Košík

Thajsko, Kambodža, Vietnam

Pozri stories z výletu

Pridaj sa k banánom na nabitý trip plný zážitkov cez 3 krajiny, Thajsko, Kambodža, Vietnam.
Bangkok – Siem Reap – ostrov Koh Rong – ostrov Phu Quoc – Ho Chi Minh.

Informácie

 • Destinácia
  Destinácia
  Thajsko, Kamdodža, Vietnam - Ázia
 • Odlet a prílet
  Odlet a prílet
  Viedeň, Viedeň
 • Trvanie
  Trvanie
  15 dní, 14 nocí
 • Batožina
  Batožina
  Príručná 7 kg
 • Skupina
  Skupina
  16-18 Banánov
 • Náročnosť
  Náročnosť
  3/5
  Viac info

Termíny

Jeseň / Zima 2024
Čo všetko cena zahŕňa? Čítať nižšie.

Napíš nám e-mail a my ťa budeme informovať
o voľnom mieste alebo novom termíne výletu.


  Highlighty výletu

  Wat Phra Kaeo
  Wat Phra Kaeo

  V areáli Kráľovského palácu, v historickom centre Bangkoku sa nachádza chrám Smaragdového Buddhu, ktorý je považovaný za najposvätnejší buddhistický chrám v Thajsku. Je tiež silným politicko-náboženským symbolom.

  Chrámový komplex Angkor
  Chrámový komplex Angkor

  Ruiny bývalého hlavného mesta. Angkor je obrovský chrámový komplex, ktorý leží na území 400 kilometrov štvorcových kúsok od mesta Siem Reap.

  Pláž na ostrove Phú Quốc
  Pláž na ostrove Phú Quốc

  Na rozlohou najväčší ostrov vo Vietname sa pojdeme pozrieť na krásne plážičky.

  Ostrov Koh Rong
  Ostrov Koh Rong

  V Kambodži taktiež nevynecháme krásne plážičky, pôjdeme sa pozrieť na druhý najväčší ostrov Koh Rong.

  Plavba tradičnou loďou
  Plavba tradičnou loďou

  Vyberieme sa na plavbu tradičnou loďou kanálmi Bangkoku.

  Plávajúca dedina na jazere Tonle Sap
  Plávajúca dedina na jazere Tonle Sap

  Neďaleko Siem Reap sa nachádza najväčšie jazero JV Ázie, ktoré je tiež zapísané v UNESCO svetovom dedičstve. Na ňom sa nachádza dedinka s približne 2000 obyvateľmi.

  Lanovka Hon Thom
  Lanovka Hon Thom

  Na ostrove Phu Quoc sa nachádza najdlhšia nadmorská lanovka sveta s dĺžkou 7,9km.

  Ležiaci Buddha v chráme Wat Pho
  Ležiaci Buddha v chráme Wat Pho

  Socha pozlateného Budhu leží v komplexe chrámu Wat Pho. Socha aj komplex sú najväčšími svojho druhu v Thajsku. Socha bola postavená v 18. storočí.

  Grand Palace
  Grand Palace

  Navštívime tiež kráľovský palác v centre Bangkoku, ktorý bol do roku 1925 oficialnym sídlom thajských kráľov. Palác sa dodnes využíva na kráľovské obrady.

  Khao San
  Khao San

  Aby sme zažili tu pravú atmosféru Bangkongu, určite nevynecháme túto párty ulicu s nočným životom v Bangkoku.

  Duong Dong
  Duong Dong

  Preslávený nočný market vo Vietname kde budeme mať možnosť ochutnať miestne špecialitky.

  Bui Vien
  Bui Vien

  Samozrejme si nenacháme újsť ani Vietnamskú party uličku v Saigone.

