Košík

Filipíny – Cebu, Coron, Palawan

Pozri stories z výletu

Navštív s nami ostrovy Cebu, Coron, Palawan a pozri sa na jedny z najkrásnejších pláži sveta.

Informácie

 • Destinácia
  Destinácia
  Filipíny, Ázia
 • Odlet a prílet
  Odlet a prílet
  Viedeň, Viedeň
 • Trvanie
  Trvanie
  15 dní, 14 nocí
 • Batožina
  Batožina
  Príručná
 • Skupina
  Skupina
  Max 16 banánov
 • Náročnosť
  Náročnosť
  3/5
  Viac info

Termíny

 • 02.12.2024 - 16.12.2024
  Nový termín (promo cena)
  2390 €
  Vybrať termín
Čo všetko cena zahŕňa? Čítať nižšie.

Napíš nám e-mail a my ťa budeme informovať
o voľnom mieste alebo novom termíne výletu.

  Highlighty výletu

  Kayangan Lake
  Kayangan Lake

  Jazero Kayangan je jedno z najpopulárnejších miest na ostrove Coron a dostaneme sa k nemu loďou, cca 20 min. Jazero s krištáľovo čistou vodou je obklopené strmými vápencovými útesmi a pralesom. Práve preto je považované za jedno z najkrajších jazier na Filipínach.

  Nacpan Beach
  Nacpan Beach

  Patrí medzi najkrajšie pláže sveta. Nádherná piesočnatá pláž nachádzajúca sa na severozápade ostrova Palawan. Dlhá pláž s bielym pieskom a jemnou vodou, ktorá je obklopená kokosovými palmami a zelenými kopčekmi.

  Twin Lagoon
  Twin Lagoon

  Určite nevynecháme toto populárne miesto na Filipínach. Lagúna ktorá sa nachádza v oblasti Coron. Tvorí ju dvojica lagún oddelených obrovskou vápencovou skalou, ktoré tvoria unikátnu prírodnú atrakciu. Lagúna je vhodné aj na plávanie a ďalšie vodné aktivity.

  Cebu
  Cebu

  Ostrov Cebu je známy svojimi krásnymi plážami a miestami na šnorchlovanie.Na ostrove sa tiež nachádza niekoľko národných parkov a chránených oblastíPo prílete na ostrov si trošku oddýchneme a vychilujeme sa na pláži aby sme boli pripravení na preskúmanie ostrova.

  Kaňoning
  Kaňoning

  Filipíny sú známe svojimi krásnymi kaňonmi, ktoré poskytujú ideálne podmienky na kaňoning. Pre tých odvážnejších, ktorí sa neboja trošky adrenalínu. Nás čaká dobrodružný kaňoning k najznámejšiemu vodopádu na ostrove. Je to naozaj pecka.

  Vodopády Kawasan
  Vodopády Kawasan

  Pozrieme si vodopády Kawasan s krásnou tyrkysovou vodou v ktorých sa môžeme osviežiť. Kawasan Falls je súbor troch kaskádovitých vodopádov, ktoré sa nachádzajú v oblasti Badian na ostrove Cebu. Sú považované za jedny z najkrajších vodopádov na Filipínach.

  Snorchlovačka
  Snorchlovačka

  Odvezieme sa do priľahlej dedinky Oslob na ostrove Cebu, odkiaľ pôjdeme šnorchlovať so žralokmi veľrybími. Je to neskutočne nádherný zážitok. Žraloky veľrybie sú v tomto regióne chránené a spravované, aby sa zabezpečila ich ochrana. Tieto pôvabné tvory môžu byť veľké až 10 metrov a vážiť niekoľko ton, sú však prevažne mierumilovné takže je to bezpečné.

  Podzemná rieka Puerto Princesa v Unesco
  Podzemná rieka Puerto Princesa v Unesco

  Cestou do hlavného mesta ostrova – Puerto Princessa sa zastavíme pozrieť na podzemnú rieku. Nachádza sa v jednej z najdlhších jaskýň na svete a taktiež je zapísaná v UNESCO svetovom dedičstve.

