Košík

Saudská Arábia

Zaži s Flying Banana Saudskú Arábiu 🇸🇦 – skrytú perlu Blízkeho východu.

Informácie

 • Destinácia
  Destinácia
  Saudská Arábia
 • Odlet a prílet
  Odlet a prílet
  Viedeň, Viedeň
 • Trvanie
  Trvanie
  9 dní
 • Batožina
  Batožina
  príručná
 • Skupina
  Skupina
  Max. 10 banánov
 • Náročnosť
  Náročnosť
  4/5
  Viac info

Termíny

 • 18.11.2024 - 26.11.2024
  Nový termín (promo cena)
  1790 €
  Vybrať termín
Čo všetko cena zahŕňa? Čítať nižšie.

Napíš nám e-mail a my ťa budeme informovať
o voľnom mieste alebo novom termíne výletu.

  Highlighty výletu

  Maraya
  Maraya

  Maraya je impozantný koncertný a kultúrny priestor vo forme kocky, ktorý je pokrytý viac ako 9,500 metrov štvorcových zrkadiel, čo z neho robí najväčšiu sklenenú budovu na svete. Jeho zrkadlový exteriér odráža okolitú púštnu krajinu, čím vytvára fascinujúce vizuálne spojenie medzi modernou architektúrou a prírodným prostredím.

  Jeddah
  Jeddah

  Jeddah, označované ako brána do Mekky, je fascinujúcim mestom na pobreží Červeného mora v Saudskej Arábii. Je známe svojím bohatým obchodným dedičstvom a ako hlavný vstupný bod pre milióny moslimských pútnikov smerujúcich do svätých miest Mekka a Medina.

  Taif
  Taif

  Taif je jedným z najzaujímavejších miest v Saudskej Arábii, známe svojou bohatou históriou, krásnou prírodou a ako letné útočisko pred horúčavami, ktoré panujú inde v krajine. Mesto sa nachádza vo vysočine Hejaz a ponúka viacero fascinujúcich atrakcii a zaujímavostí. Jednou z nich je ruža Taif.

  Al Wahbah kráter
  Al Wahbah kráter

  Tento masívny vulkanický kráter má priemer približne 2 kilometre a hĺbku okolo 250 metrov. Jeho vznik sa pripisuje vulkanickej činnosti sprevádzanej explóziou fosfátnych plynov. Kráter Al Wahbah je obľúbeným cieľom pre turistov a vedeckých výskumníkov, ktorí sú fascinovaní jeho unikátnou geológiou a krásnym bielym soľným dnom.

  Masjid an Nabavi
  Masjid an Nabavi

  Je druhým najsvätejším miestom v islame po Veľkej mešite v Mekke. Táto mešita, kde je pochovaný prorok Mohamed, bola založená v roku 622 n. l. Počas hlavných islamských sviatkov tu môže súčasne modliť viac ako milión veriacich.

  Masjid Quba
  Masjid Quba

  Prvá mešita v histórii islamu, ktorá bola postavená v roku 622 n. l., keď prorok Mohamed pricestoval do Mediny. Podľa islamskej tradície, je modlitba v tejto mešite mimoriadne hodnotná. Mešita bola viackrát rekonštruovaná a rozšírená od svojho pôvodného vzniku a dnes je moderným náboženským komplexom, ktorý môže pojať tisíce veriacich.

  Elephant Rock
  Elephant Rock

  Elephant Rock, známy aj ako Jabal AlFil, je prírodná skalná formácia pripomínajúca tvar slona, umiestnená v oblasti Al Ula. Tento jedinečný skalný útvar je obklopený krásnou púštnou krajinou.

