Košík

Patagónia & Ohňová Zem

Pozri stories z výletu

Poď s 🍌 na nezabudnuteľný trip do Južnej Ameriky a navštív dychberúcu Patagóniu, región známy svojou drsnou a nádhernou prírodou, vrátane hôr, ľadovcov, jazier a stepi. 🏔️🌊 V ponuke máme tento výlet aj s predĺžením o návštevu Brazílie. Viac info na tomto odkaze:
https://www.flyingbanana.sk/vylety/topky-juznej-ameriky-argentina-brazilia-a-cile/ 

Informácie

 • Destinácia
  Destinácia
  Patagónia, Južná Amerika
 • Odlet a prílet
  Odlet a prílet
  Viedeň, Viedeň
 • Trvanie
  Trvanie
  15 dní, 14 nocí
 • Batožina
  Batožina
  Príručná do 7kg
 • Skupina
  Skupina
  Max. 15 banánov
 • Náročnosť
  Náročnosť
  3/5
  Viac info

Termíny

Čo všetko cena zahŕňa? Čítať nižšie.

Napíš nám e-mail a my ťa budeme informovať
o voľnom mieste alebo novom termíne výletu.

  Highlighty výletu

  Perito Moreno ľadovec
  Perito Moreno ľadovec

  Nachádza sa v NP Los Glaciares v Argentíne, je jedným z najväčších a najznámejších ľadovcov na planéte 🌎. Má šírku asi 5 km a dĺžku cca 30 km. Jeho hrúbka dosahuje až 170 metrov, pričom čelí jazeru Argentino. Je v neustálom pohybe, kt. spôsobuje pravidelné pády obrovských kusov ľadu do vody. Je jedným z mála ľadovcov na svete, ktorý neustále rastie a zároveň sa pohybuje.

  Fitz Roy v El Chaltén
  Fitz Roy v El Chaltén

  Je jedným z najvýraznejších vrchov v Andách a nachádza sa v argentínskom NP Los Glaciares. Dosahuje výšku 3 405 mnm a je známy svojou strmou skalnatou siluetou a charakteristickým ostrým vrcholom. Tento impozantný masív sa stal magnetom pre horolezcov a turistov. My si vychutnáme jeho neskutočné panorámy.

  Torres del Paine
  Torres del Paine

  Je jedným z najospevovanejších národných parkov na svete, nachádza sa v Chile. Preslávil sa svojimi impozantnými skalnými vežami, ktoré vystupujú do výšky až 2 500 metrov nad morom. Park je tiež domovom pre bohatú divokú faunu a scenériu, ktorá sa mení od ľadovcov a jazier po husté lesy a stepné plochy, ktoré obývajú pumy. Je to skutočný raj.

  Tučniaky Magelanské
  Tučniaky Magelanské

  Najrozkošnejší obyvatelia Patagónie. Sú pôvodom z Južnej Ameriky a žijú v oblastiach, kde majú prístup k morskému svetu. Tieto krotké stvorenia sú turistickou atrakciou vďaka ich kolóniam, ktoré sú zaujímavé pre ich zvyky a spôsob života, ako aj pre ich zraniteľnosť v dôsledku zmeny klímy a ohrozenia ich prirodzeného prostredia. 🐧

  Lagúna de los Tres
  Lagúna de los Tres

  Scenické jazero v Patagónii, ktoré sa nachádza v NP Los Glaciares v Argentíne. Svojou skvelou polohou ponúka ohromujúci výhľad na ikonickú horu Fitz Roy, ktorá vystupuje do výšky 3405 metrov nad morom.

  Lagúna Esmeralda
  Lagúna Esmeralda

  Malebné jazero nachádzajúce sa v blízkosti mesta Ushuaia v Argentíne. Je známe svojou nádhernou azúrovou farbou vody, ktorá sa odráža od okolitých vrchov a stromov. My si nenecháme újsť tento jedinečný pohľad na jednu z najkrajších prírodných scenérií v Patagónii. 💧

  Punta Arenas
  Punta Arenas

  Punta Arenas je najväčšie mesto v južnom Chile a nachádza sa na pobreží Magalhãesovho prielivu. Toto živé mesto je vstupnou bránou do čilskej Patagónie a je známe svojou bohatou históriou, kultúrou a scenériou. Mesto je obklopené úchvatnou prírodou, vrátane pobrežia Atlantického oceánu a krásnych prírodných rezervácií . 🏙️

  Buenos Aires
  Buenos Aires

  Hllavné a zároveň najväčšie mesto Argentíny. Mesto má veľmi bohatú históriu a kultúru. Má zaujmavú architektúru, kde sa spája kombinácia historických a moderných budov. Mesto tanga 💃🏽, žijúce hudbou 🎵, futbalom, bohatou kultúrou a gastronómiou.

