Košík

Banány cestujúce skrz celým svetom.

🍌 Flying Banana je dobrodružná, kreatívna cestovka, ktorá ťa vezme na výlet do celého sveta. 🌏 Už od roku 2016 ponúkame Slovákom (aj cezpoľným Banánom) tripy od Fidži 🌴 až po Havaj 🌸. Ponúkame výlety do tepla ☀️, do zimy ❄️, na hory 🏔, na pláž 🏝, blízko, ďaleko, na krátko, na dlho, za málo, za viac, no vždy to stojí za to. 😎

Ako to začalo?

Príbeh Flying Banana 🍌 začal, ako cestovateľský blog, ktorý slúžil, ako inšpirácia pre mladých cestovateľov a dobrodruhov🌏. Blog poskytoval tipy na lacné letenky, ubytká a destinácie, ktoré nenájde ani Google.👀

📝 Blog prerástol do poradne, nakoľko bol zaplavený otázkami typu Môžem sa pridať na ďalší výlet?, Odkiaľ máš peniaze na cestovanie? či Poradil by si mi kam na dovolenku?. 🗺 Nasledovala príprava itinerárov pre ľudí, ktorí mali záujem o nabitý dobrodružný výlet za pár šupiek a zrazu bol na svete nápad založiť cestovku. ✈️

Od vtedy sme už zobrali niečo cez 3250 🍌 banánov do viac než 70 krajín sveta 🌏 a naša ponuka sa stále rozrastá. Pozri si našu aktuálnu ponuku a poď s nami na ďalšie dobrodružstvo!

Prečo názov „Flying Banana“?

Banán 🍌 vyzerá ako bumerang, keď bumerang vyletí do diaľky, vždy sa vráti späť tam, odkiaľ vyletel. Tak isto aj my, ktorí cestujeme po svete, máme domov 🏠, z ktorého raz začas vyletíme, no po čase sa vždy vrátime domov.🇸🇰

 • Banana
  3 250

  Spokojných banánov s nami cestovalo

 • Banana
  79/195

  Krajín sme už spolu s banánmi objavili

 • Banana
  2 383

  Stromov sme spoločne vysadili na Orave

 • Banana
  3 233 195

  Zjedených banánov, ale úplne vážne

Spoznaj naš tím & delegátov

 • Patrik Paluga
  Patrik Paluga
  CEO

  Ten, čo zasadil prvý Banán. Patrik je už 12 rokov na potulkách svetom. Počas štúdia v USA, Poľsku a Francúzsku zistil ako naučiť Banány lietať a teraz toto know how šíri Slovenskom a svetom. Miluje výzvy a je závislý na spoznávaní nových miest, ľudí, jedla a všetkého nepoznaného. Ak práve necestuje, pripravuje expedície a kreatívne zájazdy do všetkých kútov sveta. Baví ho šperkovanie itinerárov a nič pre neho nie je nemožné. Vie sa dohovoriť rukami aj nohami a jediné, čo nezje bude určite kuracie embryo al dente.

 • Adam Jando
  Adam Jando
  Delegát

  Expert na adrenalín, dobrodružstvo a stojky. K posádke lietajúcich Banánov nastúpil v septembri 2018 a odvtedy si plní svoj detský sen - živiť sa cestovaním. Vždy vyhľadáva exotiku a adrenalín a v meste ho stretneš len na letisku. Jeho prirodzeným prostredím sú hory, príroda a more. Je milovníkom vodných športov, turistiky a jazdy na všetkom, čo má kolesá. Rád spoznáva nové miesta a skáče bez padáku do neznáma. Na cestovaní si najviac váži to, ako rozširuje obzory, pomáha chápať svet globál-nejšie a zároveň učí väčšej pokore a vďačnosti za to všetko, čo v živote máme.

