Košík

Keňa – veľká migrácia

Pozri stories z výletu

Poď s nami zažiť nezabudnuteľnú Keňu 🦁, navštívime 3 Národné parky a zrealxujeme sa na nádhernej pláži 🏝.

Informácie

 • Destinácia
  Destinácia
  Nairobi, Keňa
 • Odlet a prílet
  Odlet a prílet
  Viedeň, Viedeň
 • Trvanie
  Trvanie
  11 dní, 10 nocí
 • Batožina
  Batožina
  Príručná 8kg
 • Skupina
  Skupina
  18 Banánov
 • Náročnosť
  Náročnosť
  4/5
  Viac info

Termíny

 • 30.08.2024 - 09.09.2024
  Obsadené
  2490 €
  Upozorniť
Čo všetko cena zahŕňa? Čítať nižšie.

Napíš nám e-mail a my ťa budeme informovať
o voľnom mieste alebo novom termíne výletu.

  Highlighty výletu

  Centrum so žirafami
  Centrum so žirafami

  V Nairobi navštívíme centrum so žirafami. Giraffe Centre je miesto, kde môžeme vidieť a nakŕmiť žirafy Rothschild. Tieto žirafy sú ohrozeným druhom a centrum sa zameriava na ich ochranu. Vstup do centra je za symbolický poplatok a slúži na podporu ochrany ohrozených druhov zvierat.

  NP Masai Mara
  NP Masai Mara

  Jeden z najznámejších a najobľúbenejších parkov v Keni. Má rozlohu viac ako 1 500 km² a je známy pre svoju pestrosť divočiny. V parku sa nachádza obrovské množstvo zvierat vrátane slonov, gepardov, levov, leopardov a mnohých ďalších. Každoročne sa tu koná veľká migrácia zvierat. Park ma okrem iného bohatú kultúru Masajov s tradičnými obydliami.

  NP Nairobi
  NP Nairobi

  Park s rozlohou 117 km², ktorý sa nachádza v srdci mesta Nairobi. Založený v r. 1946. NP Nairobi je domovom mnohých druhov zvierat, vrátane slonov, nosorožcov, gepardov a viac ako 400 druhov vtákov.

  Masaiská dedinka
  Masaiská dedinka

  Dedinka kde sa stretneme s domorodými Masaimi, ktorí sú jednoznačne naikonickejším kmeňom Afriky. Navštívime ich kruhové bývanie, ktoré je typické pre tuto kultúru a je postavené z hliny, trusu a prútia. Uvidíme tradičné odevy a dozvieme sa o ich životnom štýle, zvykoch a rituáloch.

  Národný park Tsavo West
  Národný park Tsavo West

  Národný park Tsavo East sa nachádza na východe Keni a je jedným z najväčších a najstarších národných parkov v krajine. S rozlohu približne 11 747 km², je jedným z najväčších národných parkov v Afrike.

  Mombasa
  Mombasa

  Navštívime druhé najväčšie mesto Kene. Mesto má bohatú históriu a kultúru, ktorá zahŕňa vplyvy arabského, afrického a európskeho kultúrneho dedičstva. Určite nevynecháme staré mesto a jeho úzske uličky a trhy, prístav, ikonické kly ponad cestu a fabriku na suveníry.

  Hlavné mesto Nairobi
  Hlavné mesto Nairobi

  Nazývane tiež "zelené mesto". Hlavné a najväčšie mesto Keni. Mesto s rozlohou cca 696 km² a s viac ako 4 miliónmi obyvateľov. Je to kultúrne, historickúé, ale aj hospodárske a administratívne centrum krajiny.

  Ostrov Chale
  Ostrov Chale

  Vydáme sa objaviť neďaleký malý tropický ostrov Chale. Ostrov maá nádherné pláže obklopené palmami a nádhermou priezračnou vodou. Na ostrove sa tiež nachádza chránená oblasť mangrovových lesov. Ochutnáme morksé plody, pôjdeme si zašnorchlovať, prípadne sa budeme vyvaľovať na pláži, voľba je naša.

  Diani Beach
  Diani Beach

  Pred cestou naspať sa vychillujeme na nádhernej niekoľko kilometrovej pláži v pobreží Indického oceánu. Pláž je známa jemným bielym pieskom a krištáľovo čistou tyrkysovou vodou. Sú tu tiež korálové útesy, takže môžme šnorchlovať alebo potápať. Taktiež sa tu dá robiť windsurfing, kitesurfing alebo jazdiť na vodnom skútri.

