Košík

Dychberúca Sokotra + Abu Dhabi

Zaži s Flying Banana Sokotru, ktorá ti zaručene vyrazí dych. Spoznáme jej krásy a jedinečnú biodiverzitu.

Informácie

 • Destinácia
  Destinácia
  Sokotra, Yemen (Ázia-politicky, Afrika-geograficky)
 • Odlet a prílet
  Odlet a prílet
  Viedeň, Viedeň
 • Trvanie
  Trvanie
  11 dní
 • Batožina
  Batožina
  príručná
 • Skupina
  Skupina
  Max. 10 banánov
 • Náročnosť
  Náročnosť
  4/5
  Viac info

Termíny

 • 07.10.2024 - 17.10.2024
  Voľné miesta (promo cena)
  3490 €
  Vybrať termín
Čo všetko cena zahŕňa? Čítať nižšie.

Napíš nám e-mail a my ťa budeme informovať
o voľnom mieste alebo novom termíne výletu.

  Highlighty výletu

  Stromy dračej krvi
  Stromy dračej krvi

  Sokotra je domovom legendárnych stromov Dragon Blood (Dracaena cinnabari), ktoré sú charakteristické červenou živicou, ktorú vylučujú. Tieto stromy sú ikonickým symbolom ostrova a v minulosti sa používali na výrobu vonných látok a liekov.

  Piesočné duny
  Piesočné duny

  Na Sokotre nájdete niektoré z najkrajších piesočných dún na svete. Piesočné duny sú charakterizované svojou unikátnosťou, ktoré vytvárajú scenérie a tie rozhodne pritiahnu našu pozornosť.

  Panenské pláže
  Panenské pláže

  Sokotra, známa svojou odľahlosťou a jedinečnou biodiverzitou, ponúka niekoľko panenských pláží. Tieto pláže sú obľúbené nielen pre svoju krásu, ale aj pre svoju odľahlosť a mierumilovnú atmosféru, ktorá nám umožní zažiť túto nádheru v jej najčistejšej podobe.

  Jedinečná flóra a fauna
  Jedinečná flóra a fauna

  Sokotra je známa svojou jedinečnou faunou a florou, vďaka svojej izolácii a unikátnym ekologickým podmienkam. Fauna a flóra zahŕňa množstvo endemických druhov, teda takých, ktoré sa vyskytujú iba na tomto konkrétnom mieste a nikde inde na svete.

  Kadidlový strom
  Kadidlový strom

  Boswellia sacra - Kadidlový strom, známy predovšetkým pre svoju schopnosť produkovať kadidlo, aromatickú živicu, ktorá sa využíva v náboženských a rituálnych obradoch, ako aj v parfumérii a tradičnej medicíne. Je bežným druhom na Sokotre a má výrazný vplyv na miestnu kultúru a tradičnú medicínu.

  Abu Dhabi
  Abu Dhabi

  Navštívime hlavné a najväčšie mesto Spojených Arabských Emirátov. S modernými mrakodrapmi a inovatívnymi architektonickými projektmi je Abu Dhabi jedným z najprogresívnejších miest na svete, prejdeme sa jeho uličkami a nasajeme atmosféru.

  Etihad towers
  Etihad towers

  Komplex Etihad Towers zahŕňa luxusné obchodné centrum, rezidenčné apartmány, kancelárie a luxusný hotel.na námestí Corniche v meste Abú Dhabi. Z vyšších poschodí Etihad Towers si pozrieme ohromujúce výhľady na mesto Abú Dhabi, Perzský záliv a okolité oblasti.

  Veľká mešita šejka Zayeda
  Veľká mešita šejka Zayeda

  Mešita šejka Zayeda je jednou z najväčších mešít na svete. Nachádza sa v Abú Dhabi, hlavnom meste Spojených arabských emirátov. Jej názov nesie meno zakladateľa Spojených arabských emirátov. Mešita obsahuje najväčší kryštáľový luster na svete, vážiaci tony. Koberce v mešite boli ručne vyrobené a patria k najväčším na svete.

  ℹ️ Informácie o výlete 

  Čo nás čaká na tripe?

