Košík

Filipíny – Cebu, Coron, Palawan

Pozri stories z výletu

Navštív s nami ostrovy Cebu, Coron, Palawan a pozri sa na jedny z najkrásnejších pláži sveta.

Informácie

 • Destinácia
  Destinácia
  Filipíny, Ázia
 • Odlet a prílet
  Odlet a prílet
  Viedeň, Viedeň
 • Trvanie
  Trvanie
  15 dní, 14 nocí
 • Batožina
  Batožina
  Príručná
 • Skupina
  Skupina
  Max 15 banánov
 • Náročnosť
  Náročnosť
  3/5
  Viac info

Termíny

Čo všetko cena zahŕňa? Čítať nižšie.

Napíš nám e-mail a my ťa budeme informovať
o voľnom mieste alebo novom termíne výletu.

  Highlighty výletu

  Kayangan Lake
  Kayangan Lake

  Jazero Kayangan je jedno z najpopulárnejších miest na ostrove Coron a dostaneme sa k nemu loďou, cca 20 min. Jazero s krištáľovo čistou vodou je obklopené strmými vápencovými útesmi a pralesom. Práve preto je považované za jedno z najkrajších jazier na Filipínach.

  Nacpan Beach
  Nacpan Beach

  Patrí medzi najkrajšie pláže sveta. Nádherná piesočnatá pláž nachádzajúca sa na severozápade ostrova Palawan. Dlhá pláž s bielym pieskom a jemnou vodou, ktorá je obklopená kokosovými palmami a zelenými kopčekmi.

  Twin Lagoon
  Twin Lagoon

  Určite nevynecháme toto populárne miesto na Filipínach. Lagúna ktorá sa nachádza v oblasti Coron. Tvorí ju dvojica lagún oddelených obrovskou vápencovou skalou, ktoré tvoria unikátnu prírodnú atrakciu. Lagúna je vhodné aj na plávanie a ďalšie vodné aktivity.

  Cebu
  Cebu

  Ostrov Cebu je známy svojimi krásnymi plážami a miestami na šnorchlovanie.Na ostrove sa tiež nachádza niekoľko národných parkov a chránených oblastíPo prílete na ostrov si trošku oddýchneme a vychilujeme sa na pláži aby sme boli pripravení na preskúmanie ostrova.

  Kaňoning
  Kaňoning

  Filipíny sú známe svojimi krásnymi kaňonmi, ktoré poskytujú ideálne podmienky na kaňoning. Pre tých odvážnejších, ktorí sa neboja trošky adrenalínu. Nás čaká dobrodružný kaňoning k najznámejšiemu vodopádu na ostrove. Je to naozaj pecka.

  Vodopády Kawasan
  Vodopády Kawasan

  Pozrieme si vodopády Kawasan s krásnou tyrkysovou vodou v ktorých sa môžeme osviežiť. Kawasan Falls je súbor troch kaskádovitých vodopádov, ktoré sa nachádzajú v oblasti Badian na ostrove Cebu. Sú považované za jedny z najkrajších vodopádov na Filipínach.

  Snorchlovačka
  Snorchlovačka

  Odvezieme sa do priľahlej dedinky Oslob na ostrove Cebu, odkiaľ pôjdeme šnorchlovať so žralokmi veľrybími. Je to neskutočne nádherný zážitok. Žraloky veľrybie sú v tomto regióne chránené a spravované, aby sa zabezpečila ich ochrana. Tieto pôvabné tvory môžu byť veľké až 10 metrov a vážiť niekoľko ton, sú však prevažne mierumilovné takže je to bezpečné.

  Podzemná rieka Puerto Princesa v Unesco
  Podzemná rieka Puerto Princesa v Unesco

  Cestou do hlavného mesta ostrova – Puerto Princessa sa zastavíme pozrieť na podzemnú rieku. Nachádza sa v jednej z najdlhších jaskýň na svete a taktiež je zapísaná v UNESCO svetovom dedičstve.

  Zipline ponad údolie pálm
  Zipline ponad údolie pálm

  Vyskúšame si zipline ponad údolie pálm? Tento zipline sa nachádza v oblasti Badian na ostrove Cebu. Zipline začína vysoko nad údolím a prechádza cez celé údolie. Tento zážitok skutočne stojí za to, úžasný pocit voľnosti nad krásnym údolím pálm.

