Košík

USA road trip – západné pobrežie

Poď s banánmi na nadupaný roadtrip po západe USA 🇺🇸 a zaži to najkrajšie a najzaujímavejšie, čo nám americká príroda a kultúra ponúka!

Informácie

 • Destinácia
  Destinácia
  USA, Severná Amerika
 • Odlet a prílet
  Odlet a prílet
  Viedeň, Viedeň
 • Trvanie
  Trvanie
  14 dní, 13 nocí
 • Batožina
  Batožina
  Príručná batožina
 • Skupina
  Skupina
  18 banánov
 • Náročnosť
  Náročnosť
  3/5
  Viac info

Termíny

 • 25.08.2024 - 07.09.2024
  Voľné miesta (promo cena)
  2390 €
  Vybrať termín
Čo všetko cena zahŕňa? Čítať nižšie.

Napíš nám e-mail a my ťa budeme informovať
o voľnom mieste alebo novom termíne výletu.

  Highlighty výletu

  San Francisco
  San Francisco

  Mesto strmých uličiek a zvoniacich električiek. Pozrieme sa tiež do slávneho väzenia na ostrove Alcatraz , z ktorého nebolo úniku? Nevynecháme ani ikonické mólo Pier 39, kde sa často vyvaľuju miestni fúzatí obyvatelia, prevezieme sa slávnou uličkou Lombard Street a nazrieme aj do čínskej štvrte Chinatown, kde nájdeš jedny z najlacnejších suvenírov na našej ceste po štátoch.

  Yosemite National Park
  Yosemite National Park

  Ikonický park Yosemite kde spolu objavíme jeho najkrajšie vyhliadky, sekvojové stromy, turistické chodníčky a tiež dva najväčšie vodopády severnej Ameriky (na jeseň často vysychajú). V parku je tiež pomerne dobrá šanca zahliadnuť miestnych hnedých chlpatých obyvateľov

  Veľký kaňon - Grand Canyon
  Veľký kaňon - Grand Canyon

  Navštívime jeden z najslávnejších prírodných úkazov USA. Kaňon vznikol pred tisíckami rokov eróziou rieky Colorado, ktorá pretína jeho dno až do hĺbky viac ako 1800 metrov. Má dĺžku takmer 450 kilometrov a jeho šírka dosahuje až 29 kilometrov. V okolí sa nachádzajú brutálne vodopády, jaskyne, rokliny a skalné útvary. Veľký kaňon je tiež domovom mnohých druhov rastlín a živočíchov, vrátane vzácnych druhov zvierat, ako sú puma, medveď grizzly alebo kalifornský kondor.

  Pacific Coast Highway
  Pacific Coast Highway

  Najkrajšia scénická cesta po západnom pobreží Kalifornie, kde zjazdíme krásne vyhliadky, útesy, mosty a kalifornské pláže 🏖. Môžeš sa tešiť na mesto Santa Cruz, oblasť Big Sur, ikonický most Bixby Creek Bridge či jedinečný vodopád McWay Falls, ktorý dopadá priamo na pláž.

  Lake Tahoe
  Lake Tahoe

  Lake Tahoe, rozprestierajúce sa na hranici Nevady a Kalifornie, vás očarí čistotou svojej priezračnej tyrkysovej vody. Nie je tu núdza o TOP výhľady, kúpanie sa, skákanie zo skál do čistej vody či opaľovanie sa na pláži.

  Golden Gate Bridge
  Golden Gate Bridge

  Legendárny most cez Zlatú Bránu, postavený v roku 1937, častokrát zahalený do hmly, cez ktorý sa samozrejme prevezieme a pozrieme z viacerých perspektív. Topka

  Las Vegas
  Las Vegas

  Vegas rozhodne nesmie na našom itíku chýbať, mesto hriechu má neskutočnú atmosféru. Ponúka množstvo možností na zábavu, no najmä bohatý nočný život vrátane kasín, obchodov a reštaurácií a brutálne výhľadiky na mesto a jeho atchitektúru.

  Hoover Dam
  Hoover Dam

  Znám aj ako Boulder Dam - hrádza na rieke Colorádo (Arizona/Nevada), postavená v 1931 až 1935. Slúži ako dôležitý zdroj energie a zaisťuje kontrolu záplav a zásobovanie pitnou vodou.

  Universal Studios
  Universal Studios

  Navštívime slávne filmové štúdiá Universal Studios s množstvom atrakcií, kolotočov a predstavení? Parádny zážitok

  Death Valley
  Death Valley

  Národný park v Kalifornii. Známy extrémne suchým a horúcim podnebým. Nachádza sa tu najnižší bod Severnej Ameriky - Badwater Basin (86 metrov pod hladinou mora).

