Košík

Argentína, Uruguaj, Brazília (2 sviatky)

? Poď s banánmi na nezabudnuteľný trip do Južnej Ameriky a navštív hneď 3 krajiny 🇦🇷🇺🇾🇧🇷.

Informácie

 • Destinácia
  Destinácia
  Argentína, Brazília, Južná Amerika
 • Odlet a prílet
  Odlet a prílet
  Viedeň, Viedeň
 • Trvanie
  Trvanie
  13 dní, 12 nocí
 • Batožina
  Batožina
  Príručná
 • Skupina
  Skupina
  Max. 15 banánov
 • Náročnosť
  Náročnosť
  3/5
  Viac info

Termíny

 • 28.04.2024 - 10.05.2024
  6 voľných miest (promo cena)
  2790 €
  Vybrať termín
Čo všetko cena zahŕňa? Čítať nižšie.

Napíš nám e-mail a my ťa budeme informovať
o voľnom mieste alebo novom termíne výletu.


  Highlighty výletu

  Rio de Janeiro
  Rio de Janeiro

  Mesto v južnej časti Brazílie, zároveň jedno z najznámejších miest v krajine. Nachádzaju sa tu krásne pláže, ikonická socha Krista Spasiteľa, bohatá kultúra, história a architektúra, ako aj množstvo parkov, múzeí a ďalších turistických atrakcií.

  Socha Krista Spasiteľa
  Socha Krista Spasiteľa

  Nachádza sa na vrchole kopca Corcovado v meste Rio de Janeiro v Brazílii. Socha ma výšku 30 metrov a váži 635 ton. Postavili ju v rokoch 1922 až 1931 a patrí k najznámejším turistickým atrakciam nielen v Brazílii, ale aj na svete. Z vrcholu sa nám taktiež naskytne nádherný výhľad na mesto a okolitú krajinu.

  Cukrová homola a jazda lanovkou
  Cukrová homola a jazda lanovkou

  Ďalšia ikonická zastávka na našom itíku, (portugalsky Pão de Açúcar) v Rio de Janeiro. Čaká nás jazda lanovkou, ktorá vedie z pobrežia do vrcholovej stanice (396 m.n.m.). Práve táto jazda lanovkou je považovaná za jednu z najkrajších na svete a ponúka úchvatné výhľady na mesto, prímorské pláže a okolité hory. Rozhodne to stojí za to.

  Copacabana
  Copacabana

  Ikonická plážv južnej časti Ria. Nádherné piesočnaté pobrežie s tyrkysovým morom kde si užijeme relax. Pláž má dĺžku takmer 4,5 kilometra a nachádza sa tu množstvo barov, reštaurácií a atrakcií. Celkovo je Copacabana jedným z najvyhľadávanejších miest v Riu a my su ju rozhodne nenecháme újsť.

   Ipanema
  Ipanema

  Ďalšia ikonická plážička, ktorú určite navštívime. Cca 2 km dlhá a obklopená vysokými stromami a budovamia. Nachádza sa tu mnoho barov, reštaurácií, obchodov a nočných klubov. Táto oblasť je fascinujúcou a dynamickejšou oblasťou v Riu.

  Vodopády Iguazu
  Vodopády Iguazu

  Nádherné vodopády obklopené pralesmi, ktoré su domovom pre mnoho druhov rastlín a zvierat (tapírov, jaguárov, 400 druhov vtákov). Sú súčasťou UNESCO svetového dedičstva. Tvorí ich viac ako 270 vodopádov na rieke Iguazu v J časti Brazílie a SV časti Argentíny, práve preto si tieto vodopády pozrieme z oboch strán. Pre extra zážitok sa dajú pozrieť aj z vtáčej perspektívy.

  Technické veldielo Itaipu
  Technické veldielo Itaipu

  Itaipu je brovská hydroelektráreň nachádzajúca sa na rieke Paraná na hranici medzi Brazíliou a Paraguajom. Je to jedno z najväčších technických diel a v súčastnosti aj najväčšia produkčná hydroelektráreň na svete. Vybudovaná v 1975 až 1984. Je kľúčovým zdrojom energie pre Latinskú Ameriku a je dôležitým faktorom pre ekonomický rast a rozvoj regiónu.

