Košík

Mexiko – Cesta Yucatánom

Pozri stories z výletu

Vydaj sa s nami na dobrodružnú cestu Yucatánom, zaplávaj si v cenotách a objav jeden z novodobých siedmich divov sveta!

Informácie

 • Destinácia
  Destinácia
  Mexico, Centrána Amerika
 • Odlet a prílet
  Odlet a prílet
  Viedeň, Viedeň
 • Trvanie
  Trvanie
  13 dní, 12 nocí
 • Batožina
  Batožina
  Príručná, 8kg
 • Skupina
  Skupina
  16 - 18 banánov
 • Náročnosť
  Náročnosť
  3/5 - Stredná
  Viac info

Termíny

 • 11.11.2024 - 23.11.2024
  Voľné miesta (promo cena)
  1990 €
  Vybrať termín
Čo všetko cena zahŕňa? Čítať nižšie.

Napíš nám e-mail a my ťa budeme informovať
o voľnom mieste alebo novom termíne výletu.

  Highlighty výletu

  Chichen Itza
  Chichen Itza

  Najznámejšia Mayská stavba na Yucatáne, Chichen Itza, je jeden zo siedmych divov sveta, ktorý sa oplatí vidieť na vlastné oči!

  Pláž Playa del Carmen
  Pláž Playa del Carmen

  Nádherné pieskové pláže a azúrovo modrá voda. Kto chce môže len chillovať na pláži, tí aktívnejší môžu skúsiť vodné športy.

  Tulum ruiny
  Tulum ruiny

  Máyske chrámy stojace na útesoch nad tyrkysovým karibským morom Nie nadarmo patria k najfotografovanejším miestam celého Mexika!

  Snorkling v Cenotách
  Snorkling v Cenotách

  Ponoríme sa do kryšťáľovočistej vody jazier v cenotách, prírodných jazerých na Yucatáne z obdobia, keď bol Yucatán ešte pod morom. Zašnorklujeme si v priezračných zatopených krasových jaskyniach v okolí Tulum.

  Uličky Tulumu
  Uličky Tulumu

  Tulum je mesto, ktoré je plné štýlových barov a reštaurácii a na každom kroku stretneš pouličných umelcov a takýto nádherný street art.

  Snorchlovačka v Tulume
  Snorchlovačka v Tulume

  Pre tých ktorí radi šnorchlujú je v Tulume neďaleko pláže korálový útes a nádherný podmorský svet.

  Výhľad na Mayské chrámy
  Výhľad na Mayské chrámy

  Máyske chrámy stojace na útesoch nad tyrkysovým karibským morom Nie nadar mo patria k najfotografovanejším miestam celého Mexika!

  Miestne trhy
  Miestne trhy

  Takmer na každej zastávke počas nášho tripu budeme mať možnosť navštíviť miestne trhy. Kde sa dajú nakúpiť suveníry. Od lapačov snov až po sombréra.

  Uličky mesta Playa del Carmen
  Uličky mesta Playa del Carmen

  Cestou Južnejšie od Cancúnu sa zastavíme v mestečku Playa Del Carmen, okúsime miestne špeciality a prejdeme sa farebnými uličkami.

  Miestne špecialitky
  Miestne špecialitky

  Mexická kuchyňa patrí k jedným z naších obľúbených. Prečo? Najlepšie je sa o tom presvedčiť na vlastnú päsť.

  Pláž v Tulume
  Pláž v Tulume

  Určit nevynecháme pláž v Tulume, ktorá je plná hypsterských barov a reštík. Možností je fakt veľa, stačí si vybrať.

  Street art
  Street art

  Mexiko je známe svojou farebnosťou, takýto nádherný street art uvidíme takmer na každom mieste.

  Yukatánske Cenoty
  Yukatánske Cenoty

  Naprieč Mexikom môžeme nájsť tisícky cenot. No tie najkrajšie sa nachádzaju práve na Yukatánskom poloostrove, kde ich je okolo 6000.

  Holbox
  Holbox

  Pred koncom výletu sa vyberieme na izolovaný Holbox, kde si užijeme skvelú ostrovnú atmosféru a úžasné pláže a západy slnka.

