Košík

Expedícia Namíbia 4×4

Pozri stories z výletu

Ste pripravení zažiť dobrodružstvo svojho života? Čaká nás 4000 km roadtrip Namíbiou!

Informácie

 • Destinácia
  Destinácia
  Namíbia, Afrika
 • Odlet a prílet
  Odlet a prílet
  Viedeň, Viedeň
 • Trvanie
  Trvanie
  15 dní, 14 nocí
 • Batožina
  Batožina
  Príručná, 8kg
 • Skupina
  Skupina
  8 banánov
 • Náročnosť
  Náročnosť
  4/5
  Viac info

Termíny

Pripravujeme
Čo všetko cena zahŕňa? Čítať nižšie.

Napíš nám e-mail a my ťa budeme informovať
o voľnom mieste alebo novom termíne výletu.

  Highlighty výletu

  Fishriver Kaňon
  Fishriver Kaňon

  Veľkolepý Fish River kaňon je druhý najväčší kaňon na svete hneď po Grand Canyone. Pri pohľade zblízka budete mať pocit, že stojíte na okraji mesačného krátera. Púštna krajina spojená s najväčšou namíbijskou riekou Fish River je nezabudnuteľný pohľad, ktorý si nencháme ujsť!

  Púšť Namib
  Púšť Namib

  Púšť Namib je jednou z najstarších a najväčších púští na svete. Tento suchý hotspot je domovom veľkého množstva rastlín a živočíchov, z ktorých niektoré nenájdete nikde inde na svete! Preskúmame ju peši, na štvorkolchách, sandboardoch a možno do nej zapadne aj náš džíp.

  Sossusvlei - Dedvlei
  Sossusvlei - Dedvlei

  Navštívime aj mŕtvy les plný stromov, ktoré tu stoja už viac ako 1000 rokov. Prechádzať sa medzi nimi je ako cestovať v čase a priestore do iného sveta. Ak si pri pohľade na nich pomyslíte, že ide o photoshop, presvedčte sa sami!

  Hoba meteorit
  Hoba meteorit

  Pri najväčšom meteorite na svete by sme asi čakali, že tento 60-tonový železno-niklový meteorit po sebe zanechal obrovský kráter, keď pred takmer 80 miliónmi rokov spadol na Zem. My si pri ňom nachvíľu odpočinieme a načerpáme enegriu z vesmíru na naše ďalšie dobrodružstvá!

  Big Daddy
  Big Daddy

  Jednen z ikonických pohľadov, ktorý nájdete na každej druhej pohľadnici z Namíbie sú obrovské oranžové piesočné duny, ktoré nájdeme v národnom parku Namib-Naukluft. Sú to jedny z najvyšších dún na svete a formovali sa tu niekoľko miliónov rokov. Ideme z nich váľať sudy?

  Kmeň Himba
  Kmeň Himba

  Navštívime aj kočovný kmeň Himbov, ktorí žijú v severnej Namíbii. Dodnes odmietajú moderný pokrok a západnú kultúru a stále žijú podľa starých tradícií. Vyrábajú nádherné náramky a drevené sošky, ktoré si môžeme predstaviť ako unikátnu pamiatku z nášho dobrodružstva.

  Pobrežie kostier

  Pobrežie kostier získalo svoje meno vďaka svojim zradným skalnatým výbežkom, silným vlnám a hustými močiarmi. Portugalskí námorníci toto pobrežie Atlantiku pokrstili ako „Brány pekla“, pretože ak sa po stroskotaní dostali na pobrežie, dostať sa cez púšť za ním bola takmer istá smrť.

  Krokodília farma
  Krokodília farma

  Otjiwarongo je krokodílí ranč, ktorý vyrába kože na export. Pridáme sa na prehliadku farmy a preskúmame drevené rezbárske práce s niektorými šperkami a kovovými výrobkami, či krododílie opasky a peňaženky. To, či je krokodílí kebab alebo wrap vhodný obed už necháme na každom.

  Mys Cape Cross
  Mys Cape Cross

  Kolónia uškatcov na Cape Cross je jedným z najväčších osídlení týchto zvierat na svete. Označuje tiež miesto, kde v roku 1486 vkročil na pobrežie Namíbie prvý európsky prieskumník. Teraz kríž vztýčený na počesť portugalského kráľa označuje domov kolónie viac ako 200 000 tuleňov.

