Košík

Madagaskar

Poď s banánmi na ultimátne dobrodružný výlet na „ôsmy svetadiel“, ktorý ťa prinúti vystúpiť z komfort zóny a ukáže ti tie najzaújimavejšie miesta z južnej časti Madagaskaru. Ikonická alej baobabov, exotická pláž Anakao🏝, vápencový les Tsingy, dobrodružný splav rieky Tsiribihina a v neposlednom rade úžasnú endemickú faunu a flóru. To všetko a ešte omnoho viac ťa čaká na výlete s nami.

Informácie

 • Destinácia
  Destinácia
  Madagaskar, Afrika
 • Odlet a prílet
  Odlet a prílet
  Viedeň, Viedeň
 • Trvanie
  Trvanie
  17 dní, 16 nocí
 • Batožina
  Batožina
  príručná 7kg
 • Skupina
  Skupina
  Min. 10 banánov
 • Náročnosť
  Náročnosť
  4/5
  Viac info

Termíny

Pripravujeme
Čo všetko cena zahŕňa? Čítať nižšie.

Napíš nám e-mail a my ťa budeme informovať
o voľnom mieste alebo novom termíne výletu.


  Highlighty výletu

  Baobaby
  Baobaby

  Baobaby, sú ikonické stromy s charakteristickým vzhľadom, ktoré sa okrem Madagaskaru nachádzajú aj v iných oblastiach Afriky. Na Madagaskare sa nachádza šesť druhov baobabov, pričom najväčším a najznámejším z nich je baobab Adansonia grandidieri. Baobaby majú schopnosť akumulovať vodu vo svojich kmeňoch, čo im umožňuje prežiť v suchých podmienkach.

  Lemury
  Lemury

  Počas našej cesty uvidíme tieto jedinečné primáty, ktoré sa vyskytujú výlučne na Madagaskare a ktoré určite poznáte zo slávnej rozprávky. Madagaskar má viac ako 100 druhov lemurov a zohrávajú kľúčovú úlohu v ekosystémoch ako opeľovači.

  Tsingy de Bemaraha národný park
  Tsingy de Bemaraha národný park

  Na západe ostrova sa nachádza park s unikátnou geomorfologickou štruktúrou. Je charakteristická ostrými vápencovými ihlicami "tsingy" ktoré boli vytvorené eróziou. Park je v zozname svetového dedičstva UNESCO. Je domovom mnohých ohrozených a endemických druhov rastlín a živočíchov.

  Pláž pri dedinke Anakoa
  Pláž pri dedinke Anakoa

  Pláž v Anakao je známa svojim bielym pieskom a jasnou tyrkysovou vodou Indického oceánu. Je to ideálne miesto na relax, ale aj šnorchlovanie alebo potápanie, keďže v blízkosti pláže sa nachádzajú koralové útesy plné života. Okrem toho je Anakao známe aj pre svoju rybársku kultúru. Určite ochutnáme čerstvé morské plody v miestnych reštauráciách.

  Ifaty pláž
  Ifaty pláž

  Ifaty je ďalšia krásna plážová oblasť na juhozápadnom pobreží Madagaskaru, známa svojimi dlhými piesočnatými plážami a teplým, jasne modrým morom. Podobne ako v Anakao, aj v Ifaty si môžeme užiť pokojnú atmosféru a počilovať, alebo tí aktívnejší sa môžu vydať na objavovanie podvodného sveta.

  Antananarivo
  Antananarivo

  Tiež známe ako "Tana", je hlavné a najväčšie mesto Madagaskaru. Nachádza sa v strednej časti ostrova a je politickým, ekonomickým a kultúrnym centrom krajiny. Svojím bohatým kultúrnym dedičstvom, živou atmosférou a historickými pamiatkami má čo ponúknuť, my sa prejdeme jeho uličkami a nasajeme atmosféru.

  Miestne trhy
  Miestne trhy

  V hlavnom meste nájdeme množstvo miestnych trhov, ktoré sú živými centrami miestnej kultúry a obchodu. Trhy ponúkajú široký výber miestnych produktov, remesiel, potravín a suvenírov, takže super možnosť nakúpiť suveníry domov.

  Vodopád Anosin'Ampela
  Vodopád Anosin'Ampela

  Počas nášho výletu loďou budeme splavovať rieku Tsiribihina. Plavíme sa aj popri niekoľkých dedinkách, kde môžeme pozorovať miestnych ľudí a vidieť ich každodenné aktivity. Prestávku si dáme pri nádhernom vodopáde Anosin’ Ampela, kde si môžeme zaplávať a schladiť sa.

