Košík

Okruh Islandom

Pozri stories z výletu

Island 🇮🇸 je unikátne miesto na našej planéte. Okruh Islandom ❄️ ponúka nespočetné množstvo prírodných krás 🌋. Uvidíte vodopády, ľadovce, sopky 🌋 geotermálne aktivity a sopečné pláže. Island je krajina ktorú chceš a musíš zažiť.

Informácie

 • Destinácia
  Destinácia
  Island, Európa
 • Odlet a prílet
  Odlet a prílet
  Viedeň, Viedeň
 • Trvanie
  Trvanie
  8 dní, 7 nocí
 • Batožina
  Batožina
  Príručná 10kg
 • Skupina
  Skupina
  max 16 Banánov
 • Náročnosť
  Náročnosť
  3/5
  Viac info

Termíny

Čo všetko cena zahŕňa? Čítať nižšie.

Napíš nám e-mail a my ťa budeme informovať
o voľnom mieste alebo novom termíne výletu.

  Highlighty výletu

  Horský masív Horn
  Horský masív Horn

  Zastavíme sa pri nádhernom horskom masíve Horn. Brutálne miesto s krásnou horskou scenériou v pozadí. Pláže s čiernym pieskom a pieskové duny.

  Studlagil kaňon
  Studlagil kaňon

  Nádherná prírodná atrakcia na východe ostrova. Žiarivá modro-zelená voda, ktorá si predrela cestu masívnymi čadičovými skalami. Kaňon je dlhý takmer jeden kilometer.

  Dettifoss vodopád
  Dettifoss vodopád

  Detifoss je najmohutnejším vodopádom Islandu a druhý najsilnejší vodopád Európy. Nachádza sa na severe ostrova. Detifoss je široký až 100 metrov a vysoký 44 metrov.

  Sky Lagoon
  Sky Lagoon

  Geotermálne kúpele neďaleko Reykjavíku. Ponúkajú luxusný zážitok, ktorý spája moderné vybavenie s tradičnou islandskou kúpeľnou kultúrou. Najväčšou topkou je 75 metrov dlhý infinity pool, s brutálnym výhľadom a tzv. 7-krokovým rituálom, ktorý začína vo vlažnej lágúne, pokračuje studeným ponorom, saunou s panoramatickým výhľadom.

  Godafoss
  Godafoss

  Godafoss v preklade vodopád bohov si nesie tento názov zaslúžene. Nachádza sa na severe ostrova. Je 12 metrov vysoký a až 30 metrov široký.

  Hverir
  Hverir

  Preskúmame geotermálny park Hverir. Pozrieme si prírodné divadlo, kde buble vriaca voda, blato a do výšok stúpajú horúce sírové pary.

  Viti
  Viti

  Nádherné modré jazero, ktoré sa nachádza v kráteri sopky.

  Pozorovanie veľrýb
  Pozorovanie veľrýb

  Navštívime príjemné mestečko Húsavik a budeme mať možnosť sledovať veľryby.

  Akureyri
  Akureyri

  Navšívime malebné mestečko Akureyri a prejdeme sa jeho uličkami

  Vodopády Hraurnfossar a Barnafoss
  Vodopády Hraurnfossar a Barnafoss

  Súhrn väčších a menších vodopádov ktoré ústia do rieky Hvítá.

  Grjotagja jaskyňa
  Grjotagja jaskyňa

  Nádherná lávová jaskyňa s krištáľovo čistou vodou.

  Seyðisfjörður
  Seyðisfjörður

  Navštívime mestečko vo fjorde, ktoré sa nachádza na východe ostrova. Najikonickejšou atrakciou je práve drevený kostolík natretý modrou farbou.

  Vodopád Kirkjasfoss
  Vodopád Kirkjasfoss

  Ďalší nádherný vodopád so scénickým pozadím. Hovorí sa, že práve hora za vodopádmi je najfotografovanejším miestom na ostrove. Preslávené boli napríklad natáčaním seriálu Hry o Tróny.