  Zipline ponad údolie pálm
  Zipline ponad údolie pálm

  Vyskúšame si zipline ponad údolie pálm? Tento zipline sa nachádza v oblasti Badian na ostrove Cebu. Zipline začína vysoko nad údolím a prechádza cez celé údolie. Tento zážitok skutočne stojí za to, úžasný pocit voľnosti nad krásnym údolím pálm.

  Miestne špeciality
  Miestne špeciality

  Ako na každom banana tripe aj tu vyskúšame miestne špecialitky. Výborné seafood, a čerstvé ovocíčko.

  Tuk- tuk
  Tuk- tuk

  Pre tých čo sa zrovna necítia na šoférovanie skútrov je tu alternatíva jazdy na tuk tuku. Práve jazda na tuk tuku či skútri patrí k neoddeliteľnej súčasti Ázie.

  Výlet loďkou na blízke ostrovy.
  Výlet loďkou na blízke ostrovy.

  Objavíme skrytú pláž a zašnorchlujeme si. Ochutnáme čo nám domáci navaria na obed?

  ℹ️ Informácie o výlete

  Čakajú nás pláže, turistika, vodopády, kaňoning, jazda na skútroch a tuk-tukoch, jedinečná príroda, podmorský svet, opustené ostrovčeky a k tomu jedinečné kúpanie sa so žralokom veľrybým! Dobrodružný trip plný zážitkov s mega nabitým programom.

  🌎 Itinerár

  *Itinerár sa môže z nepredvídateľných dôvodov meniť (počasie, spoločenská únava, ruka božia 😀… atď), ale vždy urobíme tak, aby dobre bolo 😉

  1. Deň - odlet z Viedne

  Odlet z Viedne do Ázie. Noc v lietadle.

  2. Deň - Prílet na ostrov Cebu

  Dnes nás čaká prílet ✈ do Cebu City a asi 4-5h presun do dedinky Moalboal. Dedinka je situovaná smerom na západ, a preto si môžeme z jej brehov každý večer vychutnať západ slnka ☀. Nachádzajú sa tu fajn reštaurácie, masáže, obchody so suvenírmi a aj karaoke bary! Noc v Moalboal.

  3. Deň - Objavovanie ostrova, Kawasan falls.

  Po raňajkách nás čaká unikátne miesto. Ak by si mal o ostrove Cebu vedieť len jednu vec, tak je to určite fakt, že ostrov nepreslávili pekné pláže (tie ťa čakajú na ostrove Coron a Palawan), ale TOP zážitkové aktivity! My sa o tom hneď dnes presvedčíme a zamierime do neďalekého mestečka Badian, kde si vyskúšame dobrodružný kaňoning k najznámejšiemu vodopádu na ostrove, Kawasan Falls 💦. Začneme tu zipline 🔗 zjazdom ponad údolie paliem? 😈 Tyrkysová voda vo vodopádoch a prekrásna scenéria priam berie dych. Po približne 5-6h aktivitke si dáme spoločný obed a deň zakončíme na pláži Lambug Beach. Na záver dňa čilec na plážke. Návrat domov pred západom slnka. Noc v Moalboal.

  4. Deň - Výlet tradičnou filipínskou loďou

  Ráno začíname v dedinke Moalboal a po spoločných raňajkách vybehneme na výlet tradičnou filipínskou loďou a vyplávame sa do okolia dedinky. Zážitok si užijeme pri šnorchlovaní s korytnačkami v zálive Turtle bay a pri ostrove Pescador nakŕmime hŕstky rýb. Ak ti bude málo, tak si môžeš vziať šnorchel a zaplávať si s masívnymi hejnami sardínek nedaleko od ubytovania. Neskôr si zabalením batožiny a spoznáme ďalšie scenické miesta na ostrove Cebu. Čakajú nás Inambakan – nádherný vodopád v džungli a aj Aguinid – kaskádové vodopády, ktoré zdoláme a trošku si zdvihneme adrenalín. Po príchode na ubytovanie si oddýchneme a pripravíme sa na skoré vstávanie o deň neskôr. Noc pri Oslob.

