Košík

India & sviatok Holi

Pozri stories z výletu

Poď na šialenú spoznávačku do 🇮🇳 Indie a nenechaj si újsť sviatoky Holi. Trip na ktorý nikdy nezabudneš 🔥.

Informácie

 • Destinácia
  Destinácia
  India, Ázia
 • Odlet a prílet
  Odlet a prílet
  Viedeň, Viedeň
 • Trvanie
  Trvanie
  13 dní, 12 nocí
 • Batožina
  Batožina
  Príručná 7kg
 • Skupina
  Skupina
  Max. 16 ľudí
 • Náročnosť
  Náročnosť
  4/5
  Viac info

Termíny

Pripravujeme
Čo všetko cena zahŕňa? Čítať nižšie.

Napíš nám e-mail a my ťa budeme informovať
o voľnom mieste alebo novom termíne výletu.


  Highlighty výletu

  Sviatok Holi
  Sviatok Holi

  💜 Sviatok Holi je jedným z najpopulárnejších sviatkov v Indii a ponúka jedinečný pohľad na kultúru a tradície krajiny. Hlavným znakom sviatku Holi sú farebné prášky a voda, ktoré ľudia hádžu na seba😀. Týmto spôsobom si symbolicky vymývajú starosti a problémy minulého roka a vstupujú do nového roka s čistým srdcom❤️.

  Taj Mahal
  Taj Mahal

  Taj Mahal (v meste Agra) postavený v 17. storočí ako pamätník cisára pre jeho manželku. Stavba z mramoru, ktorej architektúra kombinuje prvky perskej, islamskej a indickej kultúry. Taj Mahal je ikonická stava, je jednou z najnavštevovanejších turistických atrakcií v Indii a je považovaný za jednu z najkrajších a najromantickejších stavieb sveta. Uznajte sami 😍.

  Varanasi
  Varanasi

  Známe aj ako Benares, je jedno z najstarších a najposvätejších miest v Indii, pri brehu rieky Ganga. V hinduistickom náboženstve sa verí, že keď telo zomrie a je spálené, duša sa dostane na ďalšiu úroveň svojej existencie. Varanasi je známe svojimi mnohými chrámami a svätými miestami, okrem duchovna tu taktiež nájdeme množstvo trhov s kadidlami, vonnými tyčinkami a drahokamami.

  Ganga
  Ganga

  Rieka Ganga je už tisíce rokov považovaná za jednu z najposvätejších riek v Indii. Je tiež jedna z najdlhších riek (2500 kilometrov, pramení v Himalájach). Je posvätená pre hinduistov a slúži na očistenie duše a tela z hriechov. Konajú sa tu kremácie - masové pohreby apričom telá zosnulých sú spálené na brehoch rieky Ganga.

  Jaipur
  Jaipur

  Mesto z 1727 založené s cieľom stať sa novým hlavným mestom. Známe ako ružové mesto vďaka ružovému pieskovci. V meste sa nachádza mnoho zaujmavých pamiatok a chrámov medzi inými hrad Amber Fort alebo palác Hawa Mahal.

  Jodhpur
  Jodhpur

  Jodhpur, známe aj ako "Modré mesto" Indie. Nachádza sa tu množstvo budov natreté svetlo modrou farbou. Modrá farba bola pôvodne použitá na označenie budov patriacich k bráhmanom, ale postupne sa rozšírila na celé mesto.

  Mehrangarh Fort
  Mehrangarh Fort

  Pevnosť ktorá sa vypína nad mestom Jodhpur. Postavená v roku 1459, pevnosť je považovaná za jednu z naimpozantnejších a najvačších pevností v Indii. Pevnosť tvorí viacero palácov a múzeí.

  Delhi
  Delhi

  Delhi je hlavné a zároveň jedno z najväčších miest krajiny. (18 mil.) Mesto ma bohatú kultúru, históriu a ponúka naozaj veľa možností na objavovanie a my sa necháme doslova pohltiť všetkým čo nám toto mesto ponúkne.