  Carnivore reštaurácia
  Carnivore reštaurácia

  V nadupanej reštičke vyskúšame miestne africké špecialitky. Mäso sa pečie na tradičných masajských mečoch nad obrovskou jamou na drevenom uhlí. Jahňacie stehno, bravčové mäso, pštros, hovädzie stehno, sviečková, rebierka, klobásy, ľadvinky na ražni, dokonca aj krokodíl. Vegetariáni nebojte sa majú aj vege menu 😜.

  Relax pri bazéne
  Relax pri bazéne

  Na ubytku si dáme večerný relaxík pri bazéne a naberieme silu na ďaľšie dni plné zážitkov.

  ℹ️ Informácie o výlete

  Čaká nás dobrodružná cesta do divočiny, podarí sa nám “uloviť” Big 5 (slon, lev, leopard, byvol, nosorožec)? Uvidíme zebry, pakone, antilopy, hrochy, či žirafy pobehujúce popri nás. Navštívime kmeň Masaiov, objavíme ich život, zatancujeme si s nimi a zasúťažime, kto vyššie vyskočí. Určite nám povedia historku, ako zabili leva. Spoznáme najzaujímavejšie miesta Nairobi a Mombasy a pozrieme si ručnú výrobu suvenírov. Nakoniec si oddýchneme na krásnej pláži Diani Beach, ochutnáme seafood a spoznáme miestnu beach kultúru.

  👀 Itinerár

  1. Deň - Odlet z Viedne

  Odlet z Viedne

  2. Deň - Centrum so žirafami, NP Nairobi

  Prílet do Nairobi. Po vybavení imigračných povinností sa zvítame s lokálnym sprievodcom a po jednoduchých raňajkách vyrážame rovno do Nairobi NP, kde si užijeme prvý safari výlet. Park je známy jedinečným safari, kedy môžeš divokú zver pozorovať v pozadí s výškovými budovami hlavného mesta. Budeme mať šťastie na nosorožce, ktoré v parku žijú? Po prvých zážitkoch si to namierime späť do mesta, kde navštívime centrum so žirafami, kde nakŕmime miestnych dlhokrkých obyvateľov. 

  Neskôr opustíme Nairobi a vyrazíme do prírodnej rezervácie Masai Mara. Cestou dáme obed a nevynecháme vyhliadku na Východoafrickú priekopovú prepadlinu – 5000km dlhú trhlinu, ktorá sa tiahne pozdĺž východnej časti kontinentu a ktorá je na niektorých miestach široká neuveriteľných 30-100km. Po príchode do lodge sa ubytujeme a oddýchneme si pri bazéne. Noc pri Masai Mara NP.  3. Deň - Národný park Masai Mara

  Dnes nás čaká celodenné safari v Masai Mara, kde si dáme obed s výhľadom na rozsiahlu savanu. Práve dnes máme šancu na pozorovanie jedného zo siedmich prírodných divov sveta – najväčšej migrácie zvierat na našej planéte, kedy státisíce pakoní, zebier a iných druhov párnokopytníkov prekračujú rieku Mara na ceste za vodou a potravou. Minulý rok sa spustila migrácia začiatkom júla a my sme boli pri tom! Po safari navštívime masajskú dedinku, kde sa pozrieme ako miestni masajovia žijú a ako ich ovplyvnila moderná doba.

  Noc pri Masai Mara NP.

  4. Deň - Národný park Masai Mara

  V skorých ranných hodinách vyrážame späť do prírodnej rezervácie, aby sme si vychutnali východ slnka nad africkou savanou, kedy je najväčšia pravdepodobnosť vidieť ako sa hladné levy pokúšajú uloviť svoju vypasenú korisť. Po levoch často prichádzajú supy a hyeny – máš sa načo tešiť. Po rannom safari opúšťame Masai Mara, naraňajkujeme sa a vyrážame na cestu späť do Nairobi. Po príchode do mesta sa ubytujeme na hoteli a na večeru sa vyberieme do známej africkej reštaurácie Carnivore, kde vyskúšame africké špeciality – ozajstný gastro úlet, po ktorom ťa čaká “food coma” 😀.

  Noc v Nairobi.

