Košík

Juhoafrická republika & Eswatini & Mozambik

Poď s banánmi na nadupaný trip a zaži 3 krajiny Južnej Afriky. JAR 🇿🇦, Eswatini 🇸🇿 a Mozambik 🇲🇿. Čaká nás nabitý program a jedno z top safari sveta, kde budeš mať možnosť vidieť „veľkú päťku“ 🦁🐘🦏🐃🐆.

Informácie

 • Destinácia
  Destinácia
  Juhoafrická republika, Eswatini, Mozambik - Afrika
 • Odlet a prílet
  Odlet a prílet
  Viedeň, Viedeň
 • Trvanie
  Trvanie
  12 dní, 11 nocí
 • Batožina
  Batožina
  Príručná batožina 7 kg
 • Skupina
  Skupina
  Max. 16 banánov
 • Náročnosť
  Náročnosť
  3/5
  Viac info

Termíny

Apríl 2025
Čo všetko cena zahŕňa? Čítať nižšie.

Napíš nám e-mail a my ťa budeme informovať
o voľnom mieste alebo novom termíne výletu.

  Highlighty výletu

  Mbabane
  Mbabane

  Navštívime Mbabane, hlavné mesto a administratívne centrum kráľovstva Eswatini. Prejdeme sa uličkami mesta, nasajeme miestnu kultúru a vyskúšame miestnu kuchyňu.

  NP Hlane
  NP Hlane

  NP Hlane je jedinečný, pretože sa jedná o kráľovský národný park, ktorý je súčasťou kráľovského majetku a je spravovaný kráľovskou rodinou Eswatini. V parku sa nachádzajú ohrozené biele nosorožce, hrochy, levy, slony, žirafy, 🦒 antilopy a aj iná divoká zver.

  Maputo
  Maputo

  Ďalšie mesto na zozname je Maputo, hlavné mesto Mozambiku, ktoré má bohatú koloniálnu históriu. Tá sa odráža aj v mixe architektonických štýlov, ktoré zahŕňajú koloniálnu architektúru, moderné budovy a tradičné africké stavby.

  Ponta do Ouro
  Ponta do Ouro

  Ponta do Ouro je známe svojimi nádhernými plážami a pomerne pestrofarebným plážovým a nočným životom. Krásny piesok a teplý Indický oceán tvoria dokonalé kombo na trochu oddychu.

  NP Kruger
  NP Kruger

  Highlight výletu je jednoznačne NP Kruger, ktorý je jeden z najväčších a najznámejších národných parkov na svete. Je známy najmä vďaka možnosti pozorovania veľkej päťky: leva, nosorožca, leoparda, býka a slona. Park má rôznorodé geografické oblasti, od otvorených saván až po husté lesy.

  Three Rondavels
  Three Rondavels

  Tri Rondavely sú scenickým výhľadom, ku ktorému sa dostaneme panoramatickou cestou R532, prechádzajúcou národným parkom Blyde River Canyon. Blyde River je tretím najväčším kaňonom sveta a najväčším zeleným kaňonom sveta. Výhľady sú monumentálne 🤩.

  Bourke's Luck Potholes
  Bourke's Luck Potholes

  Bourke's Luck Potholes predstavujú prírodnú geologickú atrakciu a jedinečný prírodný div. Ich vzhľad je výsledkom tisícročného erozívneho pôsobenia rieky Blyde a rieky Treur, ktoré vytvorili hlboké črepiny a otvory v skalách. Aby sme si vychutnali jedinečný pohľad na toto prírodné divadlo zhora, prejdeme sa po drevenej vyhliadkovej plošine.

  Johanessburg
  Johanessburg

  Johannesburg je najväčším mestom Južnej Afriky a jedným z najväčších mestských území na svete. Prejdeme sa uličkami tohto dynamického mesta so zaujímavou históriou a kultúrnou rôznorodosťou. Navštívime jeho najzaujímavejšie miesta.

  ℹ️ Informácie o výlete 

  Zažite neopakovateľný výlet s Flying Banana do Južnej Afriky a Mozambiku! Objavíme moderné Mbabane, ochutnáme miestnu kuchyňu a pustíme se do jedný z anjlepších safari sveta v legendárnom Kruger NP s možnosťou pozorovania africkej veľkej päťky! Zrelaxujeme sa tropických plážiach v Ponta do Ouro a zastavíme sa pri dychberúcich výhliadkach v NP Blyde River Canyon.

  🌏 Itinerár

  Itinerár sa môže vzhľadom k počasiu a iným okolnostiam meniť, ale urobíme aby dobre bolo 😎.

  1. Deň - Odlet z Viedne

  Odlet ✈️ z Viedne do Afriky.