  Ushuaia
  Ushuaia

  Najjužnejšie mesto na planéte, ktoré má skvelú panorámu s výhľadom na okolité hory a ľadovce a ktoré je tiež základňou výprav na Antarktídu. Je tiež bránou do národného parku Tierra del Fuego, jedinečného geografického regiónu, ktorý je raj pre trekovacie aktivity.

  ℹ️ Informácie o výlete 

  🏛️ Buenos Aires – najeurópskejšie mesto Južnej Ameriky

  ⛰️ El Chalten – turistická oblasť s ikonickými trekmi s výhľadmi na vrch Fitz Roy

  🐎 jazda na koni v patagónskej divočine (fakultatívne)

  🏛️ Calafate – príjemná dedinka v strede Patagónie

  🧊 Perito Moreno – belasý, stále rastúci ľadovec, po ktorom si môžeme zatrekovať

  ⛴️ plavba loďou po ľadovcovej lagúne (fakultatívne)

  🗻Torres del Paine – najznámejší čilský park s pumami a ikonickými vežami Las Torres

  🐧 výlety za kolóniou tučniakov magelanských a tučnakov královských

  🔥Ohňová zem – najjužnejší argentínsky národný park

  ❄️ Ushuaia – najjužnejšie mesto na planéte a základňa výprav na Antarktídu

  🥩 Skvelá gastro scéna od steakov až po pisco sour a malbec🍹

  🌎 Itinerár

  Itinerár sa vzhľadom k rôznym nepredvídateľným okolnostiam môže meniť, no urobíme tak aby dobre bolo 🔥😎.

  1. Deň - Odlet

  Odlet ✈️ z Viedne s prestupom a druhý let do Argentíny.

  Noc v lietadle.

  2. Deň - Prvý deň v Buenos Aires: Objavovanie Hlavných Dominánt Mesta a Argentínskej Kultúry

  Prílet do Buenos Aires a presun na hotel. Prvý deň sa necháme unášať priaznivými vetrami (v preklade Buenos Aires) 😅 a pozrieme si hlavné dominanty mesta, ktoré sa nedávno dostali do celosvetového povedomia vďaka výhre Argentíny na futbalovom šampionáte, vrátane pamätníku Obelisk čí námestia Plaza de Mayo. Nevynecháme ani cintorín Recoleta, nábrežie Puerto Madero, či autentickú a farebnú štvrť La Boca ⚽️. Dnes večer máme prvú možnosť ochutnať miestne gastro a aperitivos – odporúčame argentínsky steak a pohár dobrého malbecu. 🍷

  Noc v Buenos Aires

  3. Deň - Prelet do Patagónie: Presun do El Chaltén a Objavovanie Miestnych Špecialít

  Ráno odlet do Patagónie, smer autentické mestečko El Calafate. Po prílete nestrácame čas a presunieme sa ďalej na sever do El Chaltén. Poobedná prechádzka mestečka a degustačka miestnych špecialitiek, prípadne môžeme zmeniť perspektívu a zajazdiť si patagónskou divočinou na koni.

  Noc v El Chaltén

  4. Deň - Ikonická turistika k Laguna de los Tres a Výhľad na Fitz Roy

  Dnes nás čaká ikonická turistika popod malebné hory Patagónie. Namierime si to k Laguna de los Tres, ktorej dominuje výhľad na vrch Fitz Roy 🗻, panoráma na ktorú len tak nezabudneš.

  Noc v El Chaltén

  5. Deň - Trek k Lagúne Torre alebo Adrenalín na Perejách Rieky Las Vueltas

  Dnes máme možnosť si opäť zatrekovať do hôr a pozrieť si lagúnu Torre alebo si zvolíme adrenalínovejšiu formu spoznávania a vyskúšame miestne pereje rieky Las Vueltas 🛶 s výhľadom na pohorie Fitz Roy?

