Košík

Brazília, Argentína, Čile + Patagónia

? Poď s banánmi na nezabudnuteľný trip do Južnej Ameriky a navštív hneď 3 krajiny 🇧🇷🇦🇷🇨🇱

Informácie

 • Destinácia
  Destinácia
  Brazília, Argentína, Čile + Patagónia
 • Odlet a prílet
  Odlet a prílet
  Viedeň, Viedeň
 • Trvanie
  Trvanie
  14 dní, 13 nocí
 • Batožina
  Batožina
  Príručná
 • Skupina
  Skupina
  Max. 15 banánov
 • Náročnosť
  Náročnosť
  3/5
  Viac info

Termíny

Jeseň / Zima 2024
Čo všetko cena zahŕňa? Čítať nižšie.

Napíš nám e-mail a my ťa budeme informovať
o voľnom mieste alebo novom termíne výletu.

  Highlighty výletu

  Torres del Paine, čilská Patagónia
  Torres del Paine, čilská Patagónia

  Torres del Paine je jedným z najkrajších a najobľúbenejších národných parkov v Patagónii a bol vyhlásený za biosférickú rezerváciu UNESCO. Je známy pre svoje ohromujúce horské scenérie, ľadovcové jazerá a ikonické vrcholy, ako sú Las Torres (Veže) a Cuernos del Paine.

  El Chalten v argentínskej Patagónii
  El Chalten v argentínskej Patagónii

  El Chaltén je známe ako "Trekkingové hlavné mesto Argentíny". Mesto je vstupnou bránou do národného parku Los Glaciares. El Chaltén je domovom mnohých turistických trás, vrátane populárnej trasy k vrcholu Cerro Fitz Roy, ktorá ponúka úchvatné scenérie a náročný, ale uspokojujúci trek.

  Rio de Janeiro
  Rio de Janeiro

  Mesto v južnej časti Brazílie, zároveň jedno z najznámejších miest v krajine. Nachádzaju sa tu krásne pláže, ikonická socha Krista Spasiteľa, bohatá kultúra, história a architektúra, ako aj množstvo parkov, múzeí a ďalších turistických atrakcií.

  Socha Krista Spasiteľa
  Socha Krista Spasiteľa

  Nachádza sa na vrchole kopca Corcovado v meste Rio de Janeiro v Brazílii. Socha ma výšku 30 metrov a váži 635 ton. Postavili ju v rokoch 1922 až 1931 a patrí k najznámejším turistickým atrakciam nielen v Brazílii, ale aj na svete. Z vrcholu sa nám taktiež naskytne nádherný výhľad na mesto a okolitú krajinu.

  Návšteva najväčšej mestskej favely Rocinha
  Návšteva najväčšej mestskej favely Rocinha

  Rocinha sa nachádza v Riu de Janeiro a je považovaná za najväčšiu favelu v Latinskej Amerike. Je to husto obývaná komunita s úzkymi uličkami, farebnými domčekmi a pulzujúcim životom. Týmto spôsobom sa priblížime k životu miestnych, okusíme lokálne jedlo a splynieme s davom.

  Perito Moreno - UNESCO
  Perito Moreno - UNESCO

  V NP Los Glaciares. Ľadove je jedným z najväčších a najimpresívnejších ľadovcov na svete. Je to aktívny ľadovec, čo znamená, že sa stále pohybuje a mení svoju podobu.Jednou z najimpresívnejších vecí na Perito Moreno je jeho spektakulárne zrážanie ľadu. Kvôli tlaku a pohybu sa časti ľadu odlomia a padajú do jazera s brutálnym zvukom.

  Calafate
  Calafate

  Nachádza sa neďaleko NP Los Glaciers. Dedinka je obklopená krásnou prírodou s nádhernými scenériami. V centre dediny sa nachádza námestie, s kopou reštaurácií, kaviarní a obchodov so suvenírmi. Tu si môžete vychutnať miestne jedlá a nakúpiť.

  Buenos Aires
  Buenos Aires

  Hllavné a zároveň najväčšie mesto Argentíny. Mesto má má veľmi bohatú históriu a kultúru. Má zaujmavú architektúru kde sa spája kombinácia historických a moderných budov. Mesto Tanga, žijúce hudbou a bohatou kultúrou a gastronómiou.

