Košík

Silvester v Mexiku

Pozri stories z výletu

Vydaj sa s nami na dobrodružnú cestu Yucatánom, zaplávaj si v cenotách a objav jeden z novodobých siedmich divov sveta!

Informácie

 • Destinácia
  Destinácia
  Mexico, Centrána Amerika
 • Odlet a prílet
  Odlet a prílet
  Viedeň, Viedeň
 • Trvanie
  Trvanie
  11 dní, 10 nocí
 • Batožina
  Batožina
  Príručná, 8kg
 • Skupina
  Skupina
  14 - 16 banánov
 • Náročnosť
  Náročnosť
  3/5 - Stredná
  Viac info

Termíny

 • 28.12.2024 - 09.01.2025
  Voľné miesta (promo cena)
  2790 €
  Vybrať termín
Čo všetko cena zahŕňa? Čítať nižšie.

Napíš nám e-mail a my ťa budeme informovať
o voľnom mieste alebo novom termíne výletu.

  Highlighty výletu

  Chichen Itza
  Chichen Itza

  Najznámejšia Mayská stavba na Yucatáne, Chichen Itza, je jeden zo siedmych divov sveta, ktorý sa oplatí vidieť na vlastné oči!

  Pláž Playa del Carmen
  Pláž Playa del Carmen

  Nádherné pieskové pláže a azúrovo modrá voda. Kto chce môže len chillovať na pláži, tí aktívnejší môžu skúsiť vodné športy.

  Tulum ruiny
  Tulum ruiny

  Máyske chrámy stojace na útesoch nad tyrkysovým karibským morom Nie nadarmo patria k najfotografovanejším miestam celého Mexika!

  Snorkling v Cenotách
  Snorkling v Cenotách

  Ponoríme sa do kryšťáľovočistej vody jazier v cenotách, prírodných jazerých na Yucatáne z obdobia, keď bol Yucatán ešte pod morom. Zašnorklujeme si v priezračných zatopených krasových jaskyniach v okolí Tulum.

  Uličky Tulumu
  Uličky Tulumu

  Tulum je mesto, ktoré je plné štýlových barov a reštaurácii a na každom kroku stretneš pouličných umelcov a takýto nádherný street art.

  Snorchlovačka v Tulume
  Snorchlovačka v Tulume

  Pre tých ktorí radi šnorchlujú, je v Tulume neďaleko pláže korálový útes a nádherný podmorský svet.

  Výhľad na Mayské chrámy
  Výhľad na Mayské chrámy

  Máyske chrámy stojace na útesoch nad tyrkysovým karibským morom Nie nadar mo patria k najfotografovanejším miestam celého Mexika!

  Miestne trhy
  Miestne trhy

  Takmer na každej zastávke počas nášho tripu budeme mať možnosť navštíviť miestne trhy. Kde sa dajú nakúpiť suveníry. Od lapačov snov až po sombréra.

  Uličky mesta Playa del Carmen
  Uličky mesta Playa del Carmen

  Cestou Južnejšie od Cancúnu sa zastavíme v mestečku Playa Del Carmen, okúsime miestne špeciality a prejdeme sa farebnými uličkami.

  Miestne špecialitky
  Miestne špecialitky

  Mexická kuchyňa patrí k jedným z naších obľúbených. Prečo? Najlepšie je sa o tom presvedčiť na vlastnú päsť.

  Pláž v Tulume
  Pláž v Tulume

  Určit nevynecháme pláž v Tulume, ktorá je plná hypsterských barov a reštík. Možností je fakt veľa, stačí si vybrať.

  Street art
  Street art

  Mexiko je známe svojou farebnosťou, takýto nádherný street art uvidíme takmer na každom mieste.

  Yukatánske Cenoty
  Yukatánske Cenoty

  Naprieč Mexikom môžeme nájsť tisícky cenot. No tie najkrajšie sa nachádzaju práve na Yukatánskom poloostrove, kde ich je okolo 6000.

  Holbox
  Holbox

  Pred koncom výletu sa vyberieme na izolovaný Holbox, kde si užijeme skvelú ostrovnú atmosféru a úžasné pláže a západy slnka.