  Nosi Ve - sandbank
  Nosi Ve - sandbank

  Fakultatívny výlet loďou na neďaleký ostrov Nosy Ve s priľahlým "sand bank-om" - pásom navŕšeného piesku, ktorý výtvara idilický pseudo ostrovček. Na ostrove si vychutnáme piknikový obed a užijeme tropickú scenériu.

  Antsirabe
  Antsirabe

  Je to jedno z najväčších miest v krajine a je známe ako "mesto vody". Antsirabe má bohatú históriu ako kúpeľné mesto s liečivými minerálnymi a termálnymi vodami. Avšak mesto je tiež preslávené svojimi pešími rikšami, ktoré sú jeho neoddeliteľnou súčasťou.

  Jazero Andraikiba
  Jazero Andraikiba

  Jazero Andraikiba je krásne sladkovodné jazero nachádzajúce sa v strednej časti Madagaskaru. Jazero ma dôležitý význam pre miestnych obyvateľov, celkovo je Jazero Andraikiba prírodnou perlou strednej časti Madagaskaru.

  Ambatolampy - výroba hliníka
  Ambatolampy - výroba hliníka

  Táto oblasť je domovom niekoľkých hliníkových dolov a spracovateľských závodov, ktoré zásobujú nielen domáce, ale aj medzinárodné trhy. Mesto je kľúčovým hráčom v priemyselnom sektore. Tento proces zahŕňa rôzne fázy, ako je extrakcia oxidu hlinitého z bauxitu, jeho konverzia na kovový hliník a nakoniec tvorba hliníkových výrobkov.

  ℹ️ Informácie o výlete 

  Pripravili sme pre teba ultimátne dobrodružný banana výlet, ktorý ťa prinúti vystúpiť z komfort zóny a ukáže ti tie najzaújimavejšie miesta z južnej časti ostrova. Môžeš sa tešiť na ikonickú alej baobabov, exotickú pláž Anakao🏝, doslova „vyhrotený“ vápencový les Tsingy, dobrodružný splav rieky Tsiribihina spojený s kempovaním a v neposlednom rade úžasnú endemickú faunu a flóru „ôsmeho svetadiela“, ktorá sa z viac ako 80% nevyskytuje NIKDE INDE NA SVETE! V neposlednom rade sa dostaneme do bezprostrednej blízkosti k maskotom ostrova – lemurom, ktorý túto krajinu volajú domov. Výlet trvá aj s cestou 17x dní, nakoľko cesty na ostrove sú buď zlé , alebo nie sú – akože vôbec 😃 . Dlhšie presuny sú však vykúpené jedinečnými zážitkami a scenériami, ktoré nájdeš len práve tu📍.  Cestu na ostrov chápeme tiež ako formu pomoci jednej z najchudobnejších krajín sveta, ktorá ťažko zápasí  🕊 v snahe priniesť miestnym obyvateľom viac rozvoja a veci, ktoré my už dávno považujeme za bežnú súčasť života.

  🌍 Itinerár

  *Itinerár sa môže z nepredvídateľných dôvodov meniť (počasie, spoločenská únava, ruka božia 😀… atď), ale vždy urobíme maximum tak, aby boli banánce spoko 😉

  1. Deň - Odlet

  1.deň Odlet z Viedne na Madagaskar.

  2. Deň - Prílet na Antananarivo - Antsirabe

  2.deň: 

  Prílet na madagaskarské medzinárodné letisko Antananarivo (Tana) a privítanie sa s miestnym sprievodcom. Po imigračných formalitách a zmene peňazí vyrazíme na juh, smerom do Antsirabe. Cesta sa tiahne kopcovitou terasovitou vrchovinou, vrátane dedinky Ambatolampy, kde sa zastavíme navštíviť ateliér hliníkových nádob.

  Ulice Antsirabe sú plné farebných „pousse-pousses“ – miestnych rikší. Antsirabe je dôležitým priemyselným centrom, kde preskúmame miestne remeselné obchody a prezrieme si architektúru z koloniálnych čias. Mesto je atraktívne pre množstvo domácich obyvateľov a tiež turistov vďaka svojej chladnejšej klíme. Z nášho ubytka sme len na skok k ulici pomenovanej po najslávnejšom Vrbovčanovi, ktorého život je s Madagaskarom neodmysliteľne spätý. Kto to bol? 😛

  Noc v Antsirabe.   3. Deň - Bajkovanie k jazeru Tritriva

  Dnes to bude jazda! – na bicykli. Sadáme na bajky a po dlhom lete sa trošku postrečujeme – vyrážame k jazeru Tritriva, kde si dáme krátku prechádzku okolo vuklanického jazera s útesmi vysokými až 20 metrov. Trúfneš si skočiť? Tu sa aj schladíme a okúpeme sa. Výhľady cestou späť na scenérie a okoloidúcich ľudí, ktorí používajú tie najzvláštnejšie dopravné prostriedky ťa určite neomrzia. Zastavíme sa aj pri jazere Andraikiba, ktoré je príjemné miesto na lokálny „people watching“ resp. pozorovanie dennej rutiny miestnych.