  📌 unikátny ostrov Sokotra, kam sa za rok pozrie len málo cez 3000 cestovateľov
  ⛺️ kempingový výlet s prenocovaním v prírode na unikátnych miestach
  🏝 TOP panenské pláže a lagúny bez zástavby
  💦 kúpanie v Arabskom mori
  🐠 šnorchlovačka v prírodných rezerváciách
  🐬 výlet loďou s možnosťou pozorovania delfínov
  🌺 jedinečná flóra a fauna v podobe stromov dračej krvi a rôznych endemitov
  🏛️ emirátska metropola a hlavné mesto krajiny Abu Dhabi
  🕌 impozantná mešita Sheikh Zayed Grand Mosque
  👀 Etihad Towers – panoramatická vyhliadka na emirát zo 74. poschodia
  🍤 skvelá miestna kuchyňa tvorená prevažne z rýb

  🌍 Itinerár

  *Itinerár sa môže z nepredvídateľných dôvodov meniť (počasie/spoločenská únava, ruka božia 😀… atď), ale vždy urobíme tak, aby dobre bolo 😄😉

  🚿🚽 Sprchy a WCka sú v každom kempovisku okrem kempu v lese Firmihin. Tam ide o suchú toaletu. V kempe Arher je dokonca aj tečúci potôčik.

  1. Deň - Odlet

  Odlet z Viedne s večerným príletom do metropoly Abu Dhabi v Spojených arabských emirátoch (UAE), ktorá bude naším východiskovým bodom pri ceste na ostrov Sokotra. Pečiatka do pasu a my sa ideme ubytovať v hoteli neďaleko letiska, pri úchvatnej mešite Sheikh Zayed Grand Mosque, ktorú dnes môžeme obdivovať len zvonka. Detailnejšie ju preskúmame po prílete zo Sokotry. Noc v Abu Dhabi.

  2. Deň - Prílet, privítanie na ostrove - Pláž Arher a Stretnutie s Lokálnou Kultúrou

  Po prílete na ostrov Sokotra sa zvítame s naším lokálnym sprievodcom, ktorý na ostrove sám žije a našou cestou tak podmoríme miestnu komunitu, vrátane kuchára či vodičov. Prvou zastávkou je dobré jemenské jedlo, ktoré pripravila miestna rodina. Dobrodružstvo sa môže začať! Nestrácame čas a namierime si to priamo na ikonickú pláž Arher, ktorá je miestom, kde sa spájajú vysoké pobrežné útesy s nedotknutými bielymi piesočnými dunami a to len pár krokov od dychberúcej pláže. Voda tečúca z útesov do mora tu vytvára malé potôčiky. Po vybalení sa odvezieme na najvýchodnejší cíp ostrova, kde sa Indický oceán stretáva s Arabským morom. Západy slnka z tohto miesta bývajú nezabudnuteľné! Po návrate do kempu sa navečeriame a vyskúšame náš pohodlný stan, ktorý je vybavený matracou, vankúšom a prikrývkou. Nočná obloha bez svetelného smogu je tu ako z rozprávky. Prvá noc na Sokotre na pláži Arher.

  3. Deň - Jaskyňa Hoq a Západy Slnka na Pláži Arher

  Náš druhý deň začneme raňajkami na pláži. Po jedle sa vydáme preskúmať jaskyňu Hoq, ktorá je najunikátnejšou jaskyňou na ostrove. Čaká nás 60-90min túrička ku vchodu do jaskyne, ktorý ponuká panoramatický výhľad na pobrežie. Jaskyňa je veľkolepá, nakoľko je posiata množstvom stalagmitov a stalaktitov a je tiež v pôvodnom stave – žiadne svetlá ani chodníky, len príroda vo svojej najdivokejšej podobe. Po hajku bude na nás čakať pripravený obed na pláži. Po jedle máme možnosť zaplávať si v mori a zrelaxovať pred ďalšou a o niečo náročnejšou túričkou. Výhľady pri západe slnka z vrcholu však stoja za to. Za stmievania zojdeme späť dole do tábora, kde nás čaká večera. Druhá noc na úžasnej pláži Arher.

