Košík

Jordánsko – nabatejské dedičstvo

Pozri stories z výletu

Cestuj s nami v čase a objav jeden zo 7 divov sveta, antické mestá, Mŕtve more a život nomádov v púšti.

Informácie

 • Destinácia
  Destinácia
  Jordánsko, Ázia
 • Odlet a prílet
  Odlet a prílet
  Viedeň, Viedeň
 • Trvanie
  Trvanie
  8 dní, 7 nocí
 • Batožina
  Batožina
  Príručná, 10kg
 • Skupina
  Skupina
  Max 16 banánov
 • Náročnosť
  Náročnosť
  3/5 - Stredná
  Viac info

Termíny

 • 09.09.2024 - 16.09.2024
  Voľné miesta (promo cena)
  1290 €
  Vybrať termín
Čo všetko cena zahŕňa? Čítať nižšie.

Napíš nám e-mail a my ťa budeme informovať
o voľnom mieste alebo novom termíne výletu.

  Highlighty výletu

  Starobylá Petra
  Starobylá Petra

  Petra je starobylé mesto, ktoré patrí medzi 7 divov sveta a pamiatky UNESCO. Povrch pokladnice v Petre bol vytesaný do ružovej skaly v prvom storočí nášho letopočtu a je zdobená mytologickými postavami a božstvami Nabatejcov. Nenechaj si ujsť scenériu ako z filmu Indiana Jones.

  Mŕtve more
  Mŕtve more

  Mŕtve more (vlastne jazero) je jedným z najslanejších vodných útvarov na svete. Zatiaľ čo oceány majú slanosť cca 4 %, Mŕtve more má takmer 35%. Namažeme sa liečivým bahnom, namočíme sa do slanej vody a počkáme na dychberúci západ slnka!

  Piesočné duny
  Piesočné duny

  Wadi Rum (Valley of the Moon) leží na ďalekom juhu Jordánska, na vysokej náhornej plošine na západnom okraji Arabskej púšte. Obrovské skalné útvary, vlnité piesočné duny a jasná nočná obloha vytvárajú takmer rozprávkové prostredie v neobývanej oblasti veľkosti New York City.

  Mŕtve more a liečivé bahno
  Mŕtve more a liečivé bahno

  Morská voda z Mŕtveho mora je bohatá na minerály a vitamíny, ktoré sa používajú na liečenie chorôb už viac ako 2000 rokov. Bahno z brehov Mŕtveho mora má liečivú silu, o ktorej ľudia tvrdia kadečo, napríklad, že po jeho zmytí budeš mať kožu hebkú ako detský zadoček. Vyskúšaš?

  Stanovačka pod hviezdami
  Stanovačka pod hviezdami

  Púštne podnebie Wadi Rum je ideálne na spanie vonku. Založíme malý oheň, na ktorom si uvaríme tradičný Beduínsky čaj. Ranné štebotanie vtákov je jediná vec, ktorá preruší púštne ticho. A potom najmagickejší okamih dňa, keď slnko vyjde nad obzor a vrhne svetlo na pieskovcové hory.

  Pamiatky a trhy
  Pamiatky a trhy

  Mesto Aqaba je ideálne pre objavovanie mestských obchodov a trhových stánkov. Poprechádzame sa kľukatými uličkami a nájdeme obchodíky, v ktorých sa dajú nakúpiť skvelé suveníry.

  Antické mestá
  Antické mestá

  Jordánsko má mnoho antických miest. Údolie Jordánska je nepretržite obývané posledných 6000 rokov. Kedysi tu stálo rozsiahle rímsko-byzantské mesto s kolonádovými ulicami a divadlom, v ktorom sa mohlo ubytovať 5000 ľudí, hoci v 19. storočí bol Bet Shean len malou dedinou.

  Amánska citadela
  Amánska citadela

  Počas obhliadky nádherného mesta, ukončíme deň na najvyššom kopci, kde sa nachádza aj Amánska citadela, ktorá patrí medzi najhlavnejšie historické pamiatky. Užijeme si brutálny západ slnka.

  Mesto Amán
  Mesto Amán

  Amán, mesto postavené na niekoľkých kopcoch ponúka nádherné výhľady. Hneď po prílete sa vyberieme na prechádzku jeho uličkami, aby sme nasali miestnu atmosféru.

  Historický Jerash
  Historický Jerash

  Mesto odkryté spod zeme, ktoré dýcha neskutočnou atmosférou. Prejdeme sa popri najhlavnejších pamiatkách a nasajeme atmosféru.

  Miestne špeciality
  Miestne špeciality

  Naprieč celým Jordánskom si budeme vychutnávať takéto chutné mieste špecialitky. Nie nadarmo sa hovorí, že v Jordánsku nájdete ten najlepší humus, no o tom sa musíte presvedčiť sami.