  ℹ️ Informácie o výlete

  🍻🥳 Párty ulička Kao San road 

  🏓 Ping pong show – len pre silné žalúdky 😅

  🦅 King Power Mahanakhon – najvyššia panoramatická prechádzka v Thajsku, s presklenou podlahou 314m nad ulicou

  ☸️ Budhistické pagody, chrámy a ázijská architektúra

  ⛩️ Angkor Wat komplex – najväčší chrámový komplex na svete a tiež 8. Div sveta

  ⛩️ Bayon & Ta Prohm – unikátne budhistické chrámy, ktoré poznáš aj z filmov

  🛶 Plávajúca dedina na najväčšom jazere JV Ázie 

  🏝 TOP kambodžské a vietnamské pláže 

  🐠 Rybačka na lodi – ulovíme si obed? 

  🛵 Výlet po ostrove Phu Quoc na motorkách (fakultatívne) a návšteva 🌿 koreninovej plantáže 

  🚠 Najdlhšia lanovka na svete

  📌 Najväčší vietnamský ostrov, kam stále cestuje príliš málo turistov 

  💦 Vodný park na ostrovoch An Thoi 

  ⚔️ Cu Chi partizánske tunely

  🍤 Skvelý ázijský streetfood, kdekoľvek sa pohneš

  🌍 Itinerár

  *Itinerár sa môže z nepredvídateľných dôvodov meniť (počasie/spoločenská únava atď), ale vždy urobíme tak, aby dobre bolo 😄😉

  1. Deň - Prílet do Thajska

  Odlet z Viedne do Thajska.

  2. Deň - Objavovanie Bangkoku

  Prílet do Bangkoku, presun busom do centra, check in, sprcha a ideme objavovať Bangkok. Čaká na nás Kao San road, párty ulička známa svojím divokým nočným životom 🎉 🍻, vyskúšame tu miestne špecialitky a vychutnáme si miestnu atmosféru, kultúru a nočný život. Zažil si už kultúrny šok? 😵‍💫😵 Dnes máš pomerne fajn šancu 🤞😅

  3. Deň - Objavovanie Thajska, paláce a nočný život?

  Po raňajkách sa vydáme na prehliadku mesta, čaká na nás množstvo chrámov – Grand Palace a jeho jedinečná architektúra, Wat Prakaew – chrám smaragdového Budhu a tiež impozantný 46 metrový ležiaci Budha vo Wat Pho. Nasleduje zastávka na obed v štýle miestneho “street food” a výlet tradičnou loďou po mestských kanáloch, ktorými sa presunieme až ku chrámu Temple of Dawn postaveného v starobylom khmérskom štýle. Pred západom slnka si to vyšlapeme na svätyňu Golden Mount s výhľadom na celý Bangkok 👀. Večer spoločný program nočným Bangkokom – trúfaš si na ping pong show? 😀

  4. Deň - Presun do Kambodže

  Rozlúčka s thajskou metropolou, smer Kambodža. Čaká nás medzištátny let do Siem Reap, kde sa ubytujeme v centre mesta a večer zavítame na trhovisko Old Market a ochutnáme najlepšie miestne špeciality. Dáme sa vymasírovať? Večera a spoločný program.

  5. Deň - Angkor Wat celodenný výlet

  Raňajky a celodenný výlet do Angkor Wat, tzv. ôsmeho divu sveta a ohromujúceho najväčšieho chrámoveho komplexu na svete. Začíname skoro ráno pred východom slnka, aby sme chrám Angkor Wat videli vystúpiť z tmy na vlastné oči a načerpali novú energiu z tohto miesta. Čaká nás prehliadka tých najzaujímavejších z množstva chrámov v komplexe 🏛️, vrátane chrámov Bayon a Ta Prohm. Po prehliadke komplexu sa vrátime na hotel a večer objavíme barovú uličku Pub Street.

  6. Deň - Objavovanie ostrova

  Výlet do neďalekej plávajúcej dediny “floating village” na najväčšom jazere juhovýchodnej Ázie – Tonle Sap, kde uvidíme fascinujúce plávajúce domy postavené na drevených koloch, ale aj realitu miestneho života (výlet sa nemusí konať v prípade, že nebude dostatočne vysoká hladina vody, vtedy vymyslíme náhradný program). Po návrate pokračujeme v prehliadke Siem Reap, kde sa prejdeme sa aj po záhradách Royal Garden, kde nezabudni pozerať nad hlavu 🦇. Večer pokračujeme ďalej nočným presunom ležadlovým busom 🚌 smerom k ostrovu Koh Rong. Noc v pohodlnom autobuse.