  Noc v El Chaltén

  6. Deň - Presun do Calafate a Preskúmanie Autentického Patagónskeho Mestečka

  Po raňajkách sa dnes presunieme späť do Calafate, kde si oddýchneme po predchádzajúcich turistikách a pôjdeme preskúmať toto autentické patagónske mestečko.

  Noc v El Calafate

  7. Deň - Návšteva ľadovca Perito Moreno a Plavba po Lagúne Lago Argentino

  Dnes sa vyberieme do NP Glacieres k 60m vysokému ľadovcu 🧊 Perito Moreno, ktorý ako jediný ľadovec sveta rastie, no zároveň neustále zlieza z hôr, kusy ľadu sa lámu a padajú do lagúny. Pre ešte väčší zážitok sa môžeme preplaviť po lagúne Lago Argentino, nasadiť si mačky 🐈 a dať si krátku túričku po ľadovci, ulomiť si z neho trošku ľadu a schladiť si ním pohár whisky 🥃, prípadne sa na ľadovec pozrieť zblízka len z lode, ktorá sa k nemu poplaví ľadovcovou lagúnou.

  Noc v El Calafate

  8. Deň - Presun do Národného Parku Torres del Paine cez Hranice s Čile

  Ráno pokračujeme ďalej patagónskou prírodou až k hraniciam 🛂 s Čile, spoločne ich prekročíme a zamierime priamo do národného parku (NP) Torres del Paine, kde nás zajtra čaká celodenná ikonická turistika 🏔. Po ceste uvidíme bezhrbé ťavy – lamy a huanaco, 🦙 kondory, orly a ďalších obyvateľov Patagónie. Večer vyskúšame povestnú patagónsku jahňacinu aj čilské červené víno.

  Noc v Puerto Natales

  9. Deň - Ikonická Turistika k Vežiam Las Torres a Piknik pri Jazere s Výhľadom na Los Cuernos a Ľadovec Grey

  Dnešok patrí ikonickým vežiam Las Torres, ktoré sa fotogenicky týčia nad horskou lagúnou, kam si spolu zatrekujeme 👣. Dáme si tiež piknik pri jazere s pohľadom na slávne končiare Los Cuernos a ľadovec Grey 🧊. Po turistike nás čakajú ďalšie vyhliadky cestou von z parku, vrátane vodopádu 💦 Salto Grande.

  Návrat a noc v Puerto Natales

  10. Deň - Presun do Punta Arenas a Výlet za Kolóniou Tučniakov Magelanských

  Po raňajkách nás čaká doobedný presun ďalej na juhovýchod do najväčšieho čilského mesta v Patagónii – Punta Arenas. Po obede nastupujeme na loď a vydáme sa na výlet za kolóniu tučniakov magelanských, ktorí obývajú ostrov Magdalena. Po exkurzii sa vrátime späť do mesta a spoločne si obzrieme mesto a navečeriame sa.

  Noc v Punta Arenas

  11. Deň - Plavba Trajektom a Návšteva Prírodnej Rezervácie Pingüino Rey

  Dnes sa presúvame ďalej na juhovýchod, čaká nás plavba trajektom a neskôr návšteva prírodnej rezervácie Pingüino Rey, ktorá je domovom tučniakov kráľovských a skvelým miestom na ich pozorovanie. Neskôr sa presunieme k hraniciam, ktoré znova prekročíme a vstúpime späť do Argentíny. Dnes tiež vstupujeme do geografického regiónu Ohňová zem.

  Noc pri Rio Grande

  12. Deň - Trek k Lagúne Laguna Esmeralda a Presun do Ushuaia

  Dnes nás čaká záverečná časť cesty č.3, ktorá vedie do mesta Ushuaia a parku Tierra del Fuego. Predtým si však zatrekujeme k horskej lagúne Laguna Esmeralda s panoramatickým výhľadom. Poobede prichádzame do  najjužnejšieho mesta na planéte Ushuaia, ktoré má skvelú panorámu s výhľadom na okolité hory a ľadovce je tiež základňou výprav na Antarktídu. Po prehliadke mesta si užijeme miestnu atmosféru a dáme spoločnú večeru. Noc v Ushuaia   13. Deň - Návšteva Národného Parku Tierra del Fuego a Presun na Letisko do Buenos Aires

  Dnešok patrí národnému parku Tierra del Fuego, ktorý ráno navštívime a kde si aj zatrekujeme a užijeme tento jedinečný geografický región do posledného momentu. Podvečer sa presunieme na letisko a odletíme späť do hlavného mesta.