  Sequoia N.P.
  Sequoia N.P.

  Najväčšou atrakciou národného parku sú obrovské sekvoje. Nájdeme tu najvyšší strom na svete, nazývaný General Sherman, s výškou 83 metrov a priemerom kmeňa 11 metrov. Okrem sekvojí je tu množstvo vodopádov, jazier, horských potokov a kaskád.

  Los Angeles
  Los Angeles

  Mesto Anjelov. Poprechádzame sa týmto brutálnym mestom s hollywoodshou atmosférou. Walk of Fame, Hollywood sign, Beverly Hills, Santa Monica Pier. či Griffith Observatory? Toto je len zlomok toho čo LA ponúka. Možností je veľa stačí si len vybrať.

  Venice Beach
  Venice Beach

  Pláž s neskutočnou atmosférou, ktorú proste chceš zažiť. Nachádza sa tu množstvo stánkov, kde si môžete kúpiť všetko od suvenírov až po rôzne druhy jedál.

  ℹ️ Informácie o výlete

  🔥 Itinerár

  1. Deň - Prílet do LA

  Prílet na letisko LAX do Los Angeles (LA). Vyzdvihneme auto a pôjdeme sa ubytovať. Dáme si večeru v dobrom steakhouse alebo ochutnáme iné svetové kuchyne, ktoré majú v meste zastúpenie? Noc v LA.

  2. Deň - Los Angeles

  Dnes spoznáme najznámejšie dominanty mesta LA. Po raňajkách navštívime Griffith Observatory s výhľadom na celú metropolu. Preskúmame spolu nápis Hollywood, chodník slávy posiaty hviezdami, nákupnú ulicu Rodeo Drive či slávnu štvrť Beverly Hills. Deň zakončíme na známom mole Santa Monica a priľahlej pláži Muscle Beach, kde máme možnosť zacvičiť si a okúpať sa tiež v Tichom oceáne (len pre otužilcov). Zájdeme si tu k nápisu Route 66, ktorý označuje koniec slávnej cesty z mesta Chicago naprieč celými štátmi a pri západe slnka sa v okolí navečeriame. Vyskúšať tu môžeme napríklad aj preslávené krevety Bubba Gump, či jazdu na húsenkovej dráhe. Noc v LA.

  3. Deň - Mojave Desert + Las Vegas

  Opúštame mesto anjelov, kam sa ešte vrátime, a po pár hodinách cesty zastavujeme v púšti Mojave, kde žijú indiáni kmeňa Mohave ⛺️ a kde je tiež najväčšia koncentrácia stromov Joshua na svete. Vybehneme si to až na vrchol piesočnej duny? 😈 Podvečer opustíme Kaliforniu a namierime si to do Nevady a priamo do mesta hriechu Las Vegas, ktoré nikdy nespí a otvára bránu do sveta pompéznych kasín, miliónov svetiel, hazardu a nekončiacej zábavy. Tu sa najprv odvezieme k ikonickému nápisu „Vitajte v Las Vegas“ a potom sa ubytujeme v špičkovom tématickom hoteli. 🏛 Noc v Las Vegas.

  4. Deň - Hoover Dam + Grand Canyon

  Z mesta si dnes vybehneme pozrieť skvost inžinierstva a svojej doby najväčšiu priehradu sveta Hoover Dam. Odtiaľ sa potom rozbehneme za prírodnými krásami krajiny a začneme vo vedľajšom štáte Arizona a neďalekom Grand Canyon, ikonickom kaňone starom takmer 70 miliónov rokov, ktorý je veľdielom jedinej rieky Colorado a ktorý sa nachádza v rezervácii kmeňa Hualapai 🏹. Najhlbší kaňon na svete navštívime zo západnej strany, kde si nájdeme tie najlepšie miesta na výhľady a fotky. Po návrate do mesta si oddýchneme pri bazéne a prichystáme na večer. Po večeri sa prejdeme po bulvári Las Vegas Strip a navštívime najznámejšie kasína 🎲, vrátane Mirage, Caesars a Bellagio, kde sa točilo množstvo filmov vrátane „Vo štvorici po opici“. Uvidíme nezabudnuteľné predstavenie vysvietených fontán či výbuch sopky. Môžeme navštíviť pyramídy, antický Rím, orientálnu Áziu, Benátky, či parížsku Eiffelovku – to všetko sa dá stihnúť v jediný večer. Život akoby tu začínal práve v noci a kasína sú otvorené 24/7. Pôjdeme si vsadiť na ruletu či zahrať poker alebo blackjack? Noc v Las Vegas.

