Košík

Výstup na Ararat

Vyber sa s banánmi na dobrodružný výstup na Ararat, najvyšší vrch pohoria Kaukaz.

Informácie

 • Destinácia
  Destinácia
  Arrarat, Turecko
 • Odlet a prílet
  Odlet a prílet
  Viedeň, Viedeň
 • Trvanie
  Trvanie
  7 dní, 6 nocí
 • Batožina
  Batožina
  Príručná 8kg, podpalubná 23kg.
 • Skupina
  Skupina
  Max. 18 ľudí
 • Náročnosť
  Náročnosť
  5/5
  Viac info

Termíny

Čo všetko cena zahŕňa? Čítať nižšie.

Napíš nám e-mail a my ťa budeme informovať
o voľnom mieste alebo novom termíne výletu.

  Highlighty výletu

  Ararat
  Ararat

  Ararat je stratovulkán, ktorý sa skladá z dvoch hlavných vrcholov - Veľký Ararat (5137 m) a Malý Ararat (3896 m). Hora Ararat je najvyššou horou v Turecku a dosahuje výšku 5137 metrov. Táto ikonická hora je známa nielen svojou výškou, ale aj biblickými legendami, ktoré hovoria, že na jej vrchole pristála Noemova archa po potope. 🏔️🌊

  Campy
  Campy

  Na výstupe na Ararat využijeme systém viacerých táborov, ktoré nám pomôžu postupne zvyšovať nadmorskú výšku a prispôsobiť sa výškovým podmienkam. ⛺️ Každý tábor je vybavený pohodlnými stanmi pre dvojice s penovými matracmi a ponúka úžasné výhľady na okolitú krajinu. 🌄 Tábory sú navrhnuté tak, aby poskytovali všetko potrebné vybavenie pre pohodlný a bezpečný pobyt, vrátane jedálne so stolmi a stoličkami.

  Aklimatizačné výstupy
  Aklimatizačné výstupy

  Aklimatizačné výstupy sú kľúčové pre úspešný výstup na Ararat. 🌄 Po príchode do tábora Ararat 1 vo výške 3200 metrov urobíme aklimatizačný trek do výšky 4200 metrov, aby sme sa lepšie prispôsobili nadmorskej výške. 🚶‍♂️ Nasledujúci deň sa presunieme do tábora Ararat 2 vo výške 4200 metrov a podnikneme ďalší aklimatizačný výstup. 🏞️ Tieto treky nám pomôžu minimalizovať riziko výškovej choroby a zlepšiť fyzickú pripravenosť na vrcholový výstup. 💪

  Pomoc s batožinou
  Pomoc s batožinou

  Počas výstupu budeme mať k dispozícii pomoc koní na prenášanie batožiny 🐴. Váhový limit pre osobnú batožinu je 12-15 kg na jednu osobu, čo zahŕňa vybavenie potrebné pre výstup. Tieto koníky budú niesť našu výstroj a základné vybavenie až do táborov na vyšších nadmorských výškach, čo nám uľahčí náročný trek. Pomáhajú nám ušetriť energiu a sústrediť sa na dosiahnutie vrcholu Araratu.

  Plná penzia
  Plná penzia

  Počas výstupu máme plnú penziu 🍽️, raňajky, obed a večeru. V tábore sa o nás postarajú skúsení kuchári 👨‍🍳, ktorí pripravujú teplé, výživné a chutné jedlá. Na turistiku si vezmeme obedové balíčky 🥪. Na výber sú aj teplé nápoje ☕, ako čaj a káva. Voda 🚰 (nie minerálna) a sladené nápoje (na prídel) sú tiež zabezpečené. Strava je prispôsobená tak, aby podporovala vašu fyzickú výkonnosť a pomohla vám zvládnuť náročné podmienky výstupu.

  Dogubeyazit
  Dogubeyazit

  Dogubeyazit je mesto na východe Turecka, blízko hranice s Iránom. Leží v tieni majestátnej hory Ararat a je známe svojou bohatou históriou a kultúrnym dedičstvom. Mesto je najväčšie v provincii Ağrı a slúži ako východiskový bod pre výstupy na Ararat. 🏔️ Mesto je tiež známe svojimi tradičnými tureckými kúpeľmi (hammam).