  Tacos, Nachos a tie najlepšie margaritky
  Tacos, Nachos a tie najlepšie margaritky

  Okrem jedla nebude núdza ani o skvelé drinčíky. Jedinečný must have v Mexicu je margarita. Či už alko alebo nealko výber je len a len na tebe. Rozhodne neoľutuješ.

  ℹ️ Informácie o výlete

  💦Riviera Maya – karibské pobrežie Yucatánu a tyrkysový Karibik

  🐬Playa Delfines – rozprávková karibská pláž s tyrkysovou vodou

  😰Bungee priamo na pláži 

  📸Azulik – architektonický skvost uprostred džungle 

  🏹Ruiny v Tulum – jediné mayske ruiny na útesoch

  🍹Vyhajpované pláže v Tulum so skvelou atmosférou

  🐢Šnorchling s hejnami rají a korytnačiek

  🤿Šnorchlovanie v cenotách Dos Ojos – šnorchlovačka v zatopených jaskyniach, ktorá ti zoberie dych

  💦Cenoty – ponad ktoré si skúsime zipline, budeme sa kochať ich krásou pod hladinou a do ktorých si aj cez úzke otvory zaskáčeme 

  💦Jazero Bacalar – sladkovodné jazero siedmych odtieňov modrej, ktoré na svete nemá vizuálnu obdobu

  🛶Kayakovanie na jazere a cez mangrovníkový porast

  🏛️Chichen Itza – centrum mayského impéria a jeden zo 7x divov sveta

  🎉Holbox – exotický ostrov bez áut, s vyčilovanou atmo a kde je pouličná párty každy večer

  🤓Skvelí sprievodcovia na pamiatkach ako je Chichen Itza a Tulum, ktorý ťa prenesú spať v čase a vtiahnu do legendárnej ríše Mayov

  🌮Autentická mexická kuchyňa, dobré pivo a tequila  🌍 Itinerár

  *Itinerár sa môže z nepredvídateľných udalostí meniť, ale vždy urobíme tak, aby dobre bolo 😉

  1. Deň - Odlietame

  Ranný odlet z Viedne ✈ a večerný prílet do Cancúnu, kde po vybavení vstupných formalít začína naše mexické dobrodružstvo. Krátky presun do mesta Playa del Carmen (PDC), ideme sa ubytovať a večer odštartujeme spoznávanie mexickej kultúry. Okoštujeme v lokál reštičke nachos🌮, jalapenos, tacos aj pravú mexickú tequillu a mezcal!🍸

  ✨ Noc v PDC

  2. Deň - Mayská riviéra a jazero Bacalar

  Po raňajkách smerujeme rovno na pláž a ideme sa konečne vykúpať na mayskej riviére. Okolo obeda sa dnes presúvame na juh k sladkovodnému jazeru Bacalar, ktoré miestni volajú jazero “siedmych farieb”. Konkrétne ide o odtiene modrej, ktorá je tu zastúpená širokou paletou farieb od svetlej tyrkysovej po takmer tmavo modrú. Poznáme tu výborne reštiky. Na tomto🔝mieste aj prenocujeme!

  ✨ Noc v Bacalar

  3. Deň - Bacalar a jeho cenoty

  Dnes začneme výletom loďkou ⛵po tých najzaujímavejších miestach jazera a spoznáme jeho najpozoruhodnejšie cenoty, vrátane pirátskeho kanálu, kde sa aj vykúpeme. Zvyšok dňa bude venovaný oddychu a kúpaniu v unikátnom jazere💎! Zoberieme si tu kajaky🛶a preskúmame spolu okolitý mangrovový lesík. Dnes sa ešte presúvame späť na sever do Tulum, kde sa zložíme na tri noci.

  ✨ Noc v Tulum.

