Košík

Ľadové topky Islandu

Pozri stories z výletu

Zaži mega dobrodružstvo a dychberúcu prírodu Islandu v zime 🥶 🇮🇸. Na jednom ostrove nájdeš takmer všetko od sopky 🌋 cez nádherné vodopády 💦 až po ľadovce ❄️, proste všetky topky Islandu.

Informácie

 • Destinácia
  Destinácia
  Island, Európa
 • Odlet a prílet
  Odlet a prílet
  Viedeň, Viedeň
 • Trvanie
  Trvanie
  5 dní
 • Batožina
  Batožina
  Príručná 10kg
 • Skupina
  Skupina
  max 16 Banánov
 • Náročnosť
  Náročnosť
  3/5
  Viac info

Termíny

November 2024
Čo všetko cena zahŕňa? Čítať nižšie.

Napíš nám e-mail a my ťa budeme informovať
o voľnom mieste alebo novom termíne výletu.


  Highlighty výletu

  Kirkjufell hora
  Kirkjufell hora

  Kirkjufell je známy horský vrch v západnej časti Islandu, nachádzajúci sa na polostrove Snæfellsnes. Je to jedno z najfotogenickejších miest na Islande. Populárnou sa stala najmä vďaka svojej účasti vo viacerých filmových a televíznych produkciách, vrátane populárneho seriálu "Hry o tróny".

  Polárna žiara
  Polárna žiara

  Možnosť vidieť polárnu žiaru na Islande je od konca Augusta až do polky Apríla. S banánmi budeme na love polárnej žiary každý večer, no to či ju uvidíme závisí od viacerých faktorov. Musí byť tma, dobrá viditeľnosť a dobré poveternostné podmienky. Máme dobré typy na to, aby sa nám to podarilo 💚💙💜.

  Katla ľadová jaskyňa
  Katla ľadová jaskyňa

  Fakultatívny výlet ktorý rozhodne stojí za to! Nasadíme mačky, prilby a local sprievadoca nás prevedie cez nádherný ľadovec Mýrdalsjökull, následne sa dostaneme k ľadovcu Kötlujökull. Preskúmajme studenú modrú a čiernu ľadovcovú jaskyňu a budeme obdivovať jej vnútro ❄️.

  Skógafoss
  Skógafoss

  Skógafoss jeden z najväčších a najnádhernejších vodopádov na ostrove. 60 metrov dlhý a 25 metrov široký. Vodopád preslávil klip Justina Biebera, vodopád je extrémne fotogenický v každom ročnom období.

  Seljalandsfoss
  Seljalandsfoss

  Vodopád má výšku približne 60 metrov a nachádza sa na rieke Seljalandsá. Jeho špeciálnosťou je to, že umožňuje návštevníkom prejsť za ním cez skalnatú stenu a vytvorenú chodbu, tá je však prístupná len v letných mesiacoch.

  Gljúfrabúi
  Gljúfrabúi

  Skrytý vodopád, ktorý sa nachádza len kúsok od vodopádu Seljalandsfoss. Je k nemu trošku tažší prístup, nachádza sa skrytý v úzkej trhline v skale a nie je viditeľný priamo z vonku. AJ napriek náročnejšiemu prístupu rozhodne stojí za návštevu.

  Gulfoss
  Gulfoss

  V preklade zlatý vodopád. Ak budeme mať šťastie a bude nám svietiť slnko uvidíme aj dúhu. Gullfoss je známy svojou veľkou silou a majestátnou krásou. V zimných mesiacoch voda často zamŕza na okolitých povrchoch a vytvára nádhernú zimnú scenériu.

  Gejzír Strokkur
  Gejzír Strokkur

  Mladším bratom slávneho gejzíru. Strokkur je stále aktívny a chŕli vodu v intervaloch približne každých 4-5 minút do výšky až 20 metrov. Erupcie gejzíra Strokkur sú spôsobené akumulovaným tlakom horúcej vody pod zemou. Voda sa zahrieva vulkanickou aktivitou, a keď dosiahne kritický bod varu, dochádza k náhlemu výronu.

  Vík
  Vík

  Poprechádzame sa po malebnej dedinke Vík, ktorá sa nachádza na Juhu ostrova. Vík je najjužnejšie položené mesto na Islande a je známe svojou malebnou krásou a spektakulárnymi výhľadmi na oceán a okolitú prírodu.

  Medzikontinentálny most
  Medzikontinentálny most

  Pozrieme sa na medzikontinenálny most, ktorý oddeľuje 2 tektonické platne. Severoamerickú a Euroázijskú, takže ak si počas tripu budete chcieť odbehnúž do "Ameriky" môžte tak urobiť.

  Modrá Lagúna
  Modrá Lagúna

  Počas výletu máme možnosť vychillovať sa v Modrej lagúne. Tá bola postavená v strede lávového poľa. Je napustená geotermálnou vodou, ktorá obsahuje minerály a silné zložky ako kremík, síra a iné. Tieto látky sú považované za prospešné pre pokožku a môžu mať terapeutický účinok.