  Návšteva u Beduíncov
  Návšteva u Beduíncov

  Počas našej návštevy v horúcej Petre sa zastavíme na dychberúcich výhliadkach. Jednou z nich sú práve takéto "stany" s výhľadom na Petru, kde si okrem brutálnych váhľadov vychutnáte napríklad typický beduínsky čajík.

  Kapsulový kemp
  Kapsulový kemp

  Aby sme zažili to pravé dobrodružstvo, nesmieme vynechať noc v kempe v kapsulových bublinkách. Uprostred ničoho, v púšti s brutálnou atmosférou.

  Miesto kde bol pokrstený Ježiš
  Miesto kde bol pokrstený Ježiš

  Počas našej návštevy určite nevynecháme jedno z najdôležitejších miest histórie kresťanstva. Miesto pri rieke Jordan, kde bol pokrstený Ježiš.

  ℹ️ Informácie o výlete

  Čo nás čaká?
  Ochutnáme miestne špeciality, nasajeme lokálnu atmosféru, navštívime 1 zo 7 divov sveta, objavíme antické mestá, nomádske dedinky, pamiatky a trhy.
  Vychutnáme si pravý nomádsky život, jazdy cez púšť, piesočné duny, úžiny a krasové útvary.
  V noci nás čakajú magické momenty v púšti v kapsulových bublinkách pod hviezdami
  Na záver si oddýchneme v prímorskom meste Aqaba a okúpeme sa v jeho priezračnom mori.

  🗺️ Mapa výletu

  mapa jordan

  🌍 Itinerár

  1. deň - Odlet / Amman

  Čaká nás ranný odlet z Viedne s príletom do metropoly Amman okolo obeda. Čaká nás prehliadka večerného Ammanu, spoločne okúsime miestne špeciality vrátane humusu, falafelu, arabskéhu pita chleba za pár drobných a nasajeme miestnu atmosféru. Noc v Amman.

  2. deň - Antické mesto Jerash a potulky Ammanom

  Dnes zamierime na sever krajiny, kde začneme prehliadkou saladinského hradu Ajloun. Neskôr preskúmame ruiny antického mesta Jerash, ktoré sú považované za najrozsiahlejšiu a najzachovalejšiu grécko-románsku pamiatku za hranicami Talianska. Na záver dňa spoznáme dominanty hlavného mesta, modrú mešitu, pevnosť Citadel na vrchole mesta, divadlo a obzrieme si aj lokálne trhy a nakúpime suveníry, fľaštičky s pieskom, či namieste namiešané parfémy. Noc v Amman.

  3. deň - Mount Nebo, liečivé bahno, kúpanie v Mŕtvom mori

  Z Ammanu sa po raňajkách vydáme k Mŕtvemu moru. Cestou navštívime religióznu pamiatku Mount Nebo, miesto kde bola podľa biblickej tradície Mojžišovi ukázaná zasľúbená zem. Ďalej smerujeme na miesto, kde pôsobil biblický Ján Krstiteľ, ktorý na tomto mieste pokrstil aj Ježiša Krista. Nechá sa niekto znova pokrstiť? Ubytujeme sa v hoteli pri najnižšie položenom bode na zemi – skúsime miestne liečivé bahno a okúpeme sa v extrémne slanom mori, ktoré nadnáša. Jedinečný zážitok! Noc pri Mŕtvom mori.

  4. deň - Wadi Musa, Malá Petra

  Ráno si ešte užijeme more a po odubytovaní smerujeme do Wadi Mujib, kde sa dá zažiť sezónny kaňoning (sezóna trvá apríl-október) – ultra adrenalínové dobrodružstvo v kaňone rieky, kde si zalezieme, zaskáčeme, zaplávame a aj pošmýkame 😀. Potom pokračujeme do Wadi Musa, priľahlej dedinky pri Petre. Vydáme sa scénickou cestou popri mori a cez horské priesmyky so skvostnými vyhliadkami. Večera a spoločný program. Noc vo Wadi Musa.

  5. deň - Starobylá Petra - vyhliadky, chrámy, hrobky a ikonický západ slnka

  Skoro ráno, hneď po raňajkách opustíme hotel a medzi prvými vstúpime do nabatejskej Petry. V tomto starobylom meste strávime celý deň a naplno si vychutnáme miestnu atmosféru a pamiatky – vyhliadky, chrámy, divadlo aj hrobky vytesané do kameňa. Jeden zo 7 Divov sveta opustíme pred západom slnka. Noc vo Wadi Musa.