  4. Deň - Tulum, mayské chrámy a chill na pláži

  Dnes preskúmame ďalšie zaujímavé cenoty v okolí Tulum (skočil by si do vody cez 1m úzky otvor do neznáma? 😅). Neďaleko Tulum nás uchvátia aj máyske chrámy stojace na útesoch nad tyrkysovým karibským morom 💙. Nie nadarmo patria k najfotografovanejším miestam celého Mexika! Tí menej akční môžu zostať chillovať na našej obľúbenej pláži v Tulum, ktorá je plná hypsterských barov a reštík 🍸, nájdeš tu aj workout zónu na pláži 💪a keby sa dalo tak tu strávime kľudne aj celý týzdeň. 😎 Ak rád šnorchluješ tak neďaleko pláže sa nachádza aj korálový útes 🐠 s rajami a korytnačkami 🐢.

  ✨  Noc v Tulum

  5. Deň - Cenoty v okolí Tulumu

  Ráno máme možnosť prežiť jedinečný zážitok a zašnorchlovať si v priezračných zatopených krasových jaskyniach v okolí Tulum 💦, ktoré miestni volajú cenoty, kde ti ponad hlavu trčia stovky stalaktitov. Viditeľnosť pod vodou ti zoberie dych 😮. Neďaleko odtiaľ sa nachádza aj cenota, ponad ktorú si môžeme skúsiť zipline a kde v priezračnej vode pláva množstvo zlatých rybiek 🐟. Nezabudni si šnorchel 😜Jednoznačne ďalší z highlight-ov výletu! Zvyšok dňa nás čaká už len zaslúžený oddych na pobreží Karibského mora. Večer si pozrieme nočný život v meste, ktoré je plné štýlových barov a reštaurácii a na každom kroku stretneš pouličných umelcov. 

  Noc v Tulum

  6. deň - Azulik a presun do Valladolidu

  Po raňajkách sa odubytujeme a pôjdeme navštíviť jedinečný Azulik, ktorý ti svojou architektúrou určite učaruje 🏛️. Poobede zamierime do autentického mexického mestečka Valladolid. Smerujeme najprv do cenoty Oxman, kde si vieš skvele zaskákať do vody zo zaveseného lana nad cenotou 💦. Ak budeme šikovní, tak sa stihneme pozrieť aj do “insta” fotogenickej cenoty Suytun. Dnešný večer, ktorý je stále súčasťou sviatku strávime v autenickom centre Valladolid, ktorému dominuje príjemné centrálne námestie zocalo s katedrálou.

  ✨ Noc vo Valladolid

  7. deň - Chichen Itza

  Dnešný deň nás čaká objavovanie najslávnejšieho chrámového komplexu na severnom Yucatáne – Chichen Itza🏛️, ktorý sa radí k 7 novodobým divom sveta. 👀 Poprechádzame sa komplexom s lokálnym sprievodcom a detailne si obzrieme 9-stupňovú pyramídu El Castillo 🗿, kde si povieme aký má táto pyramída dôležitý astronomický význam v mayskom kalendári❗ Objavovať budeme aj tzv. Bojovníkov chrám a mayské observatórium. Sprievodca nás uvedie do fascinujúcej májskej kultúry a prezradí nám množstvo tajomstiev, ktoré tento komplex v sebe ukrýva. Neskôr sa zbehneme schladiť 🌡️ a okúpeme sa v asi najznámejšej zatopenej krasovej jaskyni, Cenote Ik Kil, kde Mayovia vykonávali obete svojmu bohu dažďa. Výhľad z tejto jaskyne ťa jednoducho očarí! Ak budeme šikovní, tak sa pozrieme aj do cenoty Oxman, kde si vieš skvele zaskákať do vody zo zaveseného lana nad cenotou 💦. Neskôr pokračujeme na od pevniny izolovaný Holbox, kde si užijeme skvelú ostrovnú atmosféru bez áut, 🎉 úchvatné graffiti a hlavne úžasné pláže. Nevynecháme tu ani jeden západ slnka, ktoré sú tu TOP 🔝.

  ✨ Noc na Holbox

  8. deň - Holbox a jeho pláže

  Po raňajkách si prejdeme západnú časť ostrova a spoznáme tie najkrajšie pláže 🏝 Holboxu a aj sandbank, ktorý tu príroda vytvorila. Západ slnka si vychutnáme v infinity bazéniku 🌅 
  Noc na Holbox

  9. deň - Výlet loďkou a cenoty

  Dnes máme možnosť ísť na výletik loďou a okúpať sa v neďalekej cenote a tiež spoznať miestne chránene mini-ostrovčeky. 🏝 Alebo si budeme len ďalej užívať miestnu atmošku a čilovať s drinkom v ruke?