  Tacos, Nachos a tie najlepšie margaritky
  Tacos, Nachos a tie najlepšie margaritky

  Okrem jedla nebude núdza ani o skvelé drinčíky. Jedinečný must have v Mexicu je margarita. Či už alko alebo nealko - výber je len a len na tebe. Rozhodne neoľutuješ.

  ℹ️ Informácie o výlete

  💦Riviera Maya – karibské pobrežie Yucatánu a tyrkysový Karibik

  🐬Playa Delfines – rozprávková karibská pláž s tyrkysovou vodou

  😰Bungee priamo na pláži 

  📸Azulik – architektonický skvost uprostred džungle 

  🏹Ruiny v Tulum – jediné mayske ruiny na útesoch

  🍹Vyhajpované pláže v Tulum so skvelou atmosférou

  🐢Šnorchling s hejnami rají a korytnačiek

  🤿Šnorchlovanie v cenotách Dos Ojos – šnorchlovačka v zatopených jaskyniach, ktorá ti zoberie dych

  💦Cenoty – ponad ktoré si skúsime zipline, budeme sa kochať ich krásou pod hladinou a do ktorých si cez úzke otvory aj zaskáčeme 

  💦Jazero Bacalar – sladkovodné jazero siedmych odtieňov modrej, ktoré na svete nemá vizuálnu obdobu

  🛶Kayakovanie na jazere a cez mangrovníkový porast

  🏛️Chichen Itza – centrum mayského impéria a jeden zo 7x divov sveta

  🎉Holbox – exotický ostrov bez áut, s vyčilovanou atmoškou a pouličnou párty každy večer

  🤓Skvelí sprievodcovia na pamiatkach ako je Chichen Itza a Tulum, ktorí ťa prenesú spať v čase a vtiahnu do legendárnej ríše Mayov

  🌮 Autentická mexická kuchyňa, dobré pivo a tequila  🌍 Itinerár

  *Itinerár sa môže z nepredvídateľných udalostí meniť, ale vždy urobíme tak, aby dobre bolo 😉

  1. Deň - Odlietame

  Ranný odlet z Viedne ✈ a večerný prílet do Cancúnu, kde po vybavení vstupných formalít začína naše mexické dobrodružstvo Krátky presun do mesta Playa del Carmen (PDC), ideme sa ubytovať a večer odštartujeme spoznávanie mexickej kultúry. Okoštujeme v lokál reštičke nachos, jalapenos, tacos aj pravú mexickú tequillu a mezcal!

  ✨ Noc v PDC

  2. Deň - Mayská riviéra a potápanie na Cozumele

  Po raňajkách smerujeme rovno na pláž a ideme sa konečne vykúpať na mayskej riviére. Aktívnejší sa dnes môžu pozrieť na priľahlý ostrov Cozumel a vyskúšať si tu šnorchlovanie a potápanie, ktoré je vhodné aj pre začiatočníkov – miestny partner má na to skvelých inštruktorov.

  ✨ Noc v PDC

  3. Deň - Tulum - Mayské chrámy a pláže

  Dnes sa presúvame južnejšie mestečka Tulum, kde preskúmame zaujímavé cenoty v okolí mesta (skočil by si do vody cez 1m úzky otvor do neznáma?). Neďaleko Tulum nás uchvátia aj mayské chrámy stojace na útesoch nad tyrkysovým karibským morom. Nie nadarmo patria k najfotografovanejším miestam celého Mexika! Tí menej akční môžu zostať chillovať na našej obľúbenej pláži v Tulum, ktorá je plná hipsterských barov a reštík, nájdeš tu aj workout zónu na pláži a keby sa dalo tak tu strávime kľudne aj celý týždeň. Ak rád šnorchluješ tak neďaleko pláže sa nachádza aj koralový útes s rajami a korytnačkami „Západ“ slnka (celá mayská riviéra je orientovaná na východ) si užijeme v bare na vyhajpovanej pláži v Tulum.

