Košík

Kanada roadtrip

3700km roadtrip-u 🚗: Seattle – Olympic NP – Vancouver – Whistler – Jasper NP – Yoho NP – Kootenay NP – Banff NP – Calgary.

Informácie

 • Destinácia
  Destinácia
  Kanada, Severná Amerika
 • Odlet a prílet
  Odlet a prílet
  Viedeň, Viedeň
 • Trvanie
  Trvanie
  13 dní, 12 nocí
 • Batožina
  Batožina
  Príručná batožina 7kg
 • Skupina
  Skupina
  Max. 12 ľudí
 • Náročnosť
  Náročnosť
  3/5
  Viac info

Termíny

September 2024
Čo všetko cena zahŕňa? Čítať nižšie.

Napíš nám e-mail a my ťa budeme informovať
o voľnom mieste alebo novom termíne výletu.

  Highlighty výletu

  Seattle downtown
  Seattle downtown

  Seattle je jedno z najväčších miest v štáte Washington v USA a je známe svojou kultúrou, históriou a krásnou prírodou. Určite nevynecháme dominantu mesta Space needle. 184 metrov vysoká veža ponúka jedinečný výhľad na mesto a okolie.

  Pike place market
  Pike place market

  Pike Place Market, je jedným z najstarších a najpopulárnejších trhov v USA, je plný miestnych remeselníkov, čerstvého ovocia, zeleniny, rýb a nádherných kvetov. Súšasťou je aj Fish Market so svojím jedinečným spôsobom predaja rýb, však uvidíte 😉.

  Olympic Národný park
  Olympic Národný park

  Nachádza sa na poloostrove Olympic v americkom štáte Washington. Park je domovom pre niektoré z najviac rozmanitých ekosystémov v Severnej Amerike, vrátane pralesov, pobrežných oblastí, hôr a ľadovcov. Je tiež domovom pre množstvo druhov zvierat, vrátane rysa, medveďa grizzly, losa, jelena, diviaka a kojota, ako aj mnoho druhov vtákov a rýb.

  Stanley Park
  Stanley Park

  Park v centre Vancouveru v Kanade a je jednou z najpopulárnejších turistických atrakcií v meste. Nachádza sa tam tiež mnoho historických pamiatok, vrátane Totem Poles, kde sa nachádza najväčšia zbierka totémov na svete.

  Garibaldi lake
  Garibaldi lake

  Jazero má krásnu modrú farbu a je domovom pre množstvo druhov rýb, vrátane pstruhov a lososov. Jazero bolo vytvorené pred viac ako 9000 rokmi kvôli ľadovcovej činnostiK jazeru vedie niekoľko turistických trás. Jazero má dĺžku 5 km, šírku 2 km a hĺbku až 258 metrov.

  Joffre Lake
  Joffre Lake

  Joffre Lake je známy svojou nádhernou tyrkysovou farbou, ktorá je spôsobená sedimentáciou ľadovcového prachu v jazere. Jazero sa skladá z troch samostatných jazier, ktoré sa nachádzajú na rôznych úrovniach. Okrem krásneho jazera ponúka Joffre Lake aj úchvatný výhľad na okolité pohorie Coast Mountains a ľadovec Matier.

  Spirit Island
  Spirit Island

  Malebný ostrov nachádzajúci sa v krásnej oblasti Jazera Maligne v Národnom parku Jasper v kanadskej provincii Alberta. Na ostrov sa dá dostať organizovaným výletom loďou z Maligne Lake. Podľa miestnych domorodcov má Spirit Island duchovný význam.

  NP Banff
  NP Banff

  árodný park Banff je prvý a jeden z najkrajších národných parkov v Kanade. Nachádza sa v Skalnatých horách a ponúka úchvatné výhľady na okolité vrchy a jazerá. Je domovom pre mnoho druhov zvierat a má množstvo turistických trás rôznej náročnosti. Obľúbeným miestam sú jazero Moraine.

  Icefield parkway
  Icefield parkway

  Icefields Parkway je scenická cesta, ktorá prechádza cez kanadské Skalnaté hory a spája národné parky Jasper a Banff. Táto cesta ponúka nádherné výhľady na úchvatné horské scenérie, nebudete vedieť na ktorú stranu sa skôr pozrieť 😎.