  7. Deň - Relax na pláži

  Ranný príchod do prímorského mesta Sihanoukville, naraňajkujeme sa a nastupujeme na loď a smerujeme na tropický ostrov Koh Rong. 🏝️ Ubytujeme sa a konečne rovno do mora. Dnes budeme objavovať okolie ostrova, neskutočne biele pláže 🏖️ a krásne azúrové more. Poobede sa môžeme vyplaviť na more a uloviť si obed 🐠 Čo povieš, zaplávame si večer za tmy aj so svetielkujúcim planktónom? 💎 Ubytovaní sme priamo na pláži na 3x noci.

  8. Deň - Smer Vietnam

  Raňajky, relax na pláži a spoločný program. Pre neposedných máme naplánovaný výlet na susedný ostrov Koh Rong Sanloem – kde poznáme pekné pláže, a kde sú aj fajn možnosti si zašnorchlovať.

  9. Deň - Poznávačka Vietnamu

  Ráno sa rozlúčime s ostrovom a loďou sa preplavíme späť do Sihanoukville. Smerujeme na východnú hranicu s Vietnamom, na ostrov Phu Quoc – najprv autobusom a následne loďou až na ostrov. Poobedný príchod, ubytujeme sa a vydáme sa na prieskum okolitej pláže. Večera a spoločný program.

   

  10. Deň -

  Po raňajkách si požičiame cestné skútre (vieme vybaviť aj pohodlnejší transfer vanom s vodičom, pre tých čo si na skútrik netrúfajú) a ideme spoznať ostrov – výlety na okolité pláže. Pozrieme si najkrajšiu pagodu na ostrove Quoc Mau, dozvieme sa viac o krvavej histórii ostrova v Coconut Prison, ochutnáme korenie z miestnych koreninových záhrad a vydáme na prieskum severu ostrova, kde nás čaká príjemná pláž Mango Bay a relax. Po západe slnka si to namierime na miestne exotické nočné trhy Dinh Cau Night Market a ochutnáme miestne špeciality 🦑 – od morských plodov až po hady.

  11. Deň - Plavba po rieke Mekong

  Dnešok patrí výletu najdlhšou lanovkou 🚠 sveta na ostrovy An Thoi Islands, kde sa nachádza skvelý vodný park a príjemné pláže, kde sa dá skvele zrelaxovať.

  12. Deň

  Raňajky, doobedu si ešte užijeme pláž a čas pri mori, neskôr sa rozlúčime s ostrovom a mierime na letisko, odkiaľ nás čaká krátky let ✈️ do mesta Ho Chi Minh City, kedysi známeho pod menom Saigon. Ubytujeme sa v meste, ktoré má viac motoriek ako obyvateľov a ideme preskúmať centrum. Na západ slnka si to namierime do roof-top baru s bazénom, kde si s drinkom v ruke vychutnáme výhľad na mesto (nezabudni plavky). Návrat na hotel, večera a spoločný večerný program v metropole – čaká nás hlučná ulička Bui Vien 🥁, ktorá je rovnako šialená ako thajský Kao San. Noc v Saigon.

  13. Deň

  Dnes nás čaká poldenný výlet do tunelov Cu Chi – historickej pamiatky situovanej severne od mesta, kde lepšie pochopíš ako prebiehal partizánsky odboj 🔫 proti USA v 70. rokoch. Ukážeme si v akých podmienkach partizáni vo vietnamskej vojne žili, a na vlastnej koži si tiež vyskúšame akým dnes nepredstaviteľným existenčným výzvam čelili a s ktorými sa museli tiež vysporiadať, pokiaľ chceli prežiť. Poobedný návrat do mesta a rozlúčkový večer.