  5.deň - Pávanie so žralokmi

  Dnes sa vydáme do dedinky Tanawan, kde si na vlastné oči pozrieme najväčšieho obyvateľa ostrova, žraloka veľrybieho, s ktorým si zaplávame na vzdialenosť niekedy menšiu ako 2 metre. Tieto majestátne zvieratá dosahujú dĺžku 6-17 metrov. Z ubytovania však treba vyraziť skoro ráno. O žraloky je obrovský záujem, preto treba prísť skôr, kúpiť lístky a počkať na východ slnka, kedy k žralokom vyražajú prvé lode.Po zaplávaní si so žralokmi si dáme raňajky a pokračujeme ďalej k nedalekému ostrovu Sumilon, na ktorom sa nachádza nádherný pás čistého piesku (sandbar) s priezračnou tyrkysovou vodou, ktorá obmyva jeho brehy. Poobedný presun do Cebu. Noc v Lapu Lapu.

  6. Deň - Presun na ostrov Coron

  Dnes nás čaká krátky ranný prelet ✈ na letisko Busuanga pri ostrove Coron, z ktorého sa presunieme do mesta. Môžeš sa tešiť na jeden z najkrajších výletov lodou na Filipínach. Nasmerujeme si to krasovými vápencovými skalami susedného ostrova. Čakajú ťa legendárne miesta Filipín ako Twin Lagoon, Kayangan Lake – najčistejšie jazero Filipín (kde natáčal aj TOP freediver Guillerme) či super šnorchlovanie. Neskôr spoznáme mestečko a vyjdeme si tiež užiť západ slnka pri drinku. Noc v Coron Town.

  7. Deň - Trojdňové ostrovné dobrodružstvo

  Dnes začína naše trojdňové ostrovné dobrodružstvo, kedy budeme na našej loďke spoznávať opustené ostrovčeky na ktorých aj prenocujeme v útulných chatkách alebo stanoch priamo na pláži pod nočnou oblohou. Čaká ťa aj karaoke, vatra na pláži a atmosféra pravej robinzonády. Noc na ostrove Dipalian.

  8. Deň - Skúmanie ostrova

  Dnes sa vydáme preskúmať nové ostrovy, zašnorchlujeme si, zachytáme ryby, naobedujeme sa priamo na lodi, zahráme volejbal s lokálmi a utáboríme sa na ďalšom ostrovčeku. Noc na ostrove Linapacan.

  9. Deň - Kajakovanie & šnorchlovanie...

  Dnes si môžeme vyskúšať kajakovanie, šnorchlovanie, zoskoky z útesu a oddych. Po poobednom vylodení na ostrove Palawan sa presunieme na pláž Nacpan Beach, ktorá bola zvolená cestovateľským fórom Tripadvisor za jednu z 10 najkrajších pláží sveta. Oddýchneme si alebo preskúmame okolie? Po západe slnka sa presunieme do mestečka El Nido a doprajeme si po dvoch nociach príjemný komfort hotela. Noc v El Nido.

  10. Deň - Spoznávačka ostrovov a lagún

  Dnes máme dve možnosti. Vydáme sa na ďalší scénický výlet na spoznávanie ostrovčekov a nádherných lagún ako napr. 7 Commando, Secret Beach, Secret Lagoon, Big Lagoon, Small Lagoon, Shimizu Island alebo Snake Island? Tieto miesta kombinujú unikátne prírodné úkazy, krasové útvary, dobré miesta na šnorchlovanie a kúpanie sa a aj tyrkysovo priezračnú vodu. Alebo si dnes doprajeme viac oddychu a strávime deň na pláži Las Cabanas, kde servírujú skvelé jedlo a drinky? Pláž tiež ponúka jeden z najkrajších západov slnka. Vyskúšaš si miestny zipline ponad zaliv, prípadne paddleboard pri západe? Noc v El Nido.

