Košík

Dobrodružná Srí Lanka

Pozri stories z výletu

Nadupaný výlet po tom najkrajšom, čo dobrodružná Srí Lanka ponúka. Národné parky, divo žijúce slony, história, pamiatky, chrámové komplexy, paláce, turistika, čajové plantáže, a relax na pláži.

Informácie

 • Destinácia
  Destinácia
  Sri Lanka, Ázia
 • Odlet a prílet
  Odlet a prílet
  Viedeň, Viedeň
 • Trvanie
  Trvanie
  13 dní, 12 nocí
 • Batožina
  Batožina
  Podpalubná a príručná batožina
 • Skupina
  Skupina
  Max. 15 banánov
 • Náročnosť
  Náročnosť
  4/5
  Viac info

Termíny

 • 25.08.2024 - 06.09.2024
  Obsadené
  2090 €
  Upozorniť
 • 15.11.2024 - 27.11.2024
  Voľné miesta (promo cena)
  1990 €
  Vybrať termín
Čo všetko cena zahŕňa? Čítať nižšie.

Napíš nám e-mail a my ťa budeme informovať
o voľnom mieste alebo novom termíne výletu.

  Highlighty výletu

  Národný park Minneriya
  Národný park Minneriya

  Pojdeme na dobrodružné safari v najznámejšom a najnavštevovanejšom Národnom parku Minneriya. Je to park s najväčšou koncentráciou slonov Ázijských, ktoré sa zhromažďujú v oblasti. Okrem obrovských stád slonov sa tu dajú vidieť, krokodíly, dva druhy endemických opíc a cca 170 druhov vtákov.

  Krásne pláže
  Krásne pláže

  Oddýchneme si na krásnych plážiach, ktoré sú obklopené palmovými hájmi a majú krásny piesok. Pláže majú dobré podmienky na surfovanie a mnoho iných aktivít. Len tak si zaplávať, nieje vždy jednoduché a to najma kvôli vlnám, sú však zátoky v ktorých sa dá pochillovať 😉.

  Čajové plantáže
  Čajové plantáže

  Sri Lanka je raj čajových plantáži. Prejdeme sa čajovými poliami, a pozrieme sa ako sa pestujú rôzne druhy čajov. Plantáže tu začali zakladať v 19. storočí počas britskej koloniálnej éry, keď sa čaj stal významným vývozným produktom. Jeho chute sa menia v závislostí od jednotlivých regiónov.

  Surfovanie
  Surfovanie

  Surfovanie na Sri Lanke je zväčša spojené s juho západnou časťou ostrova. My surfovanie vyskúšame na pláži Mirissa. Mirissa je známa svojimi vlnami a surferskými školami, je ideálnym miestom ako pre začiatočníkov tak pre mierne pokročilých surferov. Surfovanie je na Sri Lanke must!

  Zip line
  Zip line

  Flying Ravana Zip Line - nezabudnuteľný zážitok v blízkosti mestečka Ella. Skvelý spôsob pocítiť adrenalín pri jazde nad nádhernou krajinou s panoramatickými výhľadmi, veď uznajte sami. Najdlhší a najrýchlejší zipline na Sri lanke s dĺžkou 550m vo výške max 80m a rýchlosťou 80km/h.

  Sigiriya
  Sigiriya

  Navštívime skalnú starobylú pevnosť Sigiriya. Dominantou je mohutná skla s výškou cca 180 metrov a levia skala. Sigiriya bola v minulosti používaná ako kráľovská pevnosť a neskôr ako útočisko mníchov. Aj preto je Sigiriya jednou z najnavštevovanejších miest na Srí Lanke.

  Výstup na Ella rock
  Výstup na Ella rock

  Trasa výstupu začína v mestečku Ella a vedie krásnymi čajovými plantážami, krajinnými scenériami a horskými dedinkami. Nielen na vrchole ale aj počas výstupu nás čakajú krásne výhľady na okolitú krajinu. Celková dĺžka výstupu je približne 8 kilometrov a trvá asi 3 až 4 hodiny. Hoci mierne náročná, ale za to jedna z naj aktivít :) spojenie dobrodružstva a nádhernej prírody.