  Petroglify Twyfelfontein
  Petroglify Twyfelfontein

  V Twyfelfonteine nájdeme skalné maľby a rytiny, ktorých je tu okolo 2500. Tieto maľby majú medzi 1000 a 10 000 rokov a zobrazujú obrazy postáv s lukom a šípmi a tiež antilopy, zebry, žirafy, levy a iné zvery, ktorými si ľudia posúvali informácie o tom, čo sa dá loviť v okolí.

  Etosha národný park
  Etosha národný park

  Národný park Etosha sa nachádza v regióne Kunene a nájdeme v ňom všetky zvieratá, ktoré si predstavíte pod africkým safari. Počas obdobia sucha k napájadlám prichádzajú stáda z veľkej diaľky a striedajú sa pri nich tak, ako si to pamätáte z levieho kráľa.

  Spitzkoppe
  Spitzkoppe

  Pohorie Spitzkoppe má viac než 700 miliónov rokov a jeho tvar mu vyslúžil prezývku Matterhorn Namíbie. Kempovať budeme pod hviezdnou oblohou, kde si užijeme grilovanú antilopu alebo africkú živánsku. Ráno si vychutnáme panoramatický východ slnka a pokračujeme.

  Skamenelý les
  Skamenelý les

  Nie je to hustý les, ktorý sa čarovne premenil na kammné sochy, ale niekoľko stoviek obrovských skamenelých kmeňov stromov, ktoré ležia v údolí rieky Anabib na ploche asi 65 ha. To, odkiaľ sa sem dostali, a ako sa zmenili na skameneliny nám povie lokálny sprievodca kmeňa Damara.

  Waterberg park
  Waterberg park

  Už tisícročia odoláva Waterberg klimatickým zmenám, záplavám, erózii a masívnym ľadovcom a dáva domov mnohým, dnes ohrozeným druhom. Čaká nás ľahká turistika a nádherný výhľad, možno natrafíme aj na stopy dinosaurov, ktorý sa tadiaľto pred miliónmi rokov prechádzali.

  Informácie o výlete

  Pridaj sa na 4×4 expedíciu Namíbiou s Flying Banana! ?

  Veľká časť ciest bude štrková alebo piesočnatá, niektoré presuny môžu trvať aj 7 hodín, no samotná cesta po tejto krásnej krajine bude nezabudnuteľný zážitok.

  Je veľká šanca, že dostaneme defekt, piesok a prach budeme mať aj za ušami a možno zapadneme v piesočnej dune. Náš džíp bude preto vybavený všetkým potrebným aby sme sa vyhrabali z každého maléru. ?

  Táto cesta ťa môže dostať mimo tvoju komfortnú zónu. Mysli na to! ?

  ? Itinerár

  1. deň - Odlet

  Odlet z Viedne vo večerných hodinách.

  2. deň - Windhoek, Namíbia

  Prílet do Windhoek, Namíbia. Vybavíme víza a prevezmeme si naše džípy. Nasleduje nákup všetkého potrebného na expedíciu a potom smer juh Namíbie. Prespíme na ubytovaní po ceste k Fishriver Kaňonu

  3. deň - Fishriver Kaňon

  Ráno sa vydáme k 2. najväčšiemu kaňonu sveta – Fishriver Kaňon a navštívime jednu z najväčších priehrad v krajine. Prespíme v kempe v Aus.

  4. deň - Kolmanskop

  Ráno sa vydáme naprieč púšťou Namib. Cestu nám môžu skrížiť divoké púštne kone a oryxy a nevynecháme ani mesto duchov – Kolmanskop. Ubytovanie v Luderitz.

  5. deň - tučniaky v Afrike a púštne dobrodružstvo

  Ráno sa vydáme hľadať jednu z najväčších kolónií tučniakov v Afrike. Naobed odchod smer Sossusvlei – Dedvlei. Opäť prechádzame cez 4 najstaršiu púšť Namib. Kempovať budeme v Sossus Oasis v Sesriem.

  6. deň - mŕtvy les v Deadvlei a výstup na dunu

  Ráno vyšliapeme k jednej z najvyšších dún sveta a spoznáme aj mŕtve údolie Deadvlei. Poobede sa presunieme do Swakopmundu, kde sa ubytujeme.

  7. deň - Swakopmund a štvorkolkami po dunách

  Chill day v mestečku Swakopmund. Pôjdeme na štvorkolky alebo offroad na dunách? Alebo radšej skočiť s padákom? Možno len relax na pláži a pivko v nemeckej krčmičke. Ubytovanie v Swakopmund.

