Košík

Kilimandžáro + Zanzibar

Chceš zažiť nezabudnuteľný výlet s Flying Banana? Vylezieme na Kilimandžáro a oddýchneme na Zanzibare! Pripoj sa k nám na tejto super dobrodružnej ceste a spolu si užijeme brutálne zážitky v Afrike!

Informácie

 • Destinácia
  Destinácia
  Tanzánia, Afrika
 • Odlet a prílet
  Odlet a prílet
  Viedeň, Viedeň
 • Trvanie
  Trvanie
  12 dní, 11 nocí
 • Batožina
  Batožina
  2x príručnú a 1x podpalubnú batožinu do 23kg
 • Skupina
  Skupina
  Max. 16 ľudí
 • Náročnosť
  Náročnosť
  5/5
  Viac info

Termíny

 • 03.09.2024 - 13.09.2024
  Voľné miesta (promo cena)
  3190 €
  Vybrať termín
Čo všetko cena zahŕňa? Čítať nižšie.

Napíš nám e-mail a my ťa budeme informovať
o voľnom mieste alebo novom termíne výletu.


  Highlighty výletu

  Trasa Lemosho
  Trasa Lemosho

  Lemosho trasa je jednou z najdlhších a najkrajších trás na výstup na Kilimandžáro. Začína na západe hory a vedie cez prekrásne lesné oblasti v národnom parku. Postupný nárast nadmorskej výšky tejto trasy je ideálny pre postupnú aklimatizáciu počas výstupu.

  Base Kempy
  Base Kempy

  Na Kilimandžáre neexistuje klasický "base camp" v zmysle, ako ho poznáme z niektorých iných vrcholových expedícií. Pri výstupe na Kilimandžáro sa zvyčajne využíva systém viacerých táborov, ktoré slúžia na postupný nárast nadmorskej výšky a prispôsobenie sa výškovým podmienkam.

  1. Forest Kemp 2895mnm
  1. Forest Kemp 2895mnm

  Tu strávime prvú noc. Kemp je umiestnený v lesnom prostredí s príjemnou a chladnejšou klímou. Na tomto úseku sa zvyčajne prekonáva výškový rozdiel približne 1 000 metrov. Lemosho: 2,375 m n. m. – Forest kemp: 2,895 m n. m. (Čas: 3-4 hodiny, Vzdialenosť: 5 km)

  2. Shira 2 Kemp (3 840 m)
  2. Shira 2 Kemp (3 840 m)

  Najdlhší trek v rámci celého treku. Začína stúpanie, vychádzame z džungle, cez savanu a sopečné kamene. Krásne výhľady na hrebeň Shira a kopec Kibo. Presúvame sa do horského prostredia. Na tento deň sa zvyčajne prekonáva výškový rozdiel 1000 metrov. Forest kemp 2895mnm – Shira kemp2 3950 mnm (Čas: 10 hod. Vzdialenosť: 17km)

  3. Barranco Kemp (3 950 m)
  3. Barranco Kemp (3 950 m)

  Začneme stúpaním po hrebeni a potom sa vydáme na juhovýchod smerom k Lávovej veži - vysokému vulkanickému skalnému útvaru. Zostupujeme dole do kempu Barranco cez čudný, no nádherný les Senecio. Hoci začíname a končíme v takmer rovnakej nadmorskej výške, pre aklimatizáciu je tento deň veľmi prospešný. Shira kemp2 3950mnm, cez Lávovu vežu 4600mnm – do Baranco kemp 3900mnm (Čas: 8hod. Vzdialenosť: 11km)

  4. Karanga Kemp (3 995 m)
  4. Karanga Kemp (3 995 m)

  Začíname stúpaním po hrebeni a potom sa vydáme na JV smerom k Lávovej veži - vysokému vulkanickému skalnému útvaru. Zostupujeme dole do kempu Barranco cez čudný, no nádherný les Senecio. Hoci začíname a končíme v takmer rovnakej nadmorskej výške, tento deň je veľmi prospešný pre aklimatizáciu. Shira kemp: 2,950 m n. m., cez Lávovu vežu: 4,600 m n. m. – do Baranco kemp: 3,900 m n. m. (Čas: 8 hodín, Vzdialenosť: 11 km)

  5. Barafu Kemp (4 673 m)
  5. Barafu Kemp (4 673 m)

  Začíname stúpať a teplota začína klesať. V tomto kempe sa pripravíme na náš polnočný výstup na vrchol Uhuru 5895 mnm, načerpáme silu a zrelaxujeme.Barafu Camp je vysoko položený a zároveň posledný camp pred finálnym výstupom naq Kili. Tu strávime noc pred výstupom na Uhuru Peak. Nachádza sa vo vysokých nadmorských výškach. (Čas na vrchol Uhuru: 7-8hod. Vzdialenosť: 5km)