  Palác Ishak Pasha
  Palác Ishak Pasha

  Jednou z najvýznamnejších pamiatok v meste Dogubeyazit, ktorý pochádza zo 17. storočia a predstavuje jednu z najdôležitejších osmanských stavieb v regióne. 🕌 Palác kombinuje prvky osmanskej, perzskej a arménskej architektúry a ponúka úžasné výhľady na okolité hory. 🌄

  ℹ️ Informácie o výlete 

  Na tejto expedícií na Mount Ararat ťa čaká nezabudnuteľné dobrodružstvo v srdci východnej Anatolie. Spoznáš krásy tureckej krajiny a vydáš sa na náročný výstup na vrchol Araratu, ktorý dosahuje výšku 5137 metrov nad morom. 🏔️ Budeš mať možnosť prekonať seba samého pri postupnom stúpaní cez rôzne tábory až k vrcholu, kde ťa odmení panoramatický výhľad na okolitú krajinu. 🌄 S profesionálnymi sprievodcami a šikovnými kuchármi budeš mať zabezpečenú plnú penziu a komfortné ubytovanie v stanoch počas celého treku. 🏕️ Tento výlet ti ponúkne nielen fyzickú výzvu, ale aj duchovné a kultúrne bohatstvo Turecka, vrátane návštevy historických miest a zaujímavostí v okolí Dogubeyazitu. 🕌

  ❌ ZODPOVEDNOSŤ A RIZIKÁ

  Spoločnosť Flying Banana, s.r.o. koná vo všetkých veciach spojených s výstupom iba ako agent a sprostredkovateľ a nie je teda zodpovedná za veci spojené so zranením, smrťou, stratou, poškodením, chorobou alebo počasím, v žiadnych prípadoch. Každý účastník výstupu je zodpovedný za svoje zdravie a musí byť pred výstupom zdravý. Každý by mal pred cestou navštíviť svojho lekára a konzultovať svoj zdravotný stav. Ak klient kvôli zraneniu, či inému problému nedokončí trek, nemá nárok na odškodné za nevyužité služby. Za záchranu/znesenie do počiatočného kempu môžu byť samozrejme účastníkom vyrubené ďalšie poplatky. Veríme však, že nič z tohto sa neudeje. 🙂

  🌍 Itinerár

  1. Deň - Odlet z Viedne, prílet do Turecka

  Odlet z Viedne okolo obeda. Podvečerný prílet do Turecka. Po vybavení imigračných povinností a vyzdvihnutí batožiny nás čaká transfer z letiska Van do mestečka Dogubeyazit. Po ubytovaní sa v hoteli si dáme spoločnú večeru so sprievodcom v miestnej reštaurácii a tiež úvodnú inštruktá k výstupu. Po večeri si kvalitne oddýchneme a pripravíme sa na zajtrajší trek.

  Noc v Dogubayazit.

  2. Deň - Dogubayazit - Cevirme (2000m) - tábor Ararat 1 (3200m) = 7km

  Po hotelových raňajkách zbalíme výbavu a batožinu do mikrobusu a vyrazíme na cestu na úpätie bájnej päťtisícovky. Vystupujeme neďaleko obce Cevirme ležiacej v nadmorskej výške 2200m, odkiaľ začneme stúpať do tábora 1, ktorý sa nachádza v nadmorskej výške 3200m. Našu batožinu a jedlo nabalia naši nosiči na kone (nosiči na Ararate náklad nenosia) a presunú ich do kempu. Po cca 4-5 hodinách by sme mali doraziť do tábora Ararat 1, kde na nás budú čakať teplé nápoje a malé občerstvenie. Neskôr postavíme stany a oddýchneme si. Okolo 18:00 nám náš kuchár podá večeru, po ktorej máme voľno.