  Noc na Holbox

  10. deň - Presun do Cancúnu, Playa Delfines

  Dnes nás čaká presun späť do mesta Cancún, kde najprv vybehneme načerpať sily na úžasnej pláži Playa Delfines🏖. Na pláži Playa Tortugas si zas môžeme skúsiť vodné športy, prípadne tí odvážnejší si dnes môžu skočiť bungee jumping priamo na pláži (v prípade dobrých
  poveternostných podmienok).😈

  Noc v Cancún

  11. deň - Katamaránom na Isla Muejres

  Dnes nás čaká fakultatívny výlet katamaránom na neďaleký ostrov Isla Mujeres, cestou sa zastavíme pri podmorskom múzeu, kde je na morskom dne uložené auto, súsošia a iné predmety a kde si aj zašnorchlujeme. Samotná plavba je zážitok a severná pláž ostrova je
  priam až gýčová. Po návrate si dáme rozlúčkovú večeru a drinčík.

  Noc v Cancún

  12. deň - Presun na letisko

  Posledný deň výletu nás po raňajkách čaká už len presun na letisko a odlet domov.

  Noc v lietadle✈

  13. deň - Prílet domov

  Prílet domov s neskutočným množstvom zážitkov 😍 

  ✅ Cena zahŕňa

  ● Obojsmerný let Viedeň – Cancún
  ● Príručná batožina (7kg)
  ● Všetky transfery po krajine privátnym minivanom – potrebné pre naplnenie itineráru
  ● Obojsmerný transfer loďou na Holbox a späť
  ● Ubytovanie v dvojlôžkových izbách na:
  ○ 1x noc v Playa del Carmen v 4* hoteli s raňajkami
  ○ 1x noc v Bacalar v 3* eko-hoteli s raňajkami
  ○ 3x noci v Tulum v 3* hoteli s raňajkami
  ○ 1x noc vo Valladolid v 3* hoteli bez raňajok
  ○ 3x noci na ostrove Holbox 3* hoteli bez raňajok
  ○ 2x noci v Cancún v 4* hoteli s raňajkami
  ● Vstup do Chichen Itza (jeden zo 7 Divov sveta)
  ● Delegáta Flying Banana 24/7
  ● Darček od Flying Banana🍌
  ● Uvítací aperitív🥃
  ● Všetky letiskové aj servisné poplatky
  ● Poistenie insolventnosti CK
  ● Každou účasťou na výlete za teba vysadíme jeden strom🌲(obec Malatiná, Orava)

  ❌ Cena nezahŕňa

  ● Sprepitné pre sprievodcov (dobrovoľné, cca 5-20€)
  ● Stravu okrem uvedenej a osobné výdavky
  ● Osobné cestovné poistenie (poradíme ak treba)
  ● Prípadné fakultatívne výlety a vstupy (cca 50-150€)
  ● Transfer na letisko do Viedne a späť domov
  ● Online check-in (vybavujeme osobne a zdarma na letisku)
  ● Výber konkrétneho sedadla (spoplatnené cenníkom aerolinky)
  ● Podpalubnú batožinu (cca 120-140€)

  ❗️Dôležité info

  Pre vstup je potrebný platný cestovný pas (s platnosťou aspoň 6 mesiacov po ukončení výletu).

  ✅ COVID situácia

  Aktuálne podmienky vstupu: Momentálne nie sú pre vstup do krajiny žiadne obmedzenia.