  Noc v Antsirabe.

  4. Deň - Antsirabe - Miandrivazo

  Cesta na západ nás zavedie do najhorúcejšieho mesta na Madagaskare, Miandrivazo, nášho východiskového bodu slávneho splavu rieky Tsiribihina. V meste je lokálny trh, kde si môžeme ešte na poslednú chvíľu kúpiť akékoľvek zásoby, ktoré by sme na naše “pirátske” dobrodružstvo na rieke mohli potrebovať. Pred tým než sa vydáme za našim dobrodružstvom v mestečku strávime jednu noc.

  Noc v Miandrivazo. 

  5. Deň - Výlet loďou - splav rieky Tsiribihina

  Náš deň na rieke začíname po raňajkách v Miandrivazo. Splav je vyčilovaný a môžeme si užívať pohodu a  prírodu, ktorá sa mihá popri nás. Cestou budeme mať možno šťastie a pozrieme sa bližšie na rôzne druhy vtákov, lemury a možno aj na krokodíly. Plavíme sa aj popri niekoľko dediniek, kde môžeme pozorovať miestnych ľudí a vidieť ich každodenné aktivity. Prestávku si dáme pri Anosin’ Ampela, prekrásnom vodopáde, kde si môžeme zaplávať a schladiť sa. Na záver dňa sa pred zotmením utáboríme na brehu rieky, založíme oheň, a vychutnáme si dobré jedlo a oblohu plnú hviezd južnej pologule bez svetelného smogu.

  Noc na rieke Tsiribihina.  6. Deň - Splav rieky Tsiribihina

  Po raňajkách pokračujeme splavovaním tejto rozmanitej krajiny a izolovanej prírodnej scenérie, ktorá nám neprestáva pripomenínať ako ďaleko sme od domova. Cestou sa naobedujeme a pokračujeme k ďalšiemu miestu, kde dnes postavíme naše táborisko.

  Noc na rieke Tsiribihina.

  7. Deň - Tsiribihina – Belo sur Tsiribihina – Bekopaka

  Dnes je náš posledný deň na rieke. Naša plavba končí pri mestečku Belo sur Tsiribihina, kde dorazíme na poludnie. Po obede nás čaká cesta 4×4 vozidlami, ktoré nás odvezú na sever do dedinky Bekopaka, kde sa ubytujeme a doprajeme si „luxus“ v podobe hotelovej izby, sprchy, chladeného pivka a bazéna.

  Noc v Bekopaka.  8. Deň - Národný park Tsingy of Bemaraha

  Dnešok patrí návšteve národného parku Tsingy, veľkolepého minerálneho „lesa“, ktorý sa rozpresiera na západnom pobreží Madagaskaru. Tsingy je malgašské slovo pre „chôdzu po špičkách“, ktoré dokonale vystihuje tento takmer nepreniknuteľný labyrint vápencových ihiel. Celá chránená oblasť, ktorú UNESCO v roku 1990 označilo za svetové prírodné dedičstvo, má rozlohu pozoruhodných 1 575km². V Tsingy sa môžeme prejsť pomedzi úzke skaly, nízke jaskyne a špicaté vrcholky. Umiestnených je tu niekoľko vychádzkových okruhov s mostíkmi, rebríkmi, schodíkmi a ocelovými káblami uspôsobenými na ferratové sedáky. Na záver dňa sa vrátime spať na hotel, kde si užijeme západ slnka.

  Noc v Bekopaka.  9. Deň - Bekopaka – Morondava

  Ráno opúšťame Bekopaka a zamierime do mesta Morondava. Po obede v Belo pokračujeme v jazde až k aleji baobabov známej ako „baobab avenue“. Na tomto úchvatnom mieste si užijeme aj západ slnka, kedy jemné nasvietenie počas „zlatej hodinky“ zvýrazňuje červené tóny kmeňov stromov a vytvára úchvatnú scenériu a top foto-moment. Po západe slnka pokračujeme ešte pár kilometrov do Morondava, kde sa ubytujeme.

