Košík

Často kladené otázky

🌏 Cestujem s vami prvý krát, ako to celé funguje?

Vitaj medzi Banánmi! Postup k rezervácii je jednoduchý – ak si si vybral konkrétny výlet, stačí ak nám napíšeš o koľko miest máš záujem a spravíme ti predbežnú rezerváciu. Dostaneš všetky info k výletu spolu s registračným formulárom, ktorý vyplníš a pošleš späť, (najlepšie do 48h). Vystavíme ti faktúru a po jej úhrade je výlet záväzne rezervovaný. O prijatí platby ťa budeme informovať. Ku každému výletu vytvárame Facebookovú skupinu so všetkými účastníkmi, kde sa dozvieš všetky potrebné informácie v ten správny čas.

📝 Aké údaje potrebujem pri rezervácii?

K rezervácii potrebujeme tvoje meno, fakturačné údaje a údaje z cestovného dokladu, s ktorým budeš cestovať (Pas/OP). V prípade, že nemáš platný cestovný doklad, stačí uviesť do poznámky, že ho vybavuješ a následne nám ho poslať minimálne 48 h pred odletom no najlepšie hneď ako ho obdržíš. Ak cestuješ v rámci EÚ stačí ti na to občiansky preukaz. Mimo EÚ potrebuješ cestovný pas, so štandardnou platnosťou aspoň 6 mesiacov po návrate z krajiny. Nezabudni, že meno a údaje v registrácii musí byť rovnaké, ako máš uvedené v cestovnom doklade, na ktorý budeš cestovať.

❓Zaplatil/a som faktúru, čo bude ďalej?

Po uzatvorení výletu vytvoríme facebookovú skupinu, kde sa zoznámiš so všetkými banánmi, ktoré s tebou poletia, svojim delegátom a členmi nášho tímu. Dozvieš sa tam všetky potrebné informácie - detaily k itineráru, návody, ako vybaviť víza, info k stretnutiu na letisku a doprave, tipy a triky k baleniu, zmene peňazí, info o destinácii a bezpečnosti, odporúčaný budget, a tak podobne. V prípade, že nemáš facebook, nevadí, stačí napísať a všetky info a news budeme posielať e-mailom.

💛 Pre koho sú určené výlety s Flying Banana?

Ak chceš na potulkách svetom zažiť a vidieť maximum, opustiť svoju komfortnú zónu, oddýchnuť si, vyčistiť hlavu a vychutnať si život s partiou energických a dobre naladených ľudí, tak je práve pre teba! Cestovanie s Bananas je určené pre každého, kto chce zažiť dobrodružné kombo aktívnej dovolenky a oddychu a ochutnať všetko, čo daná krajina ponúka. Každý výlet obsahuje info o náročnosti, podľa ktorého zistíš či je to pre teba to pravé banánové. Niektoré výlety sú fyzicky náročné, a preto vyžadujú dobrú fyzickú kondíciu.

💁🏼‍♀️ Môžem cestovať aj keď nemám parťákov?

Jasné! Pokiaľ nechceš objavovať svet sólo, no vo svojom okolí nemáš parťáka, ktorý by sa s tebou vydal na cesty, cestovanie v banana skupine je pre teba ako stvorené. Pri cestovaní neobjavuješ len nové miesta, ale aj sám seba a nových ľudí. Našim cieľom je dať dokopy partiu dobrých ľudí, ktorí sú rovnako naladení a spája ich závislosť na cestovaní, aby spolu prešli kúsok sveta a vytvorili si nové priateľstvá, ktoré trvajú dlhšie než výlet.

🍌 V akej veľkej skupine budeme cestovať?

Veľkosť skupiny záleží od výletu, štandardne cestujeme v skupinách 9-18 banánov.

👀 Je na každom výlete delegát Flying Banana?🍌

V rámci skupinových výletov ti bude nonstop k dispozícii slovensky hovoriaci banana delegát. Postará sa o teba od stretnutia na letisku až po šťastný prílet domov a zabezpečí celý program výletu + vie aj dobre pobaviť. ?

⏰ Kedy a kde sa stretneme s delegátom a skupinou?

Zvyčajne sa stretávame na letisku 2 hodiny pred odletom. Presný čas odletu a miesto stretnutia na letisku upresníme vždy vo facebookovej skupine v dostatočnom predstihu. Nášho delegáta spoznáš podľa širokého úsmevu, trička/mikiny Flying Banana a welcome drinku. ?