  Ranthambore Národný Park s tigrami
  Ranthambore Národný Park s tigrami

  Pozrieme sa do jedného z najznámejších národných parkov. Park je domovom pre viac ako 80 tigrov, čo ho robí jedným z najlepších miest na pozorovanie týchto vzácnych šeliem. Je to ďalší unikátny zážitok.

  Qutub Minar
  Qutub Minar

  Veža bola postavená v 12. storočí a s výškou 72,5 metra patrí medzi najvyššie stĺpy na svete. Postavený z červeného pieskovca. Veža je súčasťou komplexu ktorroku 1993 zapísaný na zoznam svetového dedičstva UNESCO.

  Udaipur
  Udaipur

  Mesto jazier alebo "Benátky východu", ako je mnoho krát označované je historické a kultúrne centrum Rajastanu. Mesto leží na brehu jazera Pichola. Medzi inými známe aj pre svoje tradičné remeslá, ako sú napríklad batikovanie, štiepenie dreva, vyšívanie a výroba keramiky.

  Jazero Pichola
  Jazero Pichola

  Jazero Pichola je jedno z najkrajších jazier v Indii. Má rozlohu cca 6,96 km² a hĺbku až 25 metrov. Jazero je známy romantický spotík a v noci sa tu dokonca konajú svetelné show.

  Bagore-ki-Haveli
  Bagore-ki-Haveli

  Historická budova v meste Udaipur, dnes slúži ako múzeum, kt. je tiež považovaná za architektonický skvost. Má niekoľko typických rádžasthánskych prvkov (balkóny, vnútorné nádvoria a farebné maľby na stenách). Nachádza sa na brehu jazera Pichola a ponúka úchvatné výhľady na jazero a okolitú krajinu.

  Baháʼí House of Worship - Lotusový chrám
  Baháʼí House of Worship - Lotusový chrám

  Lotus Temple, chrám dokončený v 1986 -architektonický skvost, ktorý získal mnohé ocenenia. Má charakteristickú lotosovú, kvetinovú štruktúru a slúži ako miesto uctievania pre veriacich všetkých náboženstiev. Konštrukcia sa skladá z 27 mramorových "okvetných lístkov".

  Gurudwara
  Gurudwara

  Existuje mnoho Gurudwar po celej Indii. Je to posvätné miesto pre Sikhov. Okrem zhromažďovania na modlitby a duchovné obrady poskytujú jedlo okoloidúcim. Gurudwary pre každého bez ohľadu na náboženstvo, kastu alebo sociálne postavenie. Je to prejav lásky a rovnosti, ktorý je súčasťou sikhského učenia.❤️

  Sarnat
  Sarnat

  Historické a veľmi dôležité miesto pre budhizmus. Práve tu Gautama Buddha prvýkrát kázal o Dharme po svojom osvietení. Sarnath je považovaný za posvätné miesto pre buddhistov.