  14. Deň

  Posledný deň výletu začneme návštevou najzaujímavejších chrámov a dominánt mesta ako múzeum War Remnants ⚔️, Independence Palace či Saigon Cathedral of Notre Dame. Obed vybavíme ochutnávkou miestnych špecialít na Binh Tay Market 🍜, kde budeme mať aj možnosť na nákup posledných suvenírov. Neskôr sa lúčime s Vietnamom a mierime na letisko s večerným odletom domov.

  15. Deň

  Prílet do Viedne s neskutočným množstvom zážitkov.

  ✅ Cena zahŕňa

  • multicity let Viedeň – Bangkok & Ho Chi Minh City – Viedeň 
  • medzištátny let Bangkok – Siem Reap
  • medzištátny let Phu Quoc – Ho Chi Minh
  • príručnú batožinu (odporúčame)
  • všetky letiskové transfery počas výletu (okrem do/z Viedne)
  • transfer loďou na ostrov Koh Rong a späť
  • transfer autobusom cez hranice a loďou na ostrov Phu Quoc
  • transfer nočným lôžkovým autobusom Siem Reap – Sihanoukville
  • ubytovanie v dvojlôžkových izbách s raňajkami na:
   • 2x noci v 4* hoteli v centre Bangkoku
   • 2x noci v 4* hoteli v centre Siem Reap
   • 2x noci v 4* hoteli na ostrove Koh Rong na pláži
   • 3x noci v 4* hoteli na ostrove Phu Quoc pri pláži
   • 2x noci v 4* hoteli v centre Ho Chi Minh City 
  • lokálneho sprievodcu v Angkor Wat
  • výlet do historickej pamiatky Cu Chi tunely
  • delegáta Flying Banana 24/7
  • darček od Flying Banana 🍌
  • uvítací aperitív 🥃
  • všetky ne/možné letiskové aj servisné poplatky
  • poistenie insolventnosti CK
  • každou účasťou na výlete za teba vysadíme jeden strom 🌲 (obec Malatiná, Orava)

  ❌Cena nezahŕňa

  • sprepitné pre sprievodcov (dobrovoľné)
  • stravu okrem uvedenej a osobné výdavky
  • osobné cestovné poistenie (poradíme ak treba)
  • víza do Kambodže a Vietnamu (dokopy cca 55€ – pomôžeme vybaviť) 
  • vstup do Angkor Wat (37 USD) a iné prípadné vstupy do pamiatok

  ❗️Dôležité info

  • Pas: Je potrebné mať platný cestovný doklad – pas platný minimálne 6 mesiacov po návrate domov, ktorý má minimálne 2x voľné stránky. 
  • Poistenie: Pred cestou nie je nutné uzatvoriť cestovné poistenie, ale odporúčame to. 
  • Víza: Pre občanov SR nie sú víza pri vstupe do Thajska potrebné pri pobyte kratšom ako 90 kalendárnych dní.

  Udelenie turistického víza do Kambodže za účelom turizmu je potrebné. O vízum je možné požiadať elektronicky (e-Visa), prostredníctvom portálu https://www.evisa.gov.kh za poplatok 35 USD, plus poplatky za spracovanie žiadosti. Platnosť e-víz po schválení je 90 dní a sú platné na jeden vstup, ktorý nepresiahne 30 kalendárnych dní.

  Udelenie turistického víza do Vietnamu za účelom turizmu je potrebné. O vízum je možné požiadať elektronicky (e-Visa), prostredníctvom portálu https://evisa.xuatnhapcanh.gov.vn/ za poplatok 25 USD, plus poplatky za spracovanie žiadosti. Platnosť e-víz po schválení je 90 dní a sú platné na jeden vstup, ktorý nepresiahne 30 kalendárnych dní. Pred odletom pošleme presný foto-návod ako obe víza vyplniť a v prípade otázok vám budeme asistovať 🙂

  • V sumáre sa vyžaduje:

  ✅ platný cestovný pas

  ✅ víza do Kambodže a Vietnamu

  🦠 COVID-19 situácia

  Pre vstup do Thajska, Kambodže a Vietnamu boli všetky vstupné podmienky zrušené.