   Furtwängler Glacier
  Furtwängler Glacier

  Nachádza sa v západnej časti vrcholu Kilimandžára v jeho vrcholovom kráteri Kibo. Je to jeden z najväčších ľadovcov na vrchole a patrí medzi posledné ľadovce v tejto oblasti. Ľadovec predstavuje dôležitý geologický a environmentálny prvok na vrchole Kilimandžára. Jeho úbytok a zmiznutie by malo významné dôsledky pre miestnu ekológiu a zásoby vody v okolí

  6. Uhuru peak
  6. Uhuru peak

  Uhuru Peak je najvyšší vrchol hory Kilimandžáro a zároveň aj najvyšší vrchol na africkom kontinente. Nachádza vo výške 5 895 metrov nad morom. Na vrchole sa nachádza kráter, ktorý je približne 1,5 km široký. V kráteri sa nachádzajú pohoria ľadu a vulkanické formácie.

  Dendrosenecio Kilimanjari
  Dendrosenecio Kilimanjari

  Uvidíme rôzne ekosystémy, ktoré sa menia s nadmorskou výškou. S postupným stúpaním sa mení vegetácia na horské lesy. Uvidíme aj zaujímavé stromy, Dendrosenecio kilimanjari, je charakteristický svojimi vysokými, ihličnatými stonkami a zhlukmi žltých kvetov. Je to ikonický symbol Kilimandžára a vytvára pôsobivé scenérie na svahoch pohoria.

  Oddych na krásnych plážiach na Zanzibare
  Oddych na krásnych plážiach na Zanzibare

  Zanzibar je známy svojimi nádhernými plážami a je ideálnym miestom na oddych po dobrodružnom výstupe na Kilimandžáro. Pláže na Zanzibare majú neskutočne biely piesok, jasné modré more a palmy, ktoré vytvárajú idylickú scenériu. Pláže ponúkajú možnosti pre šnorchlovanie, potápanie a idylické prechádzky pozdĺž pobrežia.

  Safari v jednom z národných parkov
  Safari v jednom z národných parkov

  Vyberieme si jeden z troch národných parkov ktoé sa nachádzajú v okolí. Tarangire, Arusha a Kilimandžáro, sa nachádzajú v severnej časti Tanzánie a ponúkajú jedinečné zážitky pre milovníkov prírody a dobrodruhov. Uvidíme populácie slonov, levy, gepardy, zebry, antilopy a mnoho druhov vtákov. Tarangire je tiež domovom mnohých baobabových stromov, ktoré vytvárajú nádhernú scenériu.

  ℹ️ Informácie o výlete 

  Čo nás čaká na tripe?

  Pripravili sme si pre teba výzvu pre telo aj ducha 💪🏽  – výstup najkrajšou trasou Lemosho na samotný vrchol Afriky – Uhuru – 5895mnm. Trasa má najlepšiu úspešnosť výstupu, vďaka tomu, že je jedna z najdlhších a telo sa vie najlepšie pripraviť na vysokú nadmorskú výšku. Ďalšou výhodou je jej prvá časť začínajúca v bujnej vegetácii džungle. 🌿 Výstup na strechu Afriky môžeme zakončiť fakultatívnym celodenným safari 🦁 a pozorovaním divej zvery v okolí hory, kde máme možnosť vidieť všetky zvieratá Big Five. Pre tých, ktorým bude exotiky málo, alebo len chcú po výstupe zrelaxovať, sme si pripravili ešte extra 3 noci na Zanzibare 💦 v hoteli pri pláži.