  4. Deň - Magický východ slnka, Šnorchlovanie v Dihamri a Kúzlo Homhil-u

  Dnešný deň začneme pred východom slnka a presunieme sa na miesto, kde máme šancu uvidieť jeden z najúchvatnejších východov slnka. Po východe slnka návrat do kempu na raňajky, zbalíme si veci a presunieme sa do Dihamri! Morská rezervácia Dihamri je chránené územie na severnom pobreží a jedno z najlepších miest na šnorchlovanie na ostrove. Obývajú ju korytnačky, chobotnice, úhory a množstvo rýb. Po šnorchlovaní sa osprchujeme, naobedujeme a zamierime do oblasti Homhil, ktorá sa nachádza v jednom z najzaujímavejších chránených území na Sokotre. Táto oblasť je domovom jedinečným stromom ako je Boswellia, Desert Rose a tiež ikonickému Dragon Blood – stromu, ktorý sa považuje za symbol ostrova. Putovaním medzi týmito vzácnymi druhmi sa dostaneme až k prírodnému bazéniku. Náš dnešný kemp sa nchádza neďaleko a my sa k nemu presunieme v pravý čas na západ slnka, navečeriame sa a čaká nás ďalšia noc pod hviezdami Homhil-u.

  5. Deň - Kúpanie v kaňone Kilisan Wadi a Piesočné Duny Zahek a pláž Aomak

  Po raňajkách nás čaká presun do kaňonu Kilisan Wadi, kde sa nachádza najväčšie prírodné kúpalisko na ostrove, ktoré je obklopené ďalšími endemickými stromami a bielymi vápencovými útesmi. Pozornému oku neujdú miestny obyvatelia – chameleóny, ktoré vedia meniť farbu. 

  V tomto wadi (čo znamená v arabčine údolie, kaňon alebo trhlina), strávime celé dopoludnie, takže budeme mať dostatok času si zaplávať a aj zaskákať do vody z útesov z rôznej výšky. Po obede sa vydáme na juh ostrova, kde na nás čakajú piesočné duny. Duny Zahek tu vytvárajú obrovskú plochu lesknúceho sa bieleho piesku priamo na brehoch Indického oceánu. Na dunách si pozrieme aj západ slnka a neskôr sa presunieme do nášho kempu na pláži Aomak, kde už bude pripravená večera. Dnes zaspávame za zvukov dopadajúcich vĺn pláže Aomak.

  6. Deň - Magické Jaskyne a Raj Diksam - les dračej krvi

  Po skorých raňajkách si urobíme krátky výlet na prieskum jaskyne Dagub, ktorú miestni nazývajú jaskyňa mokrých skál, kde kvapky vody v priebehu času vytvorili úžasné vápencové útvary. Neskôr sa vydáme do vysočiny, na miesto ako žiadne iné na Zemi – na náhornú plošinu Diksam, do domova legendárnych stromov Dragon Blood, známych ako dračia krv. Prevezieme sa cez národný park, kde mimozemsky vyzerajúce stromy lemujú okraje cesty. Pred cestou do lesa si urobíme zastávku v najhlbšom kaňone na ostrove Wadi Dirhur. Je to miesto, kde na dne wadi rastú palmy a z jeho stien zasa mohutné stromy Bottle Tree, ktoré pripomínajú fľašu. Z wadi sa vydáme tak vysoko ako to len pôjde do lesa Firmihin, kde sa ikonické stromy nachádzajú v stovkách. Dnes nás čaká obed priamo pod jedným z majestátnych stromov. Neskôr budeme mať celé popoludnie les podrobnejšie preskúmať. Na záver dňa nás čaká foto prechádzka pri západe slnka s miestnym sprievodcom, ktorý pozná tie najkrajšie „insta“ výhľady. Večera a noc medzi stromami v bájnom lese Firmihin.  7. Deň - Lagúna Detwah

  Po raňajkách v lese opúšťame centrálnu plošinu a smerujeme na západnú Sokotru. Po príchode do Qalansiya, druhej najväčšej dediny na ostrove, si zatrekujeme do lagúny Detwah, chránenej oblasti, ktorá je domovom rôznych rýb vrátane štvorzubca, rají, hviezdic a dokonca korytnačiek. Na plávanie, šnorchlovanie a preskúmanie bielej pieskovej pláže budeme mať celý deň. Naobedujeme sa v zaujímavej jaskyni s jej obyvateľom, lokálcom, ktorý jaskyňu obýva a ktorý nám lepšie predstaví miestnu faunu. Dnešný západ si pozrieme z miesta týčiaceho sa nad lagúnou a neskôr sa vydáme späť do tábora. Večera a noc pri lagúne Detwah.