  Noc v  Buenos Aires

  14. Deň - Presun na Letisko a Noc v Lietadle

  Po raňajkách sa presunieme na letisko, kde počkáme na odlet do Európy.

  Noc v lietadle

   

  15. Deň Prílet do Viedne

  Prílet do Viedne s milión zážitkami. Rozlúčime sa a čaká nás cesta domov.

  ✅ Cena zahŕňa

  • Obojsmerný medzinárodný let Viedeň – Buenos Aires – Viedeň
  • Jednosmerný vnútroštátny let Buenos Aires – Calafate
  • Jednosmerný vnútroštátny let Ushuaia – Buenos Aires
  • Príručnú batožinu do 7kg pri všetkých letoch
  • Všetky letiskové a palivové poplatky
  • Všetky zahraničné letiskové transfery z/na hotel
  • Všetky transfery potrebné na naplnenie itineráru
  • Každodenný program
  • Ubytovanie v dvojlôžkových izbách (okrem El Chalten) s raňajkami:
   • Na 2x noci v 3* hoteli v Buenos Aires (ARG)
   • Na 3x noci v penzióne v El Chalten (ARG) v troj/štvor-lôžkových izbách
   • Na 2x noci v penzióne v Calafate (ARG)
   • Na 2x noci v penzióne v Puerto Natales (CHIL)
   • Na 1x noc v 2* hoteli v Punta Arenas (CHIL)
   • Na 1x noc v penzióne pri Rio Grande (ARG)
   • Na 1x noc v 2* hoteli v Ushuaia (ARG)
   • Na 1x noc v 3* hoteli v Buenos Aires (ARG)
  • Vstup do národných parkov Los Glaciares a Tierra del Fuego (ARG)
  • Vstup do národného parku Torres del Paine (CHIL)
  • Flying Banana delegáta 24/7
  • Darček od Flying Banana
  • Poistenie insolventnosti CK
  • Za každého účastníka zasadíme jeden strom 🌲 (obec Malatiná na Orave)

  ❌Cena nezahŕňa

  • Vstupy a iné fakultatívne výlety (cca 100-400€ – podľa toho ako hrotíš 😜)
  • Stravu okrem uvedenej a osobné výdavky
  • Presuny v rámci miest mimo itineráru
  • Osobné cestovné poistenie (poradíme ak treba)
  • Sprepitné pre miestnych sprievodcov (dobrovoľné)
  • Transfer na letisko do Viedne a späť domov
  • Online check-in (vybavujeme osobne a zdarma na letisku)
  • Výber konkrétneho sedadla (spoplatnené cenníkom aerolinky)
  • Podpalubnú batožinu (cca 200-300€) – odporúčame však len príručnú batožinu

  ❗️Dôležité info

  • Covid situácia: Pre vstup do oboch krajín sa doklad o očkovaní a ani AG/PCR test už nevyžaduje – žiadne obmedzenia. 
  • Iné očkovania: žiadne nie sú povinné.
  • Pas: Je potrebné mať platný cestovný doklad – pas platný minimálne 6x mesiacov po návrate domov s min. 2x voľnými stranami (ideálne 3x stranami). 
  • Víza: Nie sú potrebné – platí bezvízový styk.
  • Poistenie: Pred cestou nie je nutné uzatvoriť osobné cestovné poistenie, ktoré kryje náklady spojené s liečbou COVID-19. Odporúča sa základné liečebné a úrazové krytie.

