Košík

Uganda, Rwanda a stopovanie goríl 🦍

Poď s banánmi do Afriky a zaži nezabudnuteľné safari v Ugande. Absolútnym zážitkom bude stopovanie goríl 🦍 v ugandských národných parkoch na juhu krajiny.

Informácie

 • Destinácia
  Destinácia
  Uganda, Rwanda, Afrika
 • Odlet a prílet
  Odlet a prílet
  Viedeň, Viedeň
 • Trvanie
  Trvanie
  14 dní, 13 nocí
 • Batožina
  Batožina
  Príručná 7 kg
 • Skupina
  Skupina
  Max. 11 ľudí
 • Náročnosť
  Náročnosť
  4/5
  Viac info

Termíny

Čo všetko cena zahŕňa? Čítať nižšie.

Napíš nám e-mail a my ťa budeme informovať
o voľnom mieste alebo novom termíne výletu.

  Highlighty výletu

  Stopovanie goríl
  Stopovanie goríl

  V Ugande sa fakultatívne vydáme na pozorovanie horských goríl v ich prirodzenom prostredí. Počas celého treku budeme s miestnym sprievodcom. Pozorovanie goríl v Ugande je zážitkom na celý život a rozhodne stojí za to.

  Stopovanie nosorožcov
  Stopovanie nosorožcov

  Nosorožce sú veľmi plaché a zároveň ohrozené zvieratá. Práve preto je stopovanie nosorožcov náročné a nie vždy sa vydarí. V r. 1983 v Ugande nosorožce úplne vyhynuli (nelegálny lov a obchod). Vďaka úspešnej ochrane a opatreniam sa však populácia postupne zvyšuje.(Fakultatívny výlet)

  NP Murchison
  NP Murchison

  Národný park Murchison Falls je najväčší park v Ugande s rozlohou 3 840 km². Park sa nachádza pozdĺž brehov rieky Níl a ponúka návštevníkom možnosť pozorovať mnoho druhov zvierat a obdivovať krásne scenérie. Okrem toho si tu môžete vychutnať plavbu po rieke Níl a vidieť nádherné vodopády Murchison Falls.

  Murchison falls
  Murchison falls

  Vodopády Murchison Falls na rieke Níl, známe aj ako Kabalega Falls, sú jedným z najväčších prírodných zázrakov Ugandy. Vodopády sú vysoké takmer 43 metrov a široké až 7 metrov. Okolie má nádhernú faunu a flóru, dá sa tu pozorovať množstvo vtákov ale aj iných zvierat ako napr. krokodílov, hrochov a slonov.

  NP Queen Elizabeth
  NP Queen Elizabeth

  Má rozlohu takmer 2 000 km². Park sa vyznačuje rôznorodosťou prírodných scenérií. (Savany, bažinaté oblasti, lesné oblasti a pohorie Rwenzori). Možnosť vidieť slonov, levov, gepardov, hyeny, hrochov, antilopy a mnohých ďalších. V parku je taktiež množstvo riek a jazier. Jazero Edward a jazero George, sú súčasťou Veľkých jazier Afriky.

  Stopovanie šimpanzov
  Stopovanie šimpanzov

  Ďalším z top zážitkov tohto tripu je pozorovanie šimpanzov a sledovanie ich správania v prírodzenom prostredí. Najlepším miestom na pozorovanie šimpanzov je národný park Kibale Forest, kde sa nachádza najväčšia koncentrácia šimpanzov v Ugande.

  jazero Bunyonyi
  jazero Bunyonyi

  Bunyonyi je jazero s rozlohou približne 61 km² a je jedným z najhlbších jazier v Afrike (max. hĺbka až 44 metrov). Jazero je v krásnom prostredí oblokopené zeleňou a ma dôležitý hospodársky význam pre miestnych obyvateľov. Získavajú z neho potraviny, ako napríklad ryby, a využívajú ho na polievanie poľnohospodárskych plodín.

  Hlavné mestá Kigalia & Kampala
  Hlavné mestá Kigalia & Kampala

  Kigali hl. mesto Rwandy (1,1mil obyv.) je známe svojou čistotou a usporiadanosťou. Je taktiež hospodárske, kultúrne a administratívne centrum Rwandy. Kampala hl. mesto Ugandy (1,6 mil. obyv.) Kigali a Kampala sú od seba vzdialené približne 470 km. Z ekonomického a hospodárskeho hľadiska je táto cesta veľmi dôležitá.