  8. deň - Spitzkoppe a kolónia uškatcoc v Cape Cross

  Vyrážame na cestu do Spitzkoppe, kde sú krásne skalné útvary ako z inej planéty a tisícky rokov staré maľby zvierat a lovcov na skalách. Večerný sunset s výhľadom na africký Matterhorn. určite nesmie chýbať. No najprv navštívime najväčšiu kolóniu uškatcov v Cape Cross a zistíme, prečo sa pobrežie Namíbie volá pobrežie kostier. Noc v kempe v Spitzkoppe.

  9. deň - kmeň Himba a skamenelý les

  Ráno sa presúvame smerom k národnému parku Etosha. Pôjdeme po stopách domorodcov z kmeňa Himbu a po ceste navštívime skamenelý les. Noc strávime v kempe Hoada.

  10. deň - safari v Etosha NP

  Po raňajkách sa vydáme na pravé africké dobrodružstvo. Deň strávime na safari v NP Etosha. Kempovať budeme v kempe uprostred africkej divočiny v NP Etosha.

  11. deň - safari párty pokračuje

  Čaká nás celý deň Safari v NP Etosha. Ďalšia noc v kempe odkiaľ môžeme sledovať divoké zvieratá.

  12. deň - Hoba meteorit, Waterberg park

  Dnes opúštame Etoshu a zastavíme sa pri najväčšom meteorite Hoba. Smerujeme do Waterberg parku, po ceste možno zažijeme ďalšie safari.

  Noc strávime kempovaním vo Waterbergu.

  13. deň - krokodília farma a presun do Windhoeku

  Ráno nás čaká krátka túrička na stolovú horu a potom presun do Windhoeku. Cestou sa zastavíme na krokodílej farme, pozrieme si centrum Windhoeku a 30 meteoritov. Ubytujeme sa vo Windhoeku.

  14. deň - Windhoek

  Náš posledný deň v Namíbii. Odovzdáme autá, rozlúčime sa s Namíbiou a poobede odletíme.

  15. deň - Prílet

  Ranný prílet do Viedne s 267392 zážitkami, 93753837 fotkami a africkým pieskom v topákach.

  ✅ Cena zahŕňa

  • Obojsmerný let Viedeň – Windhoek (Namíbia)
  • Príručnú batožinu
  • Všetky transfery v offroade 4×4 (cca 4000 km) aj s poplatkami
  • Ubytovanie v štýle Kempingski
  • 7 nocí na streche auta v stane pre dve osoby vo vybavených kempingoch
  • 5 nocí v ubytovaní v 2/4 lôžkových izbách
  • Camping vybavenie, spacáky, stany
  • Vstupy – Fishriver kaňon, Kolmanoskop, Sossusvlei, Dedvlei, Mys Cape Cross, Twyfelfontein, 2 dni Safari Etosha, Himbu domorodci, Waterberg park, Hoba meteorit
  • Delegát Flying Banana 24/7
  • Lokálnych sprievodcov podľa potreby
  • Všetky servisné a letiskové poplatky
  • Mikinu Flying Banana na chladné večery
  • Poistenie insolventnosti CK

  ❌ Cena nezahŕňa

  • Stravu
  • Osobné výdavky
  • Prípadné fakultatívne výlety (4-kolky na dunách – TOP zážitok, cca 50€)
  • Cestovné poistenie (vrátane poistenia na COVID, vieme sprostredkovať)
  • Víza (cca 65€ – pomôžeme vybaviť)

  Ubytovanie ?

  • 5 nocí sme ubytovaní v 2/4 lôžkových izbách a zvyšok v oficiálnych kempingoch, ktoré sú vybavené WC, sprchami, grill altánkom
  • Niektoré kempy sa nachádzajú pri chatách, kde je aj reštaurácia, prípadne izby
  • Spať budeme v stanoch na streche džípu alebo v penziónoch
  • Každé auto je vybavené 2 stanmi pre 2 osoby
  • Náš safari džíp je 4×4, plne vybavený na offroad cesty Namíbiou
  • Extra nádrž na naftu, kempingová výbava, náradie na opravu, 2 extra kolesá, plné poistenie.

  ❗️Dôležité info

  • Očkovanie: odporúčané je očkovanie proti tetanu.