  Jezero Louise
  Jezero Louise

  Jezero Louise je krásne horské jazero nachádzajúce sa v kanadskom národnom parku Banff. Jazero je obklopené úchvatnými skalnatými vrchmi a lesmi, a je známe pre svoju krásnu tyrkysovú farbu vody. Jazero je obklopené úchvatnými skalnatými vrchmi a lesmi, a je známe pre svoju krásnu tyrkysovú farbu vody, patrí medzi naikonickejšie miesta Kanady.

  Jazero Agnes
  Jazero Agnes

  Dalšie nádherné horské jazero v NP Banff. Trasa vedie okolo krásneho Jazera Louise a potom strmším stúpaním do kopca, až k malému jazeru Lake Agnes. Jazero je známe pre svoju tyrkysovú farbu vody a úchvatné výhľady na okolité vrcholy.

  Athabasca Glacier
  Athabasca Glacier

  Athabasca je jedným z najväčších prístupných ľadovcov v Kanade. Tento ľadovec má dĺžku približne 6 kilometrov a hrúbku až 300 metrov. Na ľadovec sa dá dostať špecialnym vozidlom so sprievodcom a prejsť sa po ňom. Dozvieme sa o histórii a tvorbe ľadovca, ako aj o jeho význame pre celé okolité prostredie.

  ℹ️ Informácie o výlete 

  🚗 Poď s banánmi na nadupaný roadtrip po západe kanadskom západe a zaži s nami to najkrajšie a najzaujímavejšie, čo nám kanadská príroda a kultúra ponúka! 😜

  🔥Čo nás čaká na tripe? 3700km roadtrip-u: Seattle – Olympic NP – Vancouver – Whistler – Jasper NP – Yoho NP – Kootenay NP – Banff NP – Calgary.

  🌍 Itinerár

  Itinerár sa môže meniť v závislostí od rôznych okolností, ale urobíme aby dobre bolo 🍌😎.

  1. Deň - Odlet a prílet do Seattle

  Ranný odlet z Viedne, ✈️ poobedný prílet do Seattle. Ubytujeme sa na hoteli a ideme spoznávať downtown, zvykáme si na časový posun. 😅 Opúšťame letisko a smerujeme do centra mesta na ikonickú vežu s presklenou podlahou Space Needle. Neskôr sa navečeriame, prípadne ochutnáme miestne craft pivá v okolitých dobrých baroch.

  Noc v Olympia

   

  2. Deň - Olympic NP

  Dnešok je venovaný Olympic NP, parku ktorý je unikátny tým, že sa na jeho rozlohe rozprestiera niekoľko ekosystémov, vrátane dažďového pralesa 🌿 mierneho pásma (natáčali tu upíriu ságu Twilight akebo aj Jurský park). Park ponúka nevšednú kombináciu dažďového pralesa, nedotknutých drsných pláži s vyplavenými obrovskými kmeňmi stromov a aj vysokých zasnežených hôr. Je to jeden z našich najobľubenejších amerických parkov – máš sa na čo tešiť!

  Noc v Olympia  3. Deň - Seatttle downtown & trhovisko Pike Place Market

  Prírodu vymeníme za mesto a preskúmame spolu modernú, ale zároveň zelenú metropolu Seattle, 🗼najväčšie mesto štátu Washington a domov seriálu Frasier či hudobnej skupiny Nirvana. Čaká nás celodenná prehliadka Seattle, vrátane centra mesta, promenád a aj známeho trhoviska Pike Place Market. Podvečer sa presunieme na sever ku kanadským hraniciam a prejdeme cez imigračnú kontrolu. Po večeri si môzeme pozrieť večerné centrum mesta. 

  Noc vo Vancouver  4. Deň - China town, Stanley park

  Ráno sa vyberieme do čínskej štvrte China town, spoznáme pekné záhrady, pobicyklujeme sa 🚲 po Stanley parku a prejdeme sa aj po dlhom závesnom moste v Lynn parku. Spoločný program a večera na záver dňa.

  Noc vo Vancouver  5. Deň - Kanadské hory a ich krásy

  Po raňajkách sa vydáme po panoramatickej diaľnici Sea to Sky vyššie do kanadských hôr. Po ceste vyhliadky a vodopády. Smerujeme do olympijského mestečka Whistler, v ktorom si dáme jednu z vyhliadok. Po ceste do Whistleru nevynecháme túričku ku jazeru Garibaldi a k vodopádu Brandywine 😅. Ak budeme šikovní, tak ešte zvrtneme aj vodopády Nair falls, jazero Joffre a kaňon Marble Canyon.