  11. Deň - Vyhliadka na záliv Taraw. Presun do Alimanguan

  Tí aktívnejší majú možnosť si dnes privstať a preskúmať po východe slnka vyhliadku na záliv Taraw. Neskôr nás čaká presun do dedinky Alimanguan, ktorá je situovaná na turistami neobjavenej pláži. Je až ťažko uveriť, že takéto pláže akoby stále čakajú na svoje objavenie. Niekoľko kilometrová alej paliem, široká pláž s bielym pieskom, čistou vodou a minimálna výstavba. Podľa nás jedna z najkrajších pláží sveta. Na záver dňa sa presunieme nižšie na juh. Noc pri Puerto Princesa.

  12. Deň - Sabang, Underground River - UNESCO

  Po raňajkách nás čaká presun na ďalšie unikátne miesto, vyberieme sa do mesta Sabang, kde sa odvezieme loďkou cez “Underground river” – jeden z najväčších systémov podzemných riek na svete 🦇, ktorý je zapísaný aj v zozname prírodného dedičstva UNESCO 🏛️. Poobede sa vrátime na hotel a delegát ti dopraje oddych na pláži a nechá ťa v pokojovom režime😄. Noc pri Puerto Princesa.

  13. Deň - Prelet na Cebu

  Doobeda sa odubytujeme a prichádzame na letisko v meste Puerto Princesa a preletíme ✈ späť do Cebu City, kde sa pred návratom domov ubytujeme. Noc v Lapu Lapu.

  14. Deň - Odlet domov

  Rozlúčka s Filipínami a odlet ✈ domov z Cebu. Noc v lietadle.

  15. Deň - Prílet do Viedne

  Prílet späť do Viedne. Vraciame sa domov s miliónom zážitkov na celý život 😍.

  ✅ Cena zahŕňa

  ● Obojsmerný let Viedeň – Cebu (prípadne Manila)
  ● Jednosmerný prelet medzi ostrovmi Cebu a Coron
  ● Jednosmerný prelet medzi ostrovmi Palawan a Cebu
  ● Príručnú batožinu (do 7kg)
  ● Letiskové transfery a transfery medzi ubytovaniami, potrebné pre naplnenie itineráru
  ● Ubytovanie v dvojlôžkových izbách s raňajkami na:
  ○ 2x noci v Moalboal (Cebu) v 3* hoteli
  ○ 1x noc pri Oslob v 3* hoteli
  ○ 2x noci v Lapu-Lapu v 3* hoteli
  ○ 1x noc v Coron Town (Coron) v 3* hoteli
  ○ 2x noci v El Nido (Palawan) v 3* hoteli
  ○ 2x noci pri Puerto Princesa v 3* hoteli na pláži
  ● Vstup do prírodných rezervácií Coron a El Nido
  ● Výlet loďou na 3x dni/2x noci medzi ostrovmi Coron a Palawan s ubytovaním v plážových
  dvojlôžkových chatkách/stanoch s plnou penziou, certifikovaným miestnym sprievodcom
  a výbavou na šnorchlovanie (v hodnote cca 300eur)
  ● Delegáta Flying Banana 24/7
  ● Darček od Flying Banana🍌
  ● Uvítací aperitív
  ● Všetky letiskové a servisné poplatky
  ● Poistenie insolventnosti CK
  ● Každou účasťou na výlete za teba vysadíme jeden strom🌲(obec Malatiná, Orava)

  ❌Cena nezahŕňa

  ● Sprepitné pre sprievodcov (dobrovoľné)
  ● Stravu okrem uvedenej a osobné výdavky
  ● Osobné cestovné poistenie (poradíme ak treba)
  ● Prípadné fakultatívne výlety a vstupy (cca 150-300€, podľa toho ako hrotíš😜)
  ● Transfer na letisko do Viedne a späť domov
  ● Online check-in (vybavujeme osobne a zdarma na letisku)
  ● Výber konkrétneho sedadla (spoplatnené cenníkom aerolinky)

  ❗️Dôležité info

  Pre vstup je potrebný platný cestovný pas (s platnosťou aspoň 6 mesiacov po ukončení výletu).