  Hegra - staroveké archeologické nálezisko
  Hegra - staroveké archeologické nálezisko

  Známa tiež ako Al-Hijr alebo Madain Saleh. mestom nabatejskej civilizácie, kultúrnych príbuzných slávneho Petra v Jordánsku. Toto miesto je obzvlášť známe pre svoje impozantné hrobky vytesané priamo do skalných útesov. Hegra je prvým miestom v krajine zapísaným na zoznam svetového dedičstva UNESCO a ponúka nádherný pohľad na remeselné umenie a architektúru starovekých Nabatejcov.

  Al Ula
  Al Ula

  Al Ula je historická oblasť, známa svojimi úchvatnými skalnými formáciami a archeologickými náleziskami, vrátane starovekého mesta Hegra, ktoré je zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO.

  Al Disah
  Al Disah

  Al Disah je údolie v Saudskej Arábii, známe svojimi majestátnymi kaňonmi a prírodnými skalnými formáciami. Táto oblasť je často nazývaná "Saudský Grand Canyon" a je obľúbená medzi turistami pre trekking, pikniky a objavovanie jedinečných prírodných scenérií. Al Disah ponúka tiež nádherné výhľady na okolité hory a je ideálnym miestom na oddych a únik od mestskej všednosti.

  Umluj
  Umluj

  Umluj, často označované ako „saudské Maldivy“, je pôvabné mestečko známe svojimi krásnymi plážami s krištáľovo čistou tyrkysovou vodou. Táto destinácia je obľúbená pre šnorchlovanie, potápanie a relax na pobreží a ponúkaj výhľad na nádherné korálové útesy a bohatý morský život.

  ℹ️ Informácie o výlete 

  Čo nás čaká na tripe?

  • 🏛️Jeddah – saudská metropola na pobreží Červeného mora
  • ⛰️Taif – vysokohorské mesto s tradíciou pestovania rúží a scénickými výhľadmi
  • ☄️ Al Wabah – kráter po páde meteoru
  • 🕌Masjid an Nabavi – jedna z najposvätnejších mešít islámu s prorokovou hrobkou, v svätom meste Medina
  • 🕌Masjid Quba – prvá mešita postavená prorokom Mohamedom
  • 🐘Elephant Rock – ikonická vápencová skala, kde si pozrieme západ slnka
  • 🛕Hegra – národná pamiatka vytesená do skaly národom Nabatijcov, tvorcami mesta Petra v Jordánsku
  • 🛕Al Ula – skvele zachované hlinené mestečko uprostred palmovej oázy
  • 🕋Maraya – nadčasová budova uprostred púšte, ktorá je najväčšou sklenenou stavbou na svete
  • 🦅Al Disah – saudský “Grand Canyon”, impozantný kaňon, ktorý ti svojou krásou určite učaruje
  • 💦Umluj – saudské Maldivy a mestečko s prekvapivo priezračnou tyrkysovou vodou
  • 🤿Yanbu – budúca Mekka potápačov a šnorchlovania, kde je podmorský život stále komerčne nedotknutý a pripomína Egypt pred pár dekádami
  • 🍚 Úžasná kuchyňa regiónu
  • 🍌 Banana skupinka, ktorá ti prirastie k 💛

  🌍 Itinerár

  *Itinerár sa môže z nepredvídateľných dôvodov meniť (počasie/spoločenská únava, ruka božia 😀… atď), ale vždy urobíme tak, aby dobre bolo 😄😉

  1. Deň - Začíname dobrodružstvo - Prílet do Jeddah a prvá ochutnávka kuchyne blízkeho východnej

  Po spoločnom stretnutí na letisku vo Viedni nás čaká odlet do saudského mesta 🏛️ Jeddah. Po večernom prílete do SA si vybavíme vízové povinnosti a presunieme sa na hotel. Prvý kontakt s miestnou blízkovýchodnou kuchyňou 🍚. Noc v Jeddah.