 • Eva Banasová
  Eva Banasová
  Delegátka

  K banánom 🍌 ju okrem dlhodobej vášne k cestovaniu priviedla zahraničná stáž a túžba opäť žiť na Slovensku. Cestovateľský ošiaľ odštartoval rok štúdia v Londýne. Nasledoval Erazmus, zahraničné štúdium a stáže. Práve vďaka štúdiu sa jej podarilo najvštíviť niekoľko krajín sveta. Práca delegátky je pre ňu splneným snom, keď nieje na cestách tak pracuje v office, venuje sa hocičomu, no najmä správe nového Webu 😎. Voľný čas rada trávi aktívne. Ak nieje v prírode, tak je na hodine jógy alebo pilatesu. Cestovanie a šport sú dve veci bez ktorých si nevie predstaviť život ❤️.

 • Tomáš Minárik
  Tomáš Minárik
  Delegát

  Vždy dobre naladený Banán spod Tatier. Od januára 2019 loví zážitky spolu s Banánikmi a s nadhľadom a prehľadom ich sprevádza po cestách. Aj keď s radosťou odkrýva zákutia iných končín sveta , lásku k svojej rodnej krajine nezapiera a často ho môžte vidieť túlať sa bicyklom po slovenských cestách. Milovník športu a dobrého jedla riadici sa zanzibarským mottom “Hakuna matata “.

 • Barbora Kovácsová
  Barbora Kovácsová
  Office Lady

  Túlavé topánky si obula už počas výšky a s radosťou míňala európske granty na stáže a štúdia v Španielsku a Portugalsku. Za veľkou mlákou nosila Amíkom pizzu a soft drinky, len aby bolo na roadtripy po amerických národných parkoch. Vždy hladná po ďalších zážitkoch, sa vybrala žiť k austrálskym protinožcom či do kanadských Rocky Mountains. Okrem vášne k cestovaniu a naháňaniu nových zážitkov, má tiež rada turistiku, šnorchlovanie či kempovanie. Zo sveta ju privialo späť domov až priamo do nášho Banana kanclu, kde sa podieľa na zrode vypeckovaných tripíkov, loví letenky a s radosťou zodpovie všetky vaše otázky.

 • Sandra Švecová
  Sandra Švecová
  Delegát

  Na cesty si so sebou nosí obrovský balíček pozitívnej energie a nadšenia. Rada mieša drinky🍹. Rada sníva s otvorenými očami, od šplhania na baobab na Madagaskare, až po snowboardovú výpravu helikoptérou na Aljaške. Každý problém pre ňu predstavuje novú príležitosť. Správne ráno začína jógou. Myslí si, že život je niečo mimoriadne ✨ a tak by sme s ním mali aj zaobchádzať. Rada si vychutnáva poobedie v hojdacej sieti niekde na pláži, čo je aj dôvodom, prečo posledné roky žije na miestach ako Miami, Kambodža, Austrália či aktuálne Kostarika. Cestovanie robí jej život zmysluplným a je na ňom závislá. Rada sa učí cudzie jazyky a ochutnáva zaujímavé kuchyne.

Nebaví ťa práca v kancli od 9 do 5?
Pridaj sa k nám a získaj job svojich snov!

Miluješ cestovanie, spoznávanie ľudí a nové dobrodružstvá?
Pridaj sa k nášmu tímu banana delegátov!

testimonial testimonial testimonial

Najlepšie robíme to, čo máme najradšej...

Tvoríme skupinové ale aj individuálne výlety do celého sveta.
Necestujeme, aby sme utiekli od nášho života. Cestujeme, aby nám neutiekol život.

Pozrieť všetky referencie

Filozofia a vízia

✨Našou víziou je v ľuďoch prebudiť túžbu po dobrodružstve a cestovaní ?. Naším cieľom je spájať ľudí, ktorí sa tešia zo života a sú pripravení užívať si život naplno?, sú pozitívne nastavení a pripravení spoznať svet. ✈️ Vybudovali sme komunitu Banánov?, ktorým cestovanie zmenilo život. Pretože z vlastnej skúsenosti vieme, že cestovanie je tá najlepšia škola života.?

1 banán na tripe = 1 zasadený strom

Za každého účastníka na našom tripe, zasadíme spoločne jeden strom.

testimonial testimonial testimonial
bananas

Ešte stále váhaš ?

Pozri si našu aktuálnu ponuku výletov a leť!
S Banánmi si každý príde na svoje.

Objaviť všetky výlety
bananas