  Noc v Kamloops

  6. Deň - NP Jasper

  Dnes nás čaká cesta do NP Jasper. Zastavíme sa pri sútoku dvoch riek Clearwater a Thompson, ktoré majú rozličné farby toku. Budeme mať šťastie aj na divú zver? 🐻 Na pozorovanie medveďov sú dobré podmienky na jazere Mud Lake, kde si môžme vyskúšať riečne safari motorovou loďou so sprievodcom, ktorý už dobre pozná, kde sa šelmy zdržujú. Prechádzame ďalej cez Wells Gray Provincial park s vyhliadkami na vodopády a horu Mt. Robson.

  Noc pri Jasper

  7. Deň - NP Jasper, Malinge canyon, Spirit Island

  Dnešok patrí NP parku Jasper. Podľa našej zdatnosti sa vyberieme na jednu z pekných túr (kopec Whistler?). Neskôr navštívime vyhliadku na kaňon Malinge canyon a potom sa poplavíme po jazere Malinge až k ostrovu Spirit Island. Alebo si to dáme celé radčej na kajaku? 🛶

  Noc pri Jasper

  8. Deň - NP Banff

  Ráno sa lúčime s parkom Jasper a smerujeme do NP Banff. Cestou na nás čakajú vodopády Athabasca, Sunwapta a Tangle Creek falls. Neskôr sa vyvezieme na špecialne upravených ľadovcových autobusoch 🚌 až priamo na horský ľadovec Athabasca, 🏔️ po ktorom sa budeme môcť voľne poprechádzať. Záver dňa si užijeme na pikaresknom jazere smaragdovej farby Emerald lake, ktoré sa nachádza v NP Yoho.

  Noc v Golden

  9. Deň - Marble Canyon, Continental Divde, jazero Louis a Agnes

  Dnešok začneme bizarnou zastávkou pri najväčšiom pádle na svete 🤷‍♂️. Neskôr vstúpime do posledného národneho parku na našej ceste Kootenay. Nohy ponaťahujeme pri kaňone Marble Canyon a medzikontinentálnej trhline Continental Divde. Po krátkych zastávkach nas čaká túrička v okolí krásnych jazier Louis a Agnes. Cestou k ubytku nevynecháme ani jazero Moraine. Ktoré z nich ťa dnes dostalo najviac? 🤩

  Noc v Banff

  10. Deň - Marble canyon, presun do Calgary

  Dnes nám zostal čas na Marble canyon, Paint pots a túru na Sulpfur mountain. Po večeri opúšťame Banff a smerujeme do ďalšieho olympijského mesta Calgary. Spoločná večera a šanca objaviť nočný život v meste – zajtra máme čas dospať 😅

  Noc v Calgary

  11. Deň - Calgary

  Po raňajkách nás čaká prehliadka mesta.

  Noc v Calgary

  12. Deň - Odlet

  Po raňajkách odlet ✈️ s kopou zážitkou naspäť do Viedne.

  13. Deň - Návrat domov

  Doobedný prílet do Viedne a návrat domov. 🏡

  ✅ Cena zahŕňa

  • multicity let Viedeň – Seattle – Calgary – Viedeň
  • príručnú batožinu do 7kg
  • všetky presuny pohodlným klimatizovaným vanom po USA aj Kanade
  • každodenné výlety a nabitý program 24/7
  • ubytovanie v dvojlôžkových izbách (okrem Banff)
  • ubytovanie v 4* hoteli v Olympia na 2x noci
  • ubytovanie v 3* hoteli vo Vancouver na 2x noci
  • ubytovanie v 3* hoteli v Kamloops na 1x noc
  • ubytovanie v 3* hoteli pri Jasper na 2x noci
  • ubytovanie v 3* hoteli v Golden na 1x noc
  • ubytovanie v horskej chate v štvorlôžkových izbách v Banff na 1x noc
  • ubytovanie v 3* hoteli v Calgary na 2x noci
  • vstupy do všetkých národných parkov (Olympic, Jasper, Yoho, Banff, Kootenay)
  • všetky ne/možné letiskové aj servisné poplatky
  • Flying Banana delegáta
  • darček od Flying Banana
  • poistenie insolventnosti CK
  • každou účasťou na výlete za teba vysadíme jeden strom 🌲 (obec Malatiná, Orava)