  Buenos Aires
  Buenos Aires

  Hllavné a zároveň najväčšie mesto Argentíny. Mesto má má veľmi bohatú históriu a kultúru. Má zaujmavú architektúru kde sa spája kombinácia historických a moderných budov. Mesto Tanga, žijúce hudbou a bohatou kultúrou a gastronómiou.

  Ilha Grande
  Ilha Grande

  Brazílsky ostrov v zálive Angra dos Reis, v Riu. Ostrov je známy svojimi krásnymi plážami, tajomnými džungľami, úchvatnou prírodou, ale aj podmorským svetom. Ostrov je chráneným prírodným parkom, ktorý má veľký ekologický význam.

  ℹ️ Informácie o výlete 

  Hajlajty tripu:

  • Rio de Janeiro – mesto bohov
  • Socha Krista na Corcovade – jeden zo 7 divov sveta
  • Cukrová homola a jazda lanovkou
  • Ikonické pláže Copacabana a Ipanema
  • Vodopády Iguazu – najväčší systém vodopádov na svete (návšteva z brazílskej aj argentínskej strany)
  • Technické veldielo Itaipu – najväčšia vodná elektráreň sveta
  •  Buenos Aires – najeurópskejšie mesto Južnej Ameriky
  •  Skvelá gastro scéna od steakov až po caipirinhu
  • Ilha Grande – tropický ostrov s TOP plážami a brazílskou atmo
  •  Fakultatívne aktivitky:
  •  Let helikoptérou ponad Rio a/alebo vodopády Iguazu falls
  • Zážitková plavba loďou do bezprostrednej blízkosti pod vodopády Iguazu

  🌎 Itinerár

  Itinerár sa vzhľadom k rôznym nepredvídateľným okolnostiam môže meniť, no urobíme tak aby dobre bolo 🔥😎.

  1. Deň - Odlet

  Odlet ✈️ z Viedne s prestupom v Európe, neskôr odlet do Buenos Aires, Argentíny. Večerný prílet do Argentíny, čakajú nás vstupné formality a presun do centre na hotel. Neskôr večera v lokálnej reštičke a oddych po lete. Noc v Buenos Aires (Priaznivých Vetroch 😂).

  2. Deň - Návšteva susedného Uruguaja

  Dnes sa necháme unášať priaznivými vetrami mesta, ktoré nás zavejú až do susedného Uruguaja, kde si spravíme fakultatívny výlet do mestečka Colonia del Sacramento, bývalého portugalského osídlenia, ktoré sa nachádza na druhej strane Rio de la Plata – rozvodneného ústia rieky Parana a rieky Uruguaj. Po prehliadke sa vrátime do Buenos a ochutnáme miestne gastro a aperitív – odporúčame argentínsky steak a pohár dobrého malbecu. 🍷 Noc v Buenos Aires

  3. Deň - Hlavné dominanty mesta

  Dnes si s lokálnym sprievodcom pozrieme hlavné dominanty mesta, ktoré sa v roku 2022 dostali do celosvetového povedomia vďaka výhre Argentíny na futbalovom šampionáte, nakoľko hlavné oslavy prebiehali práve v Buenos pri pamätníku Obelisco. Nevynecháme námestie Plaza de Mayo, cintorín Recoleta, nábrežie Puerto Madero, či autentickú a farebnú štvrť La Boca ⚽️. Večer nás čaká krátky prelet do Puerto Iguazu, ktoré je argentínskou bránou k vodopádom Iguazu 💦. Nebudú chýbať dobré argentínske steaky a pivečko Patagonia 🍺. Dnes prespíme na argentínskej strane vodopádov. Noc v Puerto Iguazu

  4. Deň - Iguazu vodopády a presun do Brazílie

  Ráno smer vodopády Iguazu z argentínskej strany. V čom sú tie brazilské odlišné? Vysvetlíme si na mieste s miestnym sprievodcom a na vlastnej koži to zistíš už zajtra 😛 Po prehliadke vodopádov, ktorá vedia systémom vyhliadok a plošín sa vydáme k vodopádom ešte bližšie. Nasadáme na loď a priplavíme sa priamo pod kaskády. 🛥️ Neuveriteľná energia a sila prírody v podobe jedného z prírodných divov sveta. Podvečer prekročíme hranice Brazílie a ubytujeme. Noc vo Foz do Iguacu.