  ⛰ Info k výstupu

  Ako vyzerá trasa Lemosho?
  • 📆 Čas na hore: 7 dní/6 nocí
  • ⛺️ Ubytovanie: Prvá a posledná noc v hoteli v meste Moshi. Zvyšných 6x nocí máme počas treku na Kili v stanovom mestečku. Stany, vybavenie, kuchyňu a pod. nesú naši nosiči.
  • ℹ️ Trek: je to jedna z najdlhších trás – cca 64 km, ktorá začína v nadmorskej výške 2375 mnm. Trasa s krásnymi výhľadmi, kde na začiatku je možnosť vidieť slony, byvoly, a iné zvieratá. My sme naposledy videli opice a žirafy. Prechádzať budeme 5x vegetačnými pásmami, uvidíme endemitické stromy a rastliny, ktoré rastú len na Kili. Stúpanie je mierne + budeme 3x noci po sebe spať vo výške 3800-4000 mnm, vďaka tomu sa naše telo lepšie prispôsobí nadmorskej výške (úspešnosť výstupu je 90%). Treba byť dobre naladený, nepodceňovať to a šupnúť si ½ diluranu ráno a večer, na lepšie vstrebávanie kyslíka do krvy 👍🏼 Technicky to nie je zložitý trek, je to skôr o pomalej chôdzi, pití aspoň 3 litrov vody/deň a neprepálení sa. “Pole pole” ako vravia Afričania 😎 Kili dali rôzne vekové skupiny (aj 80 roční), no Chárovi sa to nepodarilo. Je to o tom, ako sa telo aklimatizuje. Na treku budeme stanovať, nosiči majú na starosti náš prenosný pseudo-hotel. Vždy postavia aj jedálenský stan, kde budeme jesť prekvapivo dobré jedlo. Na treku máme v cene plnú penziu. Cestovka, s ktorou spolupracujeme je jedna z najkvalitnejších.

  🌍 Itinerár

  1. Deň - Odlet

  Odlet z Viedne pod Kilimajaro.

  2. Deň - Prílet

  Prílet pod Kilimanjaro okolo obeda. Presun z letiska na hotel v meste Moshi. Večera a príprava na výstup.

  3. Deň - Začiatok treku

  Začiatok treku Lemosho 2375mnm – Forest kemp 2895mnm (Čas: 3-4hod. Vzdialenosť: 5km)
  Na bráne do NP nás čakajú vstupné formality. Naobedujeme sa a čaká nás pekný trek bujnou džungľou do prvého kempu.

  4. Deň - Najdlhší trek v rámci celého treku

  Forest kemp 2895mnm – Shira kemp2 3950 mnm (Čas: 10hod. Vzdialenosť: 17km)
  Najdlhší trek v rámci celého treku. Začína stúpanie, vychádzame z džungle, cez savanu a sopečné kamene. Krásne výhľady na hrebeň Shira a kopec Kibo. Spoznávame jednu z najvyššie položených náhorných plošín Shira, cez lúky a rašeliniská. Tu je možnosť viacerých extra trekov na aklimatizáciu.

  5. Deň - Pokračujeme trek Barranco - Karanga kemp

  Shira kemp2 3950mnm, cez Lávovu vežu 4600mnm – do Baranco kemp 3900mnm
  (Čas: 8hod. Vzdialenosť: 11km)
  Začneme stúpaním po hrebeni a potom sa vydáme na juhovýchod smerom k Lávovej veži – vysokému vulkanickému skalnému útvaru. Zostupujeme dole do kempu Barranco cez čudný, no nádherný les Senecio do nadmorskej výšky 3900mnm. Aj keď začíname a končíme v rovnakej nadmorskej výške, čas strávený vo vyššej nadmorskej výške je pre aklimatizáciu veľmi prospešný.

  6. Deň - Pokračujeme do Karanga kempu

  Barranco kemp 3900mnm – Karanga kemp 4000mnm (Čas: 5hod. Vzdialenosť: 4 km)
  Čaká nás krátka túra cez scénické skalné útvary a zaujímavé rastlinné porasty.

  7. Deň - Karanga - Barafu base kemp

  Karanga kemp 4000mnm – Barafu base kemp 4660mnm (Čas: 3hod. Vzdialenosť: 3km)
  Začíname stúpať. Ponad nás vidíme ľadovec Kibo. Teplota začína klesať. V tomto kempe sa pripravíme na náš polnočný výstup na vrchol Uhuru 5895 mnm, načerpáme silu a zrelaxujeme.

  8. Deň - Barafu kemp – Uhuru peak– Millenium kemp

  Barafu kemp – Uhuru peak 5895mnm – Millenium kemp 4000 mnm
  (Čas na vrchol Uhuru: 7-8hod. Vzdialenosť: 5km)
  (Čas z vrcholu Uhuru do kempu Millenium: 4-6hod. Vzdialenosť: 8 km)
  Vstávame pred polnocou, dáme si ľahké raňajky a okolo 01:00 začíname makať na vrchol. Toto je psychycky aj fyzicky najnáročnejšia časť celého výstupu. Vietor, chlad (aj do mínus 20C) a nadmorská výška môžu byť extrémne. Niekoľko hodín stúpame v tme, nad nami hviezdy, mesiac a výhľad na rozsvietené mesto Moshi, pričom si robíme krátke prestávky a fotky. V blízkosti Stella point budeme obdarený (ak nebude mlieko 😃) tým najkrajším východom slnka (ibaže si bol na východe slnka na Choči, bude to tesné) 😀. Potom nás čaká krásna cesta pomedzi ľadovce na najvyšší bod Afriky – Uhuru 5895 mnm. Pocit, ako keby si nebol na tejto planéte. Z vrcholu pokračujeme dole do kempu Millenium. Trek je veľmi kamenistý, kolená dostanú zabrať. Smerujeme do pásma kosodrevín. Večer si vychutnávame poslednú večeru na horách.