  Coconut Tree Hill
  Coconut Tree Hill

  Coconut Tree Hill, známy aj ako "Rumassala Hill" alebo "Rumassala Viewpoint", je populárne miesto na Srí Lanke, ktoré ponúka ohromujúci výhľad na oceán a okolitú krajinu. Názov Coconut Tree Hill pochádza z kokosových paliem, ktoré pri západe slnka vytvárajú epickú atmosféru. My si kopec vyšlapame a užijeme si výhľadíky.

  Most deviatich oblukov
  Most deviatich oblukov

  "Nine Arch Bridge", jeden z najslávnejších mostov na Srí Lanke. Nachádza sa v oblasti Ella. Zaujmavosťou je jeho presnosť v konštrukcii, hoci bol postavený bez použitia moderných technológií a strojov, počas koloniálnej éry Srí Lanky britskou ríšou. Preslávil sa nielen nádherným dizajnom s deviatimi oblúkmi ale aj polohou v zelených kopcoch a údolí.

  Levia skala
  Levia skala

  Cestou na Sigiriu k vyššiemu vrcholu vedie cez otvor v skale, známy ako "Levia Brána". Čaká nás strmší výstup na vrchol skaly, ktorý trvá asi 30 až 45 minút z ktorého je nádherný výhľad a rozhodne stojí za to.

  Polonnaruwa
  Polonnaruwa

  Historické mesto Polonnaruwa (UNESCO) a jeho pamiatky. Kedysi hlavné mesto Srí Lanky v 11. a 12. storočí, dnes významné archeologické miesto. Medzi najznámejšie pamiatky patrí kráľovský palác, buddhistické chrámy a monumentálne stúpy.

  Byvolie záprahy
  Byvolie záprahy

  Prevezieme sa na byvoliom záprahu. Je to autentický a tradičný spôsob prepravy, ktorý sa používa na Srí Lanke už stáročia. Samotná jazda je veľkým zážitkom, ktorý rozhodne stojí za to. Cestou uvidíme krásnu prírodu, ryžové polia a dovezieme sa až k jazierku.

  Miestne špecialitky
  Miestne špecialitky

  Sri Lanka je známa svojou bohatou kuchyňou, ktorá zahŕňa rôznorodú škálu chutí, korenín a ingrediencií. Ryžu a curry majú naozaj všade, určite ochutnáme Roti, výborný druh placky alebo piikantnú omáčku Pol Sambol pripravená z kokosu, červenej cibule, čili a iných ingrediencií. Často sa podáva práve s roti a ryžou.

  Kultúra
  Kultúra

  Na Sri Lanke je niekoľko miest, kde môžeme zažiť autentické vystúpenia tradičných tancov a hudby, ktoré odrážajú bohatú kultúru krajiny. Tance sú často sprevádzané energickými pohybmi, farebnými kostýmami a rytmickými bubnami. Vyobrazujú príbehy a legendy z miestnej histórie.

  Tangale pláž
  Tangale pláž

  Budeme ubytovaní hneď pri nádhernej pláži Tangalle, ktorá je známa svojou pokojnou atmosférou, bielym pieskom a jemnými vlnami Indického oceánu. Vlny su niekedy silnejšie, no nachádza sa tam malinká zátoka v ktorej si s drinkom v ruke vieme vychutnať západ slnka.

  ℹ️ Informácie o výlete 

  Čo nás čaká na tripe?

  • Historické mesto Polonnaruwa (UNESCO) a jeho pamiatky
  • Safari v Národnom parku Minneriya a stáda divokých slonov
  • Vylezieme na skalu Pidurangala, krásne výhľady na pevnosť Sigirya
  • Byvolie záprahy, plavba na katamaráne, ochutnávka lokálnych špecialitiek
  • Navštívime koreninovú záhradu a dozvieme sa, ako čo rastie a na čo sa používa Dambulla cave tample so 14 m dlhým Buddhom
  • Mesto Kandy a jeho kráľovskú botanická záhrada
  • Čajové plantáže s najkvalitnejším čajom
  • Odvezieme sa legendárnym vlakom cez hory do Ella
  • Túrička na Ella Rock a Little Adams Peak
  • Slávny most s 9 oblúkmi
  • Múzeum Tsunami, záchranná stanica pre morské korytnačky, mesto Galle
  • Ayurvedské masáže
  • Relax na pláži v Tangalle
  • Relax na pláži Mirissa

  🌍 Itinerár

  Itinerár je predbežný, a môže sa vzhľadom k počasiu a iným okolnostiam meniť.