  5. Deň - Iguazu Falls z druhej strany

  Dnes navštívime technické veldielo Itaipu, kedysi najväčšiu vodnú elektráreň na svete ⚡️ s enormnou výrobou elektrickej energie. Prevezieme sa areálom a dozvieme sa zaujímavé informácie o tomto jedinečnom projekte. Neskôr si pozrieme vodopády z brazílskej strany. Zmeníš perspektívu a pozrieš si vodopády z vrtuľe 🚁? Alternatívou je zaujímavá záchranná stanica pre vtáky z celého regiónu. Po spoznávačka presun späť na hotel a oddych pred zajtrajším skorým letom na pobrežie. Ochutnáme dnes brazilske špeciality 🥩 či caipirinhu🍹? Noc vo Foz Iguacu.

  6. Deň - Rio de Janeiro

  Ráno nás čaká odlet do Rio de Janeiro. Dnes začíname spoznávačku mesta bohov Rio de Janeiro – v preklade “januárová rieka”, ktoré považujeme za jedno z najkrajších na svete. Mesto vtesané do džungle medzi pohoria, kde je údajne väčšia biodiverzita 🦜 ako v Amazonskom pralese, mesto ktoré pokrývajú krásne kopce pripomínajúce vylámané dračie zuby 🐉🦷. Na jednom z nich si nenecháme ujsť jeden zo Sedem divov sveta v podobe sochy Ježiša Krista na Corcovade, kde sa vyvezieme až k úpätiu tejto ikonickej sochy ✝️. Poobede sa vydáme v sprievode miestneho do favely, kde sa chudoba mieša s veselými ľuďmi a kde si miestni žijú vlastnými pravidlami. Deň zakončíme na legendárnej pláži Copacabana s drinkom v ruke 🍹. Noc v Rio.

  7. Deň - Oddych, alebo mesto z vtáčej perspektívy?

  Dnes máme možnosť si celé mesto pozrieť z vtáčej perspektívy 🚁 – dopraješ si tento ultra zážitok? Zvyšok partičky bude mať priestor na oddych na pláži Copacabana, ktorú máme hneď pri hoteli. Neskôr smerujeme do centra mesta, kde si pozrieme štadión Maracana (zvonku), Sambadrome, či Selaronove schody v živej štvrti Lapa. Ak si futbalový fanúšik ⚽️, tak by si si večer nemal nechať autentickú atmosféru na ikonickom štadióne Maracana. Futbal je tu tak ako v Argentíne národným športom a v sobotu (alebo piatok) sa na Maracana hrá miestna liga! Pôjdeme si zafandiť? 🥳 Dnes je tiež ideálny deň na samba párty v uliciach námestia Pedra do Sal. Takú párty si rozhodne ešte nezažil! Noc v Rio.

  8. Deň - Lanovka na Cukrovú homolu

  Po raňajkách smerujeme na lanovku 🚠, ktorá nás vyvezie na Cukrovú homolu, odkiaľ sú dokonalé výhľady na mesto 👀. Navštíviť môžeme aj Múzeum zajtrajška 🔮, kde sa dozvieš, čo ťa čaká zajtra 🤔😎. Poobede sa vyčilujeme na pláži Ipanema, ktorú obľubujeme viac ako preslávenú Copacabana. Miestna vyčilovaná atmo, surferská komunita, workout ihrisko a baríky na promenáde + západ slnka = zaručene sa budeš chcieť vrátiť. Noc v Rio.

  9. Deň - ostrov Ilha Grande

  Dnes po raňajkách unikneme ruchu metropoly a presunieme sa na ostrov Ilha Grande, kde načerpáme sily po spoznávacej časti výletu. Steaky vymeň za morské plody 🍤 a uži si miestnu vyčilovanú atmo 🤙🏼. Večer tu nájdeš vytúžený relax v miestnych baroch a reštikách na pláži, ale aj párty a zábavu v miestnych hosteloch. Noc na Ilha Grande.