  Cukrová homola a jazda lanovkou
  Cukrová homola a jazda lanovkou

  Ďalšia ikonická zastávka na našom itíku, (portugalsky Pão de Açúcar) v Rio de Janeiro. Čaká nás jazda lanovkou, ktorá vedie z pobrežia do vrcholovej stanice (396 m.n.m.). Práve táto jazda lanovkou je považovaná za jednu z najkrajších na svete a ponúka úchvatné výhľady na mesto, prímorské pláže a okolité hory. Rozhodne to stojí za to.

  Copacabana
  Copacabana

  Ikonická plážv južnej časti Ria. Nádherné piesočnaté pobrežie s tyrkysovým morom kde si užijeme relax. Pláž má dĺžku takmer 4,5 kilometra a nachádza sa tu množstvo barov, reštaurácií a atrakcií. Celkovo je Copacabana jedným z najvyhľadávanejších miest v Riu a my su ju rozhodne nenecháme újsť.

   Ipanema
  Ipanema

  Ďalšia ikonická plážička, ktorú určite navštívime. Cca 2 km dlhá a obklopená vysokými stromami a budovamia. Nachádza sa tu mnoho barov, reštaurácií, obchodov a nočných klubov. Táto oblasť je fascinujúcou a dynamickejšou oblasťou v Riu.

  Vodopády Iguazu
  Vodopády Iguazu

  Nádherné vodopády obklopené pralesmi, ktoré su domovom pre mnoho druhov rastlín a zvierat (tapírov, jaguárov, 400 druhov vtákov). Sú súčasťou UNESCO svetového dedičstva. Tvorí ich viac ako 270 vodopádov na rieke Iguazu v J časti Brazílie a SV časti Argentíny, práve preto si tieto vodopády pozrieme z oboch strán. Pre extra zážitok sa dajú pozrieť aj z vtáčej perspektívy.

  Technické veldielo Itaipu
  Technické veldielo Itaipu

  Itaipu je brovská hydroelektráreň nachádzajúca sa na rieke Paraná na hranici medzi Brazíliou a Paraguajom. Je to jedno z najväčších technických diel a v súčastnosti aj najväčšia produkčná hydroelektráreň na svete. Vybudovaná v 1975 až 1984. Je kľúčovým zdrojom energie pre Latinskú Ameriku a je dôležitým faktorom pre ekonomický rast a rozvoj regiónu.

  ℹ️ Informácie o výlete 

  Hajlajty tripu:

  🏛️ Buenos Aires – najeurópskejšie mesto Južnej Ameriky

  🗻Torres del Paine – najznámejší čilský park s ikonickými vežami Las Torres

  🧊 Perito Moreno – belasý, stále rastúci ľadovec, po ktorom si môžeme zastrekovať

  🏛️ Calafate – príjemná dedinka v strede Patagónie 

  ⛰️ El Chalten – turistická oblasť s ikonickými trekmi s výhľadmi na vrch Fitz Roy

  💦 Vodopády Iguazu – najväčší systém vodopádov na svete (návšteva z brazílskej aj argentínskej strany)

  🛥️ Zážitková plavba rýchločlnom priamo pod vodopády Iguazu

  ⚡️ Technické veldielo Itaipu – najväčšia vodná elektráreň sveta

  🔱 Rio de Janeiro – mesto bohov 

  ✝️ Socha Krista na Corcovade – jeden zo 7 divov sveta

  🚠 Cukrová homoľa a jazda lanovkou 

  🏖️ Ikonické pláže Copacabana a Ipanema

  🚁 Let helikoptérou ponad Rio a/alebo vodopády Iguazu falls (odporúčame)

  🏍️ Návšteva najväčšej mestskej favely Rocinha, s prekvapením

  🥩 Skvelá gastro scéna od steakov až po caipirinhu 🍹  🌍 Itinerár

  Itinerár sa môže z nepredvídateľných dôvodov meniť (počasie/spoločenská únava atď), ale vždy urobíme tak aby dobre bolo 😁

  1. Deň - Odlet

  Odlet ✈️ z Viedne a krátky prestup s odletom do Buenos Aires.