  Diamantová pláž
  Diamantová pláž

  Na tejto pláži máš možnosť vidieť čierny piesok a kryštálové ľadovce priesvitnej a azúrovej farby, ktoré vytvárajú nádhernú scenériu. Toto proste chceš vidieť!

  Svartifoss
  Svartifoss

  Jeden z najkrajších vodopádov. Nachádza sa v národnom parku Skaftafell, jeho pozadie tvoria čadičové hranoly.

  Polárna žiara
  Polárna žiara

  Možnosť vidieť polárnu žiaru na Islande je od konca Augusta až do polky Apríla. S banánmi budeme na love polárnej žiary každý večer, no to či ju uvidíme závisí od viacerých faktorov. Musí byť tma, dobrá viditeľnosť a dobré poveternostné podmienky. Máme dobré typy na to, aby sa nám to podarilo ?.

  Fjaðrárgljúfur - kaňon
  Fjaðrárgljúfur - kaňon

  100 metrov hlboký a a takmer 2 kilometre dlhý kaňon. Tento nádherný prírodný úkaz vznikol pôsobením erózie a vody, ktorá odtekala z ľadovcov.

  Jokulsarlon - Ľadovcová lagúna
  Jokulsarlon - Ľadovcová lagúna

  Ľadovcová lagúna je najväčšia svojho druhu na ostrove. Aj keď to možno tak nevyzerá, prvé ľadovcové kryhy sa začali objavovať len pred približne 80- 90 rokmi. Lagúna od jej vzniku zväčšila svoju rozlohu o viac ako polovicu a vznikla ako dôsledok globálneho otepľovania.

  Skógafoss
  Skógafoss

  Skógafoss jeden z najväčších a najnádhernejších vodopádov na ostrove. 60 metrov dlhý a 25 metrov široký.

  Svínafellsjokul
  Svínafellsjokul

  Vodopád sa nachádza v Národnom Parku Skaftafell, je súčasťou ľadovca Vatnajökull. Je ľahko dostupný krátkou túrou po chodníku z Národného parku Skaftafell.

  Gljúfrabúi
  Gljúfrabúi

  Skrytý vodopád, ktorý sa nachádza len kúsok od vodopádu Seljalandsfoss.

  Reynisfjara pláž
  Reynisfjara pláž

  Scénické výhľady na more a skaly, ktoré pripomínajú vynarajúce sa trolly.

  Gulfoss
  Gulfoss

  V preklade zlatý vodopád. Ak budeme mať šťastie a bude nám svietiť slnko uvidíme aj dúhu.

  Ľadovcový Jazyk Sólheimajökul
  Ľadovcový Jazyk Sólheimajökul

  Dotkneme sa tiež ľadovca Sólheimajökull a uvidíme aj sopku Eyjafjallajokull, ktorá preslávila Island!

  Gejzír Strokkur
  Gejzír Strokkur

  Mladším bratom slávneho gejzíru. Strokkur je stále aktívny a chŕli vodu v intervaloch približne každých 4-5 minút do výšky až 20 metrov.

  Vík
  Vík

  Poprechádzame sa po malebnej dedinke Vík, ktorá sa nachádza na Juhu ostrova.

  Black sand beach
  Black sand beach

  Navštívime plážičku s nádherným čiernym pieskom.

  Medzikontinentálny most
  Medzikontinentálny most

  Pozrieme sa na medzikontinenálny most, ktorý oddeľuje 2 tektonické platne. Severoamerickú a Euroázijskú.

  Reykjavik
  Reykjavik

  Navštívime najsevernejšie hlavne mesto Európy -Reykjavik a prejdeme sa jeho uličkami.

  Termálne pramene
  Termálne pramene

  Počas túričiek sa okúpeme v termálnych prameňoch. Či už v lete alebo v chladnejších mesiacoch, vždy to padne vhod.

  Hallgrímskirkja kostol
  Hallgrímskirkja kostol

  Takmer 75 metrov vysoký kostol je najvyšší kostol na Islande a taktiež patrí k najvyšším budovám ostrovu.