  10. Deň - Objavovanie ostrova

  Na ostrove čaká množstvo skrytých pláži, ktoré vieme objaviť po cestičkách džunglou 🌿 alebo prostredníctvom celodenného výletu loďou po ostrove. Pridáš sa? 😃 Noc na Ilha Grande.

  11. Deň - Oddych

  Dnes ti degelát dopraje kľudový režim 💤 a zaslúžený oddych pred návratom do Ria. Ak si však stále v plne poznávacom režime, tak si vyskúšaj výstroj a vydaj sa s nami pod morskú hladinu. Neďaleko dedinky sa nachádza príjemný spot na potápanie – vhodný najmä pre úplných začiatočníkov. Ak si nikdy nepotápal, tak toto je ten pravý moment, kedy tejto úžasnej aktivitke dať šancu. Odporúčame! Noc na Ilha Grande.

  12. Deň - Doobedná plážovačka a lúčenie sa

  Doobeda si ešte užijeme pláž a doladíme opálenie 🏝. Po obede smerujeme späť na letisko. Rozlúčka s J. Amerikou a večerný odlet z Brazílie späť domov.

  13. Deň - Návrat domov

  Večerný prílet do Viedne s milijón zážitkami. Rozlúčime sa a čaká nás cesta domov.

  ✅ Cena zahŕňa

  • Multicity let Viedeň – Buenos Aires a Rio de Janeiro – Viedeň
  • Jednosmerný vnútroštátny let Buenos Aires – Puerto Iguazu
  • Jednosmerný vnútroštátny let Foz do Iguacu Falls – Rio de Janeiro
  • Príručnú batožinu (7kg)
  • Letiskové transfery a transfery medzi ubytovaniami, potrebné pre naplnenie itineráru
  • Obojsmerný transfer z Rio de Janeiro na ostrov Ilha Grande
  • Ubytovanie v dvojlôžkových izbách s raňajkami na:
   ○ 2x noci v 3* hoteli v Buenos Aires
   ○ 1x noc v 4* hoteli v Puerto Iguazu
   ○ 2x noci v 4* hoteli v Foz do Iguacu
   ○ 3x noci v 3* hoteli v Rio de Janeiro (pri pláži Copacabana)
   ○ 3x noci v 2* hoteli na ostrove Ilha Grande
  • Výlet a vstup na Corcovado – jeden zo “Sedem divov sveta”
  • Vstupy do národných parkov Iguazu Falls (z oboch strán)
  • Vstup do elektrárne Itaipu
  • Vstup na cintorín Recoleta
  • Každodenný program
  • Delegáta Flying Banana 24/7
  • Darček od Flying Banana 🍌
  • Uvítací aperitív 🥃
  • Všetky letiskové a servisné poplatky
  • Poistenie insolventnosti CK
  • Každou účasťou na výlete za teba vysadíme jeden strom 🌲 (obec Malatiná, Orava)

  ❌Cena nezahŕňa

  • Sprepitné pre sprievodcov (dobrovoľné)
  • Stravu okrem uvedenej a osobné výdavky
  • Presuny v rámci miest/ Transfery mimo itinerár (taxi, metro atď.)
  • Osobné cestovné poistenie (poradíme ak treba)
  • Prípadné fakultatívne výlety a vstupy (cca 200-500€, podľa toho ako hrotíš 😜)
  • Podpalubnú batožinu (cca 120-140€) – odporúčame však len príručnú batožinu (cestou späť si môžeme zakúpiť a zložiť sa na spoločnú podpalubnú batožinu a priniesť všetky suveníry, oblečenie a darčeky)

  ❗️Dôležité info

  • Covid situácia: Vstupné obmedzenia vo všetkých krajinách boli oficiálne zrušené.
  • Cestovný doklad: Je potrebné mať platný cestovný doklad – pas platný minimálne 6x mesiacov po návrate domov s min. 2x voľnými stranami (ideálne 4x stranami).
  • Víza: pre občanov SR víza nie sú potrebné (za účelom turizmu do 30 dní). Na imigračnej kontrole sa stačí preukázať spiatočnou letenkou domov (má k nahliadnutiu delegát).
  • Poistenie: Pred cestou nie je nutné uzatvoriť osobné cestovné poistenie, ktoré kryje náklady spojené s liečbou COVID-19. Odporúča sa len základné liečebné a úrazové krytie.