  Reykjavik
  Reykjavik

  Navštívime najsevernejšie hlavne mesto Európy -Reykjavik a prejdeme sa jeho uličkami. Reykjavík je hlavné a najväčšie mesto Islandu. Je politickým, kultúrnym a hospodárskym centrom Islandi. Mesto je známe svojou jedinečnou atmosférou, farebnými domami.

  Hallgrímskirkja kostol
  Hallgrímskirkja kostol

  Takmer 75 metrov vysoký kostol je najvyšší kostol na Islande a taktiež patrí k najvyšším budovám ostrova. Kostol má výraznu architektúru a je jedným z najznámejších symbolov mesta. Z jeho veže je možné získať panoramatický výhľad na celé mesto.

  Termálne pramene
  Termálne pramene

  Počas túričiek sa okúpeme v termálnych prameňoch. Či už v lete alebo v chladnejších mesiacoch, vždy to padne vhod. Túrička k geotermálnemu pramenu trvá cca hodinu a pol.

   Reynisfjara pláž
  Reynisfjara pláž

  Navštívime plážičku s nádherným čiernym pieskom. Scénické výhľady na more a skaly, ktoré pripomínajú vynarajúce sa trolly. Okolo pláže nájdete mnoho krásnych prírodných útvarov, ako sú mohutné čadičové stĺpy, ktoré tvoria zaujímavé tvary.

  Islandské kone
  Islandské kone

  Islandský kôň je plemeno malého, silného a vytrvalého koňa. Kone sú považované za jedno z najstarších a najčistejších plemien koní na svete, pretože dovoz a križovanie s inými plemenami bol zakázaný. Islandské kone sú pre Island dôležitou súčasťou kultúry a dejín. Sú to plemeno so silnými tradíciami a špecifickými vlastnosťami, ktoré ich odlišuje od koní iných plemien.

  Gunuhver geotermálna oblasť
  Gunuhver geotermálna oblasť

  Táto oblasť je známa svojou intenzívnou geotermálnou aktivitou, horúcou vodou a parou. Oblasť je jedným z mnohých príkladov geotermálnej aktivity, ktorú môžeme na Islande nájsť.

  ℹ️ Informácie o výlete

  Krajina rozprávkových vodopádov, belasých ľadovcov, driemajúcich sopiek a gejzírov. Island sám o sebe je jedinečné miesto na našej planéte. Na jednom ostrove behom výletu uvidíme nespočetné množstvo krás – vodopády, ľadovce, sopky, geotermálnu aktivitu, striekajúci gejzír, cestu nám možno skrížia soby Karibu a okúpeme sa v termálnych prameňoch, okúsime miestne špeciality a pokúsime sa uloviť polárnu žiaru, uvidíme tulene a diamantovú pláž.

  🌍 Itinerár

  *Itinerár sa môže z nepredvídateľných udalostí meniť (počasie alebo spoločenská únava, prípadne ruka božia 😀), ale vždy urobíme tak, aby dobre bolo 👍

  **Každý večer sa pokúsime uloviť prírodný fenomén “aurora borealis” – polárnu žiaru. Všetko bude záležať od počasia a slnečnej aktivity resp. erupcií na povrchu, dáme do toho všetko! 😀

   

  1. Deň

  Odlet z Viedne v ranných hodinách ✈. Prílet do Keflavíku dopoludnia, vyzdvihneme auto a začína naše spoznávanie po ostrove. Prejdeme sa po medzikontinentálnom moste a pozrieme si prírodný bazén v čadičových útesoch. Pozrieme si lávové pole stále aktívnej sopky a potom si dáme krátku túričku k geotermálnemu potoku, kde sa okúpeme s pivkom v ruke.
  Ubytujeme sa priamo v Reykjavíku. Večer spoznáme hlavné mesto Reykjavik, najsevernejšie hlavné mesto planéty a prezrieme si jeho dominanty, prejdeme sa centrom a vyskúšame aj, podľa Billa Clintona, najlepší hotdog na svete ako aj morské špecialitky v prístave.

  2. Deň

  V tento deň navštívime najznámejšie islandské vodopády, ktoré sa objavili aj vo videoklipe speváka Justina Biebera alebo vo filmoch ako Thor či Tajný život Waltera Mittyho – Skógafoss a Seljalandsfoss. Prejdeme sa k majáku pri skalnatom útvare Dyrhólaey Arch, kde sa nám naskytne pohľad na nekonečnú islandskú čiernu pláž. Vyšplháme sa na čadičové lávové skaly a odfotíme sa so známymi dračími zubmi na pláži Reynisfjara. Dotkneme sa tiež ľadovca Sólheimajökull a uvidíme aj sopku Eyjafjallajokull, ktorá preslávila Island! Prejdeme sa aj najjužnejším mestom Islandu – Vík, kde sa aj naobedujeme. Možno nám cestu skríži aj stádo oviec alebo islandské poníky.