  ℹ️ Informácie o výlete 

  🤯 Kultúrny šok – garantované. Zistíš prečo sa krajina nazýva “Neuveriteľná” India
  🏛️ Delhi – hlavné mesto Indie, kde navštívime všetky najdôležitejšie chrámy dominantných náboženstiev krajiny
  🏛️ Udaipur – údajne najromantickejšie mesto Indie – milujeme to tu!
  🐘 Prechádzka a kŕmenie slonov v útočisku pre slony (žiadne jazdenie! – nepodporujeme ❌) / (fakultatívne)
  🏛️ Jodhpur – modré mesto, ktorému dominuje pevnosť na kopci Mehrangarh
  🚀 jeden z najautentickejších ziplinov ponad pevnosť s TOP výhľadmi
  🏛️ Jaipur – ružové mesto s dominantami ako pevnosť Amer (UNESCO) či mestský palác
  🐅 Ranthambore – národný park s najhustejšou populáciou tigra bengálskeho na svete (80ks)
  🕌 Agra a Taj Mahal – “najromantickejší” novodobý div sveta
  🚂 Jazda legendárnym indickým vlakom
  🕉️ Varanasi – najposvätnejšie mesto celej Indie
  🕉️ Ganga – posvätná rieka a miesto očistných rituálov a tiež spaľovania mŕtvol na ghátoch – pre nás najautentickejšie indické mesto
  ☸️ Sarnat – miesto, kde Buddha prvýkrát kázal svoje učenie
  🤓 Skvelí sprievodcovia, ktorí ti pomôžu pochopiť indickú kultúru, rozdiely medzi náboženstvami a pútavo prenesú späť do minulosti
  🍚 Úžasná indická kuchyňa
  🍌 Banana skupinka, ktorá ti prirastie k srdcu.

  ✅ Cena zahŕňa

  • obojsmerný let z Viedne do Delhi
  • 2x vnútroštátne lety v rámci presunov po krajine (Delhi-Udaipur, Varanasi-Delhi)
  • príručnú batožina (7kg)
  • ubytovanie v dvojlôžkových izbách v 3* a 4* hoteloch na 9 nocí s raňajkami
  • cestu nočným klimatizovaným ležadlovým vlakom
  • všetky transfery klimatizovaným minibusom po krajine
  • všetky letiskové transfery
  • anglicky hovoriaceho miestneho sprievodcu po celú dobu výletu
  • vstup do národného parku Ranthambore
  • 2x jeep safari výlet v parku Ranthambore s miestnym safari sprievodcom
  • plavbu po rieke Ganga
  • jazdu rikšami po Varanasi
  • Flying Banana degeláta/prekladateľa 24/7
  • darček od Flying Banana
  • milijón zážitkov
  • všetky ne/možné letiskové aj servisné poplatky
  • poistenie insolventnosti CK
  • Každou účasťou na výlete za teba vysadíme jeden strom 🌲 (obec Malatiná, Orava)

  ❌Cena nezahŕňa

  • vstupy do pamiatok a iné fakultatívne výlety (cca 100-200EUR, podľa toho ako hrotíš 😜)
  • vstupné online víza (cca 30eur, pomôžeme so žiadosťou)
  • stravu okrem uvedenej
  • osobné cestovné poistenie
  • osobné výdavky
  • sprepitné pre miestnych sprievodcov

  🔥 Itinerár

  *Itinerár sa môže z nepredvídateľných dôvodov meniť (počasie, spoločenská únava, ruka božia 😀… atď), ale vždy urobíme tak, aby dobre bolo 😉

  1. Deň - Odlet

  Ranný odlet z Viedne.

  2. Deň - Spoznávačka mesta Deli

  Skorý ranný prílet do Deli, kde nás na letisku privíta sprievodca a pokračuje s nami do hotela v centre Deli. Dnes nás čaká celodenný výlet hlavným mestom Indie, ktoré patrí medzi najdlhšie obývané miesta planéty 🌍. Navštívime hlavné dominanty Deli, ako Qutub Minar (UNESCO), pamätník venovaný Mahatmovi Gandhimu, chrám Lotus Temple 🏛, vrátane chrámu Gurudwara, kde dobrovoľníci denne nakŕmia viac ako 10 000 pútnikov. Po spoznávacom večeri a spoločnom programe.

  Noc v Deli.

  3. Deň - Mesto Udaipur a jeho okolie

  Dnes skoro ráno sa vraciame na letisko a presúvame sa na západ do mesta Udaipur. Neztrácame čas a po ubytovaní ideme spoznávať čarovné mesto na jazere, údajne „najromantickejšie“ v Indii. Čaká nás prehliadka okolia jazera Pichola, paláca Bagore ki Haveli 🛕. Nevynecháme ani miestny orientálny bazar a na západ slnka si počkáme na jednej z striech starého mesta.