   

  V sumáre sa vyžaduje:

  • platný cestovný pas
  • spiatočná letenka

  Fotogaléria

  Recenzie

  (0 recenzií)
  Pridať recenziu

  Produkty z nášho eshopu, ktoré ti odporúčame zobrať

  Podobné výlety

  Objaviť
  Sri Lanka
  13 dní (2 termíny)
  9%
  1990 €
  2190 €
  Voľné
  Objaviť
  Thailand
  15 dní
  2290 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Namibia
  15 dní
  2590 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Iceland
  5 dní (3 termíny)
  1180 €
  Obsadené
  Objaviť
  Iceland
  8 dní (2 termíny)
  1690 €
  Voľné
  Objaviť
  Finland
  7 dní (1 termín)
  1580 €
  Obsadené
  Objaviť
  Thailand
  15 dní (1 termín)
  8%
  2390 €
  2590 €
  Voľné
  Objaviť
  Indonesia
  15 dní (1 termín)
  8%
  2390 €
  2590 €
  Voľné
  Objaviť
  Kenya
  11 dní (1 termín)
  4%
  2390 €
  2490 €
  Voľné
  Objaviť
  Georgia
  8 dní (1 termín)
  8%
  1090 €
  1190 €
  Obsadené
  Objaviť
  Costa Rica
  14 dní (2 termíny)
  4%
  2390 €
  2490 €
  Obsadené
  Objaviť
  Maldives
  11 dní (1 termín)
  1990 €
  Obsadené
  Objaviť
  Portugal
  8 Dní (2 termíny)
  12%
  1190 €
  1350 €
  Obsadené
  Objaviť
  Finland
  6 dní (1 termín)
  1450 €
  Obsadené
  Objaviť
  Yemen
  11 dní, 10 nocí (1 termín)
  4%
  3550 €
  3700 €
  Voľné
  Objaviť
  Philippines
  13 dní (2 termíny)
  6%
  2490 €
  2640 €
  Voľné
  Objaviť
  Seychelles
  12 dní (3 termíny)
  4%
  2390 €
  2490 €
  Voľné
  Objaviť
  Nepal
  11 dní
  2290 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Thailand
  14 dní (1 termín)
  2440 €
  Obsadené
  Objaviť
  Brazil
  13 (1 termín)
  10%
  2790 €
  3100 €
  Voľné
  Objaviť
  Peru
  16 dní (3 termíny)
  3490 €
  Obsadené
  Objaviť
  Iceland
  5 dní
  990 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Tanzania
  12 dní (1 termín)
  5%
  3190 €
  3350 €
  Voľné
  Objaviť
  Finland
  7 dní (1 termín)
  1580 €
  Obsadené
  Objaviť
  Tanzania
  12 dní (1 termín)
  2190 €
  Obsadené
  Objaviť
  Morocco
  8 dní (1 termín)
  990 €
  Voľné
  Objaviť
  South Africa
  12 dní (1 termín)
  9%
  2190 €
  2400 €
  Voľné
  Objaviť
  Canada
  13 dní
  2890 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Madagascar
  17 dní (1 termín)
  6%
  3390 €
  3600 €
  Voľné
  Objaviť
  Zambia Zimbabwe
  11 dní (1 termín)
  4%
  2680 €
  2790 €
  Voľné
  Objaviť
  Finland
  7 dní (1 termín)
  1580 €
  Obsadené
  Objaviť
  Jordan
  8 dní (1 termín)
  1190 €
  Voľné
  Objaviť
  Thailand
  14 dní (2 termíny)
  2390 €
  Obsadené
  Objaviť
  Norway
  8 Dní (4 termíny)
  6%
  1490 €
  1590 €
  Voľné
  Objaviť
  India
  13 (2 termíny)
  2190 €
  Obsadené
  Objaviť
  United States of America
  14 dní (2 termíny)
  2590 €
  Voľné
  Objaviť
  United States of America
  12 (1 termín)
  6%
  3290 €
  3500 €
  Voľné
  Vyberte termín
  • 28.04.2024 - 10.05.2024
   6 voľných miest (promo cena)
   2790 €
  od 2790 €
  Objednať

  Pridať novú recenziu