  ✨ Noc v Tulum.

  4. Deň - Cenoty v okolí Tulumu a silvestrovská párty

  Ráno máme možnosť prežiť jedinečný zážitok a zašnorchlovať si v priezračných zatopených krasových jaskyniach v okolí Tulum , ktoré miestni volajú cenoty, kde ti ponad hlavu trčia stovky stalaktitov. Viditeľnosť pod vodou ti zoberie dych. Neďaleko odtiaľ sa nachádza aj cenota, ponad ktorú si môžeme skúsiť zipline a kde v priezračnej vode pláva množstvo zlatých rybiek. Nezabudni si šnorchel Jednoznačne ďalší z highlight-ov výletu! Zvyšok dňa nás čaká už len zaslúžený oddych na pobreží Karibského mora. Večer si pozrieme nočný život v meste, ktoré je plné štýlových barov a reštaurácii a na každom kroku stretneš pouličných umelcov.

  ✨  Noc v Tulum

  ** Dnes máš možnosť zúčastniť sa na festivale v priestoroch outdoorového exotického klubu ZAMNA, kde posledný deň v roku pravidelne hrávajú skvelý DJs z celého sveta. Hudobný “line
  up” momentálne ešte nie je známy, ale hneď po zverejnení ťa budeme informovať, či máš záujem
  zúčastniť sa (Banana delegát/ka nebude chýbať).

  5. Deň - Chill pri jazere Bacalar

  Okolo obeda dospíme predošlú noc a oslavy a neskôr sa presúvame na juh k jazeru Bacalar. Zvyšok dňa bude venovaný oddychu a kúpaniu sa v tomto unikátnom jazere! Zoberieme si tu kajaky a preskúmame spolu okolitý mangrovový lesík. Na tomto mieste aj prenocujeme.

  Noc v Bacalar

  6. deň - Výlet loďkou po jazere Bacalar, cenoty

  Dnes začneme výletom loďkou po tých najzaujímavejších miestach a spoznáme jeho najpozoruhodnejšie cenoty, v ktorých sa aj vykúpeme. Poznáme v mestečku výborne reštiky aj miesta, kde sa dá dobre oddýchnuť.

  Noc v Bacalar

  7. deň - Azulik a presun do Valladolidu

  Po raňajkách sa odubytujeme a presunieme späť do džungle v blízkosti Tulum, kde pôjdeme navštíviť jedinečný Azulik, ktorý ti svojou architektúrou určite učaruje. Poobede zamierime do autentického mexického mestečka Valladolid. Smerujeme najprv do cenoty Oxman, kde si vieš skvele zaskákať do vody zo zaveseného lana nad cenotou. Ak budeme šikovní, tak sa stihneme pozrieť aj do “insta” fotogenickej cenoty Suytun. Dnešný večer strávime v autenickom centre Valladolid, ktorému dominuje príjemné centrálne námestie zócalo s katedrálou.

  ✨ Noc vo Valladolid

  8. deň - Chichen Itza a presun na Holbox

  Dnešný deň nás čaká objavovanie najslávnejšieho chrámového komplexu na severnom Yucatáne – Chichen Itza , ktorý sa radí k 7 novodobým divom sveta. Poprechádzame sa komplexom s lokálnym sprievodcom a detailne si obzrieme 9-stupňovú pyramídu El Castillo, kde si povieme aký má táto pyramída dôležitý astronomický význam v mayskom kalendári. Objavovať budeme aj tzv. Bojovníkov chrám a mayské observatórium. Sprievodca nás uvedie do fascinujúcej mayskej kultúry a prezradí nám množstvo tajomstiev, ktoré tento komplex v sebe ukrýva. Neskôr sa zbehneme schladiť a okúpeme sa v asi najznámejšej zatopenej krasovej jaskyni, Cenote Ik Kil, kde Mayovia vykonávali obete svojmu bohu dažďa. Výhľad z tejto jaskyne ťa jednoducho očarí! Na záver dňa Neskôr pokračujeme na od pevniny izolovaný Holbox, kde si užijeme skvelú ostrovnú atmosféru bez áut, úchvatné graffiti a úžasné pláže. Nevynecháme tu ani jeden západ slnka, ktoré sú tu TOP.
  Noc na Holbox