  2. Deň - Buenos Aires

  Ranný prílet do Buenos Aires a presun na hotel. Prvý deň sa necháme unášať priaznivými vetrami (v preklade Buenos Aires) 😅 a pozrieme si hlavné dominanty mesta, ktoré sa nedávno dostali do celosvetového povedomia vďaka výhre Argentíny na futbalovom šampionáte, vrátane pamätníku Obelisk čí námestia Plaza de Mayo. Nevynecháme ani cintorín Recoleta, nábrežie Puerto Madero, či autentickú a farebnú štvrť La Boca ⚽️. Dnes večer máme prvú možnosť ochutnať miestne gastro a aperitivos – odporúčame argentínsky steak a pohár dobrého malbecu. 😜

  Noc v Buenos Aires

  3. Deň - Patagónia

  Ráno odlet do Patagónie, smer autentické mestečko El Calafate. Po prílete nestrácame čas a presunieme sa ďalej patagónskou prírodou až k hraniciam s Čile, spoločne ich prekročíme a zamierime priamo do národného parku (NP) Torres del Paine, kde nás zajtra čaká celodenná, avšak nenáročná turistika 🏔. Po ceste uvidíme bezhrbé ťavy – lamy, kondory, orly a ďalších obyvateľov Patagónie. Večer vyskúšame povestnú patagónsku jahňacinu aj červené vínko.

  Noc pri Torres del Paine

  4. Deň - Los Cuernos a ľadovec Grey

  Dnešok patrí ikonickým vežiam Las Torres, ktoré sa fotogenicky týčia nad horskou lagúnou, kam si spolu zatrekujeme. Dáme si tiež piknik pri jazere s pohľadom na slávne končiare Los Cuernos a ľadovec Grey. Po turistike nás čakajú ďalšie vyhliadky cestou von z parku, vrátane vodopádu Salto Grande. Dnes sa ešte vraciame späť do Argentíny.

  Noc v Calafate

  5. Deň - NP Glacieres

  Dnes sa vyberieme do NP Glacieres k 60m vysokému ľadovcu Perito Moreno, ktorý ako jediný ľadovec sveta rastie, no zároveň neustále zlieza z hôr, kusy ľadu sa lámu a padajú do lagúny. Pre ešte väčší zážitok sa môžeme preplaviť po lagúne Lago Argentino, nasadiť si mačky a dať si krátku túričku po ľadovci, ulomiť si z neho trošku ľadu a schladiť si ním pohár whisky. Poobedná prechádzka mestom v Calafate a degustačka miestnych špecialitiek, prípadne návšteva miestneho ranču, kde si môžeš oholiť barana, prípadne zajazdiť na koni. Na záver dňa presun na sever.

  Noc v El Chalten

  6. Deň - Turistička ponad hory Patagónie

  Dnes nás čaká ďalšia ikonická turistika popod malebné hory Patagónie. Namierime si to k Laguna de los Tres, ktorej dominuje výhľad na vrch Fitz Roy, panoráma na ktorú len tak nezabudneš.

  Noc v El Chalten

  7. Deň - Lagúna Torre

  Dnes máme možnosť si opäť zatrekovať do hôr a pozrieť si lagúnu Torre alebo si zvolíme adrenalínovejšiu formu spoznávania a vyskúšame miestne pereje rieky Las Vueltas s výhľadom na pohorie Fitz Roy. Po programe sa vrátime do Calafate, kde si oddýchneme pred zajtrajším letom.

  Noc v Calafate

  8. Deň - Presun späť do Buenos Aires a krátky let do Puerto Iguazu

  Po nezabudnuteľnej turističke nás čaká odlet z Patagónie späť do Buenos Aires a ešte jeden krátky let do Puerto Iguazu, ktoré je argentínskou bránou k vodopádom Iguazu 💦. Nebudú opäť chýbať ani argentínske steaky, či pivečko Patagonia 🍺. Dnes prespíme na argentínskej strane vodopádov.

  Noc v Puerto Iguazu

  9. Deň - Vodopády z argentínskej strany

  Ráno smer Iguazu vodopády z argentínskej strany. V čom sú tie brazilské odlišné? Vysvetlíme si na mieste a na vlatnej koži to zistíš už zajtra 🤪

  Poobede prekročíme hranice Brazílie, kde navštívime technické veldielo Itaipu, kedysi najväčšiu vodnú elektráreň na svete ⚡️ s enormnou výrobou energie. Ochutnáme dnes brazilské steaky 🥩 či caipirinhu🍹?

  Noc vo Foz Iguazu

  10. Deň - Vodopády z brazilskej strany

  Ráno nás čakajú opäť Iguazu Falls, ktoré si pozrieme tentokrát z brazílskej strany. Zmeníš perspektívu a pozrieš si vodopády z vrtuľe 🚁, alebo sa priamo k nim radšej priplavíš rýchločlnom?🛥️ Neuveriteľná energia a sila prírody v podobe jedného z prírodných divov sveta (aj také sú 😜). Po obede nás čaká odlet do Rio de Janeiro. Večerný prílet do mesta a presun na hotel.