🛫 Ako sa dostanem na letisko?

Cestu na letisko v rámci skupiny neorganizujeme, takže to ostáva v tvojej réžii. Vo facebookovej skupine ti dáme info k možnostiam dopravy a následne sa všetci pomocou ankety dohodneme na prípadnej spolujazde alebo rovnakom spoji na letisko.

👨‍✈️ Kedy dostanem letenky a ďalšie potvrdenia k výletu?

Informácie k fixným odletovým časom, hotelom, návody k vízovým a iným vstupným podmienkam budú upresnené 14 dní pred odletom. Letenky a ostatné potrebné rezervácie má u seba vždy delegát, ktorý vám ich rozdá po stretnutí na letisku alebo ich pošleme e-mailom. Ak aerolinka podporuje mobilné letenky, posielame ich priamo do vytvorenej facebookovej skupiny max. 24 h pred odletom. Letenku si stiahneš do telefónu a spoločne ušetríme životné prostredie.

🛖 Ako je to s ubytovaním?

Izby sú dvojlôžkové, teda budeš s niekým na izbe. Je možnosť si v rámci komfortu priplatiť aj za jednolôžkovú izbu. Keďže pointa je čo najviac vidieť a zažiť, na hoteloch sa zdržiavame len minimálne.

🚌 Ako sa budeme presúvať počas výletu?

V rámci výletu sa presúvame v privátnych minivanoch, prípadne máme vybavené lokálne trasfery. Čo sa týka zážitkovejších itinerárov, na niektorých výletoch sa presúvame medzi pamiatkami aj na skútroch. Ak sa na to necítiš, nie je problém, môžeš sa k niekomu pripojiť alebo vybavíme alternatívnu dopravu.

🛄 Akú veľkú batožinu si mám zobrať ejkejej prečo je príručka lepšia ako podpalubná batožina?

V banana partii štandardne cestujeme s príručnou batožinou a silno ju odporúčame. Naším Banánikom zatiaľ nikdy nič nechýbalo. Aké sú výhody príručnej batožiny? * Pri check-in batožine je šanca, že ti ju stratia * Veľký kufor je nepraktický pri cestách medzi viacerými destináciami, je to nekomfortné * Po prílete sa nezdržuješ čakaním na batožinu * Príručný ruksak môže byť rozmermi väčší ako sú maximálne povolené rozmery príručnej batožiny * Netreba si brať veľa vecí, takmer v každom hoteli sú práčovne, kde ti operú a vyžehlia * Väčšina kufrov sa pri manipulácii na letisku zničí * Naši delegáti ti dajú pri každom výlete rady čo si zbaliť/čo zbytočne nebaliť

🧳 Ako sa zbaliť ejkejej ako sa nebaliť?

Banana style: čím menej zbalíš tým komfortnejšie cestuješ. Ako príručnú batožinu vždy odporúčame 40L batoh (nie kufor). Keďže nebudeme ubytovaní iba v jednom hoteli, ale budeme sa presúvať, je vhodné zbaliť sa tak, aby ste nemali problémy s pravidelným balením vecí - preto sa držíme hesla "menej je viac". 😎 Na letisko chodíme v dlhších nohaviciach, mikine a bunde. Ušetríme tým miesto a uistíme sa, že nám kvôli klíme pri dlhšom lete nebude chladno. Dôležitá je vhodná obuv určená na chodenie. Veci si skladáme vždy do ,,šúľka,, zaberú tak menej miesta. Opaľovacie krémy a kozmetiku si kupujeme priamo v danej krajine, šampóny, sprchové gély a uteráky sú vždy na hoteloch, a v prípade potreby si ich dokúpiš na mieste. Odporúčame si zobrať vrecko na chrbát alebo iný malý ruksak na výlety. Nezabudni doklady a v prípade vízovej povinnosti 2x vytlačené víza. Tekutiny v príručnej batožine musia byť v maximálne 100 ml nádobkách vložených do priehľadného znovu uzatvárateľného vrecka. Spoločný objem nesmie presiahnuť 1000 ml. Lieky prevážaj len v originálnych škatuľkách, a ak sú na predpis, najlepšie je mať sprievodný list od lekára v angličtine.

💸 Čo je v cene a čo aké výdavky môžem očakávať?