  Fotogaléria

  Recenzie

  (0 recenzií)
  Pridať recenziu

  toto sú produkty z nášho eshopu, ktoré ti odporúčame vziať na trip

  Podobné výlety

  Objaviť
  Sri Lanka
  13 dní (2 termíny)
  5%
  1990 €
  2090 €
  Voľné
  Objaviť
  Namibia
  15 dní
  2590 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Iceland
  7 dní (1 termín)
  1490 €
  Obsadené
  Objaviť
  Iceland
  8 dní (2 termíny)
  1790 €
  Voľné
  Objaviť
  Thailand
  15 dní (2 termíny)
  4%
  2390 €
  2490 €
  Voľné
  Objaviť
  India
  13 dní (1 termín)
  4%
  2190 €
  2290 €
  Voľné
  Objaviť
  Kenya
  11 dní (1 termín)
  2490 €
  Obsadené
  Objaviť
  Costa Rica
  14 dní
  2390 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Maldives
  11 dní
  1990 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Portugal
  8 Dní (1 termín)
  6%
  1460 €
  1560 €
  Voľné
  Objaviť
  Pakistan
  14 dní (1 termín)
  6%
  2990 €
  3190 €
  Voľné
  Objaviť
  Yemen
  11 dní, 10 nocí (1 termín)
  3%
  3490 €
  3590 €
  Voľné
  Objaviť
  Thailand
  15 dní (1 termín)
  2690 €
  Obsadené
  Objaviť
  Indonesia
  15 dní (1 termín)
  4%
  2290 €
  2390 €
  Voľné
  Objaviť
  Philippines
  15 dní (1 termín)
  4%
  2390 €
  2490 €
  Voľné
  Objaviť
  Thailand
  13 dní (1 termín)
  2190 €
  Voľné
  Objaviť
  Seychelles
  12 dní (1 termín)
  4%
  2390 €
  2490 €
  Voľné
  Objaviť
  Australia
  (1 termín)
  Pripravujeme
  Objaviť
  Uganda
  15 dní (1 termín)
  3%
  3590 €
  3700 €
  Voľné
  Objaviť
  Argentina
  15 dní (1 termín)
  5%
  3490 €
  3690 €
  Voľné
  Objaviť
  Mexico
  13 (1 termín)
  5%
  1990 €
  2090 €
  Voľné
  Objaviť
  Iceland
  5 dní (1 termín)
  1350 €
  Voľné
  Objaviť
  Japan
  15 dní (1 termín)
  3090 €
  Obsadené
  Objaviť
  Tanzania
  12 dní / 11 nocí (1 termín)
  6%
  3390 €
  3590 €
  Voľné
  Objaviť
  China Philippines
  15 dní (1 termín)
  2790 €
  Obsadené
  Objaviť
  French Polynesia
  16 (1 termín)
  3990 €
  Obsadené
  Objaviť
  Finland
  7 dní (1 termín)
  1580 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  United States of America
  14 dní (1 termín)
  8%
  2390 €
  2590 €
  Obsadené
  Objaviť
  Turkey
  7 dní (1 termín)
  1390 €
  Voľné
  Objaviť
  Morocco
  8 dní
  990 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Argentina
  20 dní (1 termín)
  4%
  4290 €
  4490 €
  Voľné
  Objaviť
  Mexico
  12 (1 termín)
  7%
  2790 €
  2990 €
  Voľné
  Objaviť
  Canada
  13 dní (1 termín)
  2590 €
  Obsadené
  Objaviť
  Madagascar
  17 dní
  3390 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Zambia Zimbabwe
  11 dní
  2790 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Saudi Arabia
  9 dní, 8 nocí (1 termín)
  5%
  1790 €
  1890 €
  Voľné
  Objaviť
  Jordan
  8 dní (1 termín)
  7%
  1290 €
  1390 €
  Voľné
  Objaviť
  Norway
  8 Dní (3 termíny)
  1580 €
  Obsadené
  Objaviť
  Indonesia
  15 dní (1 termín)
  3190 €
  Obsadené
  Objaviť
  Sri Lanka
  14 dní (1 termín)
  8%
  2290 €
  2490 €
  Voľné
  Objaviť
  Georgia
  8 dní (1 termín)
  7%
  1390 €
  1490 €
  Voľné
  Objaviť
  New Zealand
  19 (1 termín)
  3790 €
  Voľné
  Objaviť
  Abkhazia
  14 dní
  2590 €
  Pripravujeme

  Pridať novú recenziu