  2. Deň - Obdivujeme krásy Taifu – Od ružových záhrad po horské vyhliadky

  Dnes sa po raňajkách presunieme do hôr ⛰️ obklopujúcich mesto “ruží” Taif, ktoré leží vo výške 1879mnm a užíva si teda počas roka podstatne príjemnejšiu klímu. Začneme prehliadkou Taif Rose Garden, kvetinových záhrad a známou oblasťou pestovania ruží, ktoré sú známe svojou jedinečnou arómou. Navštívime aj centrum mesta, vrátane mešity Abdullah Ibn Abbas Mosque a historického trhoviska „souq“, do ktorého vstúpime cez archu Bab Alrea. Pozrieme si aj Al Rudaf Park, miesto kam miestni radi chodia relaxovať a piknikujú v príjemnom prostredí s fontánami. Nevynecháme ani scénickú cestu Al-Hada Road, kde si zajazdíme po scénických horských cestách s výhľadom na údolie a okolité hory. Po západe slnka sa zvezieme späť do mesta lanovkou Taif Cable Car, ktorá ponúka fascinujúce výhľady na okolie. Noc v Taif.

  3. Deň - Cesta z Taifu cez kráter Al-Wahbah do duchovného srdca Mediny

  Z mesta Taif dnes zamierime na sever a cestou sa zastavíme pri obrovskom kráteri ☄️ Al-Wahbah, ktorý vznikol po páde meteoru a zanechal po sebe dieru s 1.5km priemerom. Neskôr pokračujeme do mesta Medina, do druhého najsvätejšieho miesta islámskej viery, po meste Mecca. Rozhodne najväčším zážitkom je tu návšteva svätyne 🕌 Masjid an-Nabawi, prorokovej mešity, kde sa nachádza hrob proroka Mohameda a ktorá je pre veriacich moslimov jednou z najdôležitejších miest na planéte. Navštívime aj impozantnú 🕌 Quba Mosque, prvú mešitu v islamskej histórii, postavenú prorokom Mohamedom. Noc v Medina.

  4. Deň - Dobrodružstvá v Al Ula s večerom pod hviezdami pri Elephant Rock

  Po raňajkách vyrazíme na 4-5hod presun z Madinah do Al Ula. Po príchode si dáme obed a budeme mať možnosť vyskúšať si ferratu, obrovskú hojdačku, jazdu na koni, či lezecké a iné aktivity. Na záver dňa zamierime k 🐘 Elephant Rock (Jabal Al-Fil), ikonickej vápencovej skale, kde počkáme na západ slnka ponad saudskou púšťou. Večeru si dáme priamo na púšti a presunieme sa na naše ubytovanie v kemping stanoch, kde nás čaká “milión hviezdičkový” hotel bez svetelného smogu priamo na arabskej púšti. Noc v Al Ula.

  5. Deň - Očarujúce Hegra a historické poklady Al Uly s večerom v Maraye

  Dnes je v centre našej pozornosti 🛕 Hegra – národná pamiatka vytesená do skaly národom Nabatijcov, tvorcami svetoznámeho mesta Petra v Jordánsku. Nevynecháme tu ikonickú hrobku Qasr al Fareed, ktorá je fotegenická TOPka. Neskôr navštívime aj 🛕Al Ula – skvele zachované hlinené mestečko s historickými ruinami a petroglyfmi uprostred palmovej oázy, ktoré si postupne získava svetové renomé. Dnes nás čaká aj 🕋 Maraya – nadčasová budova uprostred púšte, ktorá je najväčšou sklenenou stavbou na svete. Večera v kúzelne príjemne nasvietených uličkách mesta. Noc v Al Ula.