  Steak z veľryby
  Steak z veľryby

  Počas výletíku budeme mať možnosť ochutnať steak z veľryby!

  ℹ️ Informácie o výlete

  Čaká ťa:

  • 8-dňový nabitý program
  • Privátne transfery počas celého tripu (9 miestne transportéry)
  • Spoznáš tie najkrajšie miesta na ostrove
  • Zažiješ uvoľnenú atmosféru s Banánikmi
  • Pre bližšiu predstavu, pozri fotky z našich posledných letných výletov alebo kukni príbehy na našom IG flyingbanana.sk

  🌍 Itinerár

  1. Deň - Odlet z Viedne

  Odlet z Viedne vo večerných hodinách. Prílet do Keflavíku tesne po polnoci. Vyzdvihneme auto a pôjdeme sa hneď ubytovať v blízkosti letiska.

  2. Deň - Golden Circle (Zlatý okruh)

  Vydávame sa na známy zlatý okruh Golden Circle, kde navštívime najaktívnejší spomedzi gejzírov – Strokkur, ktorý vystrekuje až do výšky 20m a jeho slávneho „brata“ – Geysir, ktorý dal meno všetkým gejzírom. Nezabudneme ani na známy zlatý vodopád Gullfoss a národný park Thingvelir s jeho vodopádom Oxararfoss a známou trhlinou litosferických dosiek – Almannagjá, kde sa natáčala aj štvrtá séria Hry o tróny! Dáme si krátku túričku k geotermálnemu potoku, kde sa okúpeme s pivkom v ruke (top zážitok). Ubytujeme sa pri Selfosse.

  3. Deň - Najznámejšie Islandské vodopády

  V tento deň navštívime najznámejšie islandské vodopády, ktoré sa objavili aj vo videoklipe speváka Justina Biebera alebo vo filmoch ako Thor či Tajný život Waltera Mittyho – Skógafoss a Seljalandsfoss. Prejdeme sa k majáku pri skalnatom útvare Dyrhólaey Arch, kde sa nám naskytne pohľad na nekonečnú islandskú čiernu pláž. Vyšplháme sa na čadičové lávové skaly a odfotíme sa so známymi dračími zubmi na pláži Reynisfjara. Dotkneme sa tiež ľadovca Sólheimajökull a uvidíme aj sopku Eyjafjallajokull, ktorá preslávila Island! Prejdeme sa aj najjužnejším mestom Islandu – Vík, kde sa aj naobedujeme. Možno nám cestu skríži aj stádo oviec alebo islandské poníky? Z dedinky Vík pokračujeme ďalej na východ, kde na nás čaká najväčšie lávové pole na Islande, ktoré je kompletne pokryté hustým machom. Prejdeme sa tiež ponad známy kaňon Fjaðrárgljúfur. Noc pri Kirkjubæjarklaustur.

  4. Deň - východné pobrežie a ľadovce

  Dnes trek k jedinečnému bazaltovému vodopádu Svartifoss a budeme počúvať pohyb ľadovcových krýh belasého ľadovca Svínafellsjokull, kde sa aj natáčal film Interstellar. Čaká nás východné pobrežie a ľadovcová lagúna Jökulsárlón (kde plávajú masívne kusy ľadovca – v júni sa však zvyknú roztápať), v ktorej keď sa dobre zapozeráme uvidíme aj rodinku tuleňov, a aj očarujúce ľadovcové kryhy na Diamantovej pláži! Ďalší highlight dňa je vyhliadka Stokksnes na čiernej pláži s ikonickými horami Vestrahorn v pozadí, miesto na ktoré už nezabudneš. Cestujeme ďalej po ring road smerom na sever. Na záver dňa sa zastavíme pri vodopádoch Fossardafoss a Folaldafoss a ubytujeme sa pri meste Eyjolfsstadir.