  Noc v Riu

  11. Deň - Rio De janeiro

  Dnes začíname spoznávačku mesta bohov Rio de Janeiro – v preklade “januárová rieka”, ktoré považujeme za jedno z najkrajších na svete. Mesto vtesané do džungle medzi pohoria, kde je údajne väčšia biodiverzita 🦜ako v Amazonskom pralese, mesto ktoré pokrývajú krásne kopce pripomínajúce vylámané dračie zuby 🐉🦷. Na jednom z nich si nenecháme ujsť jeden zo Sedem divov sveta v podobe sochy Ježiša Krista na Corcovade, kde sa vyvezieme až k úpätiu tejto ikonickej sochy✝️. Poobede sa vydáme v sprievode miestneho do favely, kde sa chudoba mieša s veselými ľuďmi a kde si miestni žijú vlastnými pravidlami. Deň zakončíme na legendárnej pláži Copacabana s drinkom v ruke 🍹

  Noc v Riu

  12. Deň - Oddych na Copacabana alebo mesto z vtáčej perspektívy

  Dnes máme možnosť si celé mesto pozrieť z vtáčej perspektívy 🚁 – dopraješ si tento ultra zážitok? Zvyšok partičky bude mať priestor na oddych na pláži Copacabana, ktorú máme hneď pri hoteli. Neskôr smerujeme do centra mesta, kde si pozrieme štadión Maracana (zvonku), Sambadrome, či Selaronove schody v živej štvrti Lapa. Na záver dňa vybehneme na lanovku 🚠, ktorá nás vyvezie na Cukrovú homolu, odkiaľ sú dokonalé výhľady na mesto 👀. Západy slnka sú tu naozaj výnimočné.

  Noc v Riu

  13. Deň - Rozlúčka s Južnou Amerikou a odlet domov

  Dnes po raňajkách si ešte doladíme opálenie 🏝️ a užijeme pokojné vody pláže Ipanema, prípadne sa môžeme ešte pozrieť do mestského akvária a aj do Múzea zajtrajška 🔮, kde sa dozvieš, kam momentálne ľudstvo smeruje 🤔 Večer nás čaká presun na letisko, rozlúčka s J. Amerikou a večerný odlet z Brazílie späť domov.

  14. Deň - Návrat domov

  Prílet do Viedne s milijón zážitkami. Rozlúčime sa a čaká nás cesta domov.

  ✅ Cena zahŕňa

  • obojsmerný medzinárodný let Viedeň – Buenos Aires & Rio de Janeiro – Viedeň
  • obojsmerný vnútroštátny let Buenos Aires – Calafate – Buenos Aires
  • jednosmerný vnútroštátny let Buenos Aires – Iguazu Falls
  • jednosmerný vnútroštátny let Iguazu Falls – Rio de Janeiro
  • príručnú batožinu pri všetkých letoch
  • všetky ne/možné letiskové a palivové poplatky
  • všetky zahraničné letiskové transfery z/na hotel
  • každodenný program
  • 11x ubytovanie s raňajkami v dvojlôžkových izbách (detailné info v sekcii Ubytovanie)
  • ubytovanie v 3* hoteli v Buenos Aires na 1x noc 
  • ubytovanie v penzióne pri parku Torres del Paine na 1x noc
  • ubytovanie v 3* lodge v Calafate na 2x noci s raňajkami 
  • ubytovanie v 3* lodge v El Chalten na 2x noci s raňajkami 
  • ubytovanie v 3* hoteli v Puerto Iguazu na 1x noc s raňajkami
  • ubytovanie v 4* hoteli v Foz do Iguacu na 1x noc s raňajkami
  • ubytovanie v 3* hoteli v Rio de Janeiro na 3x noci
  • vstup do národného parku Los Glaciares v Argentíne
  • vstup do národného parku Torres del Paine v Čile
  • vstup do oboch národných parkov Iguazu Falls (ARG aj BRA strana)
  • Flying Banana degeláta 24/7
  • darček od Flying Banana
  • všetky ne/možné letiskové aj servisné poplatky
  • poistenie insolventnosti CK
  • za každého účastníka zasadíme jeden strom 🌲 (obec Malatiná na Orave)

  ❌Cena nezahŕňa

  • vstupy a iné fakultatívne výlety (cca 100-400EUR – podľa toho ako hrotíš 😜)
  • osobné výdavky
  • stravu, okrem vyššie uvedenej
  • presuny v rámci miest
  • osobné cestovné poistenie
  • sprepitné pre miestnych sprievodcov (dobrovoľné)
  • podpalubnú batožinu (cca 200-300€) – odporúčame však len príručnú batožinu (cestou späť si môžeme zakúpiť a zložiť sa na spoločnú podpalubnú batožinu a priniesť všetky suveníry, oblečenie a darčeky)

  ❗️Dôležité info

  • Pre vstup do krajiny je potrebný platný cestovný pas minimálne 6 mesiacov po návrate z krajiny

  🦠 COVID-19 situácia

  Pre vstup do všetkých troch krajín sa doklad o očkovaní a ani AG/PCR test už nevyžaduje (Brazília zrušila povinnosť 21.5. a Čile už 9.5.2023).