  2. Deň - Prílet do Johanesburgu: Začiatok Dobrodružstva a Cesta do Mbabane

  Prílet do Južnej Afriky, na letisko v meste Johannesburg. Do mesta sa ešte vrátime a my rovno vyrážame na východ smerom k hraniciam s monarchiou Eswatini. Po získaní víz prekračujeme hranice a smerujeme do hlavného mesta krajiny Mbabane. Ide o moderné africké mesto s barmi aj reštauráciami. Spoločná večera a zoznamovačka so spolucestujúcimi 🍸.

  Noc pri Mbabane.

  3. Deň - Dobrodružné Safari v Kráľovskom Národnom Parku Hlane

  Dnes nás čaká po raňajkách krátky presun do kráľovského národného parku Hlane. V parku je možné pri presunoch použiť vlastné auto, takže hneď ako prekročíme vstupnú bránu zostríme zrak. V parku sa nachádzajú ohrozené biele nosorožce, hrochy, levy, slony, žirafy, 🦒 antilopy a aj iná divoká zver. Po celodennom safari sa ubytujeme priamo v parku v kempe, kde sa aj navečeriame. Vedľa kempu sa nachádza napájadlo, kde sa niekedy chodia osviežiť nosorožce aj hrochy.

  Noc v Hlane NP.

  4. Deň - Safari s Lokálnym Sprievodcom a Presun do Maputa

  Ráno máme možnosť privstať si a na safari vyraziť tentokrát spoločne s lokálnym safari sprievodcom, ktorý pozná park a jeho zvieratá najlepšie. Po návrate do lodge si dáme raňajky a pokračujeme ďalej na východ, až k hraniciam s Mozambikom 🇲🇿. Víza vybavíme na počkanie na mieste a následne sa rovno presunieme do hlavného mesta krajiny Maputo. Tu si dáme nenáročnú spoznávačku a neskôr sa ubytujeme neďaleko mestskej pláže. Večer preskúmamé nočné mesto. Noc pri Maputo.

  5. Deň - Pobrežný Presun do Ponta do Ouro a Oddych na Tropických Plážach 🏝️

  Po raňajkách na ubytku nás čaká krátky presun pozdĺž pobrežia až do mestečka na hraniciach Ponta do Ouro, ktoré lemuje pekná africká tropická pláž. 🏝 Rovno zamierime na pláž a ideme spoznať okolie.
  Noc v Ponta do Ouro.

  6. Deň - Podmorské Dobrodružstvo alebo Relax na Pláži: Voľný Deň Podľa Tvojich Želaní 🤿🏖️

  Ak si nadšenec podmorského sveta, tak dnes máš skvelú možnosť pozrieť sa pod morskú hladinu a skúsiť si potápanie alebo šnorchlovanie. 🤿 Ak však je čil 😎 to čo dnes vyhľadávaš, tak si deň môžeš užiť na bare, na pláži prípadne úplne po svojom.

  Noc v Ponta do Ouro.

  7. Deň - Posledný Deň V Ponta do Ouro a Návrat k Kruger NP

  Dnes máme ešte možnosť užit si miestnu atmo a neskôr vyrážame späť do Južnej Afriky, smerom k hajlajtu tohto výletu – k parku Kruger. 👑 Poobede prekročíme hranice a ubytujeme sa neďaleko vstupu do parku s rozlohou priližne tretiny Slovenska. Noc pri Kruger NP.

  8. Deň - Kruger NP: Safari s Cieľom Objaviť Africkú Big Five 🦁🦏🐆🐃🐘

  Po raňajkách si to namierime k vstupnej bráne, vyplníme formality a vchádzame do jedného z najikonickejších parkov Afriky – Kruger. V parku strávime dve noci a rozdelíme si ho na tri časti.
  Okrem množstva divokej safari zvery tu nájdeš aj africkú Big Five – veľkú päťku afrických safari zvierat. Budeme mať šťastie na všetkých 5x zvierat – lev, nosorožec, leopard, byvol a slon?🦁🦏🐆🐃🐘. Vyhľadávanie a objavovanie zveri je väčšia zábava a zážitok ako by si možno čakal! Máš sa na čo tešiť. Ubytujeme sa v kempe, ktorý sa nachádza v centre parku, v jeho okolí je tu veľký výskyt zveri a kemp organizuje aj viaceré aktivity.
  Noc v Kruger NP.

  9. Deň - Ranné Safari a Pokračovanie v Objavovaní NP Kruger

  Jednou z aktivít je ranné safari, ktorého výhodou je, že safari jeep s miestnym sprievodcom môže opustiť zavreté brány kempu o hodinu skôr ako ostatné vozidlá a zvýši si tak šance uvidieť šelmy pri/po love, ktoré sú ráno najviac aktívne. Po raňajkách opúšťame brány kempu a pokračujeme ďalej na sever parku. Obed si dáme v bezpečí uzavretého kempoviska. Hocikde naokolo totiž môže číhať mačička 🦁😃. Pred západom slnka sa ubytujeme v kempe a ochutnáme miestnu divinu, prípadne vegetariánske možnosti. Noc v Kruger NP.