  ❌Cena nezahŕňa

  • ESTA víza (cca 21usd, pomôžeme vybaviť)
  • stravu
  • podpalubnú batožinu (cca 100-120€), odporúčame však len príručný ruksak/kufor (cestou späť si môžeme zakúpiť a zložiť sa na spoločnú podpalubnú batožinu a priniesť všetky suveníry)
  • cestovné poistenie
  • osobné výdavky
  • fakultatívne vstupy a extra výletiky (cca 150-300eur)

  ❗️Dôležité info

  • Pre vstup do oboch krajín je potrebný platný cestovný pas minimálne 6 mesiacov po návrate z krajiny.
  • Pred vstupom do krajiny je tiež nutné najneskôr 72h pred odletom požiadať o elektronické povolenie ESTA – podrobný fotonávod ako vyplniť žiadosť pošleme do spoločnej FB skupinky).

  🦠 COVID-19 situácia

  • USA od 11.05.2023 zrušilo všetky vstupné podmienky týkajúce sa Covidu.🥳
  • Pre vstup do Kanady sa už NEvyžaduje ani očkovanie ani negatívny test.

  🏠 Po návrate

  • Momentálne sa nevyžadujú žiadne opatrenia pri návrate z krajiny.

  Recenzie

  (0 recenzií)
  Pridať recenziu

  Produkty z nášho eshopu, ktoré ti odporúčame zobrať

  Podobné výlety

  Objaviť
  Sri Lanka
  13 dní (2 termíny)
  5%
  1990 €
  2090 €
  Voľné
  Objaviť
  Namibia
  15 dní
  2590 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Iceland
  5 dní
  1180 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Iceland
  8 dní (1 termín)
  1690 €
  Obsadené
  Objaviť
  Thailand
  15 dní (1 termín)
  8%
  2390 €
  2590 €
  Voľné
  Objaviť
  Indonesia
  15 dní (1 termín)
  2390 €
  Obsadené
  Objaviť
  Kenya
  11 dní (1 termín)
  2490 €
  Obsadené
  Objaviť
  Costa Rica
  14 dní (1 termín)
  2490 €
  Obsadené
  Objaviť
  Maldives
  11 dní
  1990 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Portugal
  8 Dní (1 termín)
  1560 €
  Voľné
  Objaviť
  Yemen
  11 dní, 10 nocí (1 termín)
  3%
  3490 €
  3590 €
  Voľné
  Objaviť
  Thailand
  15 dní (1 termín)
  7%
  2690 €
  2890 €
  Voľné
  Objaviť
  Indonesia
  15 dní (1 termín)
  4%
  2290 €
  2390 €
  Voľné
  Objaviť
  Seychelles
  12 dní (2 termíny)
  4%
  2390 €
  2490 €
  Voľné
  Objaviť
  Iceland
  5 dní
  990 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Tanzania
  12 dní (1 termín)
  5%
  3190 €
  3350 €
  Voľné
  Objaviť
  China Philippines
  15 dní (1 termín)
  7%
  2790 €
  2990 €
  Voľné
  Objaviť
  Finland
  7 dní (1 termín)
  1580 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Mexico
  13 (1 termín)
  5%
  2090 €
  2190 €
  Voľné
  Objaviť
  United States of America
  14 dní (1 termín)
  8%
  2390 €
  2590 €
  Voľné
  Objaviť
  Morocco
  8 dní (1 termín)
  990 €
  Voľné
  Objaviť
  Mexico
  12 (1 termín)
  7%
  2790 €
  2990 €
  Voľné
  Objaviť
  Canada
  13 dní
  2890 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Madagascar
  17 dní
  6%
  3390 €
  3600 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Zambia Zimbabwe
  11 dní
  2790 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Bolivia Chile Peru
  17 dní (1 termín)
  5%
  3490 €
  3690 €
  Voľné
  Objaviť
  Saudi Arabia
  9 dní, 8 nocí (1 termín)
  5%
  1790 €
  1890 €
  Voľné
  Objaviť
  Jordan
  8 dní
  1190 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Norway
  8 Dní (4 termíny)
  1490 €
  Obsadené
  Objaviť
  India
  13
  2190 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Indonesia
  15 dní (1 termín)
  0%
  3190 €
  3190 €
  Voľné
  Objaviť
  Abkhazia
  14 dní (1 termín)
  2590 €
  Obsadené

  Pridať novú recenziu