  6. Deň - Prieskum Al Disah kaňonu a návrat k Červenému moru

  Ráno vyrážame ďalej na severozápad, naprieč nehostinou púšťou, až k úchvatnému kaňonu 🦅Al Disah – saudskému “Grand Canyon”, ktorý je impozantným dielom prírody a ktorý ti svojou krásou určite učaruje. Kaňon preskúmame do hĺbky na korbe 4×4 pick-up vozidla. Z kaňonu sa presunieme späť na pobrežie Červeného mora. Noc v Umluj.  7. Deň - Pohoda na plážach Umluj a podmorské dobrodružstvá v Yanbu

  Umluj – saudské Maldivy a mestečko s prekvapivo priezračnou 💦 tyrkysovou vodou a krásnymi plážami. Po raňajkách si tu doprajeme oddych a kúpanie na tej najkrajšej plážke, ktorú sme tu objavili. Pozdĺž mesta tiež vedie Umluj Corniche, príjemná promenáda s množstvom upravených altánkov. Poobede zamierime do Yanbu – budúcej “Mekky” potápačov a šnorchlovania 🤿, kde je podmorský život stále komerčne nedotknutý a pripomína Egypt pred pár dekádami. Tu máme možnosť si zašnorchlovať a skúsiť si aj potápanie pre úplných začiatočníkov. Večer sa ešte pozrieme na známy lokálny rybí trh. Noc v Yanbu.

  8. Deň - Objavovanie krás Jeddah – Od historického centra Al-Balad po pobrežnú promenádu a rozlúčka"

  Po raňajkách sa presunieme späť do mesta Jeddah, saudskej metropoly, kde si pozrieme historické centrum Al-Balad, preslávené svojimi trhmi a historickými budovami 🏛️. Nevynecháme ani Jeddah Waterfront (Corniche), príjemnú promenádu pozdĺž pobrežia s výhľadom na Červené more, ktorá sa vždy podvečer zmení na miesto stretnutia stoviek rodín, ktoré sem chodia jesť, odpočívať a stretnúť sa s blízkymi. S mestom sa rozlúčime návštevou mešity Masjid Al Rahmah, ktorá stojí priamo na mori a tiež fontány King Fahd’s Fountain, jednej z najvyšších fontán na svete. Na záver dňa sa presunieme na letisko, kde nás čaká odlet domov.

  9. Deň - Návrat domov

  Prílet do Viedne krátko po polnoci a presun domov s milión zážitkami 🍌

  ✅ Cena zahŕňa

  • obojsmerný let Viedeň – Jeddah
  • príručnú batožinu 10kg
  • všetky transfery po krajine minibusom
  • ubytovanie v dvojlôžkových izbách:
   • na 1x noc v 3* hoteli v Jeddah bez raňajok
   • na 1x noc v 3* hoteli v Taif s raňajkami
   • na 1x noc v 3* hoteli v Madinah s raňajkami
   • na 2x noci v kemping stanoch v Al Ula s raňajkami
   • na 1x noc v 3* hoteli v Umluj bez raňajok
   • na 1x noc v 3* hoteli v Yanbu bez raňajok
  • každodenný nabitý program
  • vstup s lokálnym sprievodcom do národnej pamiatky Hegra
  • výlet na 4×4 jeepoch do kaňonu Al Disah
  • delegáta a prekladateľa Flying Banana 24/7
  • všetky letiskové aj servisné poplatky
  • darček od Flying Banana 🍌
  • uvítací aperitív
  • poistenie insolventnosti CK
  • každou účasťou na výlete za teba vysadíme jeden strom 🌲 (obec Malatiná, Orava)

  ❌Cena nezahŕňa

  • vstupné víza (125eur cca, s online žiadosťou pomôžeme)
  • osobné výdavky a stravu okrem uvedenej
  • osobné cestovné poistenie
  • fakultatívne vstupy a extra výletiky (cca 50-150eur)
  • sprepitné pre miestnych sprievodcov a vodičov (dobrovoľné)
  • online check-in (vybavujeme až po stretnutí na letisku)
  • výber konkrétneho sedadla (spoplatnené cenníkom aerolinky)