  8. Deň - Pláž Shoab

  Dnešné ráno strávime plavbou na vlnách! Vyplavíme sa na pláž Shoab. Počas približne 1.5hod plavby je šanca, že nám cestu skríži rodinky delfínov hrajúcich sa vo vlnách. Po príchode na Shoab si môžeme zaplávať a užiť okolie pláže. Po návrate do kempu sa naobedujeme a zrelaxujeme. Posledný západ slnka si užijeme na dvoch miestach. Na prvom môžeme vyliezť na horu, odkiaľ je skvelý výhľad na rozsiahlu lagúnu Detwah a jej tyrkysové vody lemujúce pásy bieleho piesku. Druhé miesto, ktoré je prístupné aj autom, ponúka širší výhľad na krajinu, more a okolité hory. Rozlúčkova večera v kempe a noc pri lagúne Detwah.

  9. Deň - Rozlúčka so Sokotrou a návrat do Abu Dhabi

  Po raňajkách sa rozlúčime s našim miestnym sprievodcom a vodičmi, ktorí nás odvezú na letisko. Po poobednom prílete späť do Abu Dhabi sa ubytujeme a vyberieme do impozantnej mešity Sheikh Zayed Grand Mosque, ktorá patrí medzi najkrajšie a najväčšie mešity sveta. Jej 82x bielych dómov a elaborovaný interiér vedia o jej neporovnateľnej kráse presvedčiť cez deň, ale rovnako tak aj za tmy, kedy je mešita pôsobivo nasvietená. Sme späť v civilizácii a dnes si tak môžeme užiť komfort reštaurácie a vyskúšať miestnu blízko-východnú kuchyňu. Noc v Abu Dhabi.

  10. Deň - Pohľad na Abu Dhabi z výšky a rozlúčka s Emirátmi

  Dnes sa po raňajkách odubytujeme a veci odložíme na recepcii. Čaká nás prehliadka mesta vrátane promenády Corniche, nadčasového múzea na mori Louvre Abu Dhabi, či prezidentského palácu. Po obede zmeníme perspektívu a na mesto sa pozrieme zo 74. poschodia mrakodrapu, ktorý dominuje oblohe metropoly. Po prehliadke sa rozlúčime s emirátmi a odletíme večer do Viedne.

  11. Deň - Návrat domov

  Prílet krátko po polnoci, rozlúčka so skupinkou a návrat späť domov. Tak ako, učarovala ti Sokotra? 😊

  ✅ Cena zahŕňa

  • Obojsmerný let Viedeň – Abu Dhabi – Viedeň
  • Obojsmerný let Abu Dhabi – Socotra – Abu Dhabi
  • Príručnú batožinu (podpalubnú neodporúčame)
  • transfery v Abu Dhabi
  • Všetky letiskové transfery počas výletu
  • Ubytovanie na 2x noci v 5* hoteli v Abu Dhabi v dvojlôžkových izbách s raňajkami
  • Ubytovanie na 7x nocí na Sokotre v dvojlôžkovom stane (len pre teba) s plnou penziou a nealko nápojmi
  • Anglicky hovoriaceho lokálneho sprievodcu na Sokotre
  • Všetko potrebné kempingové vybavenie vrátane stanu, matrace, vankúša a prikrývky
  • Všetky vstupy a poplatky do parkov a rezervácií na ostrove
  • Výlet loďou s možnosťou pozorovania delfínov (v prípade dobrého počasia)
  • Všetky presuny po Sokotre v 4×4 jeepoch so skúsenymi vodičmi
  • Víza do Jemenu
  • Delegáta Flying Banana 24/7
  • Darček od Flying Banana 🍌
  • Uvítací aperitív 🥃
  • Všetky letiskové a servisné poplatky
  • Poistenie insolventnosti CK
  • Každou účasťou na výlete za teba vysadíme jeden strom 🌲 (obec Malatiná, Orava)

  ❌Cena nezahŕňa

  • Letiskové transfery do/z Viedne
  • Sprepitné pre sprievodcov (dobrovoľné)
  • Stravu okrem uvedenej a osobné výdavky
  • Žiadne alkoholické nápoje (tie si môžeme na Sokotru priniesť)
  • Osobné cestovné poistenie (poradíme ak treba)

  ❗️Dôležité info

  • Pas: Je potrebné mať platný cestovný doklad – pas platný minimálne 6 mesiacov po návrate domov, ktorý má minimálne 2x voľné stránky.
  • Poistenie: Pred cestou nie je nutné uzatvoriť cestovné poistenie, ale odporúčame to.
  • Víza: Pre občanov SR je nutné pred vstupom do Jemenskej republiky požiadať o víza. O požiadanie a vybavenie víz sa postará náš lokálny certifikovaný partner.
   • V sumáre sa vyžaduje: ✅ platný cestovný pas ✅ víza do Jemenu (vybavíme za teba)

  🦠 COVID-19 situácia

  Covid Situácia: Bez vstupných obmedzení.