  9. deň - Holbox - výlet loďkou a cenoty

  Po raňajkách preskúmame západnú časť ostrova a spoznáme tie najkrajšie pláže 🏝 na Holbox a aj sandbank, ktorý tu príroda vytvorila. Tí aktívnejší majú možnosť ísť na výletík loďou a okúpať sa v neďalekej cenote a tiež spoznať miestne chránené mini-ostrovčeky. 🏝 Maj oči otvorené, kde tu sa ti mihne pri nohách raja, prípadne zahliadneš aj krokodíla Západ slnka si vychutnáme v infinity bazéniku.

  ✨ Noc na Holbox

  10. deň - Presun do Cancúnu

  Dnes nás čaká presun späť do mesta Cancún. Na mestskej pláži Playa Tortugas môžeme skúsiť vodné športy, prípadne tí odvážnejší si dnes môžu skočiť bungee jumping priamo na pláži (v prípade dobrých poveternostných podmienok). Neskôr vybehneme načerpať sily na úžasnú pláž Playa Delfines 🏖.

  Noc v Cancúne

  11. deň - Katamaránom na Isla Mujeres

  Dnes nás čaká fakultatívny výlet katamaránom na neďaleký ostrov Isla Mujeres, cestou sa zastavíme pri podmorskom múzeu, kde je na morskom dne uložené auto, súsošia a iné predmety a kde si aj zašnorchlujeme. Samotná plavba je zážitok a severná pláž ostrova je priam až gýčová. Po návrate si dáme rozlúčkovú večeru a drinčík.

  Noc v Cancúne

  12. deň - Let domov

  Posledný deň výletu nás po raňajkách čaká už len presun na letisko a odlet domov.

  ✨ Noc v lietadle

  13. deň

  Prílet domov s neskutočným množstvom zážitkov.

  ✅ Cena zahŕňa

  ● Obojsmerný let Viedeň – Cancún
  ● Príručná batožina (7kg)
  ● Všetky transfery po krajine privátnym minivanom – potrebné pre naplnenie itineráru
  ● Obojsmerný transfer loďou na Holbox a späť
  ● Ubytovanie v dvojlôžkových izbách na:
  ○ 2x noci v Playa del Carmen v 4* hoteli s raňajkami
  ○ 2x noci v Tulum v 3* hoteli bez raňajok
  ○ 2x noci v Bacalar v 3* hoteli bez raňajok
  ○ 1x noc vo Valladolid v 3* hoteli s raňajkami
  ○ 2x noci na ostrove Holbox 3* hoteli bez raňajok
  ○ 2x noci v Cancún v 4* hoteli s raňajkami
  ● Vstup do Chichen Itza (1z7 Divov sveta)
  ● Delegáta Flying Banana 24/7
  ● Darček od Flying Banana
  ● Uvítací aperitív
  ● Všetky letiskové aj servisné poplatky
  ● Poistenie insolventnosti CK
  ● Každou účasťou na výlete za teba vysadíme jeden strom (obec Malatiná, Orava)

  ❌ Cena nezahŕňa

  ● Podpalubnú batožinu (bude nám zbytočná)
  ● Sprepitné pre sprievodcov (dobrovoľné, cca 5-20€)
  ● Stravu okrem uvedenej a osobné výdavky
  ● Osobné cestovné poistenie (poradíme ak treba)
  ● Prípadné fakultatívne výlety a vstupy (cca 150-250€)
  ● Transfer na letisko do Viedne a späť domov
  ● Online check-in (vybavujeme osobne a zdarma na letisku)
  ● Výber konkrétneho sedadla (spoplatnené cenníkom aerolinky)

  ❗️Dôležité info

  Pre vstup je potrebný platný cestovný pas (s platnosťou aspoň 6 mesiacov po ukončení výletu).

  ✅ COVID situácia

  Aktuálne podmienky vstupu: Momentálne nie sú pre vstup do krajiny žiadne obmedzenia.