  Múzeum rwandskej genocídy
  Múzeum rwandskej genocídy

  Múzeum v Kigali, ktorý je zároveň pamätníkom obetí Rwandskej genocídy, ktorá sa uskutočnila v roku 1994 a počas ktorej bolo zabitých viac ako 800 000 Tutsiov a umiernených Hutuov. Múzeum poskytuje množstvo informácií o histórií a príčinach.

  ℹ️ Informácie o výlete 

  Čo nás čaká na tripe?

  💎HAJLAJTY VÝLETU:

  🦍Stopovanie goríl
  🦒Safari výlety a pozorovanie zveri v národ. parkoch Queen Elizabeth a Murchison  🛶Výlet loďkou spojený s pozorovaním divokej zveri v oboch parkoch
  🐒Stopovanie šimpanzov (fakultatívne)
  🦏Stopovanie nosorožcov (fakultatívne mi)
  🙈Stopovanie zlatých opíc (fakultatívne)
  👀Idylické jazero Bunyonyi
  👣Náučná prechádzka tradičnou dedinkou
  💦Vodopády Murchison falls
  🌏Spoznávačka miest Kigali a Kampala
  📖Múzeum rwandskej genocídy

  🔥 Itinerár

  *Itinerár sa môže z nepredvídateľných dôvodov meniť (počasie, spoločenská únava, ruka božia 😀… atď), ale vždy urobíme tak, aby dobre bolo 😉

  1. Deň - Odlet

  Večerný odlet z Viedne.

  2. Deň - Prílet

  Prílet na letisko Entebbe, neďaleko hlavného mesta Kampala, cez ktoré len prejdeme a pokračujeme na východ do mestečka Jinja, ktoré leží na brehoch najväčšieho afrického jazera Lake Victoria, kde si pozrieme z loďky miesto odkiaľ pramení bájna rieka Níl. Zvyšok dňa si môžeš užiť idylicky na brehu jazera a na oddych po lete. Neskôr sa spolu tak ako každý deň navečeriame a skúsime ugandskú kuchyňu. Noc v Jinja

  3. Deň - nosorožce

  Dnes nás čaká presun z mestečka Jinja smerom na sever do Murchison Falls NP. Cestou sa však ešte zastavíme v útočisku pre nosorožce Ziwa Rhino Wildlife, kde máme jedinečnú možnosť sledovať jediné nosorožce biele (white rhino) v Ugande. Noc v pri Murchison Falls NP.

  4. Deň - Murchison falls

  Dnešok začíname ranným safari v parku Murchison falls. Neskôr si to namierime k idylickému rovnomennému vodopádu, ku ktorému si spravíme príjemnú prechádzku. Noc pri Murchison Falls NP.

  5. Deň - presun k národnému parku Kibale

  Dnes nás čaká dlhší presun k národnému parku Kibale. Cestou sa naobedujeme a užijeme si okolitú africkú scenériu. Noc pri Kibale NP.

  6. Deň - po stopách šimpanzov

  Dnes máme skvelú možnosť výdať sa po stopách šimpanzov v národnom parku Kibale a uvidieť tieto človeku podobné tvory z bezprostrednej blízkosti. So šimpanzmi zdieľajú ľudia takmer 99% genetickej informácie v DNA. Tieto primáty sú známe svojim komplexným správaním, emóciami a tiež inteligenciou. Z tohto dôvodu je každé stretnutie s nimi v ich prirodzenom prostredí a v rámci skupiny neopísateľným zážitkom. 

  Popoludní nás čaká prechádzka tradičnou dedinkou, kde si pozrieme miestny komunitný život a tiež preskúmame mokrade Bigodi. Noc pri Kibale NP.

  7. Deň - Queen Elizabeth NP

  Deň začíname doobedným presunom a poobedným výletom v parku Queen Elizabeth NP. Okrem skvelého safari tu máme šancu spatriť pomerne ojedinelý jav. Miestne levy sa totiž naučili liezť po stromoch a aj kaktusoch. Budeme mať šťastie? Noc pri parku Queen Elizabeth NP.

  8. Deň - Queen Elizabeth NP

  Dnešok začneme ranným safari v parku a vyskúšame si tiež pozorovania zveri z lode v kanály Kazinga. Noc pri parku Queen Elizabeth NP.

  9. Deň - Bwindi NP

  Dnes nás čaká opäť dlhší presun až k parku Bwindi, ktorý obývajú horské gorily. Príprava na zajtrajší trek. Noc pri Bwindi NP.