   

  • V sumáre sa vyžaduje: ✅ platný cestovný pas

  Fotogaléria

  Recenzie

  (0 recenzií)
  Pridať recenziu

  Produkty z nášho eshopu, ktoré ti odporúčame zobrať

  Podobné výlety

  Objaviť
  Sri Lanka
  13 dní (2 termíny)
  5%
  1990 €
  2090 €
  Voľné
  Objaviť
  Namibia
  15 dní
  2590 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Iceland
  7 dní (1 termín)
  1490 €
  Obsadené
  Objaviť
  Iceland
  8 dní (2 termíny)
  1790 €
  Voľné
  Objaviť
  Thailand
  15 dní (2 termíny)
  4%
  2390 €
  2490 €
  Voľné
  Objaviť
  India
  13 dní (1 termín)
  4%
  2190 €
  2290 €
  Voľné
  Objaviť
  Kenya
  11 dní (1 termín)
  2490 €
  Obsadené
  Objaviť
  Costa Rica
  14 dní
  2390 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Maldives
  11 dní
  1990 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Portugal
  8 Dní (1 termín)
  6%
  1460 €
  1560 €
  Voľné
  Objaviť
  Pakistan
  14 dní (1 termín)
  6%
  2990 €
  3190 €
  Voľné
  Objaviť
  Yemen
  11 dní, 10 nocí (1 termín)
  3%
  3490 €
  3590 €
  Voľné
  Objaviť
  Thailand
  15 dní (1 termín)
  2690 €
  Obsadené
  Objaviť
  Indonesia
  15 dní (1 termín)
  4%
  2290 €
  2390 €
  Voľné
  Objaviť
  Philippines
  15 dní (1 termín)
  4%
  2390 €
  2490 €
  Voľné
  Objaviť
  Thailand
  13 dní (1 termín)
  2190 €
  Voľné
  Objaviť
  Seychelles
  12 dní (1 termín)
  4%
  2390 €
  2490 €
  Voľné
  Objaviť
  Australia
  (1 termín)
  Pripravujeme
  Objaviť
  Uganda
  15 dní (1 termín)
  3%
  3590 €
  3700 €
  Voľné
  Objaviť
  Argentina
  15 dní (1 termín)
  5%
  3490 €
  3690 €
  Voľné
  Objaviť
  Mexico
  13 (1 termín)
  5%
  1990 €
  2090 €
  Voľné
  Objaviť
  Iceland
  5 dní (1 termín)
  1350 €
  Voľné
  Objaviť
  Japan
  15 dní (1 termín)
  3090 €
  Obsadené
  Objaviť
  Tanzania
  12 dní / 11 nocí (1 termín)
  6%
  3390 €
  3590 €
  Voľné
  Objaviť
  China Philippines
  15 dní (1 termín)
  2790 €
  Obsadené
  Objaviť
  French Polynesia
  16 (1 termín)
  3990 €
  Obsadené
  Objaviť
  Finland
  7 dní (1 termín)
  1580 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  United States of America
  14 dní (1 termín)
  8%
  2390 €
  2590 €
  Obsadené
  Objaviť
  Turkey
  7 dní (1 termín)
  1390 €
  Voľné
  Objaviť
  Morocco
  8 dní
  990 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Argentina
  20 dní (1 termín)
  4%
  4290 €
  4490 €
  Voľné
  Objaviť
  Mexico
  12 (1 termín)
  7%
  2790 €
  2990 €
  Voľné
  Objaviť
  Canada
  13 dní (1 termín)
  2590 €
  Obsadené
  Objaviť
  Madagascar
  17 dní
  3390 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Zambia Zimbabwe
  11 dní
  2790 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Saudi Arabia
  9 dní, 8 nocí (1 termín)
  5%
  1790 €
  1890 €
  Voľné
  Objaviť
  Jordan
  8 dní (1 termín)
  7%
  1290 €
  1390 €
  Voľné
  Objaviť
  Norway
  8 Dní (3 termíny)
  1580 €
  Obsadené
  Objaviť
  Indonesia
  15 dní (1 termín)
  3190 €
  Obsadené
  Objaviť
  Sri Lanka
  14 dní (1 termín)
  8%
  2290 €
  2490 €
  Voľné
  Objaviť
  Georgia
  8 dní (1 termín)
  7%
  1390 €
  1490 €
  Voľné
  Objaviť
  New Zealand
  19 (1 termín)
  3790 €
  Voľné
  Objaviť
  Abkhazia
  14 dní
  2590 €
  Pripravujeme
  Vyberte termín
  • 13.11.2024 - 27.11.2024
   Voľné (promo cena)
   3490 €
  od 3490 €
  Objednať

  Pridať novú recenziu