  🏠 Po návrate

  Momentálne sa pri návrate z krajiny nevyžadujú žiadne opatrenia.

  Fotogaléria

  Recenzie

  (0 recenzií)
  Pridať recenziu

  Toto sú produkty z nášho eshopu ktoré sa ti na tripe zídu

  Podobné výlety

  Objaviť
  Sri Lanka
  13 dní (2 termíny)
  9%
  1990 €
  2190 €
  Voľné
  Objaviť
  Thailand
  15 dní
  2290 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Namibia
  15 dní
  2590 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Iceland
  5 dní (3 termíny)
  1180 €
  Obsadené
  Objaviť
  Iceland
  8 dní (2 termíny)
  1690 €
  Voľné
  Objaviť
  Finland
  7 dní (1 termín)
  1580 €
  Obsadené
  Objaviť
  Thailand
  15 dní (1 termín)
  8%
  2390 €
  2590 €
  Voľné
  Objaviť
  Indonesia
  15 dní (1 termín)
  8%
  2390 €
  2590 €
  Voľné
  Objaviť
  Kenya
  11 dní (1 termín)
  4%
  2390 €
  2490 €
  Voľné
  Objaviť
  Georgia
  8 dní (1 termín)
  8%
  1090 €
  1190 €
  Obsadené
  Objaviť
  Costa Rica
  14 dní (2 termíny)
  4%
  2390 €
  2490 €
  Obsadené
  Objaviť
  Maldives
  11 dní (1 termín)
  1990 €
  Obsadené
  Objaviť
  Portugal
  8 Dní (2 termíny)
  12%
  1190 €
  1350 €
  Obsadené
  Objaviť
  Finland
  6 dní (1 termín)
  1450 €
  Obsadené
  Objaviť
  Yemen
  11 dní, 10 nocí (1 termín)
  4%
  3550 €
  3700 €
  Voľné
  Objaviť
  Philippines
  13 dní (2 termíny)
  6%
  2490 €
  2640 €
  Voľné
  Objaviť
  Seychelles
  12 dní (3 termíny)
  4%
  2390 €
  2490 €
  Voľné
  Objaviť
  Nepal
  11 dní
  2290 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Thailand
  14 dní (1 termín)
  2440 €
  Obsadené
  Objaviť
  Brazil
  13 (1 termín)
  10%
  2790 €
  3100 €
  Voľné
  Objaviť
  Peru
  16 dní (3 termíny)
  3490 €
  Obsadené
  Objaviť
  Iceland
  5 dní
  990 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Tanzania
  12 dní (1 termín)
  5%
  3190 €
  3350 €
  Voľné
  Objaviť
  Finland
  7 dní (1 termín)
  1580 €
  Obsadené
  Objaviť
  Tanzania
  12 dní (1 termín)
  2190 €
  Obsadené
  Objaviť
  Morocco
  8 dní (1 termín)
  990 €
  Voľné
  Objaviť
  South Africa
  12 dní (1 termín)
  9%
  2190 €
  2400 €
  Voľné
  Objaviť
  Canada
  13 dní
  2890 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Madagascar
  17 dní (1 termín)
  6%
  3390 €
  3600 €
  Voľné
  Objaviť
  Zambia Zimbabwe
  11 dní (1 termín)
  4%
  2680 €
  2790 €
  Voľné
  Objaviť
  Finland
  7 dní (1 termín)
  1580 €
  Obsadené
  Objaviť
  Jordan
  8 dní (1 termín)
  1190 €
  Voľné
  Objaviť
  Thailand
  14 dní (2 termíny)
  2390 €
  Obsadené
  Objaviť
  Norway
  8 Dní (4 termíny)
  6%
  1490 €
  1590 €
  Voľné
  Objaviť
  India
  13 (2 termíny)
  2190 €
  Obsadené
  Objaviť
  United States of America
  14 dní (2 termíny)
  2590 €
  Voľné
  Objaviť
  United States of America
  12 (1 termín)
  6%
  3290 €
  3500 €
  Voľné

  Pridať novú recenziu