Cena výletu, ktorú vidíš na našom webe je KONEČNÁ a pri každom výlete je uvedené, čo presne je v nej zahrnuté. Pri väčšine výletov cena zahŕňa všetky letenky v rámci itineráru, minimálne príručnú batožinu, ubytovania v dvojlôžkových izbách zväčša s raňajkami, delegáta Flying Banana 24/7, tričko Flying Banana, letiskové transfery, každodenný program, všetky servisné a letiskové poplatky a poistenie insolventnosti CK. Cena nezahŕňa individuálne cestovné poistenie, stravu okrem uvedenej, vízové a iné vstupné poplatky, osobný budget a fakultatívne výlety nad rámec výletu.

🤸🏾‍♀️Musím sa zúčastniť všetkých aktivít v rámci itineráru?

Nie, fakultatívnych výlety sú dobrovoľné. Ak sa rozhodneš, že ti niečo z programu nevyhovuje, vieme ti pripraviť alternatívny program prípadne stráviš čas podľa seba a k skupine sa pripojíš neskôr.

🏥 Aké potrebujem poistenie?

Pred cestou je nutné uzatvoriť poistenie liečebných nákladov v zahraničí na dobu zájazdu. Informácie k možnostiam poistenia posielame pred výletom pri rezervácii, vieme ti poradiť a sprostredkovať ti ho, prípadne si ho vieš uzatvoriť vo vlastnej réžii.

Ako si vybavím víza?

Informácie k vstupným podmienkam a vízovým povinnostiam posielame vždy pred zakúpením výletu. Víza si vybavujú banániky na vlastnú päsť. Do väčšiny krajín je možnosť vybaviť víza online v priebehu pár minút – zvyčajne iba vyplníš online formulár s tvojimi údajmi a zaplatíš poplatok. Návod ako si vybaviť víza do konkrétnej krajiny vždy posielame pred výletom. V prípade potreby kompletne vybaviť víza za teba ponúkame 2 možnosti: 1. Presmerujeme Ťa na profi vízovú spoločnosť. 2. Za poplatok, víza vybavíme za Teba my 🤑.

💉Kde zistím informácie k očkovaniu na vybraný tripík?

Informácie k povinným očkovaniam posielame vždy pred zakúpením výletu. Pred cestou sa odporúča skontrolovať si platnosť pravidelných očkovaní – tetanus, osýpky, mumps a podobne. Tvoj obvodný lekár ťa informuje o potrebe doočkovania pravidelných očkovaní a prípadných povinných očkovaní. Odporúčané očkovanie je len na tvojom zvážení, viac info pred cestou zistíš aj na UVZSR.

💸 Je potrebné zameniť si pred výletom hotovosť?

Peniaze si meníme spolu s delegátom priamo na letisku po prílete do krajiny a počas výletu v miestnych zmenárňach. Vo väčšine krajín si môžeš vybrať hotovosť (za poplatok) z bankomatu, neplatí to však VŠADE, preto odporúčame mať so sebou aj hotovosť.

Je možné pripraviť výlet na mieru?

Pre väčšie skupiny cestovateľov, ktorí chcú cestovať s vlastnou partiou, či organizácie vieme pripraviť aj súkromné výlety. Minimálny počet účasníkov záleží od výletu. Stačí nás kontaktovať a niečo spolu vymyslíme.

Kedy môžem očakávať balíček lietajúcich banánov?

Tovar zvyčajne expedujeme do 48 hodín. Následne dodanie tovaru záleží od spôsobu dopravy. Momentálne máme na výber 2 možnosti. Doručenie prostredníctvom Slovenskej pošty a.s., alebo zásielková výdajna Packeta s viac ako 1300 výdajných miest po celom Slovensku.

Ako postupovať pri reklamácii tovaru?

Ak si obdržal tovar ktorý bol poškodený, alebo ak sa tovar poškodil nie vinou užívateľa, tak postupujeme v súlade s reklamačným poriadkom ktorý nájdeš tu: https://www.flyingbanana.sk/vratenie-a-reklamovanie-tovaru/

Čo ak chcem zakúpený tovar vrátiť?

Každý banana zákazník má právo na vrátenie zakúpeného tovaru cez internet, bez udania dôvodu do 14 dní od obdržania zásielky. V prípade vrátenia tovaru, sumu za poštovné hradí zákazník.

Môžem si prísť tovar vyskúšať?

Tovar ktorý nájdete na našom webe si môžete po dohode s nami prísť vyskúšať do nášho officu v Bratislave. Pokecáme a spravíme ti aj kávičku :)