  ? Podmienky návratu

  Momentálne sa nevyžaduje žiadna dokumentácia pri návrate z krajiny

  Fotogaléria

  Recenzie

  (0 recenzií)
  Pridať recenziu

  Podobné výlety

  Objaviť
  Sri Lanka
  13 dní (2 termíny)
  5%
  1990 €
  2090 €
  Voľné
  Objaviť
  Namibia
  15 dní
  2590 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Iceland
  7 dní (1 termín)
  1490 €
  Obsadené
  Objaviť
  Iceland
  8 dní (2 termíny)
  1790 €
  Voľné
  Objaviť
  Thailand
  15 dní (2 termíny)
  4%
  2390 €
  2490 €
  Voľné
  Objaviť
  India
  13 dní (1 termín)
  4%
  2190 €
  2290 €
  Voľné
  Objaviť
  Kenya
  11 dní (1 termín)
  2490 €
  Obsadené
  Objaviť
  Costa Rica
  14 dní
  2390 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Maldives
  11 dní
  1990 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Portugal
  8 Dní (1 termín)
  6%
  1460 €
  1560 €
  Voľné
  Objaviť
  Pakistan
  14 dní (1 termín)
  6%
  2990 €
  3190 €
  Voľné
  Objaviť
  Yemen
  11 dní, 10 nocí (1 termín)
  3%
  3490 €
  3590 €
  Voľné
  Objaviť
  Thailand
  15 dní (1 termín)
  2690 €
  Obsadené
  Objaviť
  Indonesia
  15 dní (1 termín)
  4%
  2290 €
  2390 €
  Voľné
  Objaviť
  Philippines
  15 dní (1 termín)
  4%
  2390 €
  2490 €
  Voľné
  Objaviť
  Thailand
  13 dní (1 termín)
  2190 €
  Voľné
  Objaviť
  Seychelles
  12 dní (1 termín)
  4%
  2390 €
  2490 €
  Voľné
  Objaviť
  Australia
  (1 termín)
  Pripravujeme
  Objaviť
  Uganda
  15 dní (1 termín)
  3%
  3590 €
  3700 €
  Voľné
  Objaviť
  Argentina
  15 dní (1 termín)
  5%
  3490 €
  3690 €
  Voľné
  Objaviť
  Mexico
  13 (1 termín)
  5%
  1990 €
  2090 €
  Voľné
  Objaviť
  Iceland
  5 dní (1 termín)
  1350 €
  Voľné
  Objaviť
  Japan
  15 dní (1 termín)
  3090 €
  Obsadené
  Objaviť
  Tanzania
  12 dní / 11 nocí (1 termín)
  6%
  3390 €
  3590 €
  Voľné
  Objaviť
  China Philippines
  15 dní (1 termín)
  2790 €
  Obsadené
  Objaviť
  French Polynesia
  16 (1 termín)
  3990 €
  Obsadené
  Objaviť
  Finland
  7 dní (1 termín)
  1580 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  United States of America
  14 dní (1 termín)
  8%
  2390 €
  2590 €
  Obsadené
  Objaviť
  Turkey
  7 dní (1 termín)
  1390 €
  Voľné
  Objaviť
  Morocco
  8 dní
  990 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Argentina
  20 dní (1 termín)
  4%
  4290 €
  4490 €
  Voľné
  Objaviť
  Mexico
  12 (1 termín)
  7%
  2790 €
  2990 €
  Voľné
  Objaviť
  Canada
  13 dní (1 termín)
  2590 €
  Obsadené
  Objaviť
  Madagascar
  17 dní
  3390 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Zambia Zimbabwe
  11 dní
  2790 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Saudi Arabia
  9 dní, 8 nocí (1 termín)
  5%
  1790 €
  1890 €
  Voľné
  Objaviť
  Jordan
  8 dní (1 termín)
  7%
  1290 €
  1390 €
  Voľné
  Objaviť
  Norway
  8 Dní (3 termíny)
  1580 €
  Obsadené
  Objaviť
  Indonesia
  15 dní (1 termín)
  3190 €
  Obsadené
  Objaviť
  Sri Lanka
  14 dní (1 termín)
  8%
  2290 €
  2490 €
  Voľné
  Objaviť
  Georgia
  8 dní (1 termín)
  7%
  1390 €
  1490 €
  Voľné
  Objaviť
  New Zealand
  19 (1 termín)
  3790 €
  Voľné
  Objaviť
  Abkhazia
  14 dní
  2590 €
  Pripravujeme
  Vyberte termín
  • 11.11.2024 - 23.11.2024
   Voľné miesta (promo cena)
   1990 €
  od 1990 €
  Objednať

  Pridať novú recenziu