  Noc v Udaipure.

  4. Deň - Opevnenie Kumbhalgar & modré mesto Jodhpur

  Po raňajkách opúšťame Udaipur a smerujeme na sever. Cestou nás čaká zastávka pri opevnení Kumbhalgarh ⚔️, ktorý nám miestami pripomína čínsky múr. Popoludňajší príchod do „modrého“ mesta Jodhpur. Prečo sa tak nazýva zistíš najlepšie zajtra z pevnosti Mehrangarh. Na pevnosť však zamierime už dnes a zdvihneme si tu adrenalín na autentickom zipline 🚀, s TOP výhľadmi z pevnosti a ktorý sme si veľmi obľúbili. Podvečer zostúpime do centra mesta a spoznávame spoločne centrálny trh 🍎, schodovú studňu a ďalšie dominanty mesta. Večera s výhľadom a spoločný program.

  Dnes večer začína festival Holi, sviatok farieb a autentický zážitok, na ktorý už nezabudneš 🤩 Na uliciach sa začne pohybovať viac miestnych a na mnohých uliciach uvidíš horieť obety. To najlepšie však vypukne zajtra.

  Noc v Jodhpur.

   

  5. Deň - Zipline s top výhľadmi

  Dnešok patrí sviatku Holi, obchody a reštaurácie dnes ráno neotvárajú a krajina sa pripravuje na jedinečný festival. V uliciach ráno prepukne najväčšia bitka farieb na planéte a Indiu pokryjú pestrofarebné odtiene. Minulý rok sme pri tom boli a vieme ako sa na miestnych pripraviť – je to ultra zábava 😀Poobede sa vrátime na hotel a pokúsime sa umyť a spracovať všetky zážitky. Neskôr si prejdeme spolu zvyšok mesta a aj na indigo-modro zafarbené uličky a domy v starom meste.

  Noc v Jodhpur. 

  6. Deň - Cesta do mesta Jaipur taktiež nazývané ružové mesto

  Dnes ráno nás čaká cca 7-hodinová cesta   🚌 do „ružového“ mesta Jaipur – je naozaj ružové alebo sa nám niekto pripravel? Jaipur je po Deli druhým mestom Zlatého trojuholníka, ktoré na našej ceste navštívime. Večer nás čaká skutočný autentický kultúrny zážitok – zažijeme skutočné indické kino s trhákom z Bollywoodu 🍿, so všetkým, čo k tomu patrí. Starter pack: zapni si zvonenie na telefóne, vypeckuj si Youtube, rozprávaj sa s partičkou ako v hlučnom bare a nezabudni doma na plačúce dieťa – musíš to zažiť, aby si pochopil 😆

  Noc v Jaipure.

  7. Deň - Unesco topky

  Dnes ráno sa vydávame najprv do mestského paláca, aby sme si pozreli Hawa Mahal a samotný mestský palác s astronomickým observatóriom Jantar Mantar (UNESCO). Neskôr sa presunieme do pevnosti Amer – UNESCO pamiatky, ktorá sa tyčí ponad rovnomennú dedinku 🏰. Po prehliadke vymeníme históriu za faunu a zistíme niečo viac o indických slonoch 🐘. Navštívime totiž dedinku Kunda, kde sa nachádza slonová dedinka s viac ako 60 jedincami. Sloníka si tu môžeš zobrať aj na prechádzku, nakŕmiť ho a aj umyť – je to len na tebe. Jazdenie však nepodporujeme a snažíme sa šíriť osvetu medzi našimi banánmi a taktiež aj miestnymi. Ak to počasie dovolí, zajdeme si ešte na vyhliadku nad mestom, odkiaľ je vidieť TOP západ slnka.

  Noc v Jaipure.