  Noc v Morondava.   10. Deň - Morondava – Manja

  Po raňajkách opúšťame Morondava a pokračujeme cez ostnatý les baobabov smerom do Manja. Na našej ceste smerom na juh prekračujeme rieku pomocou trajektu (zážitok zaručený :D) a neskôr aj piesočnú dunu. Dnes prespíme v odľahlej dedinke Manja, v skromnom lokálnom penzióne (jediné miesto na prenocovanie v širokom okolí).

  Noc v Manja.

  11. Deň - Manja – Ifaty

  Po raňajkách nás čaká poldenná cesta do Ifaty, nádhernej zátoky na juhozápadnom pobreží Madagaskaru. Popoludní si doprajeme opäť zaslúžený oddych, kúpanie sa a relax na pláži.

  Noc v Ifaty. 

  12. Deň - Ifaty - Tulear - Anakao

  Ráno sa krátkou jazdou autami dostaneme do mesta Tulear, odkiaľ sa rýchločlnom presunieme do Anakao, ktoré je ďalším hajlajtom našej madagaskarskej cestovateľskej Odysei. Po príchode do Anakao, zapíname čil mód a ideme si užiť tropickú pláž a tyrkysové vody Mozambického prielivu.

  Noc v Anakao.   13. Deň - Anakao

   

  Dnes nás čaká fakultatívny výlet loďou na neďaleký ostrov Nosy Ve s priľahlým „sand bank-om“ – pásom navŕšeného piesku, ktorý výtvar idilický pseudo ostrovček. Na ostrove si vychutnáme piknikový obed a užijeme tropickú scenériu. Večer si už tradične počkáme na ďalší pikareskný africký západ slnka. Noc v Anakao.   14. Deň - Anakao – Tulear – Antananarivo 

  Dnes sa lúčime s Anakao a vraciame sa rýchločlnom na letisko Tulear, kde nás čaká vnútroštátny prelet (1x za deň) späť do Tana. Madagaskarské vnútroštátne lety zvyknú často meškať a aerolinky meniť letový poriadok a preto sme si prelet nenaplánovali na posledný deň. Po prílete do hlavného mesta a civilizácie sa presunieme do hotela a ubytujeme sa.

  Noc v Tana.   15. Deň - Antananarivo

  Dnes nás čaká prehliadka mesta Tana a ďalší z hajlajtov výletu, súkromný botanický park spojený s rezerváciou pre endemické lemury, ktoré nenájdeš nikde inde na svete, ktoré okrem iného preslávila aj animovaná rozprávka Madagaskar. Táto 5x hektárová rezervácia na brehu rieky Katsaoka je domov pre 7x druhov lemurov z celého Madagaskaru a aj pre iné druhy malagašskej fauny a flóry. Po poznávačke sa vrátime do mesta a zamierime spoznať miestne bary a centrum mesta. Rozlúčková večera a noc na Madagaskare.

  Noc v Tana.   16. Deň - Odlet domov

  Po raňajkách si dáme oddych na bazéne a pred obedom sa odubytujeme a v krátkosti presunieme na letisko Tana, kde sa rozlúčime so sprievodcom a počkáme na náš medzinárodný let domov.

  17. Deň - Návrat domov

  Prílet do Viedne s milijóóón zážitkami na celý život 😍. Rozlúčime sa s banana skupinkou a čaká nás cesta domov.

  ✅ Cena zahŕňa

  • obojsmerný let Viedeň – Antananarivo – Viedeň
  • vnútroštátny let Tulear – Antananarivo 
  • príručnú batožinu 7-8kg
  • všetky transfery po krajine minibusom, v 4×4 safari vanoch alebo jeep-och
  • letiskové transfery po ostrove
  • transfery rýchločlnom na trase Tulear – Anakao – Tulear
  • ubytovanie v dvojlôžkových izbách:
   • na 2x noci v 3* hoteli v Antsirabe 
   • na 1x noc v 2* hoteli v Miandrivazo
   • na 2x noci v 3* hoteli v Bekopaka
   • na 1x noc v 2* hoteli v Morondava
   • na 1x noc v lokálnom penzióne v Manja 
   • na 1x noc v bungalovoch na pláži v Ifaty
   • na 2x noci v bungalovoch na pláži v Anakao
   • na 2x noci v 3* hoteli v Antananarivo
  • každodenný nabitý program
  • výlet loďou na 3x dni a 2x noci s plnou penziou po rieke Tsiribihina
  • výlet na 4×4 jeepoch do národného parku (NP) Tsingy
  • výlet na bicykloch s prehliadkou mesta Antsirabe + vstup k vulkanickému jazeru Tritiva aj s lokálnym sprievodcom
  • vstup do rezervácie s lemurmi 
  • poznávačku mesta Antananarivo 
  • vstupy do všetkých národných parkov (NP) 
  • anglicky hovoriaceho miestneho sprievodcu
  • delegáta Flying Banana 24/7
  • všetky letiskové aj servisné poplatky
  • darček od Flying Banana 🍌
  • uvítací aperitív
  • poistenie insolventnosti CK
  • každou účasťou na výlete za teba vysadíme jeden strom 🌲 (obec Malatiná, Orava)