  ? Podmienky návratu

  • Momentálne sa nevyžaduje žiadna dokumentácia pri návrate z krajiny

  Fotogaléria

  Recenzie

  (0 recenzií)
  Pridať recenziu

  Podobné výlety

  Objaviť
  Sri Lanka
  13 dní (2 termíny)
  5%
  1990 €
  2090 €
  Voľné
  Objaviť
  Namibia
  15 dní
  2590 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Iceland
  7 dní (1 termín)
  1490 €
  Voľné
  Objaviť
  Iceland
  8 dní (1 termín)
  1790 €
  Voľné
  Objaviť
  Thailand
  15 dní (2 termíny)
  4%
  2390 €
  2490 €
  Voľné
  Objaviť
  Indonesia
  15 dní (1 termín)
  2390 €
  Obsadené
  Objaviť
  Kenya
  11 dní (1 termín)
  2490 €
  Obsadené
  Objaviť
  Costa Rica
  14 dní (2 termíny)
  4%
  2390 €
  2490 €
  Voľné
  Objaviť
  Maldives
  11 dní
  1990 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Portugal
  8 Dní (1 termín)
  6%
  1460 €
  1560 €
  Voľné
  Objaviť
  Pakistan
  14 dní (1 termín)
  6%
  2990 €
  3190 €
  Voľné
  Objaviť
  Yemen
  11 dní, 10 nocí (1 termín)
  3%
  3490 €
  3590 €
  Voľné
  Objaviť
  Thailand
  15 dní (1 termín)
  7%
  2690 €
  2890 €
  Obsadené
  Objaviť
  Indonesia
  15 dní (1 termín)
  4%
  2290 €
  2390 €
  Voľné
  Objaviť
  Philippines
  15 dní (1 termín)
  4%
  2390 €
  2490 €
  Voľné
  Objaviť
  Seychelles
  12 dní (1 termín)
  4%
  2390 €
  2490 €
  Voľné
  Objaviť
  Mexico
  13 (1 termín)
  5%
  1990 €
  2090 €
  Voľné
  Objaviť
  Iceland
  5 dní
  990 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Japan
  15 (1 termín)
  3%
  3090 €
  3190 €
  Voľné
  Objaviť
  Tanzania
  12 dní (1 termín)
  5%
  3190 €
  3350 €
  Voľné
  Objaviť
  China Philippines
  15 dní (1 termín)
  2790 €
  Obsadené
  Objaviť
  French Polynesia
  16 (1 termín)
  7%
  3990 €
  4290 €
  Voľné
  Objaviť
  Finland
  7 dní (1 termín)
  1580 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  United States of America
  14 dní (1 termín)
  8%
  2390 €
  2590 €
  Voľné
  Objaviť
  Morocco
  8 dní
  990 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Mexico
  12 (1 termín)
  7%
  2790 €
  2990 €
  Voľné
  Objaviť
  Canada
  13 dní (1 termín)
  7%
  2590 €
  2790 €
  Voľné
  Objaviť
  Madagascar
  17 dní
  3390 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Zambia Zimbabwe
  11 dní
  2790 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Saudi Arabia
  9 dní, 8 nocí (1 termín)
  5%
  1790 €
  1890 €
  Voľné
  Objaviť
  Jordan
  8 dní (1 termín)
  7%
  1290 €
  1390 €
  Voľné
  Objaviť
  Norway
  8 Dní (5 termínov)
  1580 €
  Voľné
  Objaviť
  India
  13
  2190 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Indonesia
  15 dní (1 termín)
  6%
  3190 €
  3390 €
  Voľné
  Objaviť
  Georgia
  8 dní (1 termín)
  7%
  1390 €
  1490 €
  Voľné
  Objaviť
  Abkhazia
  14 dní
  2590 €
  Pripravujeme
  Vyberte termín
  • 28.12.2024 - 09.01.2025
   Voľné miesta (promo cena)
   2790 €
  od 2790 €
  Objednať

  Pridať novú recenziu