Košík

Thajsko, Kambodža, Vietnam + Singapur

Pozri stories z výletu

Pridaj sa k banánom na nabitý trip plný zážitkov cez 4 krajiny, Thajsko, Kambodža, Vietnam a Singapur.
Bangkok – Siem Reap – ostrov Koh Rong – ostrov Phu Quoc – Ho Chi Minh.

Informácie

 • Destinácia
  Destinácia
  Thajsko, Kamdodža, Vietnam - Ázia
 • Odlet a prílet
  Odlet a prílet
  Viedeň, Viedeň
 • Trvanie
  Trvanie
  14 dní, 13 nocí
 • Batožina
  Batožina
  Príručná 7 kg
 • Skupina
  Skupina
  Max 16 Banánov
 • Náročnosť
  Náročnosť
  3/5
  Viac info

Termíny

 • 20.02.2024 - 05.03.2024
  Obsadené
  2440 €
  Upozorniť
Čo všetko cena zahŕňa? Čítať nižšie.

Napíš nám e-mail a my ťa budeme informovať
o voľnom mieste alebo novom termíne výletu.


  Highlighty výletu

  Singapur
  Singapur

  Úvod do Singapuru cez letisko Changi Airport s návštevou najväčšieho interiérového vodopádu na svete. Pozrieme aj Marina Bay Sands: Iconické miesto mesta s výhľadom z jeho strechy a bazénom, ktorý ohromuje. A samozrejme nevynecháme ani Gardens by the Bay: Fascinujúce záhrady s gigantickými supertrees a biodómami.

  Wat Phra Kaeo
  Wat Phra Kaeo

  V areáli Kráľovského palácu, v historickom centre Bangkoku sa nachádza chrám Smaragdového Buddhu, ktorý je považovaný za najposvätnejší buddhistický chrám v Thajsku. Je tiež silným politicko-náboženským symbolom.

  Chrámový komplex Angkor
  Chrámový komplex Angkor

  Ruiny bývalého hlavného mesta. Angkor je obrovský chrámový komplex, ktorý leží na území 400 kilometrov štvorcových kúsok od mesta Siem Reap. Chrámový komplex bol vybudovaný ako symbol kráľovskej moci a náboženskej dôležitosti. Angkor bol vyhlásený za UNESCO svetové dedičstvo (1992)

  Pláž na ostrove Phú Quốc
  Pláž na ostrove Phú Quốc

  Nachádzajúci sa v južnej časti Vietnamu v Siamskom zálive, je známy svojimi krásnymi plážami. Rozlohou najväčší ostrov vo Vietname. Phú Quốc je rajský ostrov so širokým výberom pláží, počilujeme, užijeme si slnečné dni a zrelaxovujeme v tropickom prostredí.

  Ostrov Koh Rong
  Ostrov Koh Rong

  V Kambodži taktiež nevynecháme krásne plážičky, pôjdeme sa pozrieť na druhý najväčší ostrov Koh Rong.

  Plavba tradičnou loďou
  Plavba tradičnou loďou

  Vyberieme sa na plavbu tradičnou loďou kanálmi Bangkoku. Tradičné thajskej lode typu Longtail sú štíhle, dlhé člny poháňané malými benzínovými motormi

  Lanovka Hon Thom
  Lanovka Hon Thom

  Lanovka Hon Thom je jednou z najdlhších lanoviek na svete, s dĺžkou trasy približne 8 km. Trasa vedie z ostrova Phú Quốc na malý ostrov Hon Thom. Na vrchole lanovky je vyhliadková veža, ktorá vám ponúka úchvatný výhľad na okolie.

  Ležiaci Buddha v chráme Wat Pho
  Ležiaci Buddha v chráme Wat Pho

  Socha pozlateného Budhu leží v komplexe chrámu Wat Pho. Socha aj komplex sú najväčšími svojho druhu v Thajsku. Socha bola postavená v 18. storočí.

  Grand Palace
  Grand Palace

  Navštívime tiež kráľovský palác v centre Bangkoku, ktorý bol do roku 1925 oficialnym sídlom thajských kráľov. Palác sa dodnes využíva na kráľovské obrady.

  Khao San
  Khao San

  Aby sme zažili tu pravú atmosféru Bangkongu, určite nevynecháme túto párty ulicu s nočným životom v Bangkoku. Khao San je známa ulica v historickom centre Bangkoku, považovaná za epicentrum cestovateľskej kultúry v Bangkoku

  Duong Dong
  Duong Dong

  V mestečku a jeho okolí nájdete trhoviská, kde môžete ochutnať tradičné vietnamské jedlá a zakúpiť si miestne produkty a suveníry. Navštívime aj preslávený nočný market vo Vietname, kde budeme mať možnosť ochutnať miestne špecialitky.