  5. Deň - Kaňon Studlagil & najsilnejší vodopád Európy Dettifoss

  Čím viac na východ sa nachádzame, tým stretneme menej turistov. Čakajú nás treky a vodopády, kedy sa stáva, že máš celé miesto sám pre seba. Navštívime i mestečko Seydisfjordur, kde ku kostolíku vedie dúhový chodník. Pokračujeme trekom k unikátnemu kaňonu Studlagil, ktorého steny z bazaltových stĺpov pripomínajú miesto mimo našej planéty. Neskôr nás čaká najsilnejší vodopád Európy Dettifoss, široký cez 100 metrov, kde sa natáčala aj úvodná scéna z filmu Ridleyho Scotta – Prometheus. Noc neďaleko Dettifoss.

  6. Deň - Geotermálny park a brutálne vodopády

  Dnes začneme zástavkou v príjemnom rybárskom mestečku Húsavík, kde je možnosť sledovať veľryby, okúpeme sa v infinity bazéne s výhľadom na more. Potom preskúmame geotermálny park Hverir, kde buble vriaca voda a blato a do výšok stúpajú horúce sírové pary. Prejdeme sa aj po okraji modrého jazerá Viti v kráteri sopky, preskúmame sopečnú jaskyňu Grjotagja s priezračnou vodou, zdoláme hrebeň kráteru Hverfjall a zastavíme sa aj pri vodopáde bohov Godafoss. Po ceste sa nachádza veľa ďalších prírodných fenoménov v okolí jazera Myvatn. Na záver sa zastavíme v hlavnom meste severu Akureyri, kde strávime jednu noc.

  7. Deň - sopečné krátery a Kirkjuffel

  Dnes sa presúvame zo severu na západ, a cestou sa zastavíme pri sopečných kráteroch Grabrok, na ktoré si aj vylezieme. Pôjdeme pozrieť tulene vyvalené na pláži, nájdeme skrytý vodopád, čierny kostolík, odfotíme si krásny kopec Kirkjuffel a nakoniec navštívime rybársku farmu, kde fermentujú mäso žraloka grónskeho. Noc pri Borganes.

  8. Deň - Reykjavik & odlet domov

  Posledný deň začneme Reykjavikom, najsevernejším hlavným mestom planéty a prezrieme si jeho dominanty, prejdeme sa centrom a vyskúšame aj, podľa Billa Clintona, najlepší hotdog na svete ako aj morské špecialitky v prístave. Večer sa tiež môžeme okúpať v termáloch na útesoch Sky Lagoon, neďaleko mesta. V neskorých večerných hodinách sa presunieme na letisko.

  9. Deň - Prílet domov

  Tesne po polnoci odlet domov s veľkým množstvom zážitkov :). Prílet do Viedne v ranných hodinách.

  ✅ Cena zahŕňa

  • Obojsmerný let Viedeň – Island
  • Veľkú aj malú príručnú batožinu – 10 kg
  • Ubytovanie v 2 – lôžkových izbách (niektoré ubytovania môžu mať spoločné kúpeľne)

  – 1 noc v penzióne v Keflaviku

  – 1 noci v penzióne pri Selfosse

  – 1 noc v chatkách pri Kirkjubæjarklaustur

  – 1 noc v penzióne pri Egilstadir

  – 1 noc v penzióne pri Dettifoss

  – 1 noc v penzióne v Akureyri

  – 1 noc v penzióne pri Borgarnes

  (raňajky podľa zaslaného súhrnu zájazdu pri rezervácii)

  • Všetky transfery po ostrove (prejdeme celý okruh Islandu cca 2400km)
  • Delegáta Flying Banana 24/7
  • Poistenie insolventnosti
  • Letiskové, palivové, servisné poplatky
  • Darček od Flying Banana

  ❌ Cena nezahŕňa

  • Veľkú podpalubnú batožinu (zatiaľ nik nevyužil)
  • Stravu okrem uvedenej (navštevujeme potraviny každý deň + vždy možnosť najesť sa aj v reštike pri niektorej z atrakcií:)
  • Osobné výdavky
  • Prípadné pozorovanie veľrýb cca 70€ alebo kúpanie v Sky Lagoon – 80€

  ❗️Dôležité info

  • Podmienky vstupu: Platný občiansky preukaz alebo pas.