  5. Deň - Las Vegas

  Podľa náročnosti predchádzajúcej noci 😀 si doobedu môžeme poriadne oddýchnuť a nabrať sily pri hotelovom bazéne s drinkom v ruke, kde sa spoločne dohodneme na ďalšom programe a odchode do štátneho parku Valley of Fire (možnosť vynechať program a dospať), prípadne na nákupy v miestných outletoch. Po návrate sa schladíme v hotelovom bazéne. Večer si obzrieme ďalšie centrum zábavy v meste. Vegaský „Strip“ má konkurenciu v podobe ulice Fremont, kde nájdeš kasína, pouličných umelcov, bary a nezabudnuteľnú svetelnú show miliónov svetiel každú celú hodinu. Tí odvážni si môžu skočiť bungee z budovy Stratosphere, najvyššej budovy v meste, alebo vyskúšať jednu z atrakcií na jej samom vrchole vrátane voľného pádu alebo kolotoča. Najlepšie je si tu mesto hriechu vychutnať počas západu slnka, kedy sa ti ponúkne pohľad ako sa mesto opäť zahaluje do tmy a ukáže svoju druhú tvár. Vieš čo je to Sphere a prečo aktuálne dominuje vegaskej oblohe? Zistíš hore! Noc v Las Vegas.

  6. Deň - Death Valley NP

  Dnes skoro ráno opúšťame mesto hriechu a smerujeme späť do Kalifornie, konkrétne na najteplejšie a najsuchšie miesto USA – do Death Valley, známeho ako Dolina smrti. V parku na nás čakajú návštevné centrum, kde sa môžeš dozvedieť viac o tomto prírodnom úkaze, skvelé scénické cesty na zjazdenie, prechádzka po vyprahnutom soľnom jazere a aj pravá americká púšť s piesočnými dunami, kde si na záver dňa pozrieme západ slnka. Stretneme cestou mimozemšťanov zo Zóny 51? 👽 Noc v Bakersfield.

  7. Deň - Sequoia NP

  Dnes nás čaká čaká ďalšia čerešnička – obrí les, kde rastú tie najstaršie a najväčšie stromy sveta. V Sequoia NP si to namierime autom priamo cez strom sekvoje a navštívime aj najmohutnejší strom sveta, či monolitický balvan Morro Rock, kde sa otvára 360″ výhľad na celý park a údolie pod ním. Podvečer zliezame z hôr a presunieme sa ďalej na sever. Noc vo Fresno.

  8. Deň - Yosemite NP

  Po raňajkách sa pozrieme na ikonický park Yosemite a objavíme spolu jeho najkrajšie vyhliadky, sekvojové stromy, turistické chodníčky a tiež dva najväčšie vodopády severnej Ameriky (na jeseň často vysychajú). V parku je tiež pomerne dobrá šanca zahliadnuť miestnych hnedých chlpatých obyvateľov 🐻. Po spoznávačke nás čaká jazda scénickou cestou cez horský priesmyk Tioga Pass, položený vo výške 3031mnm a presun k jazeru Tahoe. Noc v Carson City.

  9. Deň - Lake Tahoe

  Po včerajšej skvelej turistike načerpáme nové sily pri jednom z najznámejších vysokohorských jazier sveta Tahoe Lake, ktoré nás udivuje čistotou svojej priezračnej tyrkysovej vody. K jazeru si prinesieme piknik obed a počilujeme v jednej z miestnych rekreačných oblastí, kde nie je núdza a TOP výhľady, kúpanie sa, skákanie zo skál do čistej vody či opalovanie sa na pláži. Podvečer sa lúčime s Tahoe a namierime si to z hôr späť k moru do, ako ju miestni nazývajú, oblasti „Bay Area“. Noc v Oakland.

  10. Deň - San Francisco

  Z Oakland vyrazia banánce priamo do San Francisca, mesta strmých uličiek a zvoniacich električiek, nad ktorými sa týči jedinečný skvost svojej doby – most Golden Gate Bridge 🌉, cez ktorý sa samozrejme prevezieme a pozrieme z viacerých perspektív. Pozrieme sa tiež do slávneho väzenia na ostrove Alcatraz ⛓, z ktorého nebolo úniku? Dnes nevynecháme ani ikonické mólo Pier 39, kde sa často vyvaľuju miestni fúzatí obyvatelia, prevezieme sa slávnou uličkou Lombard Street a nazrieme aj do čínskej štvrte Chinatown, kde nájdeš jedny z najlacnejších suvenírov na našej ceste po štátoch.