  Bui Vien
  Bui Vien

  Bui Vien je jedna z najznámejších ulíc v Ho Chi Minh City, ktoré je tiež známe pod historickým menom Saigon. Táto ulica je srdcom zábavnej časti mesta a je obľúbeným miestom pre mladých. Po západe slnka sa ulica mení na miesto plné reštaurácií, barov, klubov a nocľahových zariadení.

  ℹ️ Informácie o výlete

  🍻🥳 Párty ulička Kao San road 

  🏓 Ping pong show – len pre silné žalúdky 😅

  🦅 King Power Mahanakhon – najvyššia panoramatická prechádzka v Thajsku, s presklenou podlahou 314m nad ulicou

  ☸️ Budhistické pagody, chrámy a ázijská architektúra

  ⛩️ Angkor Wat komplex – najväčší chrámový komplex na svete a tiež 8. Div sveta

  ⛩️ Bayon & Ta Prohm – unikátne budhistické chrámy, ktoré poznáš aj z filmov

  🏝 TOP kambodžské a vietnamské pláže 

  🐠 Rybačka na lodi – ulovíme si obed? 

  🛵 Výlet po ostrove Phu Quoc na motorkách (fakultatívne) a návšteva 🌿 koreninovej plantáže 

  🚠 Najdlhšia lanovka na svete

  📌 Najväčší vietnamský ostrov, kam stále cestuje príliš málo turistov 

  💦 Vodný park na ostrovoch An Thoi 

  ⚔️ Cu Chi partizánske tunely

  🍤 Skvelý ázijský streetfood, kdekoľvek sa pohneš

  🌍 Itinerár

  *Itinerár sa môže z nepredvídateľných dôvodov meniť (počasie/spoločenská únava atď), ale vždy urobíme tak, aby dobre bolo 😄😉

  1. Deň - Prílet do Thajska

  Odlet z Viedne do Thajska.

  2. Deň - Objavovanie Bangkoku

  Prílet do Bangkoku, presun busom do centra, check in, sprcha a ideme objavovať Bangkok. Čaká na nás Kao San road, párty ulička známa svojím divokým nočným životom 🎉 🍻, vyskúšame tu miestne špecialitky a vychutnáme si miestnu atmosféru, kultúru a nočný život. Zažil si už kultúrny šok? 😵‍💫😵 Dnes máš pomerne fajn šancu 🤞😅

  3. Deň - Zážitkový deň v Bangkoku: Od chrámov po uličné jedlo a nočný program

  Po raňajkách sa vydáme na prehliadku mesta, čaká na nás množstvo chrámov – Grand Palace a jeho jedinečná architektúra, Wat Prakaew – chrám smaragdového Budhu a tiež impozantný 46 metrový ležiaci Budha vo Wat Pho. Nasleduje zastávka na obed v štýle miestneho “street food” a výlet tradičnou loďou po mestských kanáloch, ktorými sa presunieme až ku chrámu Temple of Dawn postaveného v starobylom khmérskom štýle. Pred západom slnka si to vyšlapeme na svätyňu Golden Mount s výhľadom na celý Bangkok 👀. Večer spoločný program nočným Bangkokom – trúfaš si na ping pong show? 😀

  4. Deň - Začiatok dobrodružstva v Kambodži

  Rozlúčka s thajskou metropolou, smer Kambodža. Čaká nás medzištátny let do Siem Reap, kde sa ubytujeme v centre mesta a večer zavítame na trhovisko Old Market a ochutnáme najlepšie miestne špeciality. Dáme sa vymasírovať? Večera a spoločný program.

  5. Deň - Od svitania do súmraku: Udivujúca návšteva Angkor Wat a odchod na ostrov Koh Rong

  Raňajky a celodenný výlet do Angkor Wat, tzv. ôsmeho divu sveta a ohromujúceho najväčšieho chrámoveho komplexu na svete. Začíname skoro ráno pred východom slnka, aby sme chrám Angkor Wat videli vystúpiť z tmy na vlastné oči a načerpali novú energiu z tohto miesta. Čaká nás prehliadka tých najzaujímavejších z množstva chrámov v komplexe 🏛️, vrátane chrámov Bayon a Ta Prohm. Po prehliadke komplexu sa vrátime na hotel a večer  pokračujeme ďalej nočným presunom ležadlovým busom 🚌 smerom k ostrovu Koh Rong. Noc v pohodlnom autobuse.