  1. Deň - Odlet

  Odlet z Viedne.

  (Predpokladaný odlet v poobedných hodinách).

  2. Deň - Prílet

  Prílet v skorých ranných hodinách, presun mikrobusom do Sigiriya. Ráno náš čakajú byvolie záprahy, odvezú nás do dedinky, kde sa prevezieme na loďke prevezieme k miestnym a okúsime lokálny život vo farmárskom dome (Chena Cultivation) kde nás pohostia lokálnymi dobrotami a ktovie, možno si s nimi aj zatancujeme 😊.

  3. Deň - Polonnaruwa & Minneriya NP

  Po raňajkách nás čaká návšteva druhého najväčšieho starobylého meste Srí Lanského kráľovstva – Polonnaruwa, ďalej mierime do Minneriya národného parku na jeepoch, kde uvidíme voľne žijúce sloníky v divočinke. Je to skutočne nádherný zážitok.

  4. Deň - Výstup na Sigiria Rock Fortress a Túra na Pidurangala rock

  Po raňajkách si dáme turistiku na skalnú pevnosť Sigiriya – Leviu skalu, jednu z naikonickejších stavieb Srí Lanky. Počilujeme pri bazéne, neskôr poobede si vybehneme na skalu Pidurangala z ktorej je výhľad na Sigiriya a nádhernú prírodu. Večer máme možnosť navštíviť spa centrum a dopriať si ajurvédsku masáž.

  5. Deň - Koreninové záhrady a presun do Kandy

  Čaká nás presun do Kandy, cestou sa zastavíme v bylinkovej a koreninovej záhrade. Nasleduje presun do Kandy. Po ceste skočíme aj do Dambulla Cave Temple, kde uvidíme 14 metrového Budhu a fresky na stenách. Poobede prehliadka mesta Kandy. Podľa času, možnosť navštívíť kráľovskú botanickú záhradou v Peradeniya a vystúpime na vyhliadku mesta Kandy. Cestou sa zastavíme v továrni na výrobu drevených umeleckých kúskov a predajni so šperkami.

  6. Deň - Čajové plantáže & ikonický vlak

  Dnes sa vyberieme na čajovú plantáž, kde budeme mať jedinečnú príležitosť sledovať ručný zber čajových lístkov a následne sa dozvieme viac o ich spracovaní pri návšteve čajovej továrne. Dáme si aj ochutnávku toho najlepšieho Ceylonského čaju. Neskôr naskočíme na ikonický vlak, kde nás čaká nezabudnuteľná jazda cez scenickú krajinu čajových plantáží, výhľady Vám vyrazia dych. Večer dorazíme do kúzelného mesta Ella, kde sa navečeriame a ubytujeme.

  7. Deň - Výstup na Little Adams peak & Ella rock

  Výstup na Little Adams peak a na Ella rock odkiaľ sú krásne výhľady. Pozrieme sa zbližšia aj na známy 9-oblúkový železničný most. Večer opäť možnosť navštíviť Ayurvedské spa centrum.

  8. Deň - Tangalle a miestne pláže

  Po raňajkách zamierime do Tangalle, čaká nás dlhší presun, hneď ako sa ubytujeme a najeme, vyberieme sa preskúmať miestne pláže v okolí Tangalle kde si po náročných dňoch výstupov vychutnáme západ slnka s drinkom v ruke 🍸a už budeme len oddychovať a opaľovať sa.

  9. Deň - Chill days na pláži

  Zaslúžený relax na pláži pokračuje. Užívame si miestnu kultúru, slniečko a atmosféru.

   

   

  10. Deň - Chil na pláži a presun do Mirissa

  Po raňajkách sa ešte rozlúčime s plážou a presúvame sa do živšej a popúlárnejšej časti v okolí Mirissa beach, kde máme naše posledné ubytovanie. Pláž pri ktorej budeme je plná reštaurácií, cool kaviarni a barov. Možno dáme nejakú diskotéku. Taktiež je ideálna na prechádky pri zápede slnka, kde sa dá pešo prejsť až na slávny Coconut Tree Hill – instaspot s nádhernými kokosovými palmami a ikonickým západom slnka.