  11. Deň - Pacific Coast Highway

  Rozlúčime sa s „Friscom“ a namierime si to späť do LA priamo po Pacific Coast Highway, najkrajšej scénickej ceste po západnom pobreží Kalifornie, kde zjazdíme krásne vyhliadky, útesy, mosty a kalifornské pláže 🏖. Môžeš sa tešiť na mesto Santa Cruz, oblasť Big Sur, ikonický most Bixby Creek Bridge či jedinečný vodopád McWay Falls, ktorý dopadá priamo na pláž. Noc v Morro Bay.

  12. Deň - Santa Barbara / Universal

  Dnešok má skupinka na výber zvoliť si čil mód a navštíviť mesto Santa Barbara a preskúmať jeho centrum a pláž, alebo si privstať a navštíviť slávne filmové štúdiá Universal Studios. Na záver dňa rozlúčková večera a USA 🇺🇸 goodbye party 🎉. Noc pri Los Angeles.

  13. Deň - Venice Beach

  Ráno si zbalíme všetky veci a pôjdeme sa prejsť, prípadne povoziť na bajkoch po Venice Beach a jej promenáde s graffiti a skate-parkom, ako aj popri ikonických „benátskych“ kanáloch, po ktorých je štvrť pomenovaná. Poobede nás čaká presun na letisko, vrátenie auta a odlet s miliónom zážitkov z LAX späť do Viedne. Noc v lietadle.

  14. Deň - príchod domov

  Večerný prílet do Viedne a návrat domov.

  ✅ Cena zahŕňa

  • obojsmerný let Viedeň – Los Angeles
  • príručnú batožinu do 7kg
  • všetky presuny (vrátane letiskových) po krajine pohodlným klimatizovaným vanom
  • každodenný nabitý program 24/7
  • ubytovanie v dvojlôžkových izbách bez raňajok na:
  • 2x noci v 2* hoteli v Los Angeles
  • 3x noci v 3* kasíno-hoteli na hlavnom bulvári v Las Vegas
  • 1x noc v 2* hoteli v Bakersfield
  • 1x noc v 2* hoteli vo Fresno
  • 1x noc v 2* hoteli v Carson City
  • 2x noci v 2* hoteli v Oakland
  • 1x noc v 2* moteli v Morro Bay
  • 1x noc v 2* hoteli pri Los Angeles
  • vstupy do všetkých národných parkov (Death Valley, Sequoia, Yosemite)
  • delegáta Flying Banana 24/7
  • darček od Flying Banana 🍌
  • uvítací aperitív 🥃
  • všetky letiskové aj servisné poplatky
  • poistenie insolventnosti CK
  • každou účasťou na výlete za teba vysadíme jeden strom 🌲 (obec Malatiná, Orava)

  ❌ Cena nezahŕňa

  • ESTA – vstupné “víza” do USA (cca 20€ (21usd) – pomôžeme vybaviť)
  • sprepitné pre sprievodcov (dobrovoľné)
  • stravu (ubytovania sú bez raňajok) a osobné výdavky
  • podpalubnú batožinu (cca 120-140€, odporúčame však len príručný ruksak/kufor. Cestou späť si môžeme zakúpiť a zložiť sa na spoločnú podpalubnú batožinu a priniesť všetky suveníry, oblečenie a darčeky)
  • osobné cestovné poistenie (poradíme ak treba)
  • fakultatívne vstupy a extra výletiky (cca 100-400€. Všetky možnosti na výlety odkomunikujeme do spoločnej FB skupinky a vyladíme záujmy)
  • transfer na letisko do Viedne a späť domov
  • online check-in (vybavujeme osobne a zdarma na letisku)
  • výber konkrétneho sedadla (spoplatnené cenníkom aerolinky)

  ❗️Dôležité info

  • Pre vstup je potrebný platný cestovný pas (s platnosťou aspoň 6 mesiacov po ukončení výletu).
  • Víza: Nie sú potrebné za účelom turizmu na 90 dní – ESTA formulár je “oslobodenie” od víz. Bezvízový program umožňuje cestujúcim z určených krajín cestovať do USA za účelom turistiky alebo služobnej cesty (nie práce) na dobu nepresahujúcu 90 dní bez víz. Aby ste mohli cestovať do USA v rámci bezvízového programu (nie pracovať) musíte NAJNESKôR tri pracovné dni pred cestou lietadlom alebo loďou verejného prepravcu vyplniť elektronický formulár cestovnej autorizácie ESTA https://esta.cbp.dhs.gov/esta (Electronic System for Travel Authorization) a zaplatiť správny poplatok. Žiadateľ bude o rozhodnutí orgánov USA vyrozumený prostredníctvom emailu do 72 hodín od zaplatenia správneho poplatku a zaslania žiadosti na rozhodnutie. Detailný postup na vyplnenie žiadosti vám budeme posielať do FB skupiny.