  6. Deň - Objavovanie ostrova

  Ranný príchod do prímorského mesta Sihanoukville, naraňajkujeme sa a nastupujeme na loď a smerujeme na tropický ostrov Koh Rong. 🏝️ Ubytujeme sa a konečne rovno do mora. Dnes budeme objavovať okolie ostrova, neskutočne biele pláže 🏖️ a krásne azúrové more. Poobede sa môžeme vyplaviť na more a uloviť si obed 🐠 Čo povieš, zaplávame si večer za tmy aj so svetielkujúcim planktónom? 💎 Ubytovaní sme priamo na pláži na 3x noci.

  7. Deň - Tropický raj na ostrove Koh Rong: Pláže, more a svetielkujúci planktón

  Doobeda si užijeme exotickú atmosféru ostrova a poobede sa môžeme vyplaviť na more a uloviť si obed Zaplávame si večer za tmy aj so svetielkujúcim planktónom? Noc na ostrove Koh Rong.

  8. Deň - Deň plný relaxu na pláži a dobrodružstvo na ostrove Koh Rong Sanloem"

  Raňajky, relax na pláži a spoločný program. Pre neposedných máme naplánovaný výlet na susedný ostrov Koh Rong Sanloem – kde poznáme pekné pláže, a kde sú aj fajn možnosti si zašnorchlovať.

  9. Deň - Od ostrova Koh Rong do vietnamského raju na ostrove Phu Quoc

  Ráno sa rozlúčime s ostrovom a loďou sa preplavíme späť do Sihanoukville. Smerujeme na východnú hranicu s Vietnamom, na ostrov Phu Quoc – najprv autobusom a následne loďou až na ostrov. Poobedný príchod, ubytujeme sa a vydáme sa na prieskum okolitej pláže. Večera a spoločný program.

  10. Deň - Objavovanie ostrova Phu Quoc: Pagody, Pamiatky a Pláže

  Po raňajkách si požičiame cestné skútre (vieme vybaviť aj pohodlnejší transfer vanom s vodičom, pre tých čo si na skútrik netrúfajú) a ideme spoznať ostrov – výlety na okolité pláže. Pozrieme si najkrajšiu pagodu na ostrove Quoc Mau, dozvieme sa viac o krvavej histórii ostrova v Coconut Prison, ochutnáme korenie z miestnych koreninových záhrad a vydáme na prieskum severu ostrova, kde nás čaká príjemná pláž Mango Bay a relax. Po západe slnka si to namierime na miestne exotické nočné trhy Dinh Cau Night Market a ochutnáme miestne špeciality 🦑 – od morských plodov až po hady.

   

  11. Deň - Adrenalinový zážitok: Najdlhšia lanovka na ostrovoch An Thoi

  Dnešok patrí výletu najdlhšou lanovkou 🚠 sveta na ostrovy An Thoi Islands, kde sa nachádza skvelý vodný park a príjemné pláže, kde sa dá skvele zrelaxovať.

  12. Deň - Záverečný deň na pláži a návrat do Saigonu

  Raňajky, doobedu si ešte užijeme pláž a čas pri mori, neskôr sa rozlúčime s ostrovom a mierime na letisko, odkiaľ nás čaká krátky let ✈️ do mesta Ho Chi Minh City, kedysi známeho pod menom Saigon. Ubytujeme sa v meste, ktoré má viac motoriek ako obyvateľov a ideme preskúmať centrum. Na západ slnka si to namierime do roof-top baru s bazénom, kde si s drinkom v ruke vychutnáme výhľad na mesto (nezabudni plavky). Návrat na hotel, večera a spoločný večerný program v metropole – čaká nás hlučná ulička Bui Vien 🥁, ktorá je rovnako šialená ako thajský Kao San. Noc v Saigon.

  13. Deň - Výlet do tunelov Cu Chi: Poznanie partizánskeho odboja a kultúry mesta

  Dnes nás čaká poldenný výlet do tunelov Cu Chi – historickej pamiatky situovanej severne od mesta, kde lepšie pochopíš ako prebiehal partizánsky odboj 🔫 proti USA v 70. rokoch. Ukážeme si v akých podmienkach partizáni vo vietnamskej vojne žili, a na vlastnej koži si tiež vyskúšame akým dnes nepredstaviteľným existenčným výzvam čelili a s ktorými sa museli tiež vysporiadať, pokiaľ chceli prežiť. Poobedný návrat do mesta začneme návštevou najzaujímavejších chrámov a dominánt mesta ako múzeum War Remnants ⚔️, Independence Palace či Saigon Cathedral of Notre Dame. Obed vybavíme ochutnávkou miestnych špecialít na Binh Tay Market 🍜, kde budeme mať aj možnosť na nákup posledných suvenírov.