  6. deň - Wadi Rum, kemp v púšti, piesočné duny, krasy, tradičná Jordánska nomádska noc pri ohni

  Po raňajkách sa rozlúčime s Wadi Musa a presunieme sa do dedinky Wadi Rum, ktorá stojí na okraji rovnomennej púšte. Ubytujeme sa v jednom z nomádskych kempov a preskúmame lokálne úžiny, piesočné duny a krasové útvary. Zaboardujeme si na dunách? Večer pri ohni ochutnáme tradičné beduínske jedlo za spevu a hudby nomádov, ktorí budú naši hostitelia. Noc strávime na púšti v kapsulových bublinkách pod hviezdami. Noc vo Wadi Rum.

  7. deň - mesto Aqaba, relax pri mori

  Po raňajkách vyrazíme k prímorskému mestu Aqaba, kde sa ubytujeme a neskôr poputujeme rovno do prístavu. Tam sa nalodíme a putujeme spoznať morský svet Červeného mora – korály, ryby a tiež vojnový tank. Neskôr preskúmame mestské centrum a promenádu. Potom si už len oddýchneme pri mori a zrelaxujeme pred zajtrajším návratom domov. Noc v Aqaba.

  8. deň - Prílet do Viedne

  Dnes opustíme mesto Aqaba a vydáme sa späť na letisko. Rozlúčime sa s Jordánskom a letíme späť domov. Prílet do Viedne s neskutočným množstvom zážitkov 😍

  ✅ Cena zahŕňa

  • Obojsmerný let Viedeň – Amman
  • Príručnú batožinu do 10kg + prioritný nástup do lietadla (Wizz Priority)
  • Všetky transfery po krajine privátnym minivanom – potrebné pre naplnenie itineráru
  • Ubytovanie v dvojlôžkových izbách s raňajkami na:
  ○ 2x noci v 3* hoteli v Amman
  ○ 1x noc pri Mŕtvom mori v 4* hoteli
  ○ 2x noci vo Wadi Musa (pri Petre) v 2* hoteli
  ○ 1x noc vo Wadi Rum v kapsulovom ‘’bubble’’ kempe
  ○ 1x noc v Aqaba v 4* hoteli
  • Vstupy do mešity King Abdullah I Mosque a do pamiatky Mount Nebo
  • Poldenný výlet vanom do antického mesta Jerash
  • Miestnych sprievodcov na pamiatkach Ajloun a Jerash
  • Delegáta Flying Banana 24/7
  • Darček od Flying Banana 🍌
  • Uvítací aperitív 🥃
  • Všetky letiskové aj servisné poplatky
  • Poistenie insolventnosti CK
  • Každou účasťou na výlete za teba vysadíme jeden strom 🌲 (obec Malatiná, Orava)

  ❌ Cena nezahŕňa

  • Vstupné vízum (cca 105€ – pomôžeme vybaviť)
  • Sprepitné pre sprievodcov (dobrovoľné, cca 5-20€)
  • Stravu okrem uvedenej a osobné výdavky
  • Osobné cestovné poistenie s možnosťou pripoistenia na COVID-19 (v prípade záujmu sprostredkujeme)
  • Prípadné fakultatívne výlety a vstupy (cca 50-100€ – výlet jeepom po púšti, štvorkolky)
  • Transfer na letisko do Viedne a späť domov
  • Výber konkrétneho sedadla (spoplatnené cenníkom aerolinky)

  ❗️Dôležité info

  • Covid situácia: pre vstup do krajiny nie je povinný COVID-19 test ani očkovanie.
  • Iné očkovania: žiadne nie sú povinné.
  • Pas: Je potrebné mať platný cestovný doklad – pas platný minimálne 6x mesiacov po návrate domov s min. 2x voľnými stranami (ideálne 3x stranami).
  • Vstupné víza: sú potrebné. Jordánsko pre návštevníkov pripravilo zaujímavý program/balíček, ktorý umožňuje zakúpenie víz aj s predplatenými vstupmi do mnohých známych pamiatok, vrátane atrakcie Petra. Program ktorý dostal meno Jordan Pass tak umožňuje cestovateľom ušetriť pár desiatok eur. Vízum platí po dobu 30 dní. Postup na zakúpenie Jordan Pass ti s potrebným info pošleme do Facebook skupinky.
  • Poistenie: Pred cestou nie je nutné uzatvoriť osobné cestovné poistenie, ktoré kryje náklady spojené s liečbou COVID-19. Odporúča sa základné liečebné a úrazové krytie.
  • V sumáre sa vyžaduje:
  ✅ platný cestovný pas
  ✅ vstupné vízum – Jordan Pass

  🦠 COVID-19 situácia

  • Do Jordánska je momentálne možný vstup bez obmedzení.