  9. Deň - Millenium kemp - brána Mweka

  Millenium kemp 4000mnm – brána Mweka 1830mnm (Čas: 6hod. Vzdialenosť:14km)
  Čaká nás posledný trek k bránam NP, kde sa naobedujeme a dostaneme certifikát zdolania Kili. Smerujeme na hotel, kde nás čaká zaslúžená večera, bazén, oslava a pivko 😉

  10. Deň - Odlet domov alebo safari

  Dnes bude mať skupinka na výber 2x možnosti: 

  • odlet domov (s príletom 13.09.2024)
  • 1-dňové safari v národnom parku Tarangire, kde je možnosť pozorovať vo voľnej prírode levy, antilopy, žirafy, byvoly a taktiež početné stáda slonov, ktoré tento tanzánijský park preslávili. Následne presun späť na hotel a oddych pred zajtrajším letom. 

  11. Deň - Odlet domov / Prelet na Zanzibar

  Dnes ráno si po safari konečne doprajeme oddych a využijeme čas na posledný relax pri bazéne. Poobede sa presunieme na letisko, kde nás čaká buď:

  • odlet domov na Slovensko, alebo
  • prelet na tropický ostrov Zanzibar. V tomto prípade by bol odlet zo Zanzibaru domov dňa 16.09.2024 podvečer, s príletom do Viedne 17.09.2024 v ranných hodinách.

  12. Deň - Návrat domov

  Prílet domov so 467845 zážitkami.

  ✅ Cena zahŕňa

  • Obojsmerné letenky Viedeň – Kilimanjaro
  • 2x príručnú a 1x podpalubnú batožinu do 23kg (pre samotnú túru je limit batožiny s osobnou spotrebou 12kg)
  • 3x ubytovanie v hoteli s raňajkami (pred a po výstupe)
  • Všetky letiskové transfery, ako aj transfery do NP Kilimanjaro
  • Poplatky a vstupy do NP Kilimanjaro
  • Skúseného certifikovaného sprievodcu a nosičov
  • Delegáta Flying Banana
  • Jedlo počas výstupu – raňajky, obed, večera
  • Pitnú vodu (nie minerálnu) a ovocné džúsy
  • Skúseného kuchára
  • Obytné stany, stany pre veci, jedáleň, stoly, stoličky atď.
  • Delegáta Flying Banana 24/7
  • Darček od Flying Banana 🍌
  • Všetky ne/možné letiskové aj servisné poplatky
  • Poistenie insolventnosti CK
  • Každou účasťou na výlete za teba vysadíme jeden strom 🌲 (obec Malatiná, Orava)
  • Podrobnejší zoznam ďalších položiek v cene nižšie pod itinerárom
  ✅ ČO ĎALŠIE JE V CENE?
  • Horské stany na spanie (spacáky je nutné priniest svoje vlastné – poradíme)
  • Komfortný jedálenský stan
  • Kempovacie stoly a stoličky
  • Nosič batožiny. Jeden denný ruksak budeš niesť aj ty – zbalíš si tam veci, ktoré budeš potrebovať na daný deň – vodu, nejake snacky, oblečenie na prezlečenie ak zmokneš. Zvyšnú tvoju batožinu zabalenú do nepremokavých vriec bude niesť nosič.
  • Solárne svetlo v jedálenskom stane
  • Lieky a prvú pomoc
  • Sprievodcov vyškolených na záchranu života a prvú pomoc
  • Asistentov sprievodcu
  • Kvalitného kuchára, ktorý vie variť pre rôzne dietetické skupiny (alergie, gluten-free, atď.) – treba dať vedieť vopred
  • Horúcu vodu 2 x do dňa

  ❌Cena nezahŕňa

  • Vstupné víza (cca 50usd, víza pomôžeme vybaviť)
  • Sprepitné pre nosičov, ktoré záleží na tebe (je povinné a odporúča sa 200-250usd)
  • Pranie oblečenia
  • Horské poistenie (odporúčame Alpenverein)
  • Individuálne cestovné poistenie (vieme pomôcť s vybavením ak napíšeš:)
  • Osobnú spotrebu a oblečenie
  • Ostatné nápoje okrem hore uvedených
  • Stravu okrem vyššie uvedenej
  • Príplatok za jednolôžkový stan cca 50€
  • Online check-in s výberom sedadla (15€, check-in robíme až osobne na letisku)