  8. Deň - Ranthambore národný park

  Dnes sa vydáme južne od Jaipuru do národného parku Ranthambore, ktorý je svetovo známy svojou najhustejšou populáciou tigrov bengálskych 🐅 na svete (cez 80 jedincov). Po poobedňajšom príchode do parku zmeníme dopravný prostriedok a nastúpime na safari jeep 🚜, ktorý nás prevezie parkom. Tigre nie sú jedinými obyvateľmi parku, preto zostrihaj zrak – ak budeme mať pozorné oči a trošku šťastia, možno sa podarí zahliadnuť aj medveďa pyskatého (sloth bear) a prípadne aj leoparda 🐆.

  9. Deň - Tigre, Chand Baori a príchod do Ágry

  Dnes sa po raňajkách opäť presúvame safari jeepom smerom do parku prehladať ďalšie časti, kde by sa tigre ráno mohli zdržiavať. Ak budeme mať dostatok času, tak si prezrieme aj pevnosť Ranthambore. Neskôr sa presúvame ďalej na východ so zastávkou pri Chand Baori, jednej z najkrajších schodových studní, 💦 kde sa natáčala jedna zo scén filmu Batman 🦇.

  Deň zakončíme príchodom do Ágry, kedysi hlavného mesta mughalskej ríše, ktoré preslávila architektonický skvost Taj Mahal 🕌 – jeden zo 7 novodobých divov sveta. Dnes si ho pozrieme len z diaľky za západu slnka a pripravíme sa na zajtrajšie skoré vstávanie 😴.

  10. Deň - Východ slnka pri Taj Mahal

  Staváme ešte za tmy, vraciame sa k Taj Mahal a ideme si pozrieť unikátny východ slnka 🌅. Po dôkladnej prehliadke tejto romantické stavby sa vrátime do hotela na raňajky a neskôr sa presunieme do mesta Agra, kde preskúmame aj mestskú pevnosť z červeného pieskovca a bieleho mramoru – Agra Fort 🛕. Pred večerou si to namierime na železničnú stanicu, kde zmeníme dopravný prostriedok 🚂. Čaká nás nočný vlak o 18:00 do mesta Varanasi – cesta vlakom s lokálmi je zaručený zážitok 😅.

  11. Deň - Varanasi & Ganga

  Ranný príchod do Varanasi, najposvätejšieho hinduistického mesta krajiny 🕉️. Dáme raňajky, zložíme si veci a pustíme sa do objavovania Varanasi, mesta, ktoré rozdeľuje posvätná rieka Ganga. Práve rieka a život s ňou spojený je vo Varanasi najviac zaujímavý. To najlepšie pozorovať pri ghatoch, ktoré slúžia popri chrámoch ako ústredné rituálne miesta. My si dnes breh Gangy pozrieme podrobnejšie a nasajeme miestnu atmosféru 🙏, avšak až večer. Varanasi nie je dôležité len pre hinduistov. Prečo? To si povieme v nedalekom meste Sarnath, kde Buddha prvýkrát kázal svoje učenie ☸️, a kde aj dnes začneme našu spoznávačku. Západ slnka pri rieke a zaslúžený oddych pred opätovným skorším stávaním 💤. Deň zakončíme pozorovaním rituálu Ganga Arthi a návštevou ghatov, kde sa denne spaľuje viac ako 100 mŕtvych – pre väčšinu z nás to bol vždy veľmi silný zážitok.  12. Deň - Východ slnka z loďky na rieke Ganga & rozlúčka s Indiou

  Dnes si privstaneme a východ slnka zažijeme z loďky na Gange. Miesto stretu života a smrti či očistných rituálov a spaľovania mŕtvych. Ganga splňa rôzne funkcie, my to všetko budeme sledovať a precítiť jedinečnú atmosféru, keď budú na hladinu dopadať prvé lúče 🙏 Po výlete sa vrátime na ubytovanie naraňajkovať. Po raňajkách sa presunieme na letisko v Varanasi, odkiaľ nás čaká odlet späť do Delhi a večerný odlet domov.

