Košík

Uganda, Rwanda a stopovanie goríl 🦍

Poď s banánmi do Afriky a zaži nezabudnuteľné safari v Ugande. Absolútnym zážitkom bude stopovanie goríl 🦍 v ugandských národných parkoch na juhu krajiny.

Informácie

 • Destinácia
  Destinácia
  Uganda, Rwanda, Afrika
 • Odlet a prílet
  Odlet a prílet
  Viedeň, Viedeň
 • Trvanie
  Trvanie
  14 dní, 13 nocí
 • Batožina
  Batožina
  Príručná 7 kg
 • Skupina
  Skupina
  Max. 11 ľudí
 • Náročnosť
  Náročnosť
  4/5
  Viac info

Termíny

Čo všetko cena zahŕňa? Čítať nižšie.

Napíš nám e-mail a my ťa budeme informovať
o voľnom mieste alebo novom termíne výletu.

  Highlighty výletu

  Stopovanie goríl
  Stopovanie goríl

  V Ugande sa fakultatívne vydáme na pozorovanie horských goríl v ich prirodzenom prostredí. Počas celého treku budeme s miestnym sprievodcom. Pozorovanie goríl v Ugande je zážitkom na celý život a rozhodne stojí za to.

  Stopovanie nosorožcov
  Stopovanie nosorožcov

  Nosorožce sú veľmi plaché a zároveň ohrozené zvieratá. Práve preto je stopovanie nosorožcov náročné a nie vždy sa vydarí. V r. 1983 v Ugande nosorožce úplne vyhynuli (nelegálny lov a obchod). Vďaka úspešnej ochrane a opatreniam sa však populácia postupne zvyšuje.(Fakultatívny výlet)

  NP Murchison
  NP Murchison

  Národný park Murchison Falls je najväčší park v Ugande s rozlohou 3 840 km². Park sa nachádza pozdĺž brehov rieky Níl a ponúka návštevníkom možnosť pozorovať mnoho druhov zvierat a obdivovať krásne scenérie. Okrem toho si tu môžete vychutnať plavbu po rieke Níl a vidieť nádherné vodopády Murchison Falls.

  Murchison falls
  Murchison falls

  Vodopády Murchison Falls na rieke Níl, známe aj ako Kabalega Falls, sú jedným z najväčších prírodných zázrakov Ugandy. Vodopády sú vysoké takmer 43 metrov a široké až 7 metrov. Okolie má nádhernú faunu a flóru, dá sa tu pozorovať množstvo vtákov ale aj iných zvierat ako napr. krokodílov, hrochov a slonov.

  NP Queen Elizabeth
  NP Queen Elizabeth

  Má rozlohu takmer 2 000 km². Park sa vyznačuje rôznorodosťou prírodných scenérií. (Savany, bažinaté oblasti, lesné oblasti a pohorie Rwenzori). Možnosť vidieť slonov, levov, gepardov, hyeny, hrochov, antilopy a mnohých ďalších. V parku je taktiež množstvo riek a jazier. Jazero Edward a jazero George, sú súčasťou Veľkých jazier Afriky.

  Stopovanie šimpanzov
  Stopovanie šimpanzov

  Ďalším z top zážitkov tohto tripu je pozorovanie šimpanzov a sledovanie ich správania v prírodzenom prostredí. Najlepším miestom na pozorovanie šimpanzov je národný park Kibale Forest, kde sa nachádza najväčšia koncentrácia šimpanzov v Ugande.

  jazero Bunyonyi
  jazero Bunyonyi

  Bunyonyi je jazero s rozlohou približne 61 km² a je jedným z najhlbších jazier v Afrike (max. hĺbka až 44 metrov). Jazero je v krásnom prostredí oblokopené zeleňou a ma dôležitý hospodársky význam pre miestnych obyvateľov. Získavajú z neho potraviny, ako napríklad ryby, a využívajú ho na polievanie poľnohospodárskych plodín.

  Hlavné mestá Kigalia & Kampala
  Hlavné mestá Kigalia & Kampala

  Kigali hl. mesto Rwandy (1,1mil obyv.) je známe svojou čistotou a usporiadanosťou. Je taktiež hospodárske, kultúrne a administratívne centrum Rwandy. Kampala hl. mesto Ugandy (1,6 mil. obyv.) Kigali a Kampala sú od seba vzdialené približne 470 km. Z ekonomického a hospodárskeho hľadiska je táto cesta veľmi dôležitá.