  14. Deň - Posledný záblesk krásy: Chrám, Múzeum a Nákupy v Saigone pred odletom

  Ráno sa rozlúčime s Vietnamom a mierime na letisko, kde náš čaká krátky prelet do nadčasového Singapuru. Mesto ti učaruje už hneď po prílete svojím letiskom Changi, ktorému dominuje najväčší interiérový vodopád na svete. Čas tu využijeme naplno a pozrieme si ikonický hotel Marina Bay Sands spolu s nemenej známymi záhradami Gardens by the Bay. Na mesto sa pozrieme aj z vtáčej perspektívy. Na záver večerný odlet domov.

  15. Deň - Návrat do Viedne

  Prílet do Viedne s neskutočným množstvom zážitkov.

  ✅ Cena zahŕňa

  ● multicity let Viedeň – Bangkok & Singapur – Viedeň
  ● medzištátny let Bangkok – Siem Reap
  ● vnútroštátny let Phu Quoc – Ho Chi Minh City
  ● medzištátny let Ho Chi Minh City – Singapur
  ● príručnú batožinu (podpalubnú neodporúčame)
  ● všetky letiskové transfery počas výletu
  ● transfer loďou na ostrov Koh Rong a späť
  ● transfer autobusom cez hranice a loďou na ostrov Phu Quoc
  ● transfer nočným lôžkovým autobusom Siem Reap – Sihanoukville
  ● ubytovanie v dvojlôžkových izbách s raňajkami na:
  ○ 2x noci v 4* hoteli v centre Bangkoku
  ○ 1x noc v 4* hoteli v centre Siem Reap
  ○ 3x noci v 4* hoteli na ostrove Koh Rong na pláži
  ○ 3x noci v 4* hoteli na ostrove Phu Quoc pri pláži
  ○ 2x noci v 4* hoteli v centre Ho Chi Minh City
  ● lokálneho sprievodcu v Angkor Wat komplexe
  ● výlet a vstup do historickej pamiatky Cu Chi tunely
  ● delegáta Flying Banana 24/7
  ● darček od Flying Banana
  ● uvítací aperitív
  ● všetky letiskové a servisné poplatky
  ● poistenie insolventnosti CK
  ● každou účasťou na výlete za teba vysadíme jeden strom

  ❌Cena nezahŕňa

  ● letiskové transfery do/z Viedne
  ● transfery v rámci miest (prostredníctvom tuk tukov, taxi atď)
  ● sprepitné pre sprievodcov (dobrovoľné)
  ● stravu okrem uvedenej a osobné výdavky
  ● osobné cestovné poistenie (poradíme ak treba)
  ● víza do Kambodže a Vietnamu (dokopy cca 55€ – pomôžeme vybaviť)
  ● vstup do Angkor Wat (37 USD) a iné prípadné vstupy do pamiatok

  ❗️Dôležité info

  • Pas: Je potrebné mať platný cestovný doklad – pas platný minimálne 6 mesiacov po návrate domov, ktorý má minimálne 2x voľné stránky. 
  • Poistenie: Pred cestou nie je nutné uzatvoriť cestovné poistenie, ale odporúčame to. 
  • Víza: Pre občanov SR nie sú víza pri vstupe do Thajska potrebné pri pobyte kratšom ako 90 kalendárnych dní.

  Udelenie turistického víza do Kambodže za účelom turizmu je potrebné. O vízum je možné požiadať elektronicky (e-Visa), prostredníctvom portálu https://www.evisa.gov.kh za poplatok 35 USD, plus poplatky za spracovanie žiadosti. Platnosť e-víz po schválení je 90 dní a sú platné na jeden vstup, ktorý nepresiahne 30 kalendárnych dní.