  11. Deň - Oddych na pláži alebo lekcie surfu?

  Ak ťa už nebude baviť chill na pláži, môžeš vyskúšať napríklad surfovanie. Sri Lanka a jej pláže sú ideálnym miestom na surf lekcie, či už si úplný začiatočník, alebo si už na doske stál 🙂 rozhodne to stojí za vyskúšanie.

  Okrem iného sa na pláži pri našom ubytovaní pár krát do týždňa vypuštajú naspäť do vody čerstvo vyliahnuté korytnačky, môžeme ich ísť podporiť na ich novej ceste životom 🐢 😀.

  12. Deň - Plážovačka

  Po raňajkách môžme na chvíľu počilovať pri bazéne, alebo na pláži. Po odubytovaní sa smerrujeme na letisko. Zastavíme sa v koloniálnom mestečku Galle, ktoré patrí do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Súčasťou je aj holandská pevnosť z 1663. Budeme mať možnosť urobiť posledné nákupy a prejsť sa uličkami tohto historického mesta. Pestrý program pokračuje, pozrieme si aj holandskú pevnosť, bane s mesačným kameňom, korytnačí inkubátor a múzeum tsunami.  13 Deň - Návrat domov

  Odlet domov v skorých ranných hodinách a podvečerný prílet do Viedne.

  ✅ Cena zahŕňa

  • obojsmerný let z Viedne na Srí Lanku
  • veľkú podpalubnú batožinu a príručnú batožinu
  • ubytovanie v dvojlôžkových izbách vo výborne hodnotených ubytovaniach
  • ubytovanie na 3 noci v Sigiryi v 4* rezorte s raňajkami
  • ubytovanie na 1 noc v Kandy v 3* hoteli s raňajkami
  • ubytovanie na 2 noci v Ella v 3* hoteli s raňajkami
  • ubytovanie na 2 noci na pláži v Tangalle v 4* rezorte s raňajkami
  • ubytovanie na 2 noci na pláži Mirissa v 4* hoteli s raňajkami
  • anglicky hovoriaceho lokálneho certifikovaného sprievodcu počas celého tripu + asistent
  • Flying Banana delegáta počas celého tripu
  • všetky prejazdy po ostrove klimatizovaným mikrobusom
  • transfer vlakom do Ella
  • darček Flying Banana
  • letiskové aj servisné poplatky
  • poistenie insolventnosti

  ❌Cena nezahŕňa

  • vstupy do pamiatok a iné fakultatívne výlety
  • stravu okrem uvedenej
  • cestovné poistenie (poradíme s výberom)
  • safari na jeepoch v Národnom parku Minneriya (cca 30€)
  •  víza 50USD (pomôžeme vybaviť)
  • vstupy do pamiatok (cca 90€)

  ❗️Dôležité info

  • Pre vstup do krajiny je potrebný platný cestovný pas minimálne 6 mesiacov po návrate z krajiny.
  • Pre vstup do krajiny sú potrebné víza 35 USD (pomôžeme vybaviť)
  • Od 1. januára 2012 je vstup do krajiny spravovaný prostredníctvom systému ETA (Electronic Travel Authorization). Pre občanov SR sa vyžaduje registrácia prostredníctvom on-line portálu http://www.eta.gov.lk.

   Pri registrácii je potrebný kontakt formou e-mailu, na ktorý do 24 hodín žiadateľ získa potvrdenie o prijatej platbe, ako aj ďalšie potvrdenie so súhlasom k vstupu do krajiny. ETA (víza) pre turistov sú platné max. 30 dní s možnosťou dvoch vstupov do krajiny. K vstupu do krajiny je potrebný pas s platnosťou min. 6 mesiacov. Povolenie môžu turisti získať aj pri vstupe na letisku v Kolombe, ale treba rátať s časovým zdržaním. S vízami Vám pomôžeme a dostanete potrebné inštrukcie, ktoré vás budú viesť krok za krokom.