  🏠 Po návrate

  • Momentálne sa nevyžadujú žiadne opatrenia pri návrate z krajiny.

  Fotogaléria

  Recenzie

  (0 recenzií)
  Pridať recenziu

  Produkty z nášho eshopu, ktoré ti odporúčame zobrať

  Podobné výlety

  Objaviť
  Sri Lanka
  13 dní (2 termíny)
  5%
  1990 €
  2090 €
  Voľné
  Objaviť
  Namibia
  15 dní
  2590 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Iceland
  7 dní (1 termín)
  1490 €
  Voľné
  Objaviť
  Iceland
  8 dní (1 termín)
  1790 €
  Voľné
  Objaviť
  Thailand
  15 dní (2 termíny)
  4%
  2390 €
  2490 €
  Voľné
  Objaviť
  Indonesia
  15 dní (1 termín)
  2390 €
  Obsadené
  Objaviť
  Kenya
  11 dní (1 termín)
  2490 €
  Obsadené
  Objaviť
  Costa Rica
  14 dní (2 termíny)
  4%
  2390 €
  2490 €
  Voľné
  Objaviť
  Maldives
  11 dní
  1990 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Portugal
  8 Dní (1 termín)
  6%
  1460 €
  1560 €
  Voľné
  Objaviť
  Pakistan
  14 dní (1 termín)
  6%
  2990 €
  3190 €
  Voľné
  Objaviť
  Yemen
  11 dní, 10 nocí (1 termín)
  3%
  3490 €
  3590 €
  Voľné
  Objaviť
  Thailand
  15 dní (1 termín)
  7%
  2690 €
  2890 €
  Obsadené
  Objaviť
  Indonesia
  15 dní (1 termín)
  4%
  2290 €
  2390 €
  Voľné
  Objaviť
  Philippines
  15 dní (1 termín)
  4%
  2390 €
  2490 €
  Voľné
  Objaviť
  Seychelles
  12 dní (1 termín)
  4%
  2390 €
  2490 €
  Voľné
  Objaviť
  Mexico
  13 (1 termín)
  5%
  1990 €
  2090 €
  Voľné
  Objaviť
  Iceland
  5 dní
  990 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Japan
  15 (1 termín)
  3%
  3090 €
  3190 €
  Voľné
  Objaviť
  Tanzania
  12 dní (1 termín)
  5%
  3190 €
  3350 €
  Voľné
  Objaviť
  China Philippines
  15 dní (1 termín)
  2790 €
  Obsadené
  Objaviť
  French Polynesia
  16 (1 termín)
  7%
  3990 €
  4290 €
  Voľné
  Objaviť
  Finland
  7 dní (1 termín)
  1580 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  United States of America
  14 dní (1 termín)
  8%
  2390 €
  2590 €
  Voľné
  Objaviť
  Morocco
  8 dní
  990 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Mexico
  12 (1 termín)
  7%
  2790 €
  2990 €
  Voľné
  Objaviť
  Canada
  13 dní (1 termín)
  7%
  2590 €
  2790 €
  Voľné
  Objaviť
  Madagascar
  17 dní
  3390 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Zambia Zimbabwe
  11 dní
  2790 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Saudi Arabia
  9 dní, 8 nocí (1 termín)
  5%
  1790 €
  1890 €
  Voľné
  Objaviť
  Jordan
  8 dní (1 termín)
  7%
  1290 €
  1390 €
  Voľné
  Objaviť
  Norway
  8 Dní (5 termínov)
  1580 €
  Voľné
  Objaviť
  India
  13
  2190 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Indonesia
  15 dní (1 termín)
  6%
  3190 €
  3390 €
  Voľné
  Objaviť
  Georgia
  8 dní (1 termín)
  7%
  1390 €
  1490 €
  Voľné
  Objaviť
  Abkhazia
  14 dní
  2590 €
  Pripravujeme
  Vyberte termín
  • 07.10.2024 - 17.10.2024
   Voľné miesta (promo cena)
   3490 €
  od 3490 €
  Objednať

  Pridať novú recenziu