  Miestne špeciality
  Miestne špeciality

  Ako na každom banana tripe aj tu vyskúšame miestne špecialitky. Výborné seafood, a čerstvé ovocíčko.

  Tuk- tuk
  Tuk- tuk

  Pre tých čo sa zrovna necítia na šoférovanie skútrov je tu alternatíva jazdy na tuk tuku. Práve jazda na tuk tuku či skútri patrí k neoddeliteľnej súčasti Ázie.

  Výlet loďkou na blízke ostrovy.
  Výlet loďkou na blízke ostrovy.

  Objavíme skrytú pláž a zašnorchlujeme si. Ochutnáme čo nám domáci navaria na obed?

  ℹ️ Informácie o výlete

  Čakajú nás pláže, turistika, vodopády, kaňoning, jazda na skútroch a tuk-tukoch, jedinečná príroda, podmorský svet, opustené ostrovčeky a k tomu jedinečné kúpanie sa so žralokom veľrybým! Dobrodružný trip plný zážitkov s mega nabitým programom.

  ? Itinerár

  Itinerára sa vzhľadom k počasiu a iným okolnostiam na ostrove môže meniť 🙂

  1. Deň - odlet z Viedne

  2. Deň - Prílet na ostrov Cebu

  Dnes nás čaká let ✈ do Cebu City a asi 4-5 hodinový presun do dedinky Moalboal. Dedinka Moalboal je situovaná smerom na západ a preto si môžeme z jej brehov každý večer vychutnať západ slnka ☀. Nachádzajú sa tu dobré reštaurácie, masáže aj obchody so suvenírmi. Noc v Moalboal.

  3. Deň - Objavovanie ostrova, Kawasan falls.

  Po raňajkách nás čaká unikátne miesto. Ak by si mal vedieť o Cebu len jednu vec, tak je to určite fakt, že ostrov nie je preslávený peknými plážami (tie ťa čakajú na ostrovoch Coron a Palawan), ale TOP zážitkovými aktivitami! My sa o tom hneď dnes presvedčíme a zamieríme do neďalekého mestečka Badian na dobrodružný canyoning k najznámejšiemu vodopádu na ostrove, Kawasan falls. Tyrkysová voda vo vodopádoch a prekrásna scenéria priamo berie dych. Po približne 5-6 hodinách si dáme spoločný obed a deň zakončíme na pláži Lambug beach. Vyskúšame si tu zipline ponad údolie palmí? Na záver dňa chillneme na pláži. Návrat domov pred západom slnka. Noc v Moalboal.

  4. Deň - Výlet tradičnou filipínskou loďou

  Ráno začíname v dedinke Moalboal a po spoločných raňajkách vybeháme na výlet tradičnou filipínskou loďou a vyplávame sa do okolia dedinky. Zážitok si užijeme pri šnorchlovaní s korytnačkami v zálive Turtle bay a pri ostrove Pescador nakŕmime hŕstky rýb. Ak ti bude málo, tak si môžeš vziať šnorchel a zaplávať si s masívnymi hejnami sardínek nedaleko od ubytovania. Neskôr si zabalením batožiny a spoznáme ďalšie scenické miesta na ostrove Cebu. Čakajú nás Inambakan – nádherný vodopád v džungli a aj Aguinid – kaskádové vodopády, ktoré zdoláme a trošku si zdvihneme adrenalín. Po príchode na ubytovanie si oddýchneme a pripravíme sa na skoré vstávanie o deň neskôr. Noc pri Oslobi.

  5.deň - Pávanie so žralokmi

  Dnes sa vydáme do dedinky Tanawan, kde si na vlastné oči pozrieme najväčšieho obyvateľa ostrova, žraloka veľrybieho, s ktorým si zaplávame na vzdialenosť niekedy menšiu ako 2 metre. Tieto majestátne zvieratá dosahujú dĺžku 6-17 metrov. Z ubytovania však treba vyraziť skoro ráno. O žraloky je obrovský záujem, preto treba prísť skôr, kúpiť lístky a počkať na východ slnka, kedy k žralokom vyražajú prvé lode.Po zaplávaní si so žralokmi si dáme raňajky a pokračujeme ďalej k nedalekému ostrovu Sumilon, na ktorom sa nachádza nádherný pás čistého piesku (sandbar) s priezračnou tyrkysovou vodou, ktorá obmyva jeho brehy. Poobedný presun do Cebu. Noc v Lapu Lapu pri letisku.