  ❗️Dôležité info

  • Covid situácia: bez obmedzení. 
  • Iné očkovania: žiadne nie sú povinné. 
  • Cestovný doklad: Potrebný je tiež platný cestovný pas a to minimálne 6 mesiacov po NÁVRATE domov z danej destinácie (s minimálne 2-3x voľnými stránkami).
  • Víza: Pre vstup do krajiny sú nutné víza, ktoré je možné získať online formou e-visa  (momentálne cca 125eur). Víza sú platné 1x rok a platia na xy vstupov. Podrobný postup s foto-návodom ako víza vyplniť ti prepošleme v pravý čas a v prípade nutnosti ti budeme asistovať 💪
  • Poistenie: nie je povinné, ale odporúčame základné liečebné a úrazové krytie.
  • V sumáre sa vyžaduje:

  ✅ platný cestovný pas

  ✅ víza

  Recenzie

  (0 recenzií)
  Pridať recenziu

  Produkty z nášho eshopu, ktoré ti odporúčame zobrať

  Podobné výlety

  Objaviť
  Sri Lanka
  13 dní (2 termíny)
  5%
  1990 €
  2090 €
  Voľné
  Objaviť
  Namibia
  15 dní
  2590 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Iceland
  5 dní
  1180 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Iceland
  8 dní (1 termín)
  1690 €
  Obsadené
  Objaviť
  Thailand
  15 dní (1 termín)
  8%
  2390 €
  2590 €
  Voľné
  Objaviť
  Indonesia
  15 dní (1 termín)
  2390 €
  Obsadené
  Objaviť
  Kenya
  11 dní (1 termín)
  2490 €
  Obsadené
  Objaviť
  Costa Rica
  14 dní (1 termín)
  2490 €
  Obsadené
  Objaviť
  Maldives
  11 dní
  1990 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Portugal
  8 Dní (1 termín)
  1560 €
  Voľné
  Objaviť
  Yemen
  11 dní, 10 nocí (1 termín)
  3%
  3490 €
  3590 €
  Voľné
  Objaviť
  Thailand
  15 dní (1 termín)
  7%
  2690 €
  2890 €
  Voľné
  Objaviť
  Indonesia
  15 dní (1 termín)
  4%
  2290 €
  2390 €
  Voľné
  Objaviť
  Seychelles
  12 dní (2 termíny)
  4%
  2390 €
  2490 €
  Voľné
  Objaviť
  Iceland
  5 dní
  990 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Tanzania
  12 dní (1 termín)
  5%
  3190 €
  3350 €
  Voľné
  Objaviť
  China Philippines
  15 dní (1 termín)
  7%
  2790 €
  2990 €
  Voľné
  Objaviť
  Finland
  7 dní (1 termín)
  1580 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Mexico
  13 (1 termín)
  5%
  2090 €
  2190 €
  Voľné
  Objaviť
  United States of America
  14 dní (1 termín)
  8%
  2390 €
  2590 €
  Voľné
  Objaviť
  Morocco
  8 dní (1 termín)
  990 €
  Voľné
  Objaviť
  Mexico
  12 (1 termín)
  7%
  2790 €
  2990 €
  Voľné
  Objaviť
  Canada
  13 dní
  2890 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Madagascar
  17 dní
  6%
  3390 €
  3600 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Zambia Zimbabwe
  11 dní
  2790 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Bolivia Chile Peru
  17 dní (1 termín)
  5%
  3490 €
  3690 €
  Voľné
  Objaviť
  Saudi Arabia
  9 dní, 8 nocí (1 termín)
  5%
  1790 €
  1890 €
  Voľné
  Objaviť
  Jordan
  8 dní
  1190 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Norway
  8 Dní (4 termíny)
  1490 €
  Obsadené
  Objaviť
  India
  13
  2190 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Indonesia
  15 dní (1 termín)
  0%
  3190 €
  3190 €
  Voľné
  Objaviť
  Abkhazia
  14 dní (1 termín)
  2590 €
  Obsadené
  Vyberte termín
  • 18.11.2024 - 26.11.2024
   Nový termín (promo cena)
   1790 €
  od 1790 €
  Objednať

  Pridať novú recenziu