  10. Deň - Posledné Safari Zážitky, Návrat a Ikonické výhliadky

  Po východe slnka vyrážame opäť do parku, kde nás čakajú posledné safari zážitky. 🐊 Neskôr prichádzame k bráne, kde sa rozlúčime s parkom Kruger. Odtiaľ pokračujeme k ikonickým vyhliadkam 👀. Three Rondavels a a Bourke’s Potholes. Podvečer príchod na príjemné ubytko s bazénom, kde si dobre oddýchneme pred zajtrajšou cestou domov a kde oslávime naš safari zážitky rozlúčkovou.

  Noc v Hazyview.

  11. Deň - Návrat do Johannesburgu a Rozlúčka s Južnou Afrikou

  Po dlhšom presune späť na západ sa prevezieme cez jedno z troch hlavných miest krajiny Pretóriu a neskôr si to namierime do Johannesburgu, kde si pozrieme najzaujímavejšie dominanty mesta. Podvečer nás čaká presun na letisko, vrátenie auta a odlet ✈️ s miliónom zážitkov z letiska JBN späť do Viedne.

  Noc v lietadle.

  12. Deň - Návrat domov

  Prílet do Viedne a návrat domov

  ✅ Cena zahŕňa

  • Obojsmerný let Viedeň – Johannesburg
  • Príručnú batožinu do 7kg
  • Všetky presuny po krajinách pohodlným klimatizovaným vanom
  • Každodenný nabitý program 24/7
  • Ubytovanie v dvojlôžkových izbách:
  • Na 1x noc pri Mbabane v penzióne bez raňajok
  • Na 1x noc pri Hlane NP v lodge bez raňajok
  • Na 1x noc pri Maputo v 3* hoteli s raňajkami
  • Na 2x noci v Ponta do Ouro v 2* hoteli bez raňajok
  • Na 1x noc pri Kruger NP v 4* hoteli s raňajkami
  • Na 2x noci v Kruger NP v lodge bez raňajok
  • Na 1x noc v 3* hoteli v Hazyview bez raňajok
  • Vstupy do národných parkov Hlane a Kruger
  • Delegáta Flying Banana 24/7
  • Darček od Flying Banana 🍌
  • Uvítací aperitív 🥃
  • Všetky letiskové aj servisné poplatky
  • Poistenie insolventnosti CK
  • Každou účasťou na výlete za teba vysadíme jeden strom 🌲 (obec Malatiná, Orava)

  ❌Cena nezahŕňa

  • Sprepitné pre sprievodcov (dobrovoľné)
  • Stravu okrem vyššie uvedenej a osobné výdavky
  • Podpalubnú batožinu (cca 120-140€, odporúčame však len príručný ruksak/kufor.
  • Cestou späť si môžeme zakúpiť a zložiť sa na spoločnú podpalubnú batožinu a priniesť všetky suveníry, oblečenie a darčeky)
  • Osobné cestovné poistenie (poradíme ak treba)
  • Fakultatívne vstupy a extra výletiky (cca 50-100€. Všetky možnosti výletov odkomunikujeme do spoločnej FB skupinky a vyladíme záujmy)

  ❗️Dôležité info

  • Víza: Pre vstup do JAR je nutné udelenie vstupného víza (Momentálne zdarma. Občania Českej republiky víza nepotrebujú – bezvízový styk). Vízum sa dá vybaviť poštou a vybavené ti ho následne na ambasáde osobne vyzdvihneme. Podrobný fotonávod ako žiadosť vyplniť ti poskytneme aj s našou asistenciou.
  • Pre vstup do Eswatini je nutné udelenie vstupného víza, ktoré sa dá zaobstarať na hraničnom prechode. Víza sú tiež zdarma.
  • Pre vstup do Mozambiku je nutné udelenie vstupného víza, ktoré sa dá zaobstarať na hraničnom prechode. Víza sú za poplatok 60usd.
  • Očkovanie: Pre účasť na výlete nie sú povinné žiadne očkovania. Odporúčané je očkovanie proti hepatitíde A a B, tetanu, besnote, brušnému týfusu a žltej zimnici. Počas tripu však NEnavštívime žiadne oblasti s výskytom malárie ani iných tropických chorôb.
  • Cestovný doklad: cestovný pas, platný minimálne 6 mesiacov po návrate z krajiny.

  🦠COVID-19 situácia 

  Doklad o očkovaní a ani PCR test sa už nevyžaduje. Pre vstup do JAR nie sú povinné žiadne očkovania. Odporúča sa skontrolovať si u svojho lekára očkovanie proti hepatitíde A a B, a tiež tetanu. Počas tripu NEnavštívime žiadne oblasti s výskytom malárie ani iných tropických chorôb.