  6. Deň - Presun na ostrov Coron

  Dnes nás čaká krátky ranný prelet ✈ na letisko Busuanga pri ostrove Coron, z ktorého sa presunieme do mesta. Môžeš sa tešiť na jeden z najkrajších výletov lodou na Filipínach. Nasmerujeme si to krasovými vápencovými skalami susedného ostrova. Čakajú ťa legendárne miesta Filipín ako Twin Lagoon, Kayangan Lake – najčistejšie jazero Filipín (kde natáčal aj TOP freediver Guillerme) či super šnorchlovanie. Neskôr spoznáme mestečko a vyjdeme si tiež užiť západ slnka pri drinku. Noc v Coron Town.

  7. Deň - Vzdialené opustené ostrovy

  Dnes máme možnosť navštíviť vzdialené opustené ostrovy ako Malcapuya či Bulog Dos, kde máme možnosť sa aj naobedovať. Potápaš? Tak potom máš dnes skvelú príležitosť v podobe potopených vrakov nedaleko ostrova. Noc v Coron Town.

  8. Deň - Presun loďou z Coronu do mestečka El Nido

  Dnes nás čaká 5-hodinový ranný presun loďou z Coronu do mestečka El Nido. Po príchode môžeme stráviť deň na pláži pri hoteli, absolvovať výlet lodou po ostrovoch alebo spoznať okolie El Nida po súši. Máme možnosť preskúmať vyhliadku na záliv Taraw, mangrovový les s drevenými chodníkmi či pláž Las Cabanas, kde servírujú skvelé jedlo a drinky. Pláž tiež ponúka jeden z najkrajších západov slnka, aké môžete vidieť. Vyskúšate si miestny zipline ponad záliv? Noc v El Nido.

  9. Deň - Spoznávanie ostrovčekov a prenádherných lagún

  Dnes alebo zajtra v závislosti od počasia sa vydáme na scenický výlet tradičnou filipínskou loďou na spoznávanie ostrovčekov a prenádherných lagún ako napr. 7 Commando, Secret Beach, Secret Lagoon, Big Lagoon, Small Lagoon, Shimizu Island alebo Snake Island. Tieto miesta kombinujú unikátne prírodné úkazy, krasové útvary, dobré miesta na šnorchlovanie a kúpanie sa a tyrkysovo priezračnú vodu. Noc v El Nido.

  10. Deň - Nacpan beach

  Po raňajkách sa presunieme o niekoľko kilometrov na sever na pláž Nacpan beach, ktorá bola zvolená cestovateľským fórom Tripadvisor za jednu z 10 najkrajších pláží sveta. Oddýchneme si alebo preskúmame okolie? Na Nacpan beach načerpáme sily pred zajtrajším presunom južnejšie. Ak si nadšenec potápania, tak dnes ráno máš opäť skvelú možnosť pozrieť sa pod morskú hladinu (overené, odporúčame). Noc v El Nido

  11. Deň - Presun do mestečka Port Barto

  Dnes nás čaká presun do mestečka Port Barton, ktorý si spestríme pobytom na skrytej pláži. Je až ťažko uveriť, že takéto pláže akoby stále čakajú na svoje objavenie. Niekoľkovesmérová alej palmí, široká pláž s bielym pieskom, čistou vodou a minimálna výstavba. Podľa nás jedna z najkrajších pláží sveta. Posúď sám/a! Noc v Port Barton

  12. Deň - Oddych

  Dnes ti doprajeme oddych na pláži a necháme ťa v pokojovom režime. Ak nevieš sedieť na mieste, tak máš možnosť vybehnúť na ďalší výlet lodou „island hopping“ prípadne skúsiť potápanie. Noc v Port Barton

  13. Deň - Sabang, Underground River - UNESCO

  Po raňajkách nás čaká krátky presun na ďalšie unikátne miesto, vyberieme sa do mesta Sabang, kde sa odvezieme lodou cez Underground River, jeden z najväčších systémov podzemných riek na svete, ktorý je zapísaný v zozname prírodného dedičstva UNESCO. Podvečer prichádzame na letisko v meste Puerto Princesa a preletíme späť do Cebu City, kde sa pred odletom ubytujeme a zabalejeme si veci pred návratom domov. Noc v Cebu City.