  Fotogaléria

  Recenzie

  (0 recenzií)
  Pridať recenziu

  Produkty z nášho eshopu, ktoré ti odporúčame zobrať

  Podobné výlety

  Objaviť
  Sri Lanka
  13 dní (2 termíny)
  5%
  1990 €
  2090 €
  Voľné
  Objaviť
  Namibia
  15 dní
  2590 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Iceland
  7 dní (1 termín)
  1490 €
  Obsadené
  Objaviť
  Iceland
  8 dní (2 termíny)
  1790 €
  Voľné
  Objaviť
  Thailand
  15 dní (2 termíny)
  4%
  2390 €
  2490 €
  Voľné
  Objaviť
  India
  13 dní (1 termín)
  4%
  2190 €
  2290 €
  Voľné
  Objaviť
  Kenya
  11 dní (1 termín)
  2490 €
  Obsadené
  Objaviť
  Costa Rica
  14 dní
  2390 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Maldives
  11 dní
  1990 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Portugal
  8 Dní (1 termín)
  6%
  1460 €
  1560 €
  Voľné
  Objaviť
  Pakistan
  14 dní (1 termín)
  6%
  2990 €
  3190 €
  Voľné
  Objaviť
  Yemen
  11 dní, 10 nocí (1 termín)
  3%
  3490 €
  3590 €
  Voľné
  Objaviť
  Thailand
  15 dní (1 termín)
  2690 €
  Obsadené
  Objaviť
  Indonesia
  15 dní (1 termín)
  4%
  2290 €
  2390 €
  Voľné
  Objaviť
  Philippines
  15 dní (1 termín)
  4%
  2390 €
  2490 €
  Voľné
  Objaviť
  Thailand
  13 dní (1 termín)
  2190 €
  Voľné
  Objaviť
  Seychelles
  12 dní (1 termín)
  4%
  2390 €
  2490 €
  Voľné
  Objaviť
  Australia
  (1 termín)
  Pripravujeme
  Objaviť
  Uganda
  15 dní (1 termín)
  3%
  3590 €
  3700 €
  Voľné
  Objaviť
  Argentina
  15 dní (1 termín)
  5%
  3490 €
  3690 €
  Voľné
  Objaviť
  Mexico
  13 (1 termín)
  5%
  1990 €
  2090 €
  Voľné
  Objaviť
  Iceland
  5 dní (1 termín)
  1350 €
  Voľné
  Objaviť
  Japan
  15 dní (1 termín)
  3090 €
  Obsadené
  Objaviť
  Tanzania
  12 dní / 11 nocí (1 termín)
  6%
  3390 €
  3590 €
  Voľné
  Objaviť
  China Philippines
  15 dní (1 termín)
  2790 €
  Obsadené
  Objaviť
  French Polynesia
  16 (1 termín)
  3990 €
  Obsadené
  Objaviť
  Finland
  7 dní (1 termín)
  1580 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  United States of America
  14 dní (1 termín)
  8%
  2390 €
  2590 €
  Obsadené
  Objaviť
  Turkey
  7 dní (1 termín)
  1390 €
  Voľné
  Objaviť
  Morocco
  8 dní
  990 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Argentina
  20 dní (1 termín)
  4%
  4290 €
  4490 €
  Voľné
  Objaviť
  Mexico
  12 (1 termín)
  7%
  2790 €
  2990 €
  Voľné
  Objaviť
  Canada
  13 dní (1 termín)
  2590 €
  Obsadené
  Objaviť
  Madagascar
  17 dní
  3390 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Zambia Zimbabwe
  11 dní
  2790 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Saudi Arabia
  9 dní, 8 nocí (1 termín)
  5%
  1790 €
  1890 €
  Voľné
  Objaviť
  Jordan
  8 dní (1 termín)
  7%
  1290 €
  1390 €
  Voľné
  Objaviť
  Norway
  8 Dní (3 termíny)
  1580 €
  Obsadené
  Objaviť
  Indonesia
  15 dní (1 termín)
  3190 €
  Obsadené
  Objaviť
  Sri Lanka
  14 dní (1 termín)
  8%
  2290 €
  2490 €
  Voľné
  Objaviť
  Georgia
  8 dní (1 termín)
  7%
  1390 €
  1490 €
  Voľné
  Objaviť
  New Zealand
  19 (1 termín)
  3790 €
  Voľné
  Objaviť
  Abkhazia
  14 dní
  2590 €
  Pripravujeme
  Vyberte termín
  • 15.11.2024 - 27.11.2024
   Voľné miesta (promo cena)
   1990 €
  od 1990 €
  Objednať

  Pridať novú recenziu