  5. Deň - Budíček skoro ráno a vyrážame na východ slnka

  V skorých ranných hodinách vyrážame do prírodnej rezervácie, aby sme si vychutnali východ slnka nad africkou savanou, kedy je najväčšia pravdepodobnosť vidieť ako sa hladné levy pokúšajú uloviť nejakú vypasenú zebru. Po levoch často prichádzajú supy a hyeny – máš sa načo tešiť. Po rannom safari opúšťame Masai Mara, naraňajkujeme sa a vyrážame na cestu späť do Nairobi.

  Noc v Nairobi.  6. Deň - Presun k Tsavo East Národnému parku

  Ranný presun k oceánu začneme jazdou naprieč parkom Tsavo East a užijeme si ešte posledné safari momenty v africkej divočine. Okrem levov tu nájdeš aj iné mačkovité šelmy ako napr. leopardy. Oči otvorené – leopard sa z Veľkej päťky zvierat hľadá najťažšie. 

  Po príchode do mesta Mombasa si prezrieme mesto, jeho prístav, ikonické kly ponad cestu a aj výrobu suvenírov. Podvečer sa presunieme na pláž Diani beach a ubytujeme sa. 

  Noc na Diani beach

  7. Deň - Šnorchlovačka alebo oddych

   Dnes nás čaká zaslúžený oddych na pláži, výlet na more a šnorchlovanie, prípadne sa môžeme pozrieť hlbšie a ísť potápať na koralový útes. Alebo sa budeme vyvaľovať na pláži? Je to len na nás. 

  Noc na Diani beach

  8. Deň - Výlet na ostrov Chale

  Dnes sa vyberiem objaviť neďaleký ostrov Chale a pozrieme si tiež život v tradičnej dedinke, kde nám miestni pripravia skvelí obed aj s morskými plodmi.

  Noc na Diani beach.

  9. Deň - Oddych na pláži

  Dnes ti dopraje delegát kľudový režim a zaslúžený oddych na plážke po intenzívnom safari a spoznávačke. 

  Noc na Diani beach.

  10. Deň - Rozlúčka s Afrikou

  Náš posledný deň v africkej Keni. Ráno sa ešte okúpeme v Indickom oceáne, dokúpime posledné suveníry a smer Mombasa, kde nasadáme na vlak, a poputujeme späť do Nairobi. O výhľady nebude núdza a možno budeme mať šťastie aj na divokú zver. Nočný let na Slovensko s nespočetným množstvom zážitkov.

  11. Deň - Návrat Domov

   Prílet do Viedne a presun domov.

  ✅ Cena zahŕňa

  • obojsmerný let Viedeň – Nairobi – Viedeň
  • príručnú batožinu 7-8kg
  • všetky presuny po krajine v 4×4 safari vanoch
  • cestu vlakom na trase Mombasa – Nairobi
  • letiskové transfery
  • ubytovanie v dvojlôžkových izbách:
   • na 2x noci v safari lodge pri prírodnej rezervácii Masai Mara s plnou penziou
   • na 1x noc v 3* hoteli v Nairobi s raňajkami
   • na 1x noc v safari lodge pri národnom parku Tsavo East s plnou penziou
   • na 4x noci v 4* hoteli na pláži Diani beach s raňajkami
  • každodenný nabitý program
  • vstupy do všetkých národných parkov (NP) – Nairobi, Masai Mara, Tsavo East
  • 1x safari trip v NP Nairobi 
  • 2x safari trip v NP Masai Mara
  • 2x safari trip v NP Tsavo East
  • spoznávačku mesta Nairobi a Mombasa s lokálnym sprievodcom
  • výlet na ostrov Chale a tradičnej keňskej dedinky
  • anglicky hovoriaceho miestneho sprievodcu
  • skúsených safari vodičov, ktorí sú v parkoch ako doma a neuveríš kam sa všade dá dostať autom 😀
  • delegáta Flying Banana 24/7
  • všetky letiskové aj servisné poplatky
  • darček od Flying Banana 🍌
  • poistenie insolventnosti CK
  • každou účasťou na výlete za teba vysadíme jeden strom 🌲 (obec Malatiná, Orava)

  ❌Cena nezahŕňa

  • vstupné víza (30usd, víza získame online pred príchodom – so žiadosťou pomôžeme)
  • osobné výdavky a stravu okrem uvedenej
  • osobné cestovné poistenie
  • fakultatívne vstupy a extra výletiky (cca 50eur)
  • sprepitné pre sprievodcu a miestnych vodičov

  ❗️Dôležité info

  Pre vstup do krajiny sú nutné víza (30usd), ktoré je možné získať online pred príchodom, s vybavením žiadosti pomôžeme.