  ✅ COVID situácia

  Vstupné obmedzenia boli v auguste 2023 oficiálne zrušené.

  Fotogaléria

  Recenzie

  (0 recenzií)
  Pridať recenziu

  Podobné výlety

  Objaviť
  Sri Lanka
  13 dní (2 termíny)
  5%
  1990 €
  2090 €
  Voľné
  Objaviť
  Namibia
  15 dní
  2590 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Iceland
  7 dní (1 termín)
  1490 €
  Voľné
  Objaviť
  Iceland
  8 dní (1 termín)
  1790 €
  Voľné
  Objaviť
  Thailand
  15 dní (2 termíny)
  4%
  2390 €
  2490 €
  Voľné
  Objaviť
  Indonesia
  15 dní (1 termín)
  2390 €
  Obsadené
  Objaviť
  Kenya
  11 dní (1 termín)
  2490 €
  Obsadené
  Objaviť
  Costa Rica
  14 dní (2 termíny)
  4%
  2390 €
  2490 €
  Voľné
  Objaviť
  Maldives
  11 dní
  1990 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Portugal
  8 Dní (1 termín)
  6%
  1460 €
  1560 €
  Voľné
  Objaviť
  Pakistan
  14 dní (1 termín)
  6%
  2990 €
  3190 €
  Voľné
  Objaviť
  Yemen
  11 dní, 10 nocí (1 termín)
  3%
  3490 €
  3590 €
  Voľné
  Objaviť
  Thailand
  15 dní (1 termín)
  7%
  2690 €
  2890 €
  Obsadené
  Objaviť
  Indonesia
  15 dní (1 termín)
  4%
  2290 €
  2390 €
  Voľné
  Objaviť
  Philippines
  15 dní (1 termín)
  4%
  2390 €
  2490 €
  Voľné
  Objaviť
  Seychelles
  12 dní (1 termín)
  4%
  2390 €
  2490 €
  Voľné
  Objaviť
  Mexico
  13 (1 termín)
  5%
  1990 €
  2090 €
  Voľné
  Objaviť
  Iceland
  5 dní
  990 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Japan
  15 (1 termín)
  3%
  3090 €
  3190 €
  Voľné
  Objaviť
  Tanzania
  12 dní (1 termín)
  5%
  3190 €
  3350 €
  Voľné
  Objaviť
  China Philippines
  15 dní (1 termín)
  2790 €
  Obsadené
  Objaviť
  French Polynesia
  16 (1 termín)
  7%
  3990 €
  4290 €
  Voľné
  Objaviť
  Finland
  7 dní (1 termín)
  1580 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  United States of America
  14 dní (1 termín)
  8%
  2390 €
  2590 €
  Voľné
  Objaviť
  Morocco
  8 dní
  990 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Mexico
  12 (1 termín)
  7%
  2790 €
  2990 €
  Voľné
  Objaviť
  Canada
  13 dní (1 termín)
  7%
  2590 €
  2790 €
  Voľné
  Objaviť
  Madagascar
  17 dní
  3390 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Zambia Zimbabwe
  11 dní
  2790 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Saudi Arabia
  9 dní, 8 nocí (1 termín)
  5%
  1790 €
  1890 €
  Voľné
  Objaviť
  Jordan
  8 dní (1 termín)
  7%
  1290 €
  1390 €
  Voľné
  Objaviť
  Norway
  8 Dní (5 termínov)
  1580 €
  Voľné
  Objaviť
  India
  13
  2190 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Indonesia
  15 dní (1 termín)
  6%
  3190 €
  3390 €
  Voľné
  Objaviť
  Georgia
  8 dní (1 termín)
  7%
  1390 €
  1490 €
  Voľné
  Objaviť
  Abkhazia
  14 dní
  2590 €
  Pripravujeme
  Vyberte termín
  • 02.12.2024 - 16.12.2024
   Nový termín (promo cena)
   2390 €
  od 2390 €
  Objednať

  Pridať novú recenziu