  🦠 COVID-19 situácia

  Pre vstup do USA od 12.mája 2023 už nie je nutné preukázať sa očkovaním proti ochoreniu
  COVID-19.

  Fotogaléria

  Recenzie

  (0 recenzií)
  Pridať recenziu

  Toto sú produkty z nášho eshopu ktoré sa ti na tripe zídu

  Podobné výlety

  Objaviť
  Sri Lanka
  13 dní (2 termíny)
  5%
  1990 €
  2090 €
  Voľné
  Objaviť
  Namibia
  15 dní
  2590 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Iceland
  7 dní (1 termín)
  1490 €
  Voľné
  Objaviť
  Iceland
  8 dní (1 termín)
  1790 €
  Voľné
  Objaviť
  Thailand
  15 dní (2 termíny)
  4%
  2390 €
  2490 €
  Voľné
  Objaviť
  Indonesia
  15 dní (1 termín)
  2390 €
  Obsadené
  Objaviť
  Kenya
  11 dní (1 termín)
  2490 €
  Obsadené
  Objaviť
  Costa Rica
  14 dní (2 termíny)
  4%
  2390 €
  2490 €
  Voľné
  Objaviť
  Maldives
  11 dní
  1990 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Portugal
  8 Dní (1 termín)
  6%
  1460 €
  1560 €
  Voľné
  Objaviť
  Pakistan
  14 dní (1 termín)
  6%
  2990 €
  3190 €
  Voľné
  Objaviť
  Yemen
  11 dní, 10 nocí (1 termín)
  3%
  3490 €
  3590 €
  Voľné
  Objaviť
  Thailand
  15 dní (1 termín)
  7%
  2690 €
  2890 €
  Obsadené
  Objaviť
  Indonesia
  15 dní (1 termín)
  4%
  2290 €
  2390 €
  Voľné
  Objaviť
  Philippines
  15 dní (1 termín)
  4%
  2390 €
  2490 €
  Voľné
  Objaviť
  Seychelles
  12 dní (1 termín)
  4%
  2390 €
  2490 €
  Voľné
  Objaviť
  Mexico
  13 (1 termín)
  5%
  1990 €
  2090 €
  Voľné
  Objaviť
  Iceland
  5 dní
  990 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Japan
  15 (1 termín)
  3%
  3090 €
  3190 €
  Voľné
  Objaviť
  Tanzania
  12 dní (1 termín)
  5%
  3190 €
  3350 €
  Voľné
  Objaviť
  China Philippines
  15 dní (1 termín)
  2790 €
  Obsadené
  Objaviť
  French Polynesia
  16 (1 termín)
  7%
  3990 €
  4290 €
  Voľné
  Objaviť
  Finland
  7 dní (1 termín)
  1580 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  United States of America
  14 dní (1 termín)
  8%
  2390 €
  2590 €
  Voľné
  Objaviť
  Morocco
  8 dní
  990 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Mexico
  12 (1 termín)
  7%
  2790 €
  2990 €
  Voľné
  Objaviť
  Canada
  13 dní (1 termín)
  7%
  2590 €
  2790 €
  Voľné
  Objaviť
  Madagascar
  17 dní
  3390 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Zambia Zimbabwe
  11 dní
  2790 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Saudi Arabia
  9 dní, 8 nocí (1 termín)
  5%
  1790 €
  1890 €
  Voľné
  Objaviť
  Jordan
  8 dní (1 termín)
  7%
  1290 €
  1390 €
  Voľné
  Objaviť
  Norway
  8 Dní (5 termínov)
  1580 €
  Voľné
  Objaviť
  India
  13
  2190 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Indonesia
  15 dní (1 termín)
  6%
  3190 €
  3390 €
  Voľné
  Objaviť
  Georgia
  8 dní (1 termín)
  7%
  1390 €
  1490 €
  Voľné
  Objaviť
  Abkhazia
  14 dní
  2590 €
  Pripravujeme
  Vyberte termín
  • 25.08.2024 - 07.09.2024
   Voľné miesta (promo cena)
   2390 €
  od 2390 €
  Objednať

  Pridať novú recenziu