  Noc v stanoch v tábore Ararat 1

  3. Deň - Tábor Ararat 1 (3200m) - 4200m - späť do tábora Ararat 1 (3200m) = 6km

  Okolo 8:00 sa spoločne naraňajkujeme. Neskôr si vezmeme obedové balíčky a malý ruksak a vydáme sa na cca 4-5hod aklimatizačnú turistiku do nadmorskej výšky 4200m. Po krátkom oddychu začneme neskôr zostupovať späť do tábora 1. Takýto spôsob trekovania pomôže nášmu telu prispôsobiť sa uz značnej nadmorskej výške. Na výber je dnes aj možnosť využiť alternatívnu trasu (zelenšia a menej turistami vyťažená) a spraviť si tak aklimatizačný trek do nadmorskej výšky 3900m. Obe možnosti preberieme na mieste. V kempe 1 nám náš kuchár pripraví teplý čaj a kávu a nejaké občerstvenie. Neskôr si oddýchneme a spoločne sa navečeriame.

  Noc v tábore Ararat 1.

  4. Deň - Tábor Ararat 1 (3200m) -  tábor Ararat 2 (4200m) = 3km 

  Naraňajkujeme sa a zbalíme batožinu, ktorú kone odnesú do vyššie položeného kempu. Neskôr začneme výstup do Ararat Camp 2 (4200m), kam by sme sa mali dostať po 4-5 hodinách turistiky. Tam si postavíme stany a vychutnáme obed pripravený naším kuchárom. Neskôr máme voľné popoludnie – môžeme si oddýchnuť, pofotiť si okolie a vychutnať si fantastický výhľad na krajinu. Po skorej večeri sa pokúsime zaspať a oddýchnuť si.

  Noc v tábore Ararat 2.

  5. Deň - Tábor Ararat 2 (4200m) - vrchol Araratu (5137m) - tábor Ararat 1 (3200m) = 9km

  Dnes vstávame pomerne skoro (zvyčajne medzi 1.-2. hodinou ráno), naraňajkujeme sa a vypijeme niečo teplé. Neskôr si vezmeme obedové balíčky a termosky s teplým čajom, naposledy skontrolujeme výstroj (čelovky, mačky, palice a pod.) a vyrazíme. Na vrchol hory Ararat vo výške 5137m by sme sa mali vystúpať o 5-7 hodín neskôr (podľa tempa). Na vrchole budeme mať krátšiu prestávku na fotenie a oslavu nášho cestovateľského úspechu. Po krátkej prestávke na vrchole začneme klesať späť do tábora Ararat 2 (4200m).V kempe si vypijeme teplý čaj alebo kávu, niečo zjeme a 1-2 hodiny si oddýchneme. Neskôr zbalíme výstroj a začneme klesať do tábora Ararat 1 (3200m). Po večeri si doprajeme oddych a dospíme predošlé skore vstávanie.

  Noc v Ararat 1.

  6. Deň - Tábor Ararat 1 (3200m) - Cevirme (2000m) - Dogubayazit: 7km

  Po raňajkách v kempe zbalíme všetko vybavenie a začneme zostup na miesto, kde na nás budú čakať mikrobusy. Na tomto mieste sa aj rozlúčime s našim tímom. Vraciame sa do nášho hotela v Dogubayazit. Po oddychu a obede navštívime palác Ishak Pasha – jeden z najdôležitejších palácov v osmanskej histórii, postavený v 17. storočí, ktorý sa nachádza 7km od Dogubayazit. Potom navštívime lokalitu Durupinar, oblasť v tvare kanoe, o ktorej niektorí ľudia veria, že by mohla byť „stopou“ Noemovej archy. Po prehliadke máme možosť zrelaxovať a ísť do tureckých kúpeľov (hammam). Na záver dňa spoločne oslávime naše trekingové dobrodružstvo – pivečko & vínečko. 😀

  Noc v Dogubayazit.