  Múzeum rwandskej genocídy
  Múzeum rwandskej genocídy

  Múzeum v Kigali, ktorý je zároveň pamätníkom obetí Rwandskej genocídy, ktorá sa uskutočnila v roku 1994 a počas ktorej bolo zabitých viac ako 800 000 Tutsiov a umiernených Hutuov. Múzeum poskytuje množstvo informácií o histórií a príčinach.

  ℹ️ Informácie o výlete 

  Čo nás čaká na tripe?

  💎HAJLAJTY VÝLETU:

  🦍Stopovanie goríl
  🦒Safari výlety a pozorovanie zveri v národ. parkoch Queen Elizabeth a Murchison  🛶Výlet loďkou spojený s pozorovaním divokej zveri v oboch parkoch
  🐒Stopovanie šimpanzov (fakultatívne)
  🦏Stopovanie nosorožcov (fakultatívne mi)
  🙈Stopovanie zlatých opíc (fakultatívne)
  👀Idylické jazero Bunyonyi
  🛶Adrenalínový rafting na Níle
  👣Náučná prechádzka tradičnou dedinkou
  💦Vodopády Murchison falls
  🌏Spoznávačka miest Kigali a Kampala
  📖Múzeum rwandskej genocídy

  🔥 Itinerár

  1. Deň - Odlet

  Večerný odlet z Viedne.

  2. Deň - Prílet

  Poobedný prílet na medzinárodné letisko v Kigali v Rwande. Ak to čas dovolí, tak pred transferom do národného parku (NP) Bwindi v Ugande navštívime múzeum genocídy.
  Noc pri Bwindi NP

  3. Deň - stopovanie horských goríl

  Dnes nás čaká unikátny zážitok v podobe stopovania horských goríl (mountain gorilla) v lesoch národného parku Bwindi/Mgahinga. Miestne gorily, ktoré tvoria polovicu celosvetovej populácie, tu žijú v 18-tich rodinných komunitách. Návštevou goríl podporíme aj ich ochranu. Na svete totiž zostáva momentálne len málo cez 1050 posledných jedincov a akákoľvek podpora má zmysel. Byť v ich blízkosti je nezabudnuteľný zážitok. Stretnutiu predchádza trek do hôr a následne 1hod v ich blízkosti. Unikátny zážitok večer patrične oslávime.
  Noc pri Bwindi NP

  4. Deň - stopovanie golden monkeys

  Dnes máme možnost vydať sa stopovať primáty kočkodany zlaté (golden monkey), ktoré sú miestnym endemitom a tak ako gorily sa zdržujú len vo vysokohorskom prostredí 4 národných parkov na hraniciach 3 krajín Konga, Rwandy a Ugandy.
  Po trekingu sa presúvame k idylickému jazeru Bunyonyi.
  Noc pri jazere Bunyonyi

  5. Deň - presun do národného parku Queen Elizabeth

  Doobedu si užijeme okolie jazera a neskôr nás čaká presun do národného parku Queen Elizabeth (QE). Samotný presun parkom na ubytko cez Ishasha sektor je safari zážitkom a cestou uvidíme množstvo divej zveri.
  Noc pri parku Queen Elizabeth NP

  6. Deň - pozorovanie levov

  Deň začíname ranným výletom do parku. Okrem skvelého safari a pozorovania zveri aj z loďky tu máme možnosť uvidieť pomerne ojedinelý jav. Miestne levy sa totiž naučili liezť po stromoch. Budeme mať šťastie?
  Noc pri parku Queen Elizabeth NP

  7. Deň - po stopách šimpanzov

  Dnes sa vydáme po stopách šimpanzov žijúcich v chránenom lese Kalinzu. So šimpanzami zdieľajú ľudia takmer 99% genetickej informácie v DNA. Tieto primáty sú známe aj svojim komplexným správaním, emóciami a tiež inteligenciou. Z tohto dôvodu je každé stretnutie s nimi v ich prirodzenom prostredí a v rámci skupiny neopísateľným zážitkom. Neskôr sa presunieme k NP Kibale.
  Noc pri Kibale NP

  8. Deň - trek za šimpanzami v národnom parku Kibale

  Dnes máme opäť možnosť zatrekovať si za šimpanzami v národnom parku Kibale a popoludní nás čaká prechádzka dedinkou Bigodi, kde si pozrieme tradičný komunitný život Ugandy.