  Noc v lietadle

  13. Deň - Prílet do Viedne

  Po raňajkách späť na letisko a odlet domov. Večerný prílet do Viedne a presun domov. Tak ako, je India neuveriteľná? 😜

  ❗️Dôležité info

  • Pred cestou je však nutné požiadať o víza a vyplniť online vstupný formulár (dopošleme neskôr aj s foto-postupom ako formuláre vyplniť).
  • Pre vstup do krajiny je tiež potrebný platný cestovný pas min. 6 mesiacov po návrate z krajiny.
  • Je nutné mať aj základné očkovanie proti tetanu a hepatitíde. Odporúča sa aj brušný týfus.

  🦠 COVID-19 situácia

  • Pre vstup do krajiny po 10. februári 2023 už nie je nutné očkovanie ani PCR test.

  🏠 Po návrate

  • Momentálne sa nevyžadujú žiadne opatrenia pri návrate z krajiny.

  Fotogaléria

  Recenzie

  (0 recenzií)
  Pridať recenziu

  Produkty z nášho eshopu, ktoré ti odporúčame zobrať

  Podobné výlety

  Objaviť
  Sri Lanka
  13 dní (2 termíny)
  9%
  1990 €
  2190 €
  Voľné
  Objaviť
  Thailand
  15 dní
  2290 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Namibia
  15 dní
  2590 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Iceland
  5 dní (2 termíny)
  1180 €
  Obsadené
  Objaviť
  Iceland
  8 dní (3 termíny)
  6%
  1690 €
  1790 €
  Voľné
  Objaviť
  Thailand
  15 dní (1 termín)
  8%
  2390 €
  2590 €
  Obsadené
  Objaviť
  Indonesia
  15 dní (1 termín)
  8%
  2390 €
  2590 €
  Voľné
  Objaviť
  Kenya
  11 dní (1 termín)
  2490 €
  Voľné
  Objaviť
  Costa Rica
  14 dní (2 termíny)
  2490 €
  Obsadené
  Objaviť
  Maldives
  11 dní
  1990 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Portugal
  8 Dní (1 termín)
  1560 €
  Voľné
  Objaviť
  Yemen
  11 dní, 10 nocí (1 termín)
  3%
  3490 €
  3590 €
  Voľné
  Objaviť
  Philippines
  13 dní (2 termíny)
  6%
  2490 €
  2640 €
  Voľné
  Objaviť
  Seychelles
  12 dní (3 termíny)
  4%
  2390 €
  2490 €
  Voľné
  Objaviť
  Brazil
  13 (1 termín)
  10%
  2790 €
  3100 €
  Voľné
  Objaviť
  Peru
  16 dní (2 termíny)
  3490 €
  Obsadené
  Objaviť
  Iceland
  5 dní
  990 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Tanzania
  12 dní (1 termín)
  5%
  3190 €
  3350 €
  Voľné
  Objaviť
  Finland
  7 dní (1 termín)
  1580 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Morocco
  8 dní (1 termín)
  990 €
  Voľné
  Objaviť
  South Africa
  12 dní (1 termín)
  2190 €
  Obsadené
  Objaviť
  Canada
  13 dní
  2890 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Madagascar
  17 dní
  6%
  3390 €
  3600 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Zambia Zimbabwe
  11 dní (1 termín)
  4%
  2680 €
  2790 €
  Obsadené
  Objaviť
  Saudi Arabia
  9 dní, 8 nocí (1 termín)
  Voľné
  Objaviť
  Jordan
  8 dní
  1190 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Norway
  8 Dní (4 termíny)
  6%
  1490 €
  1590 €
  Voľné
  Objaviť
  India
  13
  2190 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  United States of America
  14 dní (2 termíny)
  2590 €
  Obsadené

  Pridať novú recenziu