  Pre vstup je tiež potrebný platný cestovný pas a to minimálne 6 mesiacov po NÁVRATE domov z danej destinácie (s minimálne 2-3x voľnými stránkami).

  Dňa 9. mája 2023 zrušila Keňa všetky vstupné COVID-19 obmedzenia.

  V sumáre sa vyžaduje:

  ✅ platný cestovný pas

  ✅ víza

  🏠Po návrate

  Aktuálne sa nevyžadujú žiadne opatrenia pri návrate z krajiny.

  Fotogaléria

  Recenzie

  (0 recenzií)
  Pridať recenziu

  Podobné výlety

  Objaviť
  Sri Lanka
  13 dní (2 termíny)
  5%
  1990 €
  2090 €
  Voľné
  Objaviť
  Namibia
  15 dní
  2590 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Iceland
  7 dní (1 termín)
  1490 €
  Voľné
  Objaviť
  Iceland
  8 dní (1 termín)
  1790 €
  Voľné
  Objaviť
  Thailand
  15 dní (2 termíny)
  4%
  2390 €
  2490 €
  Voľné
  Objaviť
  Indonesia
  15 dní (1 termín)
  2390 €
  Obsadené
  Objaviť
  Kenya
  11 dní (1 termín)
  2490 €
  Obsadené
  Objaviť
  Costa Rica
  14 dní (2 termíny)
  4%
  2390 €
  2490 €
  Voľné
  Objaviť
  Maldives
  11 dní
  1990 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Portugal
  8 Dní (1 termín)
  6%
  1460 €
  1560 €
  Voľné
  Objaviť
  Pakistan
  14 dní (1 termín)
  6%
  2990 €
  3190 €
  Voľné
  Objaviť
  Yemen
  11 dní, 10 nocí (1 termín)
  3%
  3490 €
  3590 €
  Voľné
  Objaviť
  Thailand
  15 dní (1 termín)
  7%
  2690 €
  2890 €
  Obsadené
  Objaviť
  Indonesia
  15 dní (1 termín)
  4%
  2290 €
  2390 €
  Voľné
  Objaviť
  Philippines
  15 dní (1 termín)
  4%
  2390 €
  2490 €
  Voľné
  Objaviť
  Seychelles
  12 dní (1 termín)
  4%
  2390 €
  2490 €
  Voľné
  Objaviť
  Mexico
  13 (1 termín)
  5%
  1990 €
  2090 €
  Voľné
  Objaviť
  Iceland
  5 dní
  990 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Japan
  15 (1 termín)
  3%
  3090 €
  3190 €
  Voľné
  Objaviť
  Tanzania
  12 dní (1 termín)
  5%
  3190 €
  3350 €
  Voľné
  Objaviť
  China Philippines
  15 dní (1 termín)
  2790 €
  Obsadené
  Objaviť
  French Polynesia
  16 (1 termín)
  7%
  3990 €
  4290 €
  Voľné
  Objaviť
  Finland
  7 dní (1 termín)
  1580 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  United States of America
  14 dní (1 termín)
  8%
  2390 €
  2590 €
  Voľné
  Objaviť
  Morocco
  8 dní
  990 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Mexico
  12 (1 termín)
  7%
  2790 €
  2990 €
  Voľné
  Objaviť
  Canada
  13 dní (1 termín)
  7%
  2590 €
  2790 €
  Voľné
  Objaviť
  Madagascar
  17 dní
  3390 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Zambia Zimbabwe
  11 dní
  2790 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Saudi Arabia
  9 dní, 8 nocí (1 termín)
  5%
  1790 €
  1890 €
  Voľné
  Objaviť
  Jordan
  8 dní (1 termín)
  7%
  1290 €
  1390 €
  Voľné
  Objaviť
  Norway
  8 Dní (5 termínov)
  1580 €
  Voľné
  Objaviť
  India
  13
  2190 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Indonesia
  15 dní (1 termín)
  6%
  3190 €
  3390 €
  Voľné
  Objaviť
  Georgia
  8 dní (1 termín)
  7%
  1390 €
  1490 €
  Voľné
  Objaviť
  Abkhazia
  14 dní
  2590 €
  Pripravujeme
  Vyberte termín
  od 0 €
  Objednať

  Pridať novú recenziu