
  2090 €
  Obsadené
  Objaviť
  Peru
  17 dní (1 termín)
  3390 €
  Obsadené
  Objaviť
  Dominican Republic
  12 dní (1 termín)
  3090 €
  Obsadené
  Objaviť
  Nepal
  11 dní
  2290 €
  Obsadené
  Objaviť
  South Africa
  14 dní
  4%
  2190 €
  2290 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Kenya
  12 dní (1 termín)
  2490 €
  Obsadené
  Objaviť
  United States of America
  14 dní (1 termín)
  4%
  2380 €
  2480 €
  Obsadené
  Objaviť
  Norway
  8 Dní (3 termíny)
  1590 €
  Obsadené
  Objaviť
  Dominican Republic
  12 dní
  2280 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Canada
  13 dní
  2890 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Namibia
  15 dní
  2590 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  South Africa
  13 dní (1 termín)
  2990 €
  Obsadené
  Objaviť
  United States of America
  12
  3090 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Azores Islands
  8 dní (1 termín)
  1150 €
  Obsadené

  Pridať novú recenziu