  🌴 Doplatok za 4D/3N Zanzibar: 500€/os

  ✅ Cena zahŕňa: 

  • Multicity letenku Viedeň – Kilimanjaro & Zanzibar – Viedeň
  • Vnútroštátny let Kilimanjaro – Zanzibar
  • Ubytovanie na 3x noci v hoteli *** s raňajkami pri pláži v 2-lôžkovej izbe
  • Transfery medzi letiskom a hotelom

  ❌ Cena nezahŕňa:

  • Stravu okrem uvedenej
  • Prípadné fakultatívne výlety
  • Osobné výdavky

   

  🦒 Doplatok za 1D safari: 300€/os

  ✅ Cena zahŕňa: 

  • Poplatky a vstupy na safari do NP Tarangire (podľa pohybu zvery v danom období, počasia atď.)
  • 1D (1-dňový) celodenný výlet safari jeep-om
  • Skúseného safari sprievodcu
  • Obed a občerstvenie
  ❌ Cena nezahŕňa:
  • Stravu okrem uvedenej
  • Prípadné fakultatívne výlety
  • Osobné výdavky

  ❗️Dôležité info Vstup

  • Pre vstup do krajiny je potrebný platný cestovný pas minimálne 6 mesiacov po návrate z krajiny.

  Fotogaléria

  Recenzie

  (0 recenzií)
  Pridať recenziu

  Produkty z nášho eshopu, ktoré ti odporúčame zobrať

  Podobné výlety

  Objaviť
  Sri Lanka
  13 dní (2 termíny)
  9%
  1990 €
  2190 €
  Voľné
  Objaviť
  Thailand
  15 dní
  2290 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Namibia
  15 dní
  2590 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Iceland
  5 dní (2 termíny)
  1180 €
  Obsadené
  Objaviť
  Iceland
  8 dní (3 termíny)
  6%
  1690 €
  1790 €
  Voľné
  Objaviť
  Thailand
  15 dní (1 termín)
  8%
  2390 €
  2590 €
  Obsadené
  Objaviť
  Indonesia
  15 dní (1 termín)
  8%
  2390 €
  2590 €
  Voľné
  Objaviť
  Kenya
  11 dní (1 termín)
  2490 €
  Voľné
  Objaviť
  Costa Rica
  14 dní (2 termíny)
  2490 €
  Obsadené
  Objaviť
  Maldives
  11 dní
  1990 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Portugal
  8 Dní (1 termín)
  1560 €
  Voľné
  Objaviť
  Yemen
  11 dní, 10 nocí (1 termín)
  3%
  3490 €
  3590 €
  Voľné
  Objaviť
  Philippines
  13 dní (2 termíny)
  6%
  2490 €
  2640 €
  Voľné
  Objaviť
  Seychelles
  12 dní (3 termíny)
  4%
  2390 €
  2490 €
  Voľné
  Objaviť
  Brazil
  13 (1 termín)
  10%
  2790 €
  3100 €
  Voľné
  Objaviť
  Peru
  16 dní (2 termíny)
  3490 €
  Obsadené
  Objaviť
  Iceland
  5 dní
  990 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Tanzania
  12 dní (1 termín)
  5%
  3190 €
  3350 €
  Voľné
  Objaviť
  Finland
  7 dní (1 termín)
  1580 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Morocco
  8 dní (1 termín)
  990 €
  Voľné
  Objaviť
  South Africa
  12 dní (1 termín)
  2190 €
  Obsadené
  Objaviť
  Canada
  13 dní
  2890 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Madagascar
  17 dní
  6%
  3390 €
  3600 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Zambia Zimbabwe
  11 dní (1 termín)
  4%
  2680 €
  2790 €
  Obsadené
  Objaviť
  Saudi Arabia
  9 dní, 8 nocí (1 termín)
  Voľné
  Objaviť
  Jordan
  8 dní
  1190 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  Norway
  8 Dní (4 termíny)
  6%
  1490 €
  1590 €
  Voľné
  Objaviť
  India
  13
  2190 €
  Pripravujeme
  Objaviť
  United States of America
  14 dní (2 termíny)
  2590 €
  Obsadené
  Vyberte termín
  • 03.09.2024 - 13.09.2024
   Voľné miesta (promo cena)
   3190 €
  od 3190 €
  Objednať

  Pridať novú recenziu