  Udelenie turistického víza do Vietnamu za účelom turizmu je potrebné. O vízum je možné požiadať elektronicky (e-Visa), prostredníctvom portálu https://evisa.xuatnhapcanh.gov.vn/ za poplatok 25 USD, plus poplatky za spracovanie žiadosti. Platnosť e-víz po schválení je 90 dní a sú platné na jeden vstup, ktorý nepresiahne 30 kalendárnych dní. Pred odletom pošleme presný foto-návod ako obe víza vyplniť a v prípade otázok vám budeme asistovať 🙂

  • V sumáre sa vyžaduje:

  ✅ platný cestovný pas

  ✅ víza do Kambodže a Vietnamu

  🦠 COVID-19 situácia

  Pre vstup do Thajska, Kambodže a Vietnamu boli všetky vstupné podmienky zrušené.

  🏠 Po návrate

  Momentálne sa pri návrate z krajiny nevyžadujú žiadne opatrenia.

  Fotogaléria

  Recenzie

  (0 recenzií)
  Pridať recenziu

  Toto sú produkty z nášho eshopu ktoré sa ti na tripe zídu

  Podobné výlety

  Objaviť
  Sri Lanka
  13 dní (2 termíny)
  9%
  1990 €
  2190 €
  Voľné
  Objaviť
  Thailand
  15 dní
  2290 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Namibia
  15 dní
  2590 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Iceland
  5 dní (3 termíny)
  1180 €
  Obsadené
  Objaviť
  Iceland
  8 dní (2 termíny)
  1690 €
  Voľné
  Objaviť
  Finland
  7 dní (1 termín)
  1580 €
  Obsadené
  Objaviť
  Thailand
  15 dní (1 termín)
  8%
  2390 €
  2590 €
  Voľné
  Objaviť
  Indonesia
  15 dní (1 termín)
  8%
  2390 €
  2590 €
  Voľné
  Objaviť
  Kenya
  11 dní (1 termín)
  4%
  2390 €
  2490 €
  Voľné
  Objaviť
  Georgia
  8 dní (1 termín)
  8%
  1090 €
  1190 €
  Obsadené
  Objaviť
  Costa Rica
  14 dní (2 termíny)
  4%
  2390 €
  2490 €
  Obsadené
  Objaviť
  Maldives
  11 dní (1 termín)
  1990 €
  Obsadené
  Objaviť
  Portugal
  8 Dní (2 termíny)
  12%
  1190 €
  1350 €
  Obsadené
  Objaviť
  Finland
  6 dní (1 termín)
  1450 €
  Obsadené
  Objaviť
  Yemen
  11 dní, 10 nocí (1 termín)
  4%
  3550 €
  3700 €
  Voľné
  Objaviť
  Philippines
  13 dní (2 termíny)
  6%
  2490 €
  2640 €
  Voľné
  Objaviť
  Seychelles
  12 dní (3 termíny)
  4%
  2390 €
  2490 €
  Voľné
  Objaviť
  Nepal
  11 dní
  2290 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Thailand
  14 dní (1 termín)
  2440 €
  Obsadené
  Objaviť
  Brazil
  13 (1 termín)
  10%
  2790 €
  3100 €
  Voľné
  Objaviť
  Peru
  16 dní (3 termíny)
  3490 €
  Obsadené
  Objaviť
  Iceland
  5 dní
  990 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Tanzania
  12 dní (1 termín)
  5%
  3190 €
  3350 €
  Voľné
  Objaviť
  Finland
  7 dní (1 termín)
  1580 €
  Obsadené
  Objaviť
  Tanzania
  12 dní (1 termín)
  2190 €
  Obsadené
  Objaviť
  Morocco
  8 dní (1 termín)
  990 €
  Voľné
  Objaviť
  South Africa
  12 dní (1 termín)
  9%
  2190 €
  2400 €
  Voľné
  Objaviť
  Canada
  13 dní
  2890 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Madagascar
  17 dní (1 termín)
  6%
  3390 €
  3600 €
  Voľné
  Objaviť
  Zambia Zimbabwe
  11 dní (1 termín)
  4%
  2680 €
  2790 €
  Voľné
  Objaviť
  Finland
  7 dní (1 termín)
  1580 €
  Obsadené
  Objaviť
  Jordan
  8 dní (1 termín)
  1190 €
  Voľné
  Objaviť
  Thailand
  14 dní (2 termíny)
  2390 €
  Obsadené
  Objaviť
  Norway
  8 Dní (4 termíny)
  6%
  1490 €
  1590 €
  Voľné
  Objaviť
  India
  13 (2 termíny)
  2190 €
  Obsadené
  Objaviť
  United States of America
  14 dní (2 termíny)
  2590 €
  Voľné
  Objaviť
  United States of America
  12 (1 termín)
  6%
  3290 €
  3500 €
  Voľné
  Vyberte termín
  od 0 €
  Objednať

  Pridať novú recenziu