  🏠 Po návrate

  • Momentálne sa nevyžaduje žiadna dokumentácia pri návrate z krajiny.

  Fotogaléria

  Recenzie

  (0 recenzií)
  Pridať recenziu

  Čo odporúčame vziať z nášho eshopu?

  Podobné výlety

  Objaviť
  Sri Lanka
  13 dní (2 termíny)
  5%
  1990 €
  2090 €
  Voľné
  Objaviť
  Namibia
  15 dní
  2590 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Iceland
  7 dní (1 termín)
  1490 €
  Obsadené
  Objaviť
  Iceland
  8 dní (2 termíny)
  1790 €
  Voľné
  Objaviť
  Thailand
  15 dní (2 termíny)
  4%
  2390 €
  2490 €
  Voľné
  Objaviť
  India
  13 dní (1 termín)
  4%
  2190 €
  2290 €
  Voľné
  Objaviť
  Kenya
  11 dní (1 termín)
  2490 €
  Obsadené
  Objaviť
  Costa Rica
  14 dní
  2390 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Maldives
  11 dní
  1990 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Portugal
  8 Dní (1 termín)
  6%
  1460 €
  1560 €
  Voľné
  Objaviť
  Pakistan
  14 dní (1 termín)
  6%
  2990 €
  3190 €
  Voľné
  Objaviť
  Yemen
  11 dní, 10 nocí (1 termín)
  3%
  3490 €
  3590 €
  Voľné
  Objaviť
  Thailand
  15 dní (1 termín)
  2690 €
  Obsadené
  Objaviť
  Indonesia
  15 dní (1 termín)
  4%
  2290 €
  2390 €
  Voľné
  Objaviť
  Philippines
  15 dní (1 termín)
  4%
  2390 €
  2490 €
  Voľné
  Objaviť
  Thailand
  13 dní (1 termín)
  2190 €
  Voľné
  Objaviť
  Seychelles
  12 dní (1 termín)
  4%
  2390 €
  2490 €
  Voľné
  Objaviť
  Australia
  (1 termín)
  Pripravujeme
  Objaviť
  Uganda
  15 dní (1 termín)
  3%
  3590 €
  3700 €
  Voľné
  Objaviť
  Argentina
  15 dní (1 termín)
  5%
  3490 €
  3690 €
  Voľné
  Objaviť
  Mexico
  13 (1 termín)
  5%
  1990 €
  2090 €
  Voľné
  Objaviť
  Iceland
  5 dní (1 termín)
  1350 €
  Voľné
  Objaviť
  Japan
  15 dní (1 termín)
  3090 €
  Obsadené
  Objaviť
  Tanzania
  12 dní / 11 nocí (1 termín)
  6%
  3390 €
  3590 €
  Voľné
  Objaviť
  China Philippines
  15 dní (1 termín)
  2790 €
  Obsadené
  Objaviť
  French Polynesia
  16 (1 termín)
  3990 €
  Obsadené
  Objaviť
  Finland
  7 dní (1 termín)
  1580 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  United States of America
  14 dní (1 termín)
  8%
  2390 €
  2590 €
  Obsadené
  Objaviť
  Turkey
  7 dní (1 termín)
  1390 €
  Voľné
  Objaviť
  Morocco
  8 dní
  990 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Argentina
  20 dní (1 termín)
  4%
  4290 €
  4490 €
  Voľné
  Objaviť
  Mexico
  12 (1 termín)
  7%
  2790 €
  2990 €
  Voľné
  Objaviť
  Canada
  13 dní (1 termín)
  2590 €
  Obsadené
  Objaviť
  Madagascar
  17 dní
  3390 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Zambia Zimbabwe
  11 dní
  2790 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Saudi Arabia
  9 dní, 8 nocí (1 termín)
  5%
  1790 €
  1890 €
  Voľné
  Objaviť
  Jordan
  8 dní (1 termín)
  7%
  1290 €
  1390 €
  Voľné
  Objaviť
  Norway
  8 Dní (3 termíny)
  1580 €
  Obsadené
  Objaviť
  Indonesia
  15 dní (1 termín)
  3190 €
  Obsadené
  Objaviť
  Sri Lanka
  14 dní (1 termín)
  8%
  2290 €
  2490 €
  Voľné
  Objaviť
  Georgia
  8 dní (1 termín)
  7%
  1390 €
  1490 €
  Voľné
  Objaviť
  New Zealand
  19 (1 termín)
  3790 €
  Voľné
  Objaviť
  Abkhazia
  14 dní
  2590 €
  Pripravujeme
  Vyberte termín
  • 09.09.2024 - 16.09.2024
   Voľné miesta (promo cena)
   1290 €
  od 1290 €
  Objednať

  Pridať novú recenziu