  🏠Po návrate

  Po návrate z karjiny niesú potrebné žiadne opatrenia.

  Fotogaléria

  Recenzie

  (0 recenzií)
  Pridať recenziu

  Toto sú produkty z nášho eshopu ktoré sa ti na tripe zídu

  Podobné výlety

  Objaviť
  Sri Lanka
  13 dní (2 termíny)
  5%
  1990 €
  2090 €
  Voľné
  Objaviť
  Namibia
  15 dní
  2590 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Iceland
  7 dní (1 termín)
  1490 €
  Obsadené
  Objaviť
  Iceland
  8 dní (2 termíny)
  1790 €
  Voľné
  Objaviť
  Thailand
  15 dní (2 termíny)
  4%
  2390 €
  2490 €
  Voľné
  Objaviť
  India
  13 dní (1 termín)
  4%
  2190 €
  2290 €
  Voľné
  Objaviť
  Kenya
  11 dní (1 termín)
  2490 €
  Obsadené
  Objaviť
  Costa Rica
  14 dní
  2390 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Maldives
  11 dní
  1990 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Portugal
  8 Dní (1 termín)
  6%
  1460 €
  1560 €
  Voľné
  Objaviť
  Pakistan
  14 dní (1 termín)
  6%
  2990 €
  3190 €
  Voľné
  Objaviť
  Yemen
  11 dní, 10 nocí (1 termín)
  3%
  3490 €
  3590 €
  Voľné
  Objaviť
  Thailand
  15 dní (1 termín)
  2690 €
  Obsadené
  Objaviť
  Indonesia
  15 dní (1 termín)
  4%
  2290 €
  2390 €
  Voľné
  Objaviť
  Philippines
  15 dní (1 termín)
  4%
  2390 €
  2490 €
  Voľné
  Objaviť
  Thailand
  13 dní (1 termín)
  2190 €
  Voľné
  Objaviť
  Seychelles
  12 dní (1 termín)
  4%
  2390 €
  2490 €
  Voľné
  Objaviť
  Australia
  (1 termín)
  Pripravujeme
  Objaviť
  Uganda
  15 dní (1 termín)
  3%
  3590 €
  3700 €
  Voľné
  Objaviť
  Argentina
  15 dní (1 termín)
  5%
  3490 €
  3690 €
  Voľné
  Objaviť
  Mexico
  13 (1 termín)
  5%
  1990 €
  2090 €
  Voľné
  Objaviť
  Iceland
  5 dní (1 termín)
  1350 €
  Voľné
  Objaviť
  Japan
  15 dní (1 termín)
  3090 €
  Obsadené
  Objaviť
  Tanzania
  12 dní / 11 nocí (1 termín)
  6%
  3390 €
  3590 €
  Voľné
  Objaviť
  China Philippines
  15 dní (1 termín)
  2790 €
  Obsadené
  Objaviť
  French Polynesia
  16 (1 termín)
  3990 €
  Obsadené
  Objaviť
  Finland
  7 dní (1 termín)
  1580 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  United States of America
  14 dní (1 termín)
  8%
  2390 €
  2590 €
  Obsadené
  Objaviť
  Turkey
  7 dní (1 termín)
  1390 €
  Voľné
  Objaviť
  Morocco
  8 dní
  990 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Argentina
  20 dní (1 termín)
  4%
  4290 €
  4490 €
  Voľné
  Objaviť
  Mexico
  12 (1 termín)
  7%
  2790 €
  2990 €
  Voľné
  Objaviť
  Canada
  13 dní (1 termín)
  2590 €
  Obsadené
  Objaviť
  Madagascar
  17 dní
  3390 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Zambia Zimbabwe
  11 dní
  2790 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Saudi Arabia
  9 dní, 8 nocí (1 termín)
  5%
  1790 €
  1890 €
  Voľné
  Objaviť
  Jordan
  8 dní (1 termín)
  7%
  1290 €
  1390 €
  Voľné
  Objaviť
  Norway
  8 Dní (3 termíny)
  1580 €
  Obsadené
  Objaviť
  Indonesia
  15 dní (1 termín)
  3190 €
  Obsadené
  Objaviť
  Sri Lanka
  14 dní (1 termín)
  8%
  2290 €
  2490 €
  Voľné
  Objaviť
  Georgia
  8 dní (1 termín)
  7%
  1390 €
  1490 €
  Voľné
  Objaviť
  New Zealand
  19 (1 termín)
  3790 €
  Voľné
  Objaviť
  Abkhazia
  14 dní
  2590 €
  Pripravujeme

  Pridať novú recenziu