  9. Deň - presun do národného parku Murchison Falls

  Dnes nás čaká dlhší presun do národného parku Murchison Falls. Cestou sa naobedujeme a užijeme si okolitú africkú scenériu.
  Noc pri Murchison Falls NP

  10. Deň - ranné safari v parku Murchison falls

  Deň začíname ranným safari v parku Murchison falls. Neskôr zmeníme dopravný prostriedok – štyri kolesá vystrieda safari plavbu loďkou a zver budeme pozorovať z inej perspektívy. Nevynecháme ani zastávku pri idylickom vodopáde.
  Noc pri Murchison Falls NP

   

  11. Deň - útočisko pre nosorožce

  Presun z Murchison Falls NP smerom na juhovýchod do mestečka Jinja. Cestou sa však ešte zastavíme v útočisku pre nosorožce Ziwa Rhino Wildlife, kde máme jedinečnú možnosť stopovať jediné nosorožce biele (white rhino) v Ugande.
  Noc v Jinja

  12. Deň - Návrat domov

  Dnes si dvihneme adrenalín na divokej vode v podobe raftingu na rieke Níl. Jinja leží na brehoch najväčšieho afrického jazera Lake Victoria, kde si tiež pozrieme miesto odkiaľ pramení bájna rieka Níl. Zvyšok dňa si môžeš užiť idylicky na brehu jazera, alebo dobrodružnejšie a vyskúšať si tubing – splav Nílu na nafukovacom kolese alebo si zajazdiť na koni, prípadne si skočiť bungee.
  Noc v Jinja

  13. Deň - prehliadka dominánt hlavného mesta Kampala

  Dnes nás čaká ranný presun a prehliadka dominánt hlavného mesta Kampala. Pre tých, ktorí majú záujem o pozorovanie vtáctva, močiar Mabamba Swamp ponúka skvelé podmienky na pozorovanie unikátneho Člnozobca afrického (shoebill) a iných miestnych druhov z útočiska drevenej loďky. Po obede sa presunieme na letisko v Entebbe, odkiaľ nás čaká večerný let domov.
  Noc v lietadle

  14. Deň - ranný prílet domov

  Ranný prílet do Viedne a presun na Slovensko.

  ✅ Cena zahŕňa

  • multicity let Viedeň – Kigali a Entebbe – Viedeň
  • príručnú batožinu do 7kg
  • všetky presuny po oboch krajinách v 4×4 safari vanoch
  • každodenné výlety a nabitý program 24/7
  • ubytovanie v dvojlôžkových izbách na 11 nocí s raňajkami
  • povolenie a trekovací výlet za horskými gorilami v Bwindi NP (hodnota 700usd)
  • vstupy do všetkých národných parkov
  • safari výlety v parku Queen Elizabeth a Murchison NP
  • výlet loďou v oboch parkoch
  • náučná prechádzka tradičnou dedinkou
  • anglicky hovoriaceho miestneho sprievodcu
  • všetky ne/možné letiskové aj servisné poplatky
  • Flying Banana delegáta
  • darček od Flying Banana
  • poistenie insolventnosti CK
  • každou účasťou na výlete za teba vysadíme jeden strom

  ❌Cena nezahŕňa

  • vstupné víza (cca 105€, víza sa získavajú po príchode do oboch krajín – pomôžeme vybaviť)
  • stravu okrem uvedenej plnú penziu počas celého tripu (165€)
  • podpalubnú batožinu (cca 100-120€), odporúčame však len príručný ruksak/kufor (cestou späť si môžeme zakúpiť a zložiť sa na spoločnú podpalubnú batožinu a priniesť všetky suveníry)
  • cestovné poistenie
  • osobné výdavky fakultatívne vstupy a extra výletiky (cca 300-700€ cca)

  ❗️Dôležité info

  • Pre vstup do krajiny je potrebný platný cestovný pas minimálne 12 mesiacov po návrate z krajiny.
  • Pre vstup do oboch krajín sú nutné víza (Uganda 50usd a Rwanda 60usd), ktoré je potrebné urobiť dopredu online, s vybavením pomôžeme. Pre vstup je taktiež potrebný platný cestovný pas min. 6 mesiacov po návrate z krajiny. Do Ugandy sa tiež vyžaduje očkovanie proti žltej zimnici, ktorým sa cestovateľ preukazuje v medzinárodnom očkovacom preukaze (pomôžeme vybaviť). Pred vstupom do Ugandy je tiež preukázať sa kompletným očkovaním proti ochoreniu Covid-19, alebo predložiť negatívny PCR, vykonaný nie je viac ako 72h pred letom. V sumáre sa vyžaduje:
  • Očkovanie proti Covid-19 alebo PCR test očkovanie proti žltej zimnici
  • Víza
  • Do Ugandy je povinné očkovania proti žltej zimnici. Odporúčané je očkovanie proti hepatitíde A a B, tetanu, besnote, brušnému týfusu a žltej zimnici. Na Slovensku sa väčšinou preočkováva proti hepatitíde A a B, tetanu a besnote po dovŕšení veku 30 rokov (informuj sa u svojho obvodného lekára). Povinné a aj odporúčané očkovanie vieš konzultovať s odborníkmi na tropickú medicínu, napríklad v Inštitúte očkovania a cestovnej medicíny www.inocem.sk. Odporúčané očkovania sú len na tvojom zvážení.