  7. Deň - Odlet domov

  Po raňajkách sa pobalíme a presunieme späť na letisko Van, odkiaľ náš čaká let späť domov. V závislosti od času odletu a spoločenskej únavy 😂 môžeme dnes do programu pridať aj prehliadku hradu Van. Po prílete do Viedne sa rozlúčime s účastníkmi tripu a čaká nás návrat domov.

  ✅ Cena zahŕňa

  • Obojsmerný let Viedeň – Van – Viedeň
  • Príručnú batožinu do 8kg a podpalubnú batožinu do 23kg
  • Všetky letiskové a servisné poplatky
  • Ubytovanie na:
   • 2x noci v dvojlôžkových izbách v 2* hoteli s raňajkami (pred a po výstupe) v Doğubeyazıt
   • 4x noci v dvojlôžkových stanoch počas treku
  • Plnú penziu počas výstupu – raňajky, obed, večera
  • Pitnú vodu (nie minerálnu) a sladené nápoje (na prídel)
  • Všetky transfery (vrátane letiskových) v destinácii, potrebné na naplnenie itineráru
  • Vstup a povolenie na výstup v národnom parku Mount Ararat v hodnote ≈ 50$
  • Skúsených certifikovaných anglicky hovoriacich sprievodcov z kvalitnej lokálnej cestovky
  • Služby zručných kuchárov a koniarov
  • Transport vybavenia a batožiny počas výstupu (pomocou koní) – váhový limit batožiny na osobnú spotrebu je 12-15kg
  • Obytné stany s penovou matracou (pre 2x osoby), jedáleň, stoly, stoličky, mačky atď.
  • Každodenný nabitý program
  • Delegáta Flying Banana 24/7
  • Darček od Flying Banana 🍌
  • Uvítací aperitív
  • Poistenie insolventnosti CK
  • Za každú účasť na výlete za teba vysadíme jeden strom 🌲 (obec Malatiná, Orava)

  ❌Cena nezahŕňa

  • Sprepitné pre sprievodcov, kuchárov a koniarov (dobrovoľné, odporúča sa 10-20€ – podľa spokojnosti a veľkosti skupinky)
  • Stravu okrem uvedenej a osobné výdavky
  • Osobné cestovné poistenie (poradíme ak treba – viac info v registračnom emaili)
  • Prípadné fakultatívne výlety a vstupy (cca 10-20€)
  • Transfer na letisko vo Viedni a späť domov
  • Online check-in (vybavujeme osobne a zdarma na letisku)
  • Výber konkrétneho sedadla (spoplatnené cenníkom aerolinky)

  ❗️Dôležité info

  • Covid situácia: bez obmedzení a povinnosti preukazovať sa pred vstupom do krajiny očkovacím certifikátom alebo negatívnym testom. 
  • Iné očkovania: žiadne nie sú povinné.
  • Pas: je potrebné mať platný cestovný doklad – pas platný minimálne 6x mesiacov po návrate domov s min. 2x voľnými stranami (ideálne 3x stranami). 
  • Víza: nie sú potrebné za účelom turizmu pri pobyte kratšom 90 dní – platí bezvízový styk.
  • Poistenie: pred cestou nie je nutné uzatvoriť osobné cestovné poistenie, ktoré kryje náklady spojené s liečbou COVID-19. Odporúča sa základné liečebné a úrazové krytie. Pre tento typ výletu a treku odporúčame konkrétne horské poistenie Alpenverein s cenou cca 60€/rok.
  • V sumáre sa vyžaduje:

  ✅ platný cestovný pas

  Fotogaléria

  Recenzie

  (0 recenzií)
  Pridať recenziu

  Produkty z nášho eshopu, ktoré ti odporúčame zobrať

  Podobné výlety

  Objaviť
  Sri Lanka
  13 dní (2 termíny)
  5%
  1990 €
  2090 €
  Voľné
  Objaviť
  Namibia
  15 dní
  2590 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Iceland
  7 dní (1 termín)
  1490 €
  Obsadené
  Objaviť
  Iceland
  8 dní (2 termíny)
  1790 €
  Voľné
  Objaviť
  Thailand
  15 dní (2 termíny)
  4%
  2390 €
  2490 €
  Voľné
  Objaviť
  India
  13 dní (1 termín)
  4%
  2190 €
  2290 €
  Voľné
  Objaviť
  Kenya
  11 dní (1 termín)
  2490 €
  Obsadené
  Objaviť
  Costa Rica
  14 dní
  2390 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Maldives
  11 dní
  1990 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Portugal
  8 Dní (1 termín)
  6%
  1460 €
  1560 €
  Voľné
  Objaviť
  Pakistan
  14 dní (1 termín)
  6%
  2990 €
  3190 €
  Voľné
  Objaviť
  Yemen
  11 dní, 10 nocí (1 termín)
  3%
  3490 €
  3590 €
  Voľné
  Objaviť
  Thailand
  15 dní (1 termín)
  2690 €
  Obsadené
  Objaviť
  Indonesia
  15 dní (1 termín)
  4%
  2290 €
  2390 €
  Voľné
  Objaviť
  Philippines
  15 dní (1 termín)
  4%
  2390 €
  2490 €
  Voľné
  Objaviť
  Thailand
  13 dní (1 termín)
  2190 €
  Voľné
  Objaviť
  Seychelles
  12 dní (1 termín)
  4%
  2390 €
  2490 €
  Voľné
  Objaviť
  Australia
  (1 termín)
  Pripravujeme
  Objaviť
  Uganda
  15 dní (1 termín)
  3%
  3590 €
  3700 €
  Voľné
  Objaviť
  Argentina
  15 dní (1 termín)
  5%
  3490 €
  3690 €
  Voľné
  Objaviť
  Mexico
  13 (1 termín)
  5%
  1990 €
  2090 €
  Voľné
  Objaviť
  Iceland
  5 dní (1 termín)
  1350 €
  Voľné
  Objaviť
  Japan
  15 dní (1 termín)
  3090 €
  Obsadené
  Objaviť
  Tanzania
  12 dní / 11 nocí (1 termín)
  6%
  3390 €
  3590 €
  Voľné
  Objaviť
  China Philippines
  15 dní (1 termín)
  2790 €
  Obsadené
  Objaviť
  French Polynesia
  16 (1 termín)
  3990 €
  Obsadené
  Objaviť
  Finland
  7 dní (1 termín)
  1580 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  United States of America
  14 dní (1 termín)
  8%
  2390 €
  2590 €
  Obsadené
  Objaviť
  Turkey
  7 dní (1 termín)
  1390 €
  Voľné
  Objaviť
  Morocco
  8 dní
  990 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Argentina
  20 dní (1 termín)
  4%
  4290 €
  4490 €
  Voľné
  Objaviť
  Mexico
  12 (1 termín)
  7%
  2790 €
  2990 €
  Voľné
  Objaviť
  Canada
  13 dní (1 termín)
  2590 €
  Obsadené
  Objaviť
  Madagascar
  17 dní
  3390 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Zambia Zimbabwe
  11 dní
  2790 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Saudi Arabia
  9 dní, 8 nocí (1 termín)
  5%
  1790 €
  1890 €
  Voľné
  Objaviť
  Jordan
  8 dní (1 termín)
  7%
  1290 €
  1390 €
  Voľné
  Objaviť
  Norway
  8 Dní (3 termíny)
  1580 €
  Obsadené
  Objaviť
  Indonesia
  15 dní (1 termín)
  3190 €
  Obsadené
  Objaviť
  Sri Lanka
  14 dní (1 termín)
  8%
  2290 €
  2490 €
  Voľné
  Objaviť
  Georgia
  8 dní (1 termín)
  7%
  1390 €
  1490 €
  Voľné
  Objaviť
  New Zealand
  19 (1 termín)
  3790 €
  Voľné
  Objaviť
  Abkhazia
  14 dní
  2590 €
  Pripravujeme
  Vyberte termín
  • 28.08.2024 - 03.09.2024
   Voľné (promo cena)
   1390 €
  od 1390 €
  Objednať

  Pridať novú recenziu