  3. Deň

  Vydávame sa na známy zlatý okruh Golden Circle , kde navštívime najaktívnejší spomedzi gejzírov – Strokkur , ktorý vystrekuje až do výšky 20m a jeho slávneho „brata“ – Geysir, ktorý dal meno všetkým gejzírom. Nezabudneme ani na známy zlatý vodopád Gullfoss a národný park Thingvelir s jeho vodopádom Oxararfoss a známou trhlinou litosferických dosiek – Almannagjá, kde sa natáčala aj štvrtá séria Hry o tróny! Okúpeme v Blue lagoon či Sky lagoon so 7 krokovým wellness rituálom?

  4. Deň

  Dnes sa zastavíme pri sopečných kráteroch Grabrok, na ktoré si aj vylezieme. Pôjdeme pozrieť tulene 🌊 vyvalené na pláži, nájdeme skrytý vodopád, čierny kostolík, odfotíme si krásny kopec Kirkjuffel a nakoniec navštívime rybársku farmu, kde fermentujú mäso žraloka grónskeho.

  5. Deň

  Ráno odlietame smer Viedeň s množstvom zážitkov 😉

  ✅ Cena zahŕňa

  • Obojsmerný let Viedeň – Island
  • Veľkú aj malú príručnú batožinu – 10 kg
  • Priority nástup do lietadla
  • Ubytovanie v 2-lôžkových izbách, 4 noci v hoteli*** s raňajkami
  • Privátne transfery po ostrove
  • Delegáta Flying Banana 24/7
  • Poistenie insolventnosti
  • Letiskové, palivové, servisné poplatky
  • Darček od Flying Banana

  ❌ Cena nezahŕňa

  • Veľkú podpalubnú batožinu (zatiaľ nik nevyužil)
  • Stravu okrem uvedenej (navštevujeme potraviny každý deň + vždy možnosť najesť sa aj v reštike pri niektorej z atrakcií:)
  • Osobné výdavky

  ❗️Dôležité info

  • Podmienky vstupu: Platný občiansky preukaz alebo pas.

  🦠COVID-19 situácia

  Od 25. februára 2022 Island zrušil všetky opatrenia.

  Fotogaléria

  Recenzie

  (0 recenzií)
  Pridať recenziu

  Na tento trip ti odporúčame zobrať tieto produkty z nášho eshopu

  Podobné výlety

  Objaviť
  Sri Lanka
  13 dní (2 termíny)
  9%
  1990 €
  2190 €
  Voľné
  Objaviť
  Thailand
  15 dní
  2290 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Namibia
  15 dní
  2590 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Iceland
  5 dní (2 termíny)
  1180 €
  Obsadené
  Objaviť
  Iceland
  8 dní (3 termíny)
  6%
  1690 €
  1790 €
  Voľné
  Objaviť
  Thailand
  15 dní (1 termín)
  8%
  2390 €
  2590 €
  Obsadené
  Objaviť
  Indonesia
  15 dní (1 termín)
  8%
  2390 €
  2590 €
  Voľné
  Objaviť
  Kenya
  11 dní (1 termín)
  2490 €
  Voľné
  Objaviť
  Costa Rica
  14 dní (2 termíny)
  2490 €
  Obsadené
  Objaviť
  Maldives
  11 dní
  1990 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Portugal
  8 Dní (1 termín)
  1560 €
  Voľné
  Objaviť
  Yemen
  11 dní, 10 nocí (1 termín)
  3%
  3490 €
  3590 €
  Voľné
  Objaviť
  Philippines
  13 dní (2 termíny)
  6%
  2490 €
  2640 €
  Voľné
  Objaviť
  Seychelles
  12 dní (3 termíny)
  4%
  2390 €
  2490 €
  Voľné
  Objaviť
  Brazil
  13 (1 termín)
  10%
  2790 €
  3100 €
  Voľné
  Objaviť
  Peru
  16 dní (2 termíny)
  3490 €
  Obsadené
  Objaviť
  Iceland
  5 dní
  990 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Tanzania
  12 dní (1 termín)
  5%
  3190 €
  3350 €
  Voľné
  Objaviť
  Finland
  7 dní (1 termín)
  1580 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Morocco
  8 dní (1 termín)
  990 €
  Voľné
  Objaviť
  South Africa
  12 dní (1 termín)
  2190 €
  Obsadené
  Objaviť
  Canada
  13 dní
  2890 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Madagascar
  17 dní
  6%
  3390 €
  3600 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Zambia Zimbabwe
  11 dní (1 termín)
  4%
  2680 €
  2790 €
  Obsadené
  Objaviť
  Saudi Arabia
  9 dní, 8 nocí (1 termín)
  Voľné
  Objaviť
  Jordan
  8 dní
  1190 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Norway
  8 Dní (4 termíny)
  6%
  1490 €
  1590 €
  Voľné
  Objaviť
  India
  13
  2190 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  United States of America
  14 dní (2 termíny)
  2590 €
  Obsadené

  Pridať novú recenziu