  ❌Cena nezahŕňa

  • vstupné víza (10usd, so žiadosťou pomôžeme)
  • osobné výdavky a stravu okrem uvedenej
  • osobné cestovné poistenie
  • fakultatívne vstupy a extra výletiky (cca 50eur)
  • sprepitné pre miestnych sprievodcov a vodičov (dobrovoľné)

  ❗️Dôležité info

  • Pre vstup do krajiny sú nutné víza, ktoré je možné získať po prílete (momentálna cena je 10eur).
  • Potrebný je tiež platný cestovný pas a to minimálne 6x mesiacov po NÁVRATE domov z danej destinácie (s minimálne 2-3x voľnými stránkami).

  V sumáre sa vyžaduje:

  ✅ platný cestovný pas

  ✅ víza

   

  🏠 Po návrate

  • Momentálne sa nevyžadujú žiadne opatrenia pri návrate z krajiny.

  Recenzie

  (0 recenzií)
  Pridať recenziu

  Produkty z nášho eshopu, ktoré ti odporúčame zobrať

  Podobné výlety

  Objaviť
  Sri Lanka
  13 dní (2 termíny)
  9%
  1990 €
  2190 €
  Voľné
  Objaviť
  Thailand
  15 dní
  2290 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Namibia
  15 dní
  2590 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Iceland
  5 dní (2 termíny)
  1180 €
  Obsadené
  Objaviť
  Iceland
  8 dní (3 termíny)
  6%
  1690 €
  1790 €
  Voľné
  Objaviť
  Thailand
  15 dní (1 termín)
  8%
  2390 €
  2590 €
  Obsadené
  Objaviť
  Indonesia
  15 dní (1 termín)
  8%
  2390 €
  2590 €
  Voľné
  Objaviť
  Kenya
  11 dní (1 termín)
  2490 €
  Voľné
  Objaviť
  Costa Rica
  14 dní (2 termíny)
  2490 €
  Obsadené
  Objaviť
  Maldives
  11 dní
  1990 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Portugal
  8 Dní (1 termín)
  1560 €
  Voľné
  Objaviť
  Yemen
  11 dní, 10 nocí (1 termín)
  3%
  3490 €
  3590 €
  Voľné
  Objaviť
  Philippines
  13 dní (2 termíny)
  6%
  2490 €
  2640 €
  Voľné
  Objaviť
  Seychelles
  12 dní (3 termíny)
  4%
  2390 €
  2490 €
  Voľné
  Objaviť
  Brazil
  13 (1 termín)
  10%
  2790 €
  3100 €
  Voľné
  Objaviť
  Peru
  16 dní (2 termíny)
  3490 €
  Obsadené
  Objaviť
  Iceland
  5 dní
  990 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Tanzania
  12 dní (1 termín)
  5%
  3190 €
  3350 €
  Voľné
  Objaviť
  Finland
  7 dní (1 termín)
  1580 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Morocco
  8 dní (1 termín)
  990 €
  Voľné
  Objaviť
  South Africa
  12 dní (1 termín)
  2190 €
  Obsadené
  Objaviť
  Canada
  13 dní
  2890 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Madagascar
  17 dní
  6%
  3390 €
  3600 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Zambia Zimbabwe
  11 dní (1 termín)
  4%
  2680 €
  2790 €
  Obsadené
  Objaviť
  Saudi Arabia
  9 dní, 8 nocí (1 termín)
  Voľné
  Objaviť
  Jordan
  8 dní
  1190 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Norway
  8 Dní (4 termíny)
  6%
  1490 €
  1590 €
  Voľné
  Objaviť
  India
  13
  2190 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  United States of America
  14 dní (2 termíny)
  2590 €
  Obsadené

  Pridať novú recenziu