  10. Deň - stopovanie horských goríl

  Dnes nás čaká unikátny zážitok v podobe stopovania horských goríl (mountain gorilla) v lesoch národného parku Bwindi. Miestne gorily, ktoré tvoria polovicu celosvetovej populácie, tu žijú v 18-tich rodinných komunitách. Návštevou goríl podporíme aj ich ochranu. Na svete totiž zostáva momentálne len málo cez 1050 posledných jedincov a akákoľvek podpora má zmysel. Byť v ich blízkosti je nezabudnuteľný zážitok. Stretnutiu predchádza trek do hôr a následne 1x hodina (60min) v ich blízkosti. Unikátny zážitok večer patrične oslávime. Noc pri Bwindi NP.

  11. Deň - jazero Bunyonyi

  Dnes sa presúvame k idylickému jazeru Bunyonyi, kde si pozrieme ako žijú miestni a spoločne sa po jazere aj prevezieme na loďke. Noc pri jazere Bunyonyi.

  12. Deň - Rwanda

  Ráno si ešte užijeme príjemné prostredie jazera a neskôr sa výdame na cestu do Rwandy. Po prekročení hraníc sa presunieme do hlavného mesta. Noc v Kigali.

  13. Deň - prehliadka dominánt hlavného mesta Kampala

  Dnes spolu ešte stihneme presúmať dominanty Kigali a navštívime aj Múzeum genocídy, kde sa dozvieme viac o pochmúrnej histórii krajiny. Podvečer sa presunieme na letisko v Kigali, rozlúčime sa s Afrikou a čaká nás večerný let domov. Noc v lietadle  14. Deň - ranný prílet domov

  Prílet späť do Viedne. Vraciame sa domov s miliónom zážitkov na celý život 😍.

  ✅ Cena zahŕňa

  • multicity let Viedeň – Kigali a Entebbe – Viedeň
  • príručnú batožinu do 7kg
  • všetky presuny po oboch krajinách v 4×4 safari vanoch
  • každodenné výlety a nabitý program 24/7
  • ubytovanie v dvojlôžkových izbách na 11 nocí s raňajkami
  • povolenie a trekovací výlet za horskými gorilami v Bwindi NP (hodnota 700usd)
  • vstupy do všetkých národných parkov
  • safari výlety v parku Queen Elizabeth a Murchison NP
  • výlet loďou v oboch parkoch
  • náučná prechádzka tradičnou dedinkou
  • anglicky hovoriaceho miestneho sprievodcu
  • všetky ne/možné letiskové aj servisné poplatky
  • Flying Banana delegáta
  • darček od Flying Banana
  • poistenie insolventnosti CK
  • každou účasťou na výlete za teba vysadíme jeden strom

  ❌Cena nezahŕňa

  • vstupné víza (cca 105€, víza sa získavajú po príchode do oboch krajín – pomôžeme vybaviť)
  • stravu okrem uvedenej plnú penziu počas celého tripu (165€)
  • podpalubnú batožinu (cca 100-120€), odporúčame však len príručný ruksak/kufor (cestou späť si môžeme zakúpiť a zložiť sa na spoločnú podpalubnú batožinu a priniesť všetky suveníry)
  • cestovné poistenie
  • osobné výdavky fakultatívne vstupy a extra výletiky (cca 300-700€ cca)

  ❗️Dôležité info

  • Pre vstup do krajiny je potrebný platný cestovný pas minimálne 12 mesiacov po návrate z krajiny.
  • Pre vstup do oboch krajín sú nutné víza (Uganda 50usd a Rwanda 60usd), ktoré je potrebné urobiť dopredu online, s vybavením pomôžeme. Pre vstup je taktiež potrebný platný cestovný pas min. 6 mesiacov po návrate z krajiny. Do Ugandy sa tiež vyžaduje očkovanie proti žltej zimnici, ktorým sa cestovateľ preukazuje v medzinárodnom očkovacom preukaze (pomôžeme vybaviť). Pred vstupom do Ugandy je tiež preukázať sa kompletným očkovaním proti ochoreniu Covid-19, alebo predložiť negatívny PCR, vykonaný nie je viac ako 72h pred letom. V sumáre sa vyžaduje:
  • Očkovanie proti Covid-19 alebo PCR test očkovanie proti žltej zimnici
  • Víza
  • Do Ugandy je povinné očkovania proti žltej zimnici. Odporúčané je očkovanie proti hepatitíde A a B, tetanu, besnote, brušnému týfusu a žltej zimnici. Na Slovensku sa väčšinou preočkováva proti hepatitíde A a B, tetanu a besnote po dovŕšení veku 30 rokov (informuj sa u svojho obvodného lekára). Povinné a aj odporúčané očkovanie vieš konzultovať s odborníkmi na tropickú medicínu, napríklad v Inštitúte očkovania a cestovnej medicíny www.inocem.sk. Odporúčané očkovania sú len na tvojom zvážení.