  🦠COVID-19 situácia

  Pred vstupom do Ugandy je tiež preukázať sa kompletným očkovaním proti ochoreniu Covid-19, alebo predložiť negatívny PCR, vykonaný nie je viac ako 72h pred letom.

  🏠 Po návrate

  • Momentálne sa nevyžadujú žiadne opatrenia pri návrate z krajiny.

  Fotogaléria

  Recenzie

  (0 recenzií)
  Pridať recenziu

  Produkty z nášho eshopu, ktoré ti odporúčame zobrať

  Podobné výlety

  Objaviť
  Seychelles
  12 (1 termín)
  2090 €
  Voľné
  Objaviť
  Jordan
  8 dní (4 termíny)
  1050 €
  Obsadené
  Objaviť
  Tanzania
  12 (1 termín)
  3090 €
  Voľné
  Objaviť
  Iceland
  5 dní (1 termín)
  1090 €
  Obsadené
  Objaviť
  Portugal
  8 Dní (2 termíny)
  1350 €
  Voľné
  Objaviť
  Iceland
  8 dní (3 termíny)
  1790 €
  Voľné
  Objaviť
  Kenya
  12 dní (1 termín)
  2490 €
  Voľné
  Objaviť
  Norway
  8 Dní (3 termíny)
  1590 €
  Voľné
  Objaviť
  Sri Lanka
  12 dní (1 termín)
  5%
  2090 €
  2190 €
  Voľné
  Objaviť
  South Africa
  14 dní (1 termín)
  4%
  2190 €
  2290 €
  Voľné
  Objaviť
  Dominican Republic
  12 dní (1 termín)
  2490 €
  Voľné
  Objaviť
  United States of America
  14 dní (1 termín)
  4%
  2380 €
  2480 €
  Obsadené
  Objaviť
  Canada
  13 dní (1 termín)
  2890 €
  Voľné
  Objaviť
  Zambia Zimbabwe
  8 dní (1 termín)
  1920 €
  Voľné
  Objaviť
  Uganda
  14 dní (1 termín)
  3540 €
  Voľné
  Objaviť
  India
  13 (1 termín)
  1990 €
  Voľné
  Objaviť
  Nepal
  11 dní (1 termín)
  2290 €
  Voľné
  Objaviť
  Jordan
  7 dní (1 termín)
  1050 €
  Obsadené
  Objaviť
  Namibia
  15 dní
  2590 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Philippines
  13 dní (1 termín)
  2250 €
  Obsadené
  Objaviť
  United States of America
  12
  3090 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  South Africa
  13 dní (1 termín)
  2990 €
  Obsadené
  Objaviť
  United States of America
  8 dní
  1880 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Thailand
  14 dní (2 termíny)
  2290 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Philippines
  13 dní (1 termín)
  4%
  2150 €
  2250 €
  Obsadené
  Objaviť
  Peru
  17 dní (1 termín)
  3%
  2990 €
  3090 €
  Obsadené
  Objaviť
  Finland
  9 dní (1 termín)
  1390 €
  Obsadené
  Objaviť
  Tanzania
  12 dní (1 termín)
  1490 €
  Obsadené
  Objaviť
  Georgia
  8 dní (1 termín)
  990 €
  Obsadené
  Objaviť
  Maldives
  11 dní (1 termín)
  1490 €
  Obsadené
  Objaviť
  Azores Islands
  8 dní (1 termín)
  1150 €
  Obsadené
  Objaviť
  Kenya
  12 dní (1 termín)
  2380 €
  Obsadené
  Vyberte termín
  • 20.06.2023 - 03.07.2023
   1 voľné miesto
   3540 €
  od 3540 €
  Objednať

  Pridať novú recenziu