  14. Deň - Odlet domov

  Ranný odlet ✈ domov z Cebu.

  15. Deň - Prílet do Viedne

  Ranný prílet späť do Viedne. Vraciame sa domov s milióóóónom nezabudnuteľných zážitkov na celý život.

  ✅ Cena zahŕňa

  • obojsmerné letenky Viedeň – Filipíny
  • 3x prelet medzi ostrovmi – Cebu – Coron – Palawan – Cebu
  • ubytovanie v 2-lôžkových izbách s raňajkam
  • ubytovanie v Moalboal (Cebu) v 2* hoteli na 2 noci
  • ubytovanie pri Oslob v 2* hoteli na 1 noc
  • ubytovanie v Lapu-Lapu v 2* hoteli na 2 noci
  • ubytovanie v Coron Town (Coron) v 2* hoteli na 2 noci
  • ubytovanie v El Nido (Palawan) v 3* hoteli na 3 noci
  • ubytovanie v Port Barton/Roxas v 1* hoteli na 2 noci
  • vstup do prírodných rezervácií Coron, El Nido a Port Barton
  • letiskové transfery
  • delegáta Flying Banana
  • nabitý každodenný program 24/7
  • poistenie insolventnosti CK
  • letiskové, servisné poplatky
  • darček od Flying Banana

  ❌Cena nezahŕňa

  • stravu okrem uvedenej
  • transfery v rámci ostrovov (bus, tuk-tuk, skúter)
  • fakultatívne výlety

  ❗️Dôležité info

  Pre vstup je potrebný platný cestovný pas (s platnosťou aspoň 6 mesiacov po ukončení výletu).

  ✅ COVID situácia

  Je potrebné sa preukázať platným certifikátom o očkovaní proti COVID-19 o plnom očkovaní a tiež booster dávkou proti COVID-19.
  Nezaočkovaní musia absolvovať PCR alebo AG test minimálne 24hod pred odletom.
  Taktiež treba 72 hod pred odletom vyplniť zdravotnú registráciu.

  Fotogaléria

  Recenzie

  (0 recenzií)
  Pridať recenziu

  Podobné výlety

  Objaviť
  Philippines
  13 dní (1 termín)
  2250 €
  Voľné
  Objaviť
  Sri Lanka
  12 dní (1 termín)
  5%
  2090 €
  2190 €
  Voľné
  Objaviť
  Namibia
  15 dní (1 termín)
  2590 €
  Voľné
  Objaviť
  United States of America
  12 (1 termín)
  3090 €
  Voľné
  Objaviť
  Iceland
  8 dní (3 termíny)
  1490 €
  Obsadené
  Objaviť
  Jordan
  8 dní (7 termínov)
  1050 €
  Voľné
  Objaviť
  United States of America
  14 dní
  4%
  2380 €
  2480 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Nepal
  12 dní (1 termín)
  2190 €
  Obsadené
  Objaviť
  South Africa
  13 dní (1 termín)
  2990 €
  Obsadené
  Objaviť
  Thailand
  14 dní (2 termíny)
  2290 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Norway
  8 Dní (2 termíny)
  1590 €
  Obsadené
  Objaviť
  Portugal
  8 Dní (2 termíny)
  1350 €
  Obsadené
  Objaviť
  South Africa
  12 dní (1 termín)
  2090 €
  Obsadené
  Objaviť
  Peru
  17 dní (1 termín)
  3%
  2990 €
  3090 €
  Obsadené
  Objaviť
  Iceland
  5 dní (3 termíny)
  1090 €
  Obsadené
  Objaviť
  Finland
  9 dní (1 termín)
  1390 €
  Obsadené
  Objaviť
  Tanzania
  12 dní (1 termín)
  1490 €
  Obsadené
  Objaviť
  Georgia
  8 dní (1 termín)
  990 €
  Obsadené
  Objaviť
  Maldives
  11 dní (1 termín)
  1490 €
  Obsadené
  Objaviť
  Azores Islands
  8 dní (1 termín)
  1150 €
  Obsadené
  Objaviť
  Kenya
  12 dní (1 termín)
  2380 €
  Obsadené
  Vyberte termín
  • 17.04.2023 - 01.05.2023
   4 Voľné miesta
   2250 €
  od 2250 €
  Objednať

  Pridať novú recenziu