  🦠COVID-19 situácia

  Pred vstupom do Ugandy je tiež preukázať sa kompletným očkovaním proti ochoreniu Covid-19, alebo predložiť negatívny PCR, vykonaný nie je viac ako 72h pred letom.

  🏠 Po návrate

  • Momentálne sa nevyžadujú žiadne opatrenia pri návrate z krajiny.

  Fotogaléria

  Recenzie

  (0 recenzií)
  Pridať recenziu

  Produkty z nášho eshopu, ktoré ti odporúčame zobrať

  Podobné výlety

  Objaviť
  Portugal
  8 Dní (3 termíny)
  1350 €
  Voľné
  Objaviť
  Morocco
  8 dní (1 termín)
  990 €
  Voľné
  Objaviť
  Sri Lanka
  12 dní (1 termín)
  1990 €
  Voľné
  Objaviť
  Jordan
  8 dní (6 termínov)
  1140 €
  Voľné
  Objaviť
  Georgia
  8 dní (1 termín)
  1090 €
  Voľné
  Objaviť
  Iceland
  5 dní (1 termín)
  990 €
  Voľné
  Objaviť
  Maldives
  11 dní (1 termín)
  1890 €
  Voľné
  Objaviť
  Philippines
  13 dní (1 termín)
  2390 €
  Voľné
  Objaviť
  Uganda
  14 dní (1 termín)
  3440 €
  Voľné
  Objaviť
  Tanzania
  12 dní (1 termín)
  2090 €
  Voľné
  Objaviť
  Seychelles
  12 (2 termíny)
  2190 €
  Obsadené
  Objaviť
  Finland
  7 dní (1 termín)
  6%
  1480 €
  1580 €
  Obsadené
  Objaviť
  Costa Rica
  14 dní (1 termín)
  2490 €
  Obsadené
  Objaviť
  Thailand
  14 dní (2 termíny)
  2290 €
  Obsadené
  Objaviť
  Finland
  7 dní (1 termín)
  1580 €
  Obsadené
  Objaviť
  Iceland
  5 dní (3 termíny)
  1090 €
  Obsadené
  Objaviť
  Iceland
  8 dní (1 termín)
  1790 €
  Obsadené
  Objaviť
  Finland
  7 dní (1 termín)
  1580 €
  Obsadené
  Objaviť
  Mexico
  12 (2 termíny)
  1990 €
  Obsadené
  Objaviť
  Tanzania
  12 (1 termín)
  3090 €
  Obsadené
  Objaviť
  India
  13 (1 termín)
  1990 €
  Obsadené
  Objaviť
  India
  13 (1 termín)
  2090 €
  Obsadené
  Objaviť
  Peru
  17 dní (1 termín)
  3390 €
  Obsadené
  Objaviť
  Dominican Republic
  12 dní (1 termín)
  3090 €
  Obsadené
  Objaviť
  Nepal
  11 dní
  2290 €
  Obsadené
  Objaviť
  South Africa
  14 dní
  4%
  2190 €
  2290 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Kenya
  12 dní (1 termín)
  2490 €
  Obsadené
  Objaviť
  United States of America
  14 dní (1 termín)
  4%
  2380 €
  2480 €
  Obsadené
  Objaviť
  Norway
  8 Dní (3 termíny)
  1590 €
  Obsadené
  Objaviť
  Dominican Republic
  12 dní
  2280 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Canada
  13 dní
  2890 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Namibia
  15 dní
  2590 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  South Africa
  13 dní (1 termín)
  2990 €
  Obsadené
  Objaviť
  United States of America
  12
  3090 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Azores Islands
  8 dní (1 termín)
  1150 €
  Obsadené
  Vyberte termín
  • 07.02.2024 - 20.02.2024
   8 voľných miest
   3440 €
  od 3440 €
  Objednať

  Pridať novú recenziu