  🦠 COVID-19 situácia

  Od 25. februára 2022 Island zrušil všetky opatrenia.

  Fotogaléria

  Recenzie

  (0 recenzií)
  Pridať recenziu

  Podobné výlety

  Objaviť
  Sri Lanka
  13 dní (2 termíny)
  5%
  1990 €
  2090 €
  Voľné
  Objaviť
  Namibia
  15 dní
  2590 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Iceland
  7 dní (1 termín)
  1490 €
  Voľné
  Objaviť
  Iceland
  8 dní (1 termín)
  1790 €
  Voľné
  Objaviť
  Thailand
  15 dní (2 termíny)
  4%
  2390 €
  2490 €
  Voľné
  Objaviť
  Indonesia
  15 dní (1 termín)
  2390 €
  Obsadené
  Objaviť
  Kenya
  11 dní (1 termín)
  2490 €
  Obsadené
  Objaviť
  Costa Rica
  14 dní (2 termíny)
  4%
  2390 €
  2490 €
  Voľné
  Objaviť
  Maldives
  11 dní
  1990 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Portugal
  8 Dní (1 termín)
  6%
  1460 €
  1560 €
  Voľné
  Objaviť
  Pakistan
  14 dní (1 termín)
  6%
  2990 €
  3190 €
  Voľné
  Objaviť
  Yemen
  11 dní, 10 nocí (1 termín)
  3%
  3490 €
  3590 €
  Voľné
  Objaviť
  Thailand
  15 dní (1 termín)
  7%
  2690 €
  2890 €
  Obsadené
  Objaviť
  Indonesia
  15 dní (1 termín)
  4%
  2290 €
  2390 €
  Voľné
  Objaviť
  Philippines
  15 dní (1 termín)
  4%
  2390 €
  2490 €
  Voľné
  Objaviť
  Seychelles
  12 dní (1 termín)
  4%
  2390 €
  2490 €
  Voľné
  Objaviť
  Mexico
  13 (1 termín)
  5%
  1990 €
  2090 €
  Voľné
  Objaviť
  Iceland
  5 dní
  990 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Japan
  15 (1 termín)
  3%
  3090 €
  3190 €
  Voľné
  Objaviť
  Tanzania
  12 dní (1 termín)
  5%
  3190 €
  3350 €
  Voľné
  Objaviť
  China Philippines
  15 dní (1 termín)
  2790 €
  Obsadené
  Objaviť
  French Polynesia
  16 (1 termín)
  7%
  3990 €
  4290 €
  Voľné
  Objaviť
  Finland
  7 dní (1 termín)
  1580 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  United States of America
  14 dní (1 termín)
  8%
  2390 €
  2590 €
  Voľné
  Objaviť
  Morocco
  8 dní
  990 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Mexico
  12 (1 termín)
  7%
  2790 €
  2990 €
  Voľné
  Objaviť
  Canada
  13 dní (1 termín)
  7%
  2590 €
  2790 €
  Voľné
  Objaviť
  Madagascar
  17 dní
  3390 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Zambia Zimbabwe
  11 dní
  2790 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Saudi Arabia
  9 dní, 8 nocí (1 termín)
  5%
  1790 €
  1890 €
  Voľné
  Objaviť
  Jordan
  8 dní (1 termín)
  7%
  1290 €
  1390 €
  Voľné
  Objaviť
  Norway
  8 Dní (5 termínov)
  1580 €
  Voľné
  Objaviť
  India
  13
  2190 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Indonesia
  15 dní (1 termín)
  6%
  3190 €
  3390 €
  Voľné
  Objaviť
  Georgia
  8 dní (1 termín)
  7%
  1390 €
  1490 €
  Voľné
  Objaviť
  Abkhazia
  14 dní
  2590 €
  Pripravujeme
  Vyberte termín
  • 03.09.2024 - 11.09.2024
   Voľné miesta
   1790 €
  od 1790 €
  Objednať

  Pridať novú recenziu