  🏠 Po návrate

  • Momentálne sa nevyžadujú žiadne opatrenia pri návrate z krajiny.

  Recenzie

  (0 recenzií)
  Pridať recenziu

  Produkty z nášho eshopu, ktoré ti odporúčame zobrať

  Podobné výlety

  Objaviť
  Sri Lanka
  13 dní (2 termíny)
  5%
  1990 €
  2090 €
  Voľné
  Objaviť
  Namibia
  15 dní
  2590 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Iceland
  7 dní (1 termín)
  1490 €
  Voľné
  Objaviť
  Iceland
  8 dní (1 termín)
  1790 €
  Voľné
  Objaviť
  Thailand
  15 dní (2 termíny)
  4%
  2390 €
  2490 €
  Voľné
  Objaviť
  Indonesia
  15 dní (1 termín)
  2390 €
  Obsadené
  Objaviť
  Kenya
  11 dní (1 termín)
  2490 €
  Obsadené
  Objaviť
  Costa Rica
  14 dní (2 termíny)
  4%
  2390 €
  2490 €
  Voľné
  Objaviť
  Maldives
  11 dní
  1990 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Portugal
  8 Dní (1 termín)
  6%
  1460 €
  1560 €
  Voľné
  Objaviť
  Pakistan
  14 dní (1 termín)
  6%
  2990 €
  3190 €
  Voľné
  Objaviť
  Yemen
  11 dní, 10 nocí (1 termín)
  3%
  3490 €
  3590 €
  Voľné
  Objaviť
  Thailand
  15 dní (1 termín)
  7%
  2690 €
  2890 €
  Obsadené
  Objaviť
  Indonesia
  15 dní (1 termín)
  4%
  2290 €
  2390 €
  Voľné
  Objaviť
  Philippines
  15 dní (1 termín)
  4%
  2390 €
  2490 €
  Voľné
  Objaviť
  Seychelles
  12 dní (1 termín)
  4%
  2390 €
  2490 €
  Voľné
  Objaviť
  Mexico
  13 (1 termín)
  5%
  1990 €
  2090 €
  Voľné
  Objaviť
  Iceland
  5 dní
  990 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Japan
  15 (1 termín)
  3%
  3090 €
  3190 €
  Voľné
  Objaviť
  Tanzania
  12 dní (1 termín)
  5%
  3190 €
  3350 €
  Voľné
  Objaviť
  China Philippines
  15 dní (1 termín)
  2790 €
  Obsadené
  Objaviť
  French Polynesia
  16 (1 termín)
  7%
  3990 €
  4290 €
  Voľné
  Objaviť
  Finland
  7 dní (1 termín)
  1580 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  United States of America
  14 dní (1 termín)
  8%
  2390 €
  2590 €
  Voľné
  Objaviť
  Morocco
  8 dní
  990 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Mexico
  12 (1 termín)
  7%
  2790 €
  2990 €
  Voľné
  Objaviť
  Canada
  13 dní (1 termín)
  7%
  2590 €
  2790 €
  Voľné
  Objaviť
  Madagascar
  17 dní
  3390 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Zambia Zimbabwe
  11 dní
  2790 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Saudi Arabia
  9 dní, 8 nocí (1 termín)
  5%
  1790 €
  1890 €
  Voľné
  Objaviť
  Jordan
  8 dní (1 termín)
  7%
  1290 €
  1390 €
  Voľné
  Objaviť
  Norway
  8 Dní (5 termínov)
  1580 €
  Voľné
  Objaviť
  India
  13
  2190 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Indonesia
  15 dní (1 termín)
  6%
  3190 €
  3390 €
  Voľné
  Objaviť
  Georgia
  8 dní (1 termín)
  7%
  1390 €
  1490 €
  Voľné
  Objaviť
  Abkhazia
  14 dní
